la ce se refera exact"femeie buna la pat"??

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

la ce se refera exact"femeie buna la pat"??

Mesajde Hera » Joi Sep 05, 2002 7:01 am

Am avut intotdeauna o curiozitate: ce inseamna pt voi, barbatii, o femeie buna la pat? La cat de mult va excita, la cat de bine se misca, la cat de bine arata? sau la ce? :confused: poate ma lamuriti voi!
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

....

Mesajde n3aGabitz » Joi Sep 05, 2002 9:15 am

ptr fiecare barbat banuiesc ca e ceva diferit...ptr mine ar fii cat de bine se misca, cat de senzuala e...cum se comporta...sa ma excite....si...binenteles....fara BARIERE! ptr barbati "nu-ul" este o mare respingere...care creaza o mica repulsie ....(Care poate duce la mai multe....pana la uitatul dupa alta care nu va zice nu)
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde marian jan » Vin Sep 06, 2002 4:19 pm

acum depinde.sa nu aiba prejudecati.nu suport fetele care au ceva impotriva sexului oral.e ceva fara care nu pot sa stau.sa stie cum sa se miste in timpul actului sexual,sa stie ce sa faca in preludiu.sa stie cate ceva din tainele masajului erotic.sa stie sa ma maseze cu tot ce are.sa nu vorbeasca in timpul actulu(gen musca-ma de sfarcuri,ciupe-ma de.....)-nu imi plac astea.
si sa nu se supere daca imediat dupa ce am terminat ma ridic sa imi aprind o tzigara. :cool:
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Hera » Vin Sep 06, 2002 9:18 pm

Initial trimis de popalin
acum depinde.sa nu aiba prejudecati.nu suport fetele care au ceva impotriva sexului oral.e ceva fara care nu pot sa stau.sa stie cum sa se miste in timpul actului sexual,sa stie ce sa faca in preludiu.sa stie cate ceva din tainele masajului erotic.sa stie sa ma maseze cu tot ce are.sa nu vorbeasca in timpul actulu(gen musca-ma de sfarcuri,ciupe-ma de.....)-nu imi plac astea.
si sa nu se supere daca imediat dupa ce am terminat ma ridic sa imi aprind o tzigara. :cool:


Adik sa stie cam de toate,huh? :D, cre' ca una care sa stie dinainte ce si cum iti place :p
la aia cu tigara sunt de acord,ca act sexual fara tigara de dupa eu nu pot accepta :cool:
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Sâm Sep 07, 2002 1:04 am

Daca "femeia buna la pat" nu este o femeie buna la pat universal valabila (adica cu orice barbat), atunci pentru minte: "femeie buna la pat" = femeia care se pricepe la sex mai bine decat mine...

Daca expresia "femeie buna la pat" este universal valabila.... atunci presupun ca inseamna o femeie perversa si cu mult tupeu...

Nu sunt de acord cu unele pareri exprimate mai sus, pentru ca in general femeile nu se mishca prea mult in timpul sexului... si nici nu se apuca de facut masaje sau mai shtiu eu ce bazaconii... barbatii fac asta :silly: (adica mai fac si femeile... dar destul de rar... cica vor ca barbatul sa reziste mai mult :con: )

PS: dupa o partida de sex... merge un somn mic ;t... si apoi alta partida de sex... si tot asa... e un cer vicios :D
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde marian jan » Sâm Sep 07, 2002 1:32 am

Initial trimis de ella4ever


Adik sa stie cam de toate,huh? :D, cre' ca una care sa stie dinainte ce si cum iti place :p
la aia cu tigara sunt de acord,ca act sexual fara tigara de dupa eu nu pot accepta :cool:



m-ati intrebat cum arata femeia perfecta intr-un act sexual.asa ca v-am spus cum imi imaginez eu perfectiunea. am avut parte de ceva asemanator. ce voiati sa va spun?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Hera » Sâm Sep 07, 2002 2:25 am

Sopra , cum adik femeile nu prea se misca ? adik stau asha ca pietrele?? :D Si sunt destule femei care fac si masaje...nu de-alea thailandeze.lol
Si sa inteleg ca dupa o partida , o tragi repejor pe dreapta? :D
hai sa nu te supi pe mine, ca doar glumesc!
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Hera » Sâm Sep 07, 2002 2:31 am

Initial trimis de popalin



m-ati intrebat cum arata femeia perfecta intr-un act sexual.asa ca v-am spus cum imi imaginez eu [B]perfectiunea.
am avut parte de ceva asemanator. ce voiati sa va spun? [/B]

dar tu mie imi raspunzi? ce e cu persoana a doua plural? hmmm.tu chiar te-ai suparat pe mine? si te rog eu frumos daca mie mi te adresasei, vorbeste-me la per tu.Si nu vroiam sa raspunzi ceva anume, nu am facut replica aia cu rautate , un raspuns e bun atata timp cat e sincer :)
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Sâm Sep 07, 2002 2:36 am

Initial trimis de ella4ever
Sopra , cum adik femeile nu prea se misca ? adik stau asha ca pietrele?? :D Si sunt destule femei care fac si masaje...nu de-alea thailandeze.lol
Si sa inteleg ca dupa o partida , o tragi repejor pe dreapta? :D
hai sa nu te supi pe mine, ca doar glumesc!

da, in general femeile fac treaba usoara... au si ele de munca... la inceput e mai greu, cand e vorba de sex oral... ca apai se pot culca linistite si le trezeste barbatul cand termina... cel putin cam asta e tiparul... dupa parere mea :)

Cat despre trasul pe dreapta... dupa o partida de sex... prefer ca eu sa ma intind pe spate, tipa sa puna capul pe pieptul (umarul) meu si sa stam asa... eventual sa vorbim, sa acultam muzica, sa adormim sau sa ashteptam urmatoare runda (destul de multe optiuni, este?)... deh :a
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde eyewitness » Sâm Sep 07, 2002 8:11 am

sopra a pus o intrebare pertinenta dar raspunsul si l-a dat putin eronat. eu cred ca o femeie buna la pat este femeia care poate satisface ORICE barbat, in orice situatie, in orice ipostaza , intuind fara intrebari sau chestionari ce-i place ficaruia in parte, trimitandu-i pe fiecare in zona crepusculara in asa fel incat acestia sa tanjeasca ulterior la mai mult. O femeie buna la pat nu trebuie sa fie neaparat perversa sau cu tupeu ci consider ca trebuie sa aiba o vasta experienta, mult antrenament si multa intuitie in a gasi cel mai rapid metoda satisfactiei depline a partenerului. o femeie buna la pat este cea care nu o intereseaza satisfacerea ei ci exclusiv numai a partenerului. oare de unde vine vorba " gaina batrana face ciorba gustoasa"? probabil ca experienta se castiga in timp si poate femeile bune la pat in acceptiunea noastra,europeana ,sunt ceva mai purii. ( in asia e altceva). asta este parerea mea...

ps masajul thailandez nu are nici o legatura cu sexul. iar dupa o sedinta de 2 ore blestemi ziua in care te-ai nascut...


-------------
walk in balance!!!!!!!
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Sâm Sep 07, 2002 12:45 pm

Initial trimis de eyewitness
eu cred ca o femeie buna la pat este femeia care poate satisface ORICE barbat, in orice situatie, in orice ipostaza , intuind fara intrebari sau chestionari ce-i place ficaruia in parte, trimitandu-i pe fiecare in zona crepusculara in asa fel incat acestia sa tanjeasca ulterior la mai mult.
Regret ca trebuie sa te dezamagesc... dar nu exista asha ceva ;P
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

hmmmmmmmm

Mesajde Joao » Sâm Sep 07, 2002 1:45 pm

femeia buna la pat este cea care ma satisface,dar si cea care ma face sa o doresc si mai rau,imediat dupa ce am terminat!
pana la urma te satisfac toate,dar,pe cate le doresti si mai mulkt imediat dupa?;)
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

re eyewithness

Mesajde Hera » Sâm Sep 07, 2002 2:10 pm

apropo de ps-ul tau. eu am zis acolo ca femeile fac masaje, dar nu thailandeze...so...fac erotice.sper ca acum am clarificat
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde JaJa Beens » Dum Sep 08, 2002 4:32 pm

femeia buna la pat? in principiu de acord cu ce a zis sopra (mai buna la sex decat mine)
urasc femeia care sta numai pe spate si asteapta sa fac eu tot :bleah:
Gone 4 good
Avatar utilizator
JaJa Beens
 
Mesaje: 691
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Re: re eyewitness

Mesajde eyewitness » Lun Sep 09, 2002 7:44 am

Initial trimis de ella4ever
apropo de ps-ul tau. eu am zis acolo ca femeile fac masaje, dar nu thailandeze...so...fac erotice.sper ca acum am clarificat
corect dar nu m-am referit la postul tau altfel faceam referire la tine ci in general citind alte posturi si auzind pe unul si altul vorbind de masaj thailandez in conexiune cu erotismul ceea ce este total eronat. am inserat ps-ul independent de posturile anterioare.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

hai sa lamurim!

Mesajde marian jan » Lun Sep 09, 2002 11:46 am

cand am spus despre masajul pe care vreau sa mi-l faca o fata,nu m-am referit nici la masajul erotic nici la cel thailandez.despre cel din urma stiu decat ca implica anumite uleiuri speciale,iar cel erotic-pe langa uleiuri implica excitarea anumitor puncte reflexogene.imi place cand o fata,in loc de un preludiu plicticos,pe care ca poate nu il vrea nici ea,poate sa iti maseze diferite zone ale corpului cu tot ce are.si sa isi foloseasca mainile in mod magic.deci nu ma refeream la un masaj de specialitate.unul,asa,de ocazie. :D
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Mar Sep 10, 2002 6:26 pm

Parerea mea:
Eu nu cred ca se poate caracteriza o femeie ca find buna sau nu la pat...mai degraba buna la sex oral sau nu...cel putin asa cred eu...sau poate o femeie sa fie buna la pat tre sa faca ce vrea barbatul :) dar in limitele dorintelor ei...sau ceva de genu...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Bau

Mesajde PreferatA » Mie Sep 11, 2002 8:36 pm

si daca femeia aia buna la pat .. nu te atrage sa te bagi in pat ku ea .. deci pana una alta e klar ka tre sa prezinte si ceva fizik kalumea lka altfel nu ajungi ku ea in pat ..........


poate fi femeia kare trece langa tine pe strada ..... plus ka ce am citit in mai multe reviste ... de specialitate m-a dat pe spate , ceva de genu" femeile urate sunt mai bune la pat decat femeile frumoase si motivu ar fi logic ---cele urate sunt constiente de defectele lor si astfel cauta prin inteligentza si sex sa suplineaska acest defect ,,,,,,,,"
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

putin oftopic

Mesajde Joao » Joi Sep 12, 2002 2:59 pm

ceea ce spui tu este adevarat si merge si-n cazul barbatilor mai putin doatati care se zbat mai mult(acelasi studiu)
Iar tot de acolo am vazut ca femeile care-si protejeaza sfarcurile cu sutiene si maieuri(sa nu se frece mereu de bluza-valabil si pt bucule fundului) se excita mult mai bine si mult,spre deosebire de cele neprotejate care-si distrug terminatiile nervoase erogene in avantajul imaginii)
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde Aragorn » Vin Sep 13, 2002 4:23 am

Partea a doua din ce zici tu, aia cu sfarcurile si curu' e foarte logica, si mi se pare corect cu toate ca si acolo este frecare...dar mai putina...:)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: putin oftopic

Mesajde Dee Dee » Joi Oct 24, 2002 11:45 pm

Initial trimis de Joao
Iar tot de acolo am vazut ca femeile care-si protejeaza sfarcurile cu sutiene si maieuri(sa nu se frece mereu de bluza-valabil si pt bucule fundului) se excita mult mai bine si mult,spre deosebire de cele neprotejate care-si distrug terminatiile nervoase erogene in avantajul imaginii)


loooll....asta kiar nu mi-a trecut prin minte.. cu toate ca e foarte logic !:) now it" all" makes sense :D
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde nederlande » Lun Dec 02, 2002 2:11 am

quote : ce este o ''femeie buna la pat' ?

... pentru mine este una care, dupa ce am facut sex, ma face sa gandesc : "i didn't fuck, i got fucked"

scuzati limbajul ... dar am vrut scurt si la obiect


ciao :moon:
Avatar utilizator
nederlande
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Noi 29, 2002 12:00 am

Mesajde vali » Mie Dec 04, 2002 7:14 am

o femeie buna la pat este o femeie care se implica si ea in actul sexual, devenind parte activa, nu doar 2-3 gauri unde sa iti introduci membrul (sau nasul, dupa gust).
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mai multe tipuri de femei bune...

Mesajde dinu » Mie Dec 04, 2002 4:36 pm

Ar fi femeia buna la birou, in caz ca ai birou.
Femeia buna la restaurant, daca ai bani de restaurant.
Femeia buna la mare, numai sa ai concediu si bani de concediu.
Femeia buna la schi, daca te tine sa mergi la Sinaia iarna asta.
Femeia buna la Hilton, daca e cazu.
...Si, in sfarsit, femeia buna la pat, pentru care nu tre sa ai nici birou, nici servici, nici concediu, nici bani, nici schiuri... doar sa ai pat.
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Nicholas_Alex » Mie Dec 04, 2002 5:54 pm

...cred ca se refera la maica-sa unui prieten de al meu..cel putin toti zic "ca-i buna la pat"!!
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Re: la ce se refera exact"femeie buna la pat"??

Mesajde sabian » Sâm Feb 01, 2003 9:48 pm

Initial trimis de Hera
Am avut intotdeauna o curiozitate: ce inseamna pt voi, barbatii, o femeie buna la pat? La cat de mult va excita, la cat de bine se misca, la cat de bine arata? sau la ce? :confused: poate ma lamuriti voi!

Femeia poate fi perfecta in pat chiar daca nu are experienta, dar are instinct. Si in mare parte e datoria barbatului sa o fac sa-si depaseasca inhibitiile si sa faca tot ce trebuie ca sa ofere placere.
E ca o oglinda: dai si primesti. Si nu in ultimul rind, dupa sa nu vorbeasca mult si prost.;-)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
sabian
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 9:26 pm
Localitate: bucuresti

O teorie despre "buna la pat"

Mesajde basstard » Joi Mar 13, 2003 7:39 am

Teoria se refera la sex. Daca faci dragoste (implica relatie, sentimente bla bla) e altceva.
Deci sa-i dam cu teoria:
"Printesele" adica femeile frumoase (cel putin asa cred ele) care au fost obisnuite sa le pupe toata lumea in c*r sunt un fel de scandura cu 3 gauri moi (sau mai multe, dar de obicei nici alea 3 nu sunt accesibile...una, maxim2). Adica nu isi dau interesul, sunt constiente ca maine si-ar putea gasi alt suport inutil pt bucata de carnatz de care au nevoie.
Femeile "urate" (deseori dragutze dar mai putin curtate) in schimb iti pot face surprize deosebite. Cre' ca gandesc la modul "Am prins carnatzul, acu tre sa depun ceva efort sa il pastrez ca altfel iar stau 3 luni pana prind altu" - asta avand in vedere ca majoritatea femeilor nu sunt dispuse sa umble cu o pancarda la gat "fuck me". Sau poate pur si simplu traiesc momentul, lucru pe care fitzoasele nu sunt in stare sa il faca.

Eu am avut o asemenea surpriza.
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde Pizzi » Joi Mar 13, 2003 11:08 am

Bassplayer, ai mare dreptate omule. Femeia buna la pat este aceea care nu are nici un fel de inhibitii. De obicei femeile bune la pat le intalnesti foarte rar. Cu astea ai norocul sa ai o aventura nu o relatie. :t
Today is the last day that I'm using words...
Avatar utilizator
Pizzi
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mar 05, 2003 12:00 am

Mesajde La Bella » Lun Mar 17, 2003 10:51 pm

Interesante chestii mai spuneti, dragi baieti!! Eu, sincera sa fiu, chiar i-am spus prietenului meu, la inceputul relatiei ca eu nu sunt buna la pat. De ce?!? Pentru ca nu am avut prea multa experienta, pentru ca cel de dinainte nu a fost atent ca mai exist si eu langa el si pentru ca, trebuie sa recunoastem, fiecaruia ii trebuie ceva timp pana invata miscarile de rigoare. Nu putem rade ca cineva este nou in arta asta sau, mai rau, sa-l tratam ca si cum ar avea sida. Asta, din punctul meu de vedere, este uitarea, din prostie sau mandrie, de unde am plecat.
Nu cred ca exista cineva care sa spuna ca tot ce stie, a dobandit din nastere!!!!!!!
Deci, pentru a ajunge la BINE, ne trebuie foarte multe elemente, printre care si dorinta de a da placere, nu numai de a primi, iar daca mai exista si inspiratie si inventivitate, cred ca va duce la ceva de neuitat.
Daca fiecare ar incerca sa fie bun macar o zi, probabil multe s-ar schimba!
La Bella
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Mar 12, 2003 7:53 pm
Localitate: München

Mesajde csor73 » Mar Mar 18, 2003 12:17 pm

Draga Bella, incerc sa inteleg modul vostru de gandire... Multe din voi acuzati vechea relatie. O mare parte din vina, intr-adevar, o are barbatul dar voi sesizati lucrul asta dupa mult timp si nu incercati sa rezolvati problema discutand ci luand decizii radicale. Asa cum femeia poate fi educata sexual tot asa poate fi educat si masculul.:yD Oricum, lucrurile sunt mult mai complexe decat par si difera de la caz la caz.
as good as it gets
csor73
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 2:20 pm
Localitate: Romania-Constanta

Următorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori