voteaza-ti reclama!

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

voteaza-ti reclama!

Mesajde Orange » Vin Oct 12, 2001 10:33 pm

Comenteaza cea mai buna si cea mai aberanta reclama vazuta la TV!
Orange
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Oct 12, 2001 10:29 pm
Localitate: Peste-tot-si-nicaieri

Re: voteaza-ti reclama!

Mesajde kris » Sâm Oct 13, 2001 11:41 am

Initial trimis de Orange
Comenteaza cea mai buna si cea mai aberanta reclama vazuta la TV!


depinde... daca este vorba de una dintre reclamele autohtone.. shi aici am sa-tzi dau un puhoi de aberatzii, dar nu gasesc decat una buna ... In schimb pe "afara" sunt reclama haioase cu tona. Cum ar fi una dintre reclamele Pepsi de pe un oarecare post nemtzesc. E un tip super-rocker, par lung, deshalat de felul lui, unu' care n-ar da semna ca ar fi fost vreodata politicos. Ei bine, acesta se duce intr-un super-market sa-shi cumpere o sticla de suc. Dar... chiar in fatza casei de marcat o babutza cu un coshuletz destul de greu intr-una din crengi (aka maini) il roaga frumushel sa o lase pe ia prima. Setosul nostru sta, se gandeshte un picutz shi o lasa. Dupa ce babornitza plateshte incep a urla soneriile, sar baloanele, vine directorul care ii inmaneaza doamnei nie trecute de a trea tineretze un cec du um milion $ pentru ca a fost al 100 client. Dupa care vine, frustrant, sloganul "Pepsi, alegerea tinerei generatzii"...
Avatar utilizator
kris
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Lun Aug 27, 2001 11:00 pm

Mesajde Orange » Sâm Oct 13, 2001 10:03 pm

din cate-mi povestesti tu reclama tre' sa fie super!
de ce sa fim rai... sunt si pe piate romaneasca cateva, e drept ca putine, reclame bune!
nu te lasa influentat de reclamele la tampoane si detergenti care sunt cred eu peste tot cretine!
uite reclama haioasa romaneasca 100%-ANTREFRIG

COMENTEZIIIIII? ceva?
:)
Orange
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Oct 12, 2001 10:29 pm
Localitate: Peste-tot-si-nicaieri

Mesajde kris » Lun Oct 15, 2001 7:54 pm

[quote]Initial trimis de Orange
[B]din cate-mi povestesti tu reclama tre' sa fie super!
de ce sa fim rai... sunt si pe piate romaneasca cateva, e drept ca putine, reclame bune!
nu te lasa influentat de reclamele la tampoane si detergenti care sunt cred eu peste tot cretine!
uite reclama haioasa romaneasca 100%-ANTREFRIG

COMENTEZIIIIII? ceva?

mai... sincer sa fiu... da... comentez... mi se pare cretinutza rau reclama... mai repede ash aplauda-o pe cea de la Dialog... cu fetitza care se plimba in ciorapei albi shi pantofi negri pe strada (pul oareshce tzoale pe ea ca nu-i reclama la serviciul 8989999 ect) shi vede tot felul de cuvinte scrise in diferite locushoare... sau cele de la coca-cola shi sprite... dar alea is preluate de afara... aia cu basketbalistul... e super haioasa :)
Avatar utilizator
kris
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Lun Aug 27, 2001 11:00 pm

Mesajde imy » Vin Oct 26, 2001 6:36 pm

Ola orange!
Tzin sa fie tzin sa fie...!parca te stiu de undeva...

despre reclame...uite mie imi placea reclama la o solutie de curatat geamuri care era cu Alba caZapada care murise si statea intr-un sicriu de sticla si vine Printzul si sterge geamul de deasupra si asta invie si da cu capul de geam!!!
super haioasa mi s-a parut!
credca au mai fost si altele dar asta imi vine acum in minte!
imy
 

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Oct 27, 2001 9:29 pm

Reclamele mele preferate sunt la firmele de ecipament sportiv. Una dintre cele mai frumoase e aia de la NIKE de acum vreo 4-5 ani..cand juca o selectionata mondiala cu o selectionata a monstrilor. Si cand da din 11 m gol Cantona !
O alta foarte frumoasa e aia la Adidas (I kiss football) cand ii da negru ala din triburile africane gol lu Barthez si rupe plasa portzii.
Nu mai spun de ultima reclama la NIKE cu jucatorii din NBA.

Iara....reclamele la Swatch sunt superbe.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Lun Oct 29, 2001 10:37 am

Reclama Connex cu aia patru tipi in Volga veche e de vazut.
Am mai vazut ieri una, la Star Chips. La un stop trag 2 masini, una cu gagici una cu bajeti. Mincau cipsuri si faceau haos cind trage intre ei o masina cu doi tataici mai haotici ca ei, tot cu cipsuri. Pina aici totul bine. Pe urma o da in ciunga, cu oameni la bairam, acasa, etc... toti cu cipsuri de-astea. Asteptam o finalizare la faza cu masina, dar nimic. Daca se continua faza cu masinile si bagau tipii ceva misto/caterincos de final, reclama ar fi fost misto. Asa e rupta in doua si se zbate in mocirla banalitatii.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Orange » Lun Oct 29, 2001 10:31 pm

O reclama super de super vazuta pe un canal frantuz la Renault!
Mergea o tipa-n masina cu-n super gagiu in stanga! Muzica nebunie! La stop vede masina sotului si-l da pe tip cu scaunul pe spate! Ajunge la stop, face schimb de bezele cu sotu' si pleaca la verde. Faza super e ca sotul gagicei avea si el scaunul dat pe spate dar...era un tip pe el! Morala?!?Cumpara Renault si ai scaune rabatabile!
Imagination is more important than Knowledge
Orange
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Oct 12, 2001 10:29 pm
Localitate: Peste-tot-si-nicaieri

Mesajde dyane » Joi Noi 01, 2001 3:16 am

Majoritatea reclamelor de pe posturile romanesti sunt plictisitoare sau stupide. Imi place ultima reclama la Connex-cea cu nu vreau sa stau deoparte, nu cred in limite etc. M se pare bine realizata. Si Dialog-ul cu totul e comunicare.
Chestia cu un porc albastru si faimosul Comentezi?? de care e atat de mandru Andi Moisescu e cea mai penibila, cred eu.
Coca cola- o reclama mai veche cu niste pusti care urmaresc un meci de fotbal intr-un local plin cu suporteri ai echipei adverse si trebuie sa iasa afara cand echipa lor da gol ca sa se poata exprima. Haioasa.
Fanta are in general reclame dragutze si sprite chiar marfa.
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Rolf » Mie Ian 09, 2002 7:54 pm

O reclama super am vazut acu la connex play, cu ala de intra in buda si ii stinge plictisitu de linga usa lumina. Se poate vedea si la http://www.connex.ro/pentru_clienti/download/index.jsp cautati printre reclamele de acolo.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

daaaa, reklame de afara

Mesajde Andrada The Dev » Joi Ian 10, 2002 12:02 am

... la telefoanele Mitzubishi! Era o mare reducere la un pachet cu abonament cu celular cu tot. :D shi au nishte catei dragutzi in clasa shi profa intreaba cat costa mitzubishi celularu' shi aia stau in banci shi "plang" fiindca nu shtiu care-i pretzu shi dupa aia profa zice 0 Dollars! hah! am ras de m-am spart:) :D :hehe:
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Mesajde Aliosha » Joi Ian 10, 2002 2:18 am

Aia de la Dialog cu copilu care se dadea in leagan er draguta...

Blink reclama aia de la Nike in care era si Cantona o stiu e misto.
Mai era aia cu selectionata Braziliei pe aeroport cu Ronaldo care dribla vamesii, o stii??
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

recla............

Mesajde felixy » Joi Ian 10, 2002 4:08 am

Reclamele romanesti cum s-a mai spus sunt plictisitoare(nu toate).
Cele mai frumoase reclame ,dupa parerea mea,sunt:cea de la BU si cea de la CONNEX.
Celelalte sunt jalni.......PAREREA MEA!
felixy
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am
Localitate: Romania.giurgiu

Cele mai bune reclame

Mesajde Baluba » Vin Ian 11, 2002 4:00 am

1. Reclama cu Mos Craciun karatist de la Dialog care este absolut geniala si pe marginea careia s-a mancat f. mult kkt
2. Reclama CONNEX cu "Le-am dat si lor ca e super oferta"
Stii ca s-a nascut un om destept cand vezi prostii ca se-aduna sa-l doboare.
Baluba
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Vin Oct 12, 2001 12:47 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Vizitator » Sâm Ian 12, 2002 8:00 am

campania dialog "zbor" e cea mai buna dupa parerea mea....spot-ul connex"nu pot sa stau deoparte"duce mai degraba a replica la spotul dialog...
cat despre antefrig.......balcanism pur!!!!
Vizitator
 

Mesajde Rolf » Mar Ian 15, 2002 8:27 pm

Mi-adusei aminte de una aberanta rau de tot: Iulia Fratila: azi vom vorbi despre stari: starea gazoasa, starea lichida, starea solida si starea House of Art. Amatorism!
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde onk » Mie Ian 16, 2002 8:21 pm

mie mi-a placut mult o reclama la minimotorola, un telefon care suna incontinuu, un catel pitic si dragalas stand pe pat linistit, un stapan impacientat ca a pierdut obiectul relatzional, si in final imaginea lu nenea cu catelusul in mana, il apasa undeva pe burtica si incepe sa convorbeasca linistit la cí£tzel.
si alta tare de la Pepsi: David Beckham vede pe coridorul fotbalistilor un pustiulica cu o cutie de pepsi, i-o ia si bea din cutie dupa care i-o inapoiaza. Pustiul ii cere tricoul lui de fotbalist celebru si meseriashul, flatat, i-l da. stupoare: pustiul sterge tacticos cutia la gurí£ cu tricoul, il arunca (sau i-l da inapoi, nu mai stiu) si pleaca lasand sa iasa la iveala faptul ca purta tricoul echipei adverse. hi, hi, hi, zí£ ciois í£v í£ niu genereishí£n:)
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am


Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron