Steaua-Dinamo

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Ce se va intampla duminica

Chestionarul s-a închis pe data de Sâm Sep 14, 2002 11:38 am

Va bate Steaua
3
38%
Va bate Dinamo
1
13%
Va fi meci egal
4
50%
 
Voturi totale : 8

Steaua-Dinamo

Mesajde cutuma© » Dum Sep 08, 2002 11:36 am

Odata lasat in spate meciul cu bosnia ne indreptam vertiginos catre eternul derby steaua-dinamo. Ashtept pronosticurile voastre precum shi comentariile dupa meci. In ciuda faptului k vor exista probabil threaduri asemanatoare shi pe forumurile echipelor in cauza, acelea vor fi probabil pline de subiectivism asha k prefer un thread obiectiv.

Pronosticul meu pt meciul de duminik este un rezultat de egalitate. Ambele echipe traverseazaz o perioada dificila, mai acuta insa la steaua unde antrenorul nu poate miza pe unii jucatori de baza din cauza lipsei de devotament a acestora. La dinamo e un antrenor nou (in curand vor avea 30 antrenori pe sezon, unul la fiecare meci), e nevoie de omogenizare deci eu nu vad posibila victoria unei echipe, nu cred k una dintre ele este mai buna decat cealalta.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Sep 08, 2002 11:07 pm

Asistam la o premiera in istoria fanclub.ro Eu shi Decret suntem pentru prima oara de accord asupra unui lucru.shi anume k o sa fie meci egal.Nici una nu e mai buna ca cealalta.Eu unu in schimb o sa fiu fericut daca pierde Rapidu`
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Sep 09, 2002 11:17 am

Eu am votat cu Steaua ! Cred ca e timpul ca ei sa obtina prima victorie in aceasta editzie de campionat.
Probabil ca ma voi duce la meci,chiar daca sunt spectator neutru. Dar asa..pentru spectacol !
Pacat..ca super sustinatarul celor din Bulevardul Ghencea..si anume D€CR€T ..va urmari meciul din fatza micului ecran.
Frumoasa atitudine pentru un suporter ! :mad:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Lun Sep 09, 2002 11:43 am

Ei bine...eu am votat ca va fi un meci egal. Motive?Cele pe care le-au enumerat mig si Decret mai sus.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde sly » Lun Sep 09, 2002 12:21 pm

Cred ca Steaua va obtine in cele din urma prima victorie in acest sezon dupa 3 etape de seceta..dinamo nu prea este in forma datorita schimbarii asha de des a antrenorului pentru ca fiecare antrenor vine cu un nou sistem de joc ..olaroiu trebuie sa dem. de ce a fost adus la steaua !!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Sep 09, 2002 4:04 pm

si eu merg pe steaua...dinamo se pare ca e mai mult preocupata de caratu' sacilor cu goluri din spania decat de meciurile din divizia a.

-----------------
hai sportu'!!!!
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Mar Sep 10, 2002 10:31 pm

ati auzit de cearta asta suporteri-stelisti+dinamovisti- politie.ce credeti?pt prima oara suporterii rivali se aliaza.au zis ca aduc 1500 de politai.care va duceti la meci?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde klonEx2 » Dum Sep 15, 2002 11:48 am

eyewitness faza cu scii de goluri e bazata !!!!!!!! si cred ca va castiga steaua
ONLY GOD CAN JUDGE ME
klonEx2
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Iul 23, 2002 1:25 pm
Localitate: deasupra tuturor

Mesajde klonEx2 » Dum Sep 15, 2002 12:05 pm

si ala care mi-a trimis mesajul asta sa aiba sange si sa o spuna in fata nu ca anonimu





Your nick sux did you know that?
And another thing Steaua is a piece of f shit.!
Haahahhahha.........
Hacker b!
ONLY GOD CAN JUDGE ME
klonEx2
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Iul 23, 2002 1:25 pm
Localitate: deasupra tuturor

Mesajde MiG29 » Lun Sep 16, 2002 12:26 am

Steaua-Dinamo 1-1.au marcat Miu in minutul 55 (un gol ciudat) shi Vlad Munteanu in min.72(sau tot Miu,k a deviat-o).In timp ce Steaua a aratat ceva fotbal,Dinamo cu noroc a reusit egalarea shi apoi a tras de rezultat ,obtinand un egal,dupa cum isi dorea "finul" tactician care este Florin Marin!
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde AxL » Lun Sep 16, 2002 8:31 am

Initial trimis de popalin
ati auzit de cearta asta suporteri-stelisti+dinamovisti- politie.ce credeti?pt prima oara suporterii rivali se aliaza.au zis ca aduc 1500 de politai.care va duceti la meci?

a iesit intr-adevar ceva misto. toti cu tinte si mesajul "trageti" oricum nu cred ca asta o sa schimbe ceva in comportamentul militiei. o sa ramana poate (sper sa nu fie asa) doar spectacolul de tribuna - unul din cele mai reusite din cate am vazut pana acum.
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde Rolf » Lun Sep 16, 2002 10:16 am

Mi-a placut cum a jucat Steaua. Parca juca o echipa cu antrenor contra uneia fara, cel putin in repriza 1 am avut senzatia asta. Numa cind trebuia sa centreze nu se mai gaseau, dar construiau si combinau frumos.
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde cutuma© » Lun Sep 16, 2002 10:37 pm

o imprejurare nefericita a facut sa urmaresc meciul de acasa. Nu-i nimic imi zic, ma simt bine shi-asha. Imi iau shapca, fularul, ciorapii, steagul, confectzionez o toba, un fel de tortze cu care ies pe balcon shi apoi ma ashez in fatza micului ecran. Mi se alatura shi tata, stelist de ma bine de 30 de ani. Brusc realizez k am uitat tricoul, dar nu mai e timp de el...incepe meciul, eternul derby, meciul pt care ashteptzi un an intreg, pt care pui deoparte toate treburile shi pt care ai renuntza la orice.
Priveam shi nu recunoshteam echipa impotriva careia juca dinamo...parca nu era steaua de pana acum? Ce e cu ashtia? tata tresare la un dribling al lui Ogararu shi la ratarea stupida a lui Boshtina..."asha juca steaua pe vremuri". Aha, deci steaua era. Ma ashez inapoi linishtit shi privesc cu calm ceea ce se intampla in continuare. Steaua domina. Dinamo nu trece de mijlocul terenului...cand vine golul??? Brusc fluierul arbitrului se distinge din infernul creeat de suporteri. In gand "ce **** fluiera asta?" era pauza...nici nu realizasem cand trecuse timpul. In pauza priveam imaginile oferite de televiziune cu galeria lui Dinamo, frumoasa scena...dar ai noshtrii nu au shi ei nimic? Nu trecu mult shi se schimba cadrul pe peluza stelista cu acel super original numi-l-ash banner copie a berii Carlsberg.
Repriza a doua...dinamo echilibreaza...Vlad Munteanu zburda pe teren insa steaua inscrie un gol bizar prin eternul miu. Radoi salveaza de pe linie, tudor e la cules ciuperci shi nu vede mingea ce loveshte bara shi acelashi etern miu deviaza in poarta un shut al fostului bacauan Vladutz.
Meciul curge intr-o maniera ciudata, cu steaua dominand shi ratand cu nonshalantza. Mama ma-tii mai Neaga cu executziile tale...
Meciul se incheie shi pana shi mig imi raspunde la un sms shi admite k au avut, citez, "bulan".
Una peste alta, meciul a fost foarte frumos shi nu pot decat sa regret k n-am fost acolo.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Sep 16, 2002 10:47 pm

Eu dupa acest meci ...m-am tot intrebat : "Opritza ,Opritza...cine e Opritza asta ? " . Ce driblinguri are. Zici ca e Rivaldo.

Intra'devar meciul a fost foarte frumos. Parca urmaream o partida din Premiere Legue ,nu de la noi.
Si mie imi pare rau ca nu am fost pe stadion. Dar nu am avut cu cine merge .....SOD fiind suparat din motive binecunoscute. :cry:
Din ce am vazut la televizor..a fost o atmosfera argentiniana pe stadionul din Bulevardul Ghencea.

Steaua merita victoria ....dar nu a fost sa fie !
Am primit si un SMS de la Decret...dupa meci...dar deja eram in pat ..gata de culcare....asa ca nu i-am mai dat reply ! :p

PS : Steaua e pe locul penultim la egalitate cu Argeshu. Doar UTA sunt mai slabi ca ei..dupa 4 etape :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Lun Sep 16, 2002 10:51 pm

Nu vroiam atunci de la tine decat sa recunoshti ca steaua a fost mai buna.

off-topic:cat are SOD ban pe forum?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Sep 16, 2002 11:02 pm

Pai am recunoscut mah ! Si oricum..dintre Steaua si Dinamo eu tin cu Steaua !

SOD..are 1 saptamana ban !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Lun Sep 16, 2002 11:10 pm

Apropo de opritza, de la amicalul Steaua-National (1-1) eu am spus despre el k e de viitor...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Mie Oct 02, 2002 10:42 pm

Bobo, dezlipeshte shi tu threadul asta, k l-am lipit acum 2 saptamani, dar dak intre timp ma retrasei vad k ramase asha..vezi shi tu ce faci cu el.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Sâm Feb 22, 2003 11:23 pm

Meci frumos dar nu imi plac echipele


Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Mie Mar 19, 2003 8:44 pm

ce ziceti baiet?ce se intampla pe stefan cel mare?retrogradeaza dinamo sau nu?:D
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Joi Mar 20, 2003 2:29 am

mergem in groapa,mergem in groapa
va dam muie va punem si capra!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Mar 20, 2003 10:26 am

Initial trimis de Alin
ce se intampla pe stefan cel mare?

bah io va spui ca trec zilnic si in fiecare zi prin fata pe la ei . e najpa rau...dezolant cu steagurile alea in berna de 3 saptamani...ca sa nu-mi stric buna dispozitie uitandu-ma la peisajul asta funebru io ma decisei sa schimb traseu s-o tai pe tunari ca zau altfel am toata ziua la munca mina aia lugubra...bah nici nu vreau sa ma gandesc ca-i bate steaua duminica ca va fi jale mare acolo...patru inmormantari una dupe alta e prea de tot...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Joi Mar 20, 2003 11:15 am

Nu vreau sa fiu tocmai eu pesimistul forumului...dar am o presimtzire nasoala legata de meciul cu Dinamo...parca vad ca ne intoarcem cu traista goala de-acolo.

Arbitrul meciului va fi Marian Salomir care deshi a mai gafat shi el, cred k e unul din cei mai corectzi arbitrii (shtiu, e non-sens) la ora actuala.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Mar 20, 2003 4:48 pm

Initial trimis de SOD
mergem in groapa,mergem in groapa
va dam muie va punem si capra!


Asta e post civilizat?

Daca da, atunci sa stii ca:

Veniti in "Groapa", veniti in "Groapa",
Va dam si muie, va punem si capra!

(ca mai mereu in ultimii 4-5 ani!)
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Vin Mar 21, 2003 3:09 am

mai baiete,ce-ai?s-a umflat functia de mod in tine?
nu e post civilizat,e supercivilizat!e de salon!
e de fotbal ba,ca nu suntem pe thread de opereta si muzica clasica!

ca in ultimii ani zici?ce repede se uita istoria!in afara de un 0-3 ,care intr-adevar a fost rusinos,ce mai aveti?
cum ziceai ca te cheama pe tine?si cate stele zici ca are dinamo pe tricou?ce zici ma?zi mai tare,ca n-aud!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Vin Mar 21, 2003 11:11 am

Ce shtii tu bre sod-ule, dinamo e echipa mare...Numai un club de talia lor poate aduna 10 ani fara victorie in meciurile cu eterna rivala. Numai o echipa de talia lor poate face de kkt tzara in meciuri cu d'alde Polonia Varsovia shi 17 Nentori. Shi ca sa nu mai vorbim de ilustra galerie Nova Guardia, care face coregrafii superbe cu 2-3 steguletze shi care shtie sa aprecieze valoarea unui antrenor pe care-l aplauda la scena deschisa cand e numit shi il huiduie ca pe caini la cateva luni dupa....
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Mar 21, 2003 11:38 am

Lasa SOD, ca mod pe sporturi cu motor n-are treaba cu fotbalul intern.

Iar in ceea ce priveste rezultatele din ultimii 5 ani, in Stefan cel Mare sunt:
98-99 Dinamo-Steaua 0-0,
99-00 Dinamo-Steaua 3-2 (Petre, Lupescu, Mihalcea-Ciocoiu, Danciulescu),
00-01 Dinamo-Steaua 1-0 (autogol Radu Niculescu),
01-02 Dinamo-Steaua 2-0 (Mihalcea, Bolohan)

Iar in toti acesti 5 ani, in Ghencea,
98-99 Steaua-Dinamo 1-1 (?-Contra)
99-00 Steaua-Dinamo 1-1 (Rosu- Mutu)
00-01 Steaua-Dinamo 4-1 (Vladoiu3, Danciulescu-Kirita)
01-02 Steaua-Dinamo 2-2 (?, M.Luca-Onut, Vl.Munteanu)
02-03 Steaua-Dinamo 1-1 (Miu-Vl.Munteanu)

Deci in "Groapa" o luati la muie si stati si capra de 3 ani consecutiv!!!

Iar la titluri, e 21-16, dar diferenta s-a facut in perioada 85-89, cand nu aveam voie sa luam campionatul in fata echipei "Printisorului" (care dirija din tribuna arbitrii, cu steguletul: flutura un stegulet, centralul fluiera fault pentru Steaua, eventual si eliminare... D-aia v-a dat Andone muie!)

Iar la palmaresul general, Dinamo are 10 victorii in fata Stelei!!!

ASTA E ISTORIA!!!
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Mar 21, 2003 11:47 am

A, un bravo lui Decret: care are in minte imaginea Armatei Ultra, si zice ca:

Initial trimis de D€CR€T
care face coregrafii superbe cu 2-3 steguletze shi care shtie sa aprecieze valoarea unui antrenor pe care-l aplauda la scena deschisa cand e numit shi il huiduie ca pe caini la cateva luni dupa....


Extraordinar de bine a explicat atitudinea galeriei Stelei: 2-3 coregrafii in toata istoria voastra, si huiduiala "Pitzi,Pitzi lasa-ne!" e celebra deja... Pun pariu ca va urma, si asta pana la sfarsitul returului...
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Vin Mar 21, 2003 11:48 am

Io in locul tau m-ash face mic mic mic shi mi-ash capsa pliscul. Zici de Valentin Ceaushescu, da? hmmm...cuvantul DINAMOVIADA itzi zice ceva? Ia te uita...au ajuns hotzii sa strige k sunt furatzi...

later edit k nu vasusem al doilea post...pitzurca a fost huiduit shi va fi in continuare...insa noi nu l-am primit cu bratzele deschise shi cu pupaturi dupa ce a plecat oli in caz k nu mai tzii minte. Cat despre coregrafiile stelei, cum ar zice miki shpaga "ciocu' mic shi joc de glezne", k nu se strang intr-un retur in groapa spectatori cat in doua meciuri pe ghencea...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Mar 21, 2003 12:08 pm

Initial trimis de D€CR€T
pitzurca a fost huiduit shi va fi in continuare...insa noi nu l-am primit cu bratzele deschise shi cu pupaturi dupa ce a plecat oli in caz k nu mai tzii minte.


HA! HA! HA!

Nu va-ti pupat bot in bot cu Piturca dupa ce a plecat Olaroiu?!?!?!?

Pai nu s-au dus sefii galeriei la conferinta de presa si il lingeau in fund pe Piturca "ca s-au comis greseli de ambele parti, ca trecutul va fi uitat, bla-bla-bla...", si reciproc?

HA! HA! HA! Inca nu ma pot opri din ras dupa ceea ce ai scris...
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron