Alicia Keys Vs Ashanty

Forumul asociat fanclubului Alicia Keys

Alicia Keys Vs Ashanti

Mesajde zuza » Dum Iul 28, 2002 3:32 am

Care credeti ca e mai buna?
Cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei persoane este sa fie iubit si sa invinga. Insa sa iubeasca si sa fie invins este al doilea lucru frumos care i se poate intampla
zuza
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Lun Iul 08, 2002 4:38 am
Localitate: yep, still there

Re: Alicia Keys Vs Ashanty

Mesajde J'adore » Dum Iul 28, 2002 12:21 pm

Initial trimis de monikaisinlove
Care credeti ca e mai buna?


Well.....Ashanti has a nice voice but Alicia Keys is more talented than Ashanti!.......Wondering why?!..........well she has a much better voice and she can play the piano really good!
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iul 28, 2002 12:47 pm

Sorry,but ....who the hell is Ashanty ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde zuza » Dum Iul 28, 2002 5:22 pm

Ashanty e una care a aparut acum. Prin toate revistele scrie Alicia Keys vs Ashanty.
Cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei persoane este sa fie iubit si sa invinga. Insa sa iubeasca si sa fie invins este al doilea lucru frumos care i se poate intampla
zuza
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Lun Iul 08, 2002 4:38 am
Localitate: yep, still there

Who's ASHANTI

Mesajde J'adore » Lun Iul 29, 2002 12:21 am

Initial trimis de monikaisinlove
Ashanty e una care a aparut acum. Prin toate revistele scrie Alicia Keys vs Ashanty.


In primul rand e Ashanti, ea este o cantareata de muzica R&B si Rap.....casa de discuri de care apartine este "Murder I.N.C."
care e casa de discuri a lui Ja Rule(cel care a cantat cu J.LO)
Are o voce draguta, si nici urata nu e.
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde Jasmine » Mie Iul 31, 2002 8:22 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Sorry,but ....who the hell is Ashanty ?


sincer..si eu ma intrebam acelasi lucru!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

I told u guys before who's ASHANTI!

Mesajde J'adore » Mie Iul 31, 2002 10:00 pm

I told u guys before who's ASHANTI!
Look up...do I have to repet myself?!
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

deci..

Mesajde sentyment » Mar Aug 06, 2002 5:51 am

Sa moara calu dc stiu cine e Ashanti asta.. n-am auzit de ea in viatza mea asta lunga...Sau probabil, da' nu-mi aduc aminte.. in fine, macar de Alicia am auzit..si vazut... :PP
sentyment
 

Mesajde K-gula » Vin Aug 16, 2002 10:53 am

Ashanty nu este o cantareata aparut acum. canta de cam de 8-9 ani, insa cum pt. a te consacra afara si mai ales in state nu este atat de usor ca la noi normal ca multa lume nu a auzit de ea. terror squad au scos un album acum 4 ani si ea canta pe acolo.
daca ne referim la o rivalitate de voci intre ea si alicia, de departe alicia este mai buna decat ea.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Jasmine » Vin Aug 16, 2002 11:11 am

in sfarsit am ascultat-o pe tipa asta-Ashanty-..nu imi schimb parerea..Alicia e mult mai buna!!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde J'adore » Vin Aug 16, 2002 5:25 pm

Normal ca Alicia e mai buna decat Ashanti.....Alicia has a much better voice than Ashanti ;) :p :D
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

lol

Mesajde n3aGabitz » Sâm Aug 24, 2002 3:48 am

Jaded: deh....asta e plecam pe afara uitam romana...e ok dear!

Deci de departe Alicia are vocea Ashanti nu! Ca le ascult cu aceasi placere pe amandoua asta e altceva :)
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Alicia Rules !

Mesajde Reefa » Sâm Aug 24, 2002 11:58 am

nothing compares 2 u, ak !!!
Fişiere ataşate
photo3.jpg
photo3.jpg (13.8 KiB) Vizualizat de 5745 ori
Reefa
 

Mesajde AvantgarD » Vin Sep 27, 2002 3:30 pm

ma surprins sa aflu ca multi nu au auzit de Ashanti . nush ce sa mai zic. daca nu stii despre ce e vorba mai bine taci
oricum alicia keys e mult deasupra ei.
are ce sa invetze de la ea . i:con:
> > >1) Not everyone who drops shit on you is your enemy.
> > >2) Not everyone who gets you out of shit is your friend.
> > >3) And when you're in deep shit, keep your mouth shut!

-
AvantgarD
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mie Aug 07, 2002 2:56 pm
Localitate: jungle of chaos

Alicia Keys

Mesajde usualflow » Joi Ian 16, 2003 1:52 pm

Ashanti este o figura destul de comuna....iar vocea ei nu pot spune ca ma impresioneaza prea tare. Consider ca Alicia are mai mult potential, e mult mai talentata. In plus, are un album de debut excelent.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Lun Ian 27, 2003 10:34 pm

Hm....
Aici ar fi fost bun si un sondaj zic eu.In fine.... Eu consider ca Alicia e mult mai buna decat Ashanti ( de care am auzit ...dar nu ma impresioneaza...e o fata comuna.. cu o voce comuna...)
Alicia canta si la pian ...are voce deosebita... e mult mai buna si mai talentata !
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Lovely_angel » Mar Feb 18, 2003 1:13 am

Ma surprinde faptul ca nu ati auzit de Ashanti!Dar in fine....nu mai conteaza!
Imi place cum canta Ashanti, e dragutza, are voce....dar Alicia e mai buna decat ea!
Love, love ,love...
Love, love, love...
La multi ani tuturor indragostitilor!
Lovely_angel
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Dum Feb 16, 2003 3:14 am
Localitate: City of Angel's!

Mesajde Titina » Joi Feb 27, 2003 7:23 pm

Initial trimis de Lovely_angel
Ma surprinde faptul ca nu ati auzit de Ashanti!


Pai n-au auzit de Ashanti,ca p'atunci era mijlocu' lui 2002 shi.....cred ca abia aparuse saraca.La talent Alicia e mai buna,dar la stilul melodiilor shi la look, ashanti mi se pare putin mai "avansata"...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde tUdOrUK » Mie Mar 05, 2003 10:42 pm

Ashanti e mult mai buna si asta nu datorita faptului ca are mai mult talent. De exemplu ashanti a fost #1 in top de mai multe ori ca Alicia si albumul ei este mult mai cumparat in UK cat si-n USA
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

Mesajde xgirl » Sâm Mar 29, 2003 7:08 pm

Nu imi place Alicia.. Ashanti imi place. Nu spun cí£ Ashanti e mai buní£, decat Alicia pt. cí£ nu prea ascult melodii de la Alicia (am auzit 2 shi nu imi plac).. asta e!
xgirl
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Sâm Apr 06, 2002 8:14 pm
Localitate: Romania

deh...

Mesajde jane doe » Mie Apr 09, 2003 2:11 am

Pacat ca nu cunoasteti prea bine muzica lui Ashanti, pt ca daca ati cunoaste-o sunt sigura ca nu ati mai face comparatiile astea..
Cred ca sunt amandoua niste printese ale r&b-ului, dar se pare ca Ashanti iese ceva mai in fata in ultima vreme....asta mai ales pt ca Jarule ii compune si are grija de succesul ei!
I woke up this morning, the sunshine was shining / I put on my happy face / I'm living, I'm able, I'm breathing, I'm grateful / Woke up and realized this world's not so bad after all / looked at it through a child's eyes, and I saw these beautiful / Things that you never think about/
Avatar utilizator
jane doe
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Joi Feb 13, 2003 12:00 am

Mesajde kenashia » Mie Ian 21, 2004 1:06 pm

Eu una o prefer pe Ashanti , melodiile de pe ultimul sau album sunt super.Cat despre Alicia Keys in afara de melodia Fallin', care intradevar a avut un succes urias, nu mi-a mai placut nici o melodie.
kenashia
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Dec 30, 2003 1:16 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Bubico » Dum Ian 25, 2004 1:57 am

alicia este mult mai talentata .
Bubico
 

ashanti big time

Mesajde Crazy Babe » Dum Apr 04, 2004 1:38 am

ashanti logik! nu imi place nici o piesa cantata de alicia.... la inceput mi s-a parut ca fallin' era interesanta.. da dupa ce am fost acum 3 sapt la concertu alicia keys/ beyonce /missy elliot.. mi-am schimbat radical parerea... nu-mi place absolut deloc cum suna live...
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde A|exandra » Dum Apr 04, 2004 1:07 pm

Alicia Keys are o voce mult mai puternica...stie sa cante shi la pian(parca dispune totushi de mai mult talent)...dar Ashanti e mult mai dulcica...are acea carisma care -din punctul meu de vedere- ii lipseste Aliciei...
Singura piesa cantata de Alicia K., care mi-a placut foarte mult, a fost Fallin`...iar de partea cealalta Ashanti parca a avut mai mult succes la public...au fost mai multe melodii interesante cantate de ea impreuna cu Ja Rule,melodii care au ajuns destul de departe in topuri..."Always on time" mi s-a parut putin mai interesanta...
...I've...Become so NUMB...I can`t feel you there...Become so tired...So much more AWARE...
Avatar utilizator
A|exandra
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Mie Iul 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Black Eyes » Lun Apr 12, 2004 4:05 am

A lui Ahanti cu Ja Rule a mai fost si Mesmerize(or something) care suna misto.
Daca e s-o luam dupa talent, e clar ca Alicia are ceva mai mult talent decat predecesoarea ei. Insa, mult mai comerciala e Ashanti, iar piesele ei sunt mult mai dragutze.
[font=Times New Roman]No one knows what it's like to be the bad man , to be the sad man , behind black eyes[/font]
Avatar utilizator
Black Eyes
Junior Member
 
Mesaje: 136
Membru din: Sâm Apr 10, 2004 11:00 pm


Înapoi la Alicia Keys

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron