Ce filme ati mai vazut ?

sub lumina lanternei magice

American Beauty (super film)

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Oct 15, 2001 4:37 pm

2 ore de magie pura

Am vazut si eu ,in sfarsit, American Beauty. Fabulos,impresionant....un film de o sensibilitate rar intalnita. O interpretare magistrala din partea lui Kevin Spacey. Efectiv ,nu mi-am dat seama cand s-au dus doua ore...pur si simplu am fost conectat la maxim in timpul acestui film unic. Mi-a placut enorm personajul interpretat de Kevin Spacey...incepand cu faza in care se masturba dimineatza sub dush (singurul moment placut al zilei),continuand cu faza in care l-a prins nevasta ca si-o freca sub patura..apoi trezirea sa la viatza...cand a inceput sa alerge cu homosexualii,cand si-a cumparat Pontiac din ’70, cand s-a angajat la fast-food ,cand a aruncat cu farfuria in timpul mesei,cand a vrut sa faca sex cu nevasta avand berea in mana. Totul a culminat cu faza cand a vrut sa se culce cu prietena fetei sale...si aceasta i-a spus ca o face pentru prima oara...si el atunci a imbratisat-o parinteste si a acoperit-o.
Nu mai spun de scenele de final..cand l-a intrebat fata cum se simte..iar el a spus ca nimeni nu l-a intrebat de mult timp acest lucru...si i-a raspuns :â€Â
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

emotionanta

Mesajde Vizitator » Lun Oct 15, 2001 5:25 pm

..prezentarea ta. am vazut filmul anul trecut de vreo 5 ori in acceasi zi. daca aveti ocazia nu pierdeti "great expectations", e cam in acceasi maniera, dar e mult mai sensibil, dupa poti sa faci sex, ca te inspira si te emotioneaza

sopratutt1, le-ai vazut pe cd, nu? ca am shi eu o colectie bogata
( http://193.231.234.169/rockmania/valiweb/filme.htm )


enemy of the state cum ti s-a parut??? mie mi-a placut
shreck e demential
amerian pie2, scary movie 2 - laba trista
the whole 9 yards - dragutz
coyote ugly - mi-am tras in timp ce filmul asta rula, atat a fost de frumos
Vizitator
 

emotionanta

Mesajde Vizitator » Lun Oct 15, 2001 5:25 pm

..prezentarea ta. am vazut filmul anul trecut de vreo 5 ori in acceasi zi. daca aveti ocazia nu pierdeti "great expectations", e cam in acceasi maniera, dar e mult mai sensibil, dupa poti sa faci sex, ca te inspira si te emotioneaza

sopratutt1, le-ai vazut pe cd, nu? ca am shi eu o colectie bogata
( http://193.231.234.169/rockmania/valiweb/filme.htm )


enemy of the state cum ti s-a parut??? mie mi-a placut
shreck e demential
amerian pie2, scary movie 2 - laba trista
the whole 9 yards - dragutz
coyote ugly - mi-am tras in timp ce filmul asta rula, atat a fost de frumos
Vizitator
 

Marile sperante

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Oct 15, 2001 6:25 pm

Te referi la Great Expectations ala cu Ethan Hawke,Gwyneth Paltrow & Robert De Niro ? Daca DA...l-am vazut...dar nu mi s-a parut cine stie ce. Adica...sunt de acord ca este un film bun dar nu se paote compara cu American Beauty ! Pana ieri filmul meu preferat era Pulp Fiction...de ieri este American Beauty.
Astept sa vad Three Kings . E bun ?
Si astept sa revad la HBO si The Sixth Sense. L-am vazut pe ecrane si mi-a placut la nebunie !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Marile sperante

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Oct 15, 2001 6:25 pm

Te referi la Great Expectations ala cu Ethan Hawke,Gwyneth Paltrow & Robert De Niro ? Daca DA...l-am vazut...dar nu mi s-a parut cine stie ce. Adica...sunt de acord ca este un film bun dar nu se paote compara cu American Beauty ! Pana ieri filmul meu preferat era Pulp Fiction...de ieri este American Beauty.
Astept sa vad Three Kings . E bun ?
Si astept sa revad la HBO si The Sixth Sense. L-am vazut pe ecrane si mi-a placut la nebunie !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

un serial nou

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Oct 15, 2001 6:27 pm

Am auzit ca vine la HBO un serial nou..Camarazi de arme produs de Tom Hanks & Steven Spielberg. Zic ei..ca e cel mai scump serial din istoria televiziunii.
Stie cineva ,ceva despre el ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

un serial nou

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Oct 15, 2001 6:27 pm

Am auzit ca vine la HBO un serial nou..Camarazi de arme produs de Tom Hanks & Steven Spielberg. Zic ei..ca e cel mai scump serial din istoria televiziunii.
Stie cineva ,ceva despre el ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

3 kings

Mesajde Vizitator » Lun Oct 15, 2001 6:48 pm

nu e cine stie ce, dar ce stiu eu??? mie nu mi-a placut nici A.I.
Vizitator
 

3 kings

Mesajde Vizitator » Lun Oct 15, 2001 6:48 pm

nu e cine stie ce, dar ce stiu eu??? mie nu mi-a placut nici A.I.
Vizitator
 

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Oct 15, 2001 6:54 pm

Vali se poate spune ca le-am vazut pe cd-uri - aici am o retea destul de mare, unde gasesc zeci de filme non-stop.
enemy of the state - super ideea si tehnologia prezenta acolo, deshi nu cred ca exista asha ceva (vezi atentatele de pe 11 sept ... daca aveau tehnologia aia, reushau sa ishi dea seama :))
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Oct 15, 2001 6:54 pm

Vali se poate spune ca le-am vazut pe cd-uri - aici am o retea destul de mare, unde gasesc zeci de filme non-stop.
enemy of the state - super ideea si tehnologia prezenta acolo, deshi nu cred ca exista asha ceva (vezi atentatele de pe 11 sept ... daca aveau tehnologia aia, reushau sa ishi dea seama :))
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

pai in cazul asta

Mesajde Vizitator » Lun Oct 15, 2001 6:58 pm

..si daca esti si tu interesat, de ce nu facem un schimb de filme???
Vizitator
 

pai in cazul asta

Mesajde Vizitator » Lun Oct 15, 2001 6:58 pm

..si daca esti si tu interesat, de ce nu facem un schimb de filme???
Vizitator
 

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Oct 15, 2001 7:16 pm

vezi pm-ul
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Oct 15, 2001 7:16 pm

vezi pm-ul
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Alte filme ce mi-au placut

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Oct 17, 2001 3:14 am

Vreau sa va mai zic ca ..mi-au mai placut foarte mult urmatoarele filme :
SLEEPERS....numai nume mari in distributie ..Brad Pitt,Robert DeNiro,Jason Patrik,Kevin Bacon,Dustin Hoffman.....un film emotionant
AS GOOD AS IT GET...un film magistral cu Jack Nickolson & Helen Hunt
A BRONX TALE....pentru acest film nu am cuvinte ! E un film de referintza !!!
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Alte filme ce mi-au placut

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Oct 17, 2001 3:14 am

Vreau sa va mai zic ca ..mi-au mai placut foarte mult urmatoarele filme :
SLEEPERS....numai nume mari in distributie ..Brad Pitt,Robert DeNiro,Jason Patrik,Kevin Bacon,Dustin Hoffman.....un film emotionant
AS GOOD AS IT GET...un film magistral cu Jack Nickolson & Helen Hunt
A BRONX TALE....pentru acest film nu am cuvinte ! E un film de referintza !!!
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Oct 21, 2001 2:19 pm

Am vazut pentru a 5 a oara..Nothing To Lose...cu Tim Robbins si Martin Lawrence. Ce bun e Tim Robbins ! E unul dintre actorii mei preferatzi !
Imi pare rau si acum ca nu am vazut The Shawshank Redemption..cu Tim Robbins si Morgan Freeman ! In toate topurile siturilor specializate pe filme e in primele 10 in topul all-time !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Oct 21, 2001 2:19 pm

Am vazut pentru a 5 a oara..Nothing To Lose...cu Tim Robbins si Martin Lawrence. Ce bun e Tim Robbins ! E unul dintre actorii mei preferatzi !
Imi pare rau si acum ca nu am vazut The Shawshank Redemption..cu Tim Robbins si Morgan Freeman ! In toate topurile siturilor specializate pe filme e in primele 10 in topul all-time !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

de vreo 30 de ori...

Mesajde Vizitator » Dum Oct 21, 2001 5:18 pm

cred ca am vazut shashank redemption de vreo 30 de ori. il am pe caseta, tras dupa protv. daca il vrei...
Vizitator
 

de vreo 30 de ori...

Mesajde Vizitator » Dum Oct 21, 2001 5:18 pm

cred ca am vazut shashank redemption de vreo 30 de ori. il am pe caseta, tras dupa protv. daca il vrei...
Vizitator
 

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Oct 21, 2001 6:31 pm

Daca nu il gasesc la centru de inchirieri aflat la 1 statie de mine...am sa apelez la tine ! Merci mult !
Toata lumea care l-a vazut..mi-a spus ca este un film impresionant !
Stiu ca a tot fost pe la Pro Tv...dar...ba eram la mare...ba nu mai stiu ce meci era...si asa am ramas fara sa-l vad !!!!!!
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Oct 21, 2001 6:31 pm

Daca nu il gasesc la centru de inchirieri aflat la 1 statie de mine...am sa apelez la tine ! Merci mult !
Toata lumea care l-a vazut..mi-a spus ca este un film impresionant !
Stiu ca a tot fost pe la Pro Tv...dar...ba eram la mare...ba nu mai stiu ce meci era...si asa am ramas fara sa-l vad !!!!!!
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: American Beauty (super film)

Mesajde Vizitator » Dum Oct 21, 2001 7:45 pm

Initial trimis de Blink 1 82
Am vazut si eu ,in sfarsit, American Beauty.


poze din film [url=http://193.231.234.169/rockmania/vali/american_beauty/]aici
[/url]

mai am cu pulp fiction, daca vreti
Vizitator
 

Re: American Beauty (super film)

Mesajde Vizitator » Dum Oct 21, 2001 7:45 pm

Initial trimis de Blink 1 82
Am vazut si eu ,in sfarsit, American Beauty.


poze din film [url=http://193.231.234.169/rockmania/vali/american_beauty/]aici
[/url]

mai am cu pulp fiction, daca vreti
Vizitator
 

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Oct 23, 2001 11:56 pm

Marfa pozele !!! Baga si din Pulp Fiction..ca nu ne suparam !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Oct 23, 2001 11:56 pm

Marfa pozele !!! Baga si din Pulp Fiction..ca nu ne suparam !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

pulp fiction

Mesajde Vizitator » Mie Oct 24, 2001 12:57 am

Vizitator
 

pulp fiction

Mesajde Vizitator » Mie Oct 24, 2001 12:57 am

Vizitator
 

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Oct 27, 2001 2:29 pm

Ce greu merge go. ro !!!!

Am vazut un film exceptional pe HBO...Bringing Out The Dead..cu Nicolas Cage,Patricia Arquette,Ving Rames,Tom Sizemore & John Goodman.
In primele 20 minute ale filmului am crezut ca este remake dupa Taxi Driver...dar nu a fost asa. Chiar m-a incantat acest film !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron