ThE Ca||inG

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Ce Videclip preferati ?!

Wherever You Will Go
13
76%
Arienne
4
24%
 
Voturi totale : 17

The calling

Mesajde Faded Existence » Joi Sep 05, 2002 9:40 am

Va plac??? Ii asculta cineva???
Sunt in sau out???
"The distance grows
I'm sinking down
And what I lost, it can't be found
Although I try, can't find my way
Avatar utilizator
Faded Existence
Junior Member
 
Mesaje: 251
Membru din: Dum Mai 26, 2002 11:00 pm

ThE Ca||inG

Mesajde Dee Dee » Dum Sep 08, 2002 9:57 am

Ce parere Aveti despre THE CALLING ?!?!!?
Mie imi plac foarte mult ...de cand le-am remarcat videoclipul pe MTv ..mi-a palcut stilul lor ,clipul era oke ..the story,personajele , solistul ,vocile ...

Dupa ce mi-am procurat tot albumul mi-am dat seama ca sunt cool ...imi plac super mult toate melodiile de pe albumul de debut Camino Palmero

Voi ce parere aveti despre THE CALLING ?

Ce videoclip preferati !?

Eu optez pentru Wherever you will go pentru ca a fost primul lor clip si e mai deosebit .. i like it !
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Faded Existence » Lun Sep 09, 2002 8:50 am

Da! Sunt super! Videoclipul de la "Wherever you will go" e misto dar si cel de la "Adrienne" e cool, chiar daca nu e sofisticat.
Dar farmecul formatiei e solistul, Alex. Nu spun mai mult, fiindca daca continui n-o sa ma mai pot abtine!!! Eu n-am luat inca "Camino Palmero", dar il voi lua azi sau maine.
"The distance grows
I'm sinking down
And what I lost, it can't be found
Although I try, can't find my way
Avatar utilizator
Faded Existence
Junior Member
 
Mesaje: 251
Membru din: Dum Mai 26, 2002 11:00 pm

Mesajde Ilinca_ » Mie Sep 11, 2002 3:28 pm

sunt innnnnn. nici nu se pune problema.
wherever you will go una dintre melodiile mele preferate, videoclipul e f fain ,da si clipu la adrienne e tare.
am fost pe site si e misto. intr-adevar alex band are o voce excelenta. albumu inca nu il am, da cat de curand o sa fie al meu.
asta-s io ;w
have fun, drink milk!
Avatar utilizator
Ilinca_
Junior Member
 
Mesaje: 195
Membru din: Lun Aug 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Anna|s » Joi Sep 12, 2002 7:59 pm

mie imi plac foarte mult. si mi se pare ca au aparut in filmul "coyote ugly"... nu sunt sigura. oricum mie personal imi place muzica lor.
aucun art ne peut egaler la vie!
Avatar utilizator
Anna|s
Junior Member
 
Mesaje: 253
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Dee Dee » Vin Sep 13, 2002 10:32 pm

DA Anna|S !!!!!
Au aparut si in Coyoty Ugly ...Prima data cand am vazut filmul nu erau inca lansati si nu i-am sesizat.. dar a doua oara cand am revazut filmul deja erau printre preferatii mei ...si i-am remarcat si in film ....
Au cantat pe la inceputtul filmului ... in barul unde unde urma sa cante ea :)
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

The calling are the best

Mesajde IrinuK » Joi Ian 09, 2003 10:29 pm

The Calling sunt cei mai tari. Mai ales superbul Alex Band.....ce voce fantastica si ce ochi superbi are!!!! Eu cred ca videoclipul piesei "Wherever you will go" varianta filmata in Mexic este mai reusit decat a doua varianta a acestei melodii....chiar daca nu exprima ceea ce au vrut baietzii. Pot sa ma laud shi eu putin......am peste 2000 de poze cu ei in calculator (majoritatea cu Alex :) ) si crede-ti-ma ..........nu glumesc deloc!!! Pacat ca albumul lor nu se gaseste in Constanta :( The Calling rocks!!!
IrinuK
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Ian 09, 2003 9:21 pm
Localitate: constanta

Mesajde ballooba » Joi Ian 09, 2003 11:03 pm

Si mie imi place cum canta
Mi se pare mai tare adrienne.parerea mea
butzi butzi!!
Avatar utilizator
ballooba
Junior Member
 
Mesaje: 194
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde nederlande » Dum Ian 19, 2003 8:16 am

sunt o trupa foarte buna ... dar ca orice 'fenomen' vor dispare 'peste noapte'
Avatar utilizator
nederlande
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Noi 29, 2002 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Sâm Ian 25, 2003 2:33 am

....sau poate nu ...... :rolleyes: ;)
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

The Calling sunt super

Mesajde baby blue » Sâm Ian 25, 2003 4:33 pm

prima oara cand i-am vazut am zis sa vad si eu cine sunt pt ca Alex era super dulce .abia dupa ce am ascultat si melodia mi-am dat seama ca sunt o formatie f buna si imi plac f mult!!imi pare rau ca nu am reusit sa le gasesc albumul!!l-a gasit cineva?
baby blue
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Dec 14, 2002 5:44 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde IrinuK » Vin Feb 14, 2003 1:48 am

Guys!!!!!! Ati vazut noul lor clip "Could it be any harder"........nu-i asa ca e super!!!!!!
IrinuK
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Ian 09, 2003 9:21 pm
Localitate: constanta

Re: The calling

Mesajde xgirl » Mie Feb 19, 2003 3:16 pm

Initial trimis de Shori obez
Va plac??? Ii asculta cineva???
Sunt in sau out???

Shi mie imi plac. Eu am votat "Adrienne", dar de ce nu pui in sondaj shi melodia "Could it be any harder"?
xgirl
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Sâm Apr 06, 2002 8:14 pm
Localitate: Romania

Mesajde IrinuK » Sâm Feb 22, 2003 9:07 pm

Stiatzi ca mai au inca un videoclip? Se numeste "For you" si este coloana sonoara a filmului "Daredevil" Melodia e super..la fel ca videoclipul.....sper sa apara car mai repede si la noi :)
IrinuK
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Ian 09, 2003 9:21 pm
Localitate: constanta

Mesajde baby blue » Dum Feb 23, 2003 6:48 pm

abia astept sa vad clipul la "for you" dar pana va ajunge la noi sigur mai dureaza mult.oricum acum ne putem delecta cu clipl de la "Could it be any harder".....mai bine decat nimic
baby blue
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Dec 14, 2002 5:44 pm
Localitate: bucuresti

for you

Mesajde IrinuK » Dum Feb 23, 2003 9:19 pm

Eu am videoclipul "For you" in calculator si va pot garanta ca e SUPER. Si Alex e asa de sexy.......ce frumusetze de baiat!!!!
IrinuK
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Ian 09, 2003 9:21 pm
Localitate: constanta

Mesajde Dee Dee » Dum Feb 23, 2003 9:36 pm

Clipul de la "Could it be any harder" nu e cine stie ce.. melodia il face mai frumos ...si mesajul.... adica povestea ..in fine :)
Mie imi place tot albumul !
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde IrinuK » Joi Feb 27, 2003 9:46 pm

Daca e sa ne luam dupa videoclip nici Adrienne nu e cine stie ce....dar in cobinatie cu melodia a iesit ceva super
IrinuK
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Ian 09, 2003 9:21 pm
Localitate: constanta

Mesajde Dia » Joi Feb 27, 2003 11:36 pm

Am vrut si eu sa votez...da nu am stiut ce...nu am putut sa ma hotarasc!! ambele clipuri sunt super..melodiile la fel! si albumul e plin de melodii super mishto...printre care si noua "could it be any harder"!!! are alex o voce...sa ne traiasca ;D love them! they're INNNNNN!! :D
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

4 u

Mesajde IrinuK » Joi Mar 06, 2003 12:11 pm

Waw........... a aparut clipul "For you" si la noi............sunt chiar uimita.........atzi vazut ce super e? Eu l-am avut prima data acum o luna :P
IrinuK
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Ian 09, 2003 9:21 pm
Localitate: constanta

Mesajde Dee Dee » Mie Mar 12, 2003 11:28 pm

Am vazut si eu "for you"
e coloana sonora de la ...nu shtiu ce film.. nu ? :)
e frumushica melodia ! :) imi place geaca lu` Alex :P
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde IrinuK » Lun Mar 24, 2003 7:39 pm

Filmul se numeste Daredevil si va aparea la noi pe 28.03.2002 ........pacat ca melodia este data chiar la sfarsitul filmului:(
IrinuK
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Ian 09, 2003 9:21 pm
Localitate: constanta

Mesajde Faded Existence » Lun Apr 28, 2003 11:39 am

Videoclipul e superb, versurile si muzica sunt superbe, Alex e superb!!! The Calling rocks.....

P.S. Intrati pe site-ul lor http://www.thecallingband.com

sau pe Official Street Team www2.fanscape.com/thecalling/streetteam

Au forum pe care Alex il citeste si cateodata raspunde la mesaje......(cand are chef)

Baietii sau despartit....( in trupa initiala erau 5 (parca) ) Acum a ramas decat Alex si Aaron.....dar nu conteaza.....oricum Alex face trupa...(solist) si daca exista Alex-exista The Calling....

P.S.2 Votati baietii la TRL....Au castigat Best new act la MTV awards anul trecut....sa-i ajutam sa castige premii si anu' asta, O.K?

P.S.3 (asta-i ultimul) Cititi Tour Diary de la site-ul lor oficial http://www.thecallingband.com ...E scris de Alex...(49 pagini)...e extrem de simpatic baiatul asta si se "ocupa" de fanii lui.........Adica, mai stiti voi vreun super star care sa scrie pagini intregi fanilor lui????

Sper ca nu v-am plictisit...prea TARE :)
"The distance grows
I'm sinking down
And what I lost, it can't be found
Although I try, can't find my way
Avatar utilizator
Faded Existence
Junior Member
 
Mesaje: 251
Membru din: Dum Mai 26, 2002 11:00 pm

Mesajde IrinuK » Sâm Mai 10, 2003 2:06 pm

Mai nou am aflat k Alex a plecat in Canada ptr a lucra la o piesa cu Santana si Chad Kroeger. Melodia se numeste "Why don't you and I" ......si pot sa spun k are niste versuri superbe :)...de abia astept sa apara si al noi. Apropo......Alex a scris ceva in The Loft (site-ul in care comunica cu fanii) :
" I just wanted to give you guys a little update on what going on since I haven't been writing tour diaries since well, were not on tour. Anyway, the songs for the new record are coming along great and I'm super excited to get in there and record (some day hopefully this century). Regarding the Santana thing which I know a lot of you have been asking about I can't say too much...but I do know that the single will be coming out next month (it's May now, weird). I'll be doing a bunch of TV performances with him, some of which I'm starting to find out about like Good Morning America in New York (in June) and possibly some live concert performances locally as well. As usual I'm guessing the fate of the song's release overseas is dependant upon it's success in America, but we all have pretty high hopes for this one since Chad Kroeger is a hit making machine. I'll keep you all up to date in the weeks to come. Thanks again for playing my silly game the other week and just for sticking around. All the love... "

PS: Shori obez.......ai pus un mesaj superb :)
IrinuK
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Ian 09, 2003 9:21 pm
Localitate: constanta

Mesajde Matrashita » Sâm Mai 10, 2003 4:16 pm

Prima oara cand am auzit "The Calling" a fost o surpriza placuta pt mine iar formatia asta mi-a ramas pe suflet.
"Wherever you will go" este insa preferata mea.\:/
Totul e super la trupa,Alex Band e dulcel si melodia ma da pe spate...:B
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Matrashita » Vin Mai 16, 2003 12:27 am

The Calling s-au despartit de curand,au ramas numai doi componenti din vechea formula! ;P
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Faded Existence » Mie Mai 21, 2003 6:51 pm

Initial trimis de DeathQueen
The Calling s-au despartit de curand,au ramas numai doi componenti din vechea formula! ;P


Nu s-au despratit "de curand" s-au despartit de mult....(By the way am spus deja asta intr-un mesaj mai vechi "copyright" :)))
Oricum, au ramas Alex cu Aaron, fondatorii formatiei......formatia in sine...fara ei n-ar fi existat The Calling....si cred ca se descurca super si singurei, nu?
"The distance grows
I'm sinking down
And what I lost, it can't be found
Although I try, can't find my way
Avatar utilizator
Faded Existence
Junior Member
 
Mesaje: 251
Membru din: Dum Mai 26, 2002 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Joi Mai 22, 2003 12:18 am

Nu am stiut ca nu e de curand,in Bravo asha au anuntat si eu am preluat stirea si am anuntat aici!
Deci The Calling inca mai canta?
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Dandita » Joi Mai 22, 2003 7:57 am

Si mie imi plac! :D Au niste melodii super.:o
Dandita
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Mai 21, 2003 4:09 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde IrinuK » Joi Mai 22, 2003 8:47 am

Am auzit k vor sa faca clip la melodia Stigmatized......de abia astept sa il vad :)
PS: http://www.geocities.com/alex_band_rocks/WangoTango17May2003 cele mai noi poze ale lui Alex unde canta "Why don't u and I "cu Santana
IrinuK
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Ian 09, 2003 9:21 pm
Localitate: constanta

Următorul

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori