totul despre culturism si fitness

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

totul despre culturism si fitness

Mesajde DrSlam » Joi Oct 11, 2001 5:41 pm

Daca aveti intrebari despre acest domeniu aici este locul unde le gasiti raspuns. Persoane competente si cu experienta in domeniu va asteapta pentru a va explica secretele acestor sporturi.

De asemenea, va sta la dispozitie site-ul nostru specializat - http://www.culturism.ro

Cu respect,
DrSlam, webmaster @ http://www.culturism.ro - Singurul site profesionist de bodybuilding si fitnesss din Romania.
DrSlam has left the building!
DrSlam
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Lun Iun 25, 2001 7:30 pm
Localitate: Bucuresti

vreau shi eu

Mesajde Vizitator » Vin Oct 12, 2001 2:05 am

bah, acum nu ca nu ash avea o parere buna despre mine, dar in ultimii 2 ani am cam stat pe bara si acum amvazut ca nu prea mai fac fatza la efort fizic indelungat...adica dupa 3 ore de munca grea...obosesc

ce sugerezi, stimate dr slam???

cum fac sa reintru repejor in forma???
Vizitator
 

Re: vreau shi eu

Mesajde DrSlam » Vin Oct 12, 2001 7:16 pm

Ba nene - ce pot sa-ti zic? Asa intrebare asa raspuns:
Ce tre sa faci ca sa nu obosesti? Sa dormi mai mult, sa mergi pe la o sala sau sa faci si tu un exercitiu acolo pe zi - si sa mananci bine. In ordinea asta.
DrSlam
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Lun Iun 25, 2001 7:30 pm
Localitate: Bucuresti

sthiu ceva despre .........

Mesajde Hack » Vin Oct 12, 2001 11:17 pm

sthiu cate ceva despre culturism ....dar nu sunt super informat de aceea ma intereseaza orice informatie........despre aceest subiect!
Hack
Junior Member
 
Mesaje: 122
Membru din: Vin Aug 24, 2001 12:25 am
Localitate: Constanta

Re: sthiu ceva despre .........

Mesajde Baluba » Sâm Oct 13, 2001 12:03 pm

Bai frate am vazut si eu http://www.culturism.ro si mi-a placut, e destul de bine documentat - am gasit cam tot ce ma interesa pe-acolo.
Baluba
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Vin Oct 12, 2001 12:47 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

am nevoie de ajutor

Mesajde Vizitator » Mar Oct 23, 2001 7:10 pm

Stimate drslam.,
Poti sa-mi zici si mie niste elemente nutritionale sau ceva care sa ma jute sa intru in forma? (nu rezist deloc la alergarea de rezistenta si la vara am bacul.) ma duc si la o sala de culturism.
Vizitator
 

in primul rand

Mesajde Vizitator » Mar Oct 23, 2001 10:34 pm

nu cred ca e vorba de ceva nutritie, tine mai mult de antrenament. alearga si tu cate 1-5 km zilnic , incepand ushor si terminand cu 5-10 km odata. eu asha am procedat
Vizitator
 

Re: am nevoie de ajutor

Mesajde DrSlam » Joi Oct 25, 2001 8:13 pm

Initial trimis de unreal2
Nu rezist deloc la alergarea de rezistenta si la vara am bacul. Ma duc si la o sala de culturism.


Daca tot te duci pe la sala incearca sa insisti cu exercitiile pentru "trena inferioara a corpului", (+abdomen daca se intampla sa fii mai plinut...). Chestia cu suplimentarea alimentatiei nu are legatura cu miscarea aeroba ci cu cea anaeroba, pentru acumularea de masa musculara, etc.
Daca totusi o sa ai nevoie de suplimente (poate cand o sa vrei sa pui pe tine niste muschi...;) mai intra pe http://www.culturism.ro pentru ca in curand vom comercializa on-line suplimente nutritive.

Bafta la bac!
DrSlam has left the building!
DrSlam
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Lun Iun 25, 2001 7:30 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: am nevoie de ajutor

Mesajde Baluba » Vin Noi 02, 2001 2:10 am

Initial trimis de DrSlam


Daca tot te duci pe la sala incearca sa insisti cu exercitiile pentru "trena inferioara a corpului", (+abdomen daca se intampla sa fii mai plinut...). Chestia cu suplimentarea alimentatiei nu are legatura cu miscarea aeroba ci cu cea anaeroba, pentru acumularea de masa musculara, etc.
Daca totusi o sa ai nevoie de suplimente (poate cand o sa vrei sa pui pe tine niste muschi...;) mai intra pe http://www.culturism.ro pentru ca in curand vom comercializa on-line suplimente nutritive.

Bafta la bac!


Hai ca i-ai zis-o ...
Stii ca s-a nascut un om destept cand vezi prostii ca se-aduna sa-l doboare.
Baluba
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Vin Oct 12, 2001 12:47 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

culturism

Mesajde Luci » Mie Noi 21, 2001 8:45 am

Neaparat ca sa arti bine trebuie sa te duci la culturism acasa nu poti sa faci abdomenii;flotari sau alte chestii de genul asta?
Oricum stiu ca acolo ai avantaje mai mare ca ai mai multe aparate pentru toti muschii;dar acasa nu poti sa srati catusi de cat?
............astai parerea mea!
Luci
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Noi 07, 2001 1:46 pm

Re: culturism

Mesajde DrSlam » Vin Noi 30, 2001 8:26 pm

Initial trimis de Luci
Neaparat ca sa arti bine trebuie sa te duci la culturism acasa nu poti sa faci abdomenii;flotari sau alte chestii de genul asta?
Oricum stiu ca acolo ai avantaje mai mare ca ai mai multe aparate pentru toti muschii;dar acasa nu poti sa srati catusi de cat?
............astai parerea mea!


Sigur ca si acasa te poti antrena - dar mai mult de intretinere: nu prea poti sa faci performanta folosindu-ti doar greutatea corpului. Asta ca sa nu mai vorbim de atmosfera speciala din sala de forta care te-ndeamna parca la lucru. Si sa nu-l uitam nici pe antrnor care sta cu ochii pe tine - fie sa-ti faca un program de antrnament, fie sa te asiste la desfasurarea unor exercitii....
Eu zic ca daca esti serios in a te ocupa de corpul tau in ideea construirii de masa musculara prin culturism - eu cred ca este foarte important sa mergi la o sala, avand un program personalizat si o alimentatie conforma cu efortul depus.
Succes!
DrSlam has left the building!
DrSlam
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Lun Iun 25, 2001 7:30 pm
Localitate: Bucuresti

naposim

Mesajde skubaxx » Joi Mar 28, 2002 9:14 pm

cine stie cit timp se ia naposim.O luna de zile sau mai mult?
skubaxx
 

puţin ajutor va rog

Mesajde nykup » Mie Aug 10, 2005 12:50 pm

in ce masura afecteaza alcolul si tutunul antrenanentele, sa zicem ca bem zilnic o bere si de fumat un pachet pe zi
nykup
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 08, 2005 10:52 am
Localitate: medias

Mesajde The Kid » Joi Dec 01, 2005 3:36 am

Berea aia nu e atat de rea. Unii culturisti chiar recomanda o bere dupa antrenament, dar cu pachetul ala pe zi e mai nasol. Tutunul iti slabeste destul de mult rezistenta la efort. Oricum e un inceput ca mergi la sala, iar daca esti serios, o sa vezi ca or sa apara si rezultatele.
Semper Fidelis
Avatar utilizator
The Kid
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Apr 13, 2005 11:00 pm

Mesajde ochidesoimradu » Sâm Ian 06, 2007 3:09 pm

Cine poate sa imi spuna shi mie daca super gainer 4200 de la biotech este bun pentru varsta mea , am 15 ani , va rog datzimi un raspuns
ochidesoimradu
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Ian 06, 2007 2:48 pm
Localitate: vatra dornei

Re: totul despre culturism si fitness

Mesajde mrnmarius » Dum Ian 30, 2011 1:54 am

la 15 ani deja te apuci de luat pudre proteice?!
nu este pre idicat euc red ca aid estul timp dupa 18..mai asteapta
www.as-face-reclama.com
Avatar utilizator
mrnmarius
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Ian 20, 2011 4:23 pm
Localitate: timisoara

Re: totul despre culturism si fitness

Mesajde sorinmarcu » Mar Iul 29, 2014 9:03 am

Salutare!

Eu bag Metadrol de o luna de zile si vad ca intra destul de bine. Acum sper sa mearga la fel de bine si de aici incolo. Pana cum am luat doar proteine, dar am zis sa ma bag si pe din astea pentru cresterea testosteronului.


O zi misto sa aveti!
sorinmarcu
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iul 29, 2014 8:43 am

Re: totul despre culturism si fitness

Mesajde dincasob » Lun Aug 18, 2014 9:34 am

Si eu iau ceva suplimente pentru culturism si sunt multumit de ce am obtinut pana acum. Am crescut in masa musculara si rezist mult mai mult in timpul sedintelor de antrenament. E super fain, ma simt excelent! Am bagat in primele 3 luni Probolan50 si acum am inceput cura cu Metadrol. Sunt curios cum o sa intre si asta.

O zi superfaina sa aveti!
dincasob
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 18, 2014 9:24 am

Re: totul despre culturism si fitness

Mesajde costeld » Mie Aug 19, 2015 9:15 am

Pentru acumularea de masa musculara sunt foarte multe produse. Totusi nu e deajuns doar sa iei acel produs si sa nu faci antrenament. Pana la urma antrenamentul e cel care e responsabil de castigarea in masa musculara.
costeld
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Apr 01, 2015 9:14 am


Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron