UEFA Cup 2002-2003

Champhions League, UEFA Cup + popularul concurs de pronosticuri

UEFA Cup 2002-2003

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 16, 2002 5:16 am

Si daca tot am deschis subiect de Champhions Legue....deschid si de cupa UEFA. Asta era sarcina lui Bobo..ca el e cu UEFA....dar cum el este absent (cine stie pe unde o fi acum ? ) ....il deschid eu.

In primul rand....mare ti-e gradina Doamne..ca a batut Zimbru Chisinau cu 3-1 pe IFK Goteborg. E prima stire de azi de la http://www.uefa.com .
Incredibila surpriza.

Iar a doua stire este ca Zenga debuteaza cu victorie in UEFA.....cu ai sai FC ational Bucharest ! :D

Ii mai salut si pe Rapid..care au batut cu 2-0 in prima mansa a turului preliminar....si pun punct deocamdata.

Petrican sau cine se mai pricepe..sa ne prezinte echipele din UEFA..ce provin din campionatele puternice ! Chiar nu stiu..cine participa de la englezi,spanioli..etc.
Preferatzii mei din Il Calcio...Chievo sunt in UEFA ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Aug 16, 2002 8:58 am

O sa ma ocup mai indeaproape de acest subiect si de cel legat de Liga Campionilor. De luni intru in concediu, deci o sa fiu mai liber, dar si pana atunci o sa postez cate ceva.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Aug 21, 2002 9:50 am

In primul tur al Cupei UEFA ajung 41 de echipe venite din turul preliminar plus alte trei din Cupa UEFA Intertoto, la care se adauga alte 16 eliminate in al treilea tur preliminar al Ligii Campionilor. Ajung direct 35 de echipe: Lazio Roma, AC Parma, Chievo Verona (Italia), Chelsea Londra, Leeds United, Blackburn Rovers (Anglia), Celta Vigo, Alaves, Betis Sevilla (Spania), FC Porto (Portugalia), Girondins Bordeaux, Paris Saint-Germain, FC Lorient (Franta), Panathinaikos Atena, PAOK Salonic, Iraklis Salonic, Xanthi (Grecia), Hertha Berlin, Werder Bremen, Slavia Praga (Cehia), Glasgow Rangers (Scotia), Anderlecht Bruxelles (Belgia), Dinamo Zagreb (Croatia), Vitesse Arnhem, SC Hereenveen, FC Utrecht (Olanda), Grasshopper Zurich (Elvetia), Besiktas Istanbul, Kocaelispor, Ankaragucu, Denizlispor (Turcia), Viking FK (Norvegia), TSKA Moscova (Rusia), Metalurg Donetk (Ucraina) si Austria Viena (Austria). A 96-a echipa va fi desemnata de FIFA in urma unui coeficientul fair-play. Tragerea la sorti are loc pe 30 august, iar meciurile - pe 29 septembrie (turul) si 3 octombrie (returul).
In turul doi ajung echipele calificate din primul tur, iar meciurile se joaca pe 31 octombrie si 14 noiembrie (tragerea la sorti - pe 8 octombrie).
In turul trei ajung echipele calificate din turul doi, plus cele 8 de pe locul trei dupa prima faza a grupelor Ligii Campionilor. Meciurile au loc pe 28 noiembrie si 12 decembrie (tragerea la sorti - pe 98 octombrie).
Turul patru se joaca pe 20 si 27 februarie (tragerea la sorti - pe 13 decembrie, care este valabila si pentru sferturile de finala).
Serturile de finala au loc pe 13 si 30 martie.
Semifinalele sunt programate pe 10 si 24 aprilie (tragerea la sorti este pe 21 amrtie).
Finala de pe stadionul Olimpic din Sevilla are loc pe 21 mai.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Dubla romano-olandeza in primul tur

Mesajde baixinho© » Vin Aug 30, 2002 3:07 pm

Celor doua reprezentante ale Romaniei in primul tur al Cupei UEFA, FC National si Rapid, le-au fost repartizate, in urma targerii la sorti care a avut loc la Monaco, adversri din Olanda. Este vorba de Heerenven, respectiv, Vitesse Arnhem. Mai multe detalii, cat de curand.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Aug 30, 2002 3:30 pm

Programul complet al meciurilor din primul tur al Cupei UEFA este urmatorul: PSG (Franta) - Ujpest (Ungaria), Sporting Lisabona (Portugalia) - Partizan Belgrad (Iugoslavia), Legia Varsovia (Polonia) - FC Utrecht (Olanda), Betis Sevilla (Spania) - Zimbrul Chisinau (Moldova), FK Sarajevo (Bosnia Hertegovina) - Besiktas Istanbul (Turcia), TSKA Moscova (Rusia) - AC Parma (Italia), Levski Sofia (Bulgaria) - Brondby IF (Danemarca), Anderlecht Bruxelles (Belgia) - Stabaek IF (Norvegia), FC NATIONAL - Heerenven (Olanda), Lazio Roma (Italia) - Xanthi (Grecia), Aberdeen (Scotia) - Hertha Berlin (Germania), Ispswich Town (Anglia) - Sartid (Iugoslavia), Maccabi Tel Aviv (Israel) - Boavista Porto (Portugalia), AIK Solna (Suedia) - Fenerbahce Istanbul (Turcia), Sparta Praga (Cehia) - Siroki Brijek (Bosnia Hertegovina), Austria Viena (Austria) - Sahtior Donetk (Ucraina), Denizlispor (Turcia) - Lorient (Franta), Chelsea Londra (Anglia) - Viking (Norvegia), Hapoel Tel Aviv (Israel) - FC Karnten (Austria), VfB Stuttgart (Germania) - Ventspils (Letonia), Dinamo Zagreb (Croatia) - Zelaegerszegi (Ungaria), Kobenshavn (Danemarca) - Djugardens (Norvegia), Victoria Zivkov (Cehia) - Rangers (Scotia), Vitesse Arnhem (Olanda) - RAPID BUCURESTI, Leeds United (Anglia) - Metalurg Zaporojne (Ucraina), Servette Geneva (Elvetia) - Amika Wronki (Polonia), Sturm Graz (Austria) - Livingstom (Scotia), Ferencvaros (Ungaria) - Kocaelispor (Turcia), Zelejnicar (Borsnia Hertegovina) - Malaga (Spania), Bordeaux (Franta) - Puchar (Slovenia), Slovan Liberec (Cehia) - Dinamo Tbilisi (Georgia), Leixoes (Portugalia) - PAOK Salonic (Grecia), Litex Loveci (Bulgaria) - Panathinaikos Atena (Grecia), Steaua Rosie Belgrad (Iugoslavia) - Chievo (Italia), Hajduk Split (Croatia) - Fulham (Anglia), NK Primorje (Slovenia) - Wisla Cracovia (Polonia), AK Grazer (Austria) - Apoel Nicosia (Cipru), Celta Vigo (Spania) - Odense (Danemarca), Metalurg Donetk (Ucraina) - Werder Bremen (Germania), Celtic Glasgow (Scotia) - Suduva (Lituania), FC Porto (Portugalia) - Polonia Varsovia (Polonia), FC Gomel (Belarus) - Schalke 04 (Germania), Grasshopper Zurich (Elvetia) - Zenit St. Petersburg (Rusia), Ankaragucu (Turcia) - Alaves (Spania), Anorthossis FAmagusta (Cipru) - Iraklis Salonic (Grecia), Midtylland (Danemarca) - Vartex (Croatia), TSKA Sofia (Bulgaria) - Blackburn (Anglia) si Slavia Praga (Cehia) - Excelsior Mouscron (Belgia).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Sep 19, 2002 11:09 pm

Rezultatele meciurilor de azi din Cupa UEFA:
Primorje Wisla 0-2
Litex Panathinaikos 0-1
Ferencváros Kocaelispor 4-0
Kí¤rnten H. Tel-Aviv 0-4
Dinamo ZTE 6-0
Denizlispor Lorient 2-0
Midtjylland Varteks 1-0
Stuttgart Ventspils 4-1
AIK Fenerbahí§e 3-3
Legia Utrecht 4-1
Metalurh Bremen 2-2
Levski Brí¸ndby 4-1
Grasshoppers Zenit 3-1
Celtic Suduva 8-1
Zimbru Betis 0-2
Besiktas Sarajevo 2-2
Chelsea Viking 2-1
Ipswich Sartid 1-1
Leeds Zaporizhya 1-0
Liberec Dinamo 3-2
Crvena Zvezda Chievo 0-0
Hajduk Fulham 0-1
National Heerenveen 3-0
APOEL GAK 2-0
Blackburn CSKA 1-1
Mouscron Slavia 2-2
FCK Djurgí¥rden 0-0
Servette Amica 2-3
Sturm Livingston 5-2
Zeljeznicar Málaga 0-0
CSKA Parma 1-1
Anderlecht Stabí¦k 0-1
Sparta Å iroki Brijeg 3-0
Lazio Xanthi 4-0
PSG íšjpest 3-0
Sporting Partizan ink nu s-a incheiat
M. Tel-Aviv Boavista idem
Gomel Schalke 1-4
Iraklis Anorthosis 4-2
Celta OB 21:30
Porto Polonia Varsovia-ink nu s-a terminat
Ankaragücü Alavés 1-2
Sunt foarte bucuros ptr k Lazio a trecut cu 4-0 de Xanthi prin golurile inscrise de Manfredini,Lopez, Inzaghi shi Cesar(desi pe uefa.com apare Rodrigues:)).De asemenea shi grecii de la Panata au trecut de cei de la Litex cu 0-1 gratzie unui autogol....well dak nu curge,atunci pica;)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Sep 19, 2002 11:22 pm

Shi era sa uit ink un meci disputat in seara asta. shi anume Crvena Zvezda Belgrade contra Chievo Verona.meci incheiat 0-0 dupa ce ambele formatzii au ratat cate un penalty.Totushi se poate spune k italienii au avut bulan deoarece sarbii au jucat mult mai bine decat ei.Meciul s-a jucat pe celebra arena belgradeana Maraka shi la el au asistat 30.000 de spectatori.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Sep 20, 2002 12:16 am

Initial trimis de MiG29
Crvena Zvezda Chievo 0-0


Esti incurabil ,Mig-ule ! Ai modificat special numele celor de la Steaua Rosie. Ca imi inchipui ca nu era asa pe siteul de unde le-ai luat !
Crvena Zvezda ! :D Esti terminat !

Eu tin cu Chievo..deoarece sunt preferatzii mei din Il Calcio. Mi-ash fi dorit enorm ca anul trecut ,la prima lor participare in Serie A..sa obtina calificarea in Champhions League....dar nu a fost sa fie !
Imi doresc sa ajunga cat mai sus in UEFA.....ca sunt si ei o echipa mica . :D
Asa ca..sper sa ii elimine pe Zvezda astia ai tai ! :p

In rest..ma uimeste ca ungurii i-au batut cu 4-0 pe turci.
Ma intristeaza ca Celtic acum e in mare forma si bat cu 8-1....dar nu au fost in stare sa ii elimine pe Basel...si s aacceada in greupele Champhions League !

Si ,bineinteles...m-a incantat victoria bancarilor la scor ! :A
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Sep 20, 2002 12:32 am

Moshule,oi fii io incurabil da sa shtii k pe uefa.com apare Crvena Zvezda(k asta e denumirea echipei,nu Red Star).Cum ar fii dak in loc de Steaua ar aparea Star sau in loc de Petrolul Oil?Shi te asigur io k amaratzii aia de la Chievo chiar dak i-au batut pe Lazio(altzi amaratzi;))nu se vor califica in fatza fostei campioane europene care este Crvena Zvezda Belgrade.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Sep 20, 2002 12:43 am

Pariu pe 1 Carlsberg ca se vor califica Chievo ! OK ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Sep 20, 2002 1:38 am

Merge!
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Sep 20, 2002 8:29 am

Mosule, Mig-u a luat rezultatele, intr-adevar, de pe un site pe care scria Crvena Zvezda, nu Red Star sau Steaua Rosie. Confirm ca de acolo le-am luat si eu. Remarc evolutia buna a echipelor unguresti, care acum 2-3 ani luau goluri cu sacii.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Sep 20, 2002 10:39 am

Rezultatele din Cupa UEFA:
Marti:
Leixoes (Portugalia) - PAOK Salonic (Grecia) 2-1 (Brito 4, Detinho 52 - Kurielka 25)
Girondins Bordeaux (Franí¾a) - SKM Puchov (Slovacia) 6-0 (Sommeil 23, Dugarry 36, Feindouno 61, Pauleta 67, Vavrik 77-a, Darcheville 88)
Viktoria Zizkov (Cehia) - Glasgow Rangers (Scotia) 2-0 (Pikl 7, Straceny 60)
Aberdeen (Scotia) - Hertha Berlin (Germania) 0-0
Vitesse Arnhem - RAPID BUCURESTI 1-1 (Bob Peeters 62 / IENCSI 90+2)
Austria Viena - Sahtior Dontek 5-1 (Janocko 31, 35, Feitoza 44-p, Helstad 85, 87 - Bielik 16)
Miercuri:
Litex Loveci (Bulgaria) - Panathinaikos Atena (Grecia) 0-1 (Elenkovici 72-a)
NK Primorje (Slovenia) - Wisla Cracovia (Polonia) 0-2 (Uche 12, Kuzba 55)
Denizlispor (Turcia) - Lorient (Franta) 2-0 (M.Ozkan 11-p, 68-p)
Metalurg Donetk (Ucraina) - Werder Bremen (Germania) 2-2 (Tchoutang 39, 53 - Lisztes 12, Verlaat 14)
FC Karnten (Austria) - Hapoel Tel Aviv (Israel) 0-4 (Halmai 35, Weltoin 68, Gershon 75, Udi 88)
Dinamo Zagreb (Croatia) - Zalaegerszegi (Ungaria) 6-0 (Marici 8, Mitu 19, Olici 47, Polovaneci 75, Petrovici 83, 86)
Ferencvaros (Ungaria) - Kocaelispor (Turcia) 4-0 (Tokoli 9, 20, 90, Dragoner 78)
FC Gomel (Belarus) - Schalke 04 (Germania) 1-4 (Ivanov 61 - Sand 58, Poulsen 66, Matellan 72, Rodrigues 73)
Midtjylland (Danemarca) - Varteks Varadzin (Croatia) 1-0 (Laursen 89)
Levski Sofia (Bulgaria) - Brondby IF (Danemarca) 4-1 (Simonovici 6, 35, Telkiski 51, 57 - Madsen 19)
VfB Stuttgart (Germania) - FK Ventspils (Letonia) 4-1 (Amanatidis 22, Kuranyi 33, 40, Hleb 59 - Rimkus 65)
TSKA Moscova (Rusia) - AC Parma (Italia) 1-1 (Popov 67 - Mutu 52)
Besiktas Istanbul (Turcia) - FK Sarajevo (Bosnia Hertegovina) 2-2 (Pancu 31, Ahmet Dursun 33 - Obuca 63, Osmanhodjici 79)
Legia Varsovia (Polonia) - FC Utrecht (Olanda) 4-1 (Zielinski 20, Vukovici 28, Svitlica 62, 72 - Kuyt 49)
Zimbru Chisiní£u (Moldova) - Betis Sevilla (Spania) 0-2 (Alfonso 31, Dinu 45-a)
FC NATIONAL (Romania) - SC Heerenveen (Olanda) 3-0 (CURT 8, S. ILIE 29-p, OLAH 60)
AIK Stockholm (Suedia) - Fenerbahce Istanbul (Turcia) 3-3 (Nordin 19, Andersson 68, Rubarth 76 - Revivo 16, Johnson 26, Stevici 40)
APOEL Nicosia (Cipru) - Grazer AK (Austria) 2-0 (Stepanovici 34, Kaciatrian 70)
Grasshopper Zurich (Elvetia) - Zenit St.Petersburg (Rusia) 3-1 (Baturina 6, Barijho 44, Nunez 53 - Filatov 33)
Maccabi Tel Aviv (Israel) - Boavista Porto (Portugalia) 1-0 (Dago 33)
Slovan Liberec (Cehia) - Dinamo Tbilisi (Georgia) 3-2 (Nezmar 18, Honcak 24, Baffour 59 - Daraselia 47, Anhabadze 66)
Steaua Rosie Belgrad (Iugoslavia) - Chievo Verona (Italia) 0-0
Hadjuk Split (Croatia) - Fulham (Anglia) 0-1 (Malbranque 51)
Excelsior Mouscron (Belgia) - Slavia Praga (Cehia) 2-2 (M.Mpenza 72, 90-p - Vacousek 42, Petrous 49)
FC Copenhaga (Danemarca) - Djurgarden IF (Suedia) 0-0
Servette Geneva (Elvetia) - Amica Wroncki (Polonia) 2-3 (Obradovici 26, Frei 60 - Krol 62, 85, Burkhardt 70)
Iraklis Salonic (Grecia) - Anorthosis Famagusta (Cipru) 4-2 (Mieciel 44, Stoltidis 49, Gonias 51, 88 - Neophytou 60, 90-p)
Zeljeznicar Sarajevo (Bosnia Hertegovina) - Malaga (Spania) 0-0
Sturm Graz (Austria) - Livingston (Scotia) 5-2 (Wetl 37, Szabics 50, Dag 52, Mujiri 57, 59 - Zarate 89, Lovell 90)
Anderlecht Bruxelles (Belgia) - Stabaek (Norvegia) 0-1 (Michelsen 9)
Sparta Praga (Cehia) - Siroki Brijeg (Bosnia Hertegovina) 3-0 (Pospisil 41, Baranek 63, Poborsky 76)
Paris Saint-Germain (Franta) - Ujpest Dosza (Ungaria) 3-0 (Ronaldinho 13, Pochettino 24, Cardetti 44)
Lazio Roma (Italia) - Xanthi (Grecia) 4-0 (Manfredini 44, C.Lopez 51, S.Inzaghi 67, Cesar 69)
Chelsea Londra (Anglia) - Viking Stavanger (Norvegia) 2-1 (Hasselbaink 42, De Lucas 68 - Wright 90)
Ipswich Town (Anglia) - Sartid (Iugoslavia) 1-1 (Armstrong 56 - Mirosavljevici 32)
Leeds United (Anglia) - Metalurg Zaporodje (Ucraina) 1-0 (Smith 80)
Celtic Galsgow (Scotia) - FK Suduva (Lituania) 8-1 (H.Larsson 16, 24, 29, Petrov 27, Sutton 35, Lambert 50, Hartson 72, Valgaeren 83 - Radzinevicius 90)
Ankaragucu (Turcia) - Deportivo Alaves (Spania) 1-2 (Niculescu 30 - Astudillo 45, Ruben Navarro 81)
Blackburn Rovers (Anglia) - TSKA Sofia (Bulgaria) 1-1 (Grabbi 27 - Dimitrov 22)
Sporting Lisabona (Portugalia) - Partizan Belgrad (Iugoslavia) 1-3 (Tonito 25 - Hugo 10-a, Delibasici 35, Iliev 79)
Celta Vigo (Spania) - Odense BK (Danemarca) 2-0 (Catanha 68, McCarthy 73)
FC Porto (Portugalia) - Polonia Varsovia (Polonia) 6-0 (Jankauskas 19, 55, Derlei 36, Maniche 54, Helder Postiga 68, 87).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Dum Sep 22, 2002 3:05 pm

In primul rand tin sa felicit pe National si Rapid care aui obtinut rezultate foarte frumoase, in special National.
Rau imi pare de Sporting care a pierdut 3-1 acasa si practic e afara din competitie.
celalte rezulte au fost mai normale si ma bucur ca a dat si Mutu primul sau gol la Parma...
Tare sunt curios daca se pot califica amandoua echipele romane mai departe.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Rapid - "echipa momentului"

Mesajde Mr Hyde » Joi Oct 03, 2002 11:24 pm

Mda, vin direct din Giulesti, unde am asistat la o noua dovada a lipsei de valoare din fotbalul romanesc. Cu o linie de mijloc improvizata, fara cei mai importanti jucatori, Sabau si Soava, si cu o aparare slaba, in care Perja facea gafa dupa gafa, Rapid a facut unul dintre cele mai slabe meciuri de la inceputul campionatului. Inca nu pot intelege cum un jucator primitiv ca Peeters poate sa le dea 2 goluri.dupa ce Vitesse a deschis scorul, parca rapidistii au mai incercat sa joace ceva, insa intotdeauna au gresit la finalizare. Rezultat final Rapid - Vitesse 0-1 si drumul european se opreste ( pentru a cata oara?) dupa primul tur. Poate acum vor intelege si Razvan Lucescu si Rada ca ironiile ieftine si optimismul prostesc, gen "echipa momentului", nu isi au nici un rost.
Din Olanda, vesti "oarecum" mai bune: desi inteleg ca a jucat jalnic, Nationalul a pierdut doar cu 2-0 si s-a calificat. totusi zi trista pt. fotbalul romanesc.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Oct 04, 2002 12:12 am

S-a calificat marea formatzie din Iugoslavia,fosta Campioana Europeana Crvena Zvezda Belgrade care a invins-o pe Chievo Veron cu 2-0 chiar pe terenul acesteia.Moshule,dai o bere:D
De asemenea s-a calificat shi Lazio(0-0 la Xanthi dupa 4-0 in tur):)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Oct 04, 2002 12:37 am

Mr. Hyde....itzi impartasesc parerea . Rapid ii bate pe totzi in campionat ,dar in UEFA ..nu este in stare sa scoata un rezultat de egalitate pe propriul teren cu o formatzie de mana a III a . Trist .
Sa asteptam maine..sa vedem cu cine o cadea Nationalul !

Mig..ce ar fi sa cada National cu Zvezda ? Asa...ai veni si tu mai repede la Bucuresti ! :D

Dupa cum am promis...itzi dau un Carlsberg la Fanutza ! (pt. cei ce nu stiu..eu si Mig am pus pariu pe meciul Chievo -Zvezda )

TSKA ce au facut pana la urma ?
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Oct 04, 2002 12:49 am

CSKA a luat bataie de la Parma cu 3-2:(
Chiar ce marpha ar fii sa cada National cu Zvezda sau cu....LAZIO!As fii in stare sa vin la Bucuresti shi pe jos sa ii vad:)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Vin Oct 04, 2002 11:41 pm

Da, totusi vesti bune si despre romani: Mutu a marcat 2 goluri, contribuind decisiv la victoria Parmei ( spre dezamagirea lui Mig, se pare, si spre bucuria mea, Parma fiind una dintre echipele mele de suflet), iar Pancu a inscris si el o data in Fc Saraievo ( sau ceva de genul asta) vs Besiktas 0-5. Pe de alta parte, Sporting a ratat calificarea.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Vin Oct 04, 2002 11:58 pm

A, si am uitat de golul lui Ganea
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

turul II

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Oct 08, 2002 9:07 pm

Fenerbahce v Panathinaikos
Malaga v Amica Wronki
Lazio v Crvena Zvezda
Ipswich Town v Slovan Liberec
Ferencvaros v VfB Stuttgart
A Famagusta v Boavista
Dynamo Zagreb v Fulham
Parma v Wisla Krakow
Anderlecht v Midtjylland
Slavia Praga v Partizan Belgrad
Apoel Nicosia v Hertha Berlin
Alaves v Besiktas
Legia Varºovia v Schalke 04
Sturm Graz v Levski Sofia
PAOK Salonik v Grasshoppers Zurich
Djurgardens v Bordeaux
Viktoria Zizkov v Real Betis
Leeds United v Hapoel Tel-Aviv
Austria Viena v Porto
Sparta Praga v Denizlispor
Nat Bucureºti v Paris St Germain
Celtic v Blackburn Rovers
Vitesse Arnhem v Werder Bremen
Celta Vigo v Viking Stavangar



Ha,ha,ha..Migule ! Sa mori de ras..nu alta !

Lazio a cazut cu Crvena Zvezda ! Ce te faci ? Cu cine tzi ?

Un meci foarte interesant mi se pare si Fener vs. Pana ! O sa iasa cu scantei!

Cat despre Nationalul nostru nu stiu ce sa zic ! Daca e frumos afara.ma duc si eu sa-i vad contra lui PSG ! Sper sa nu fie biletul mai mult de 50 000 ! Au sanse..sa ii elimine pe PSG....daca prin zile bune ..in cele doua manse !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Oct 08, 2002 10:33 pm

Moshule in duelul Lazio-Crvena Zvezda sincer sa fiu nici nu shtiu cu cine sa tzin.Park totushi mai mult trag spre Zvezda dar sunt realist shi nu cred k ii pot elimina pe Lazio...dar sa nu uitam k chievo i-a batut pe Lazio(sa vedem cum vor juca Stankovic shi Mihajlovic contra echipei care i-a lansat in fotbalul mare)....cat despre National nu cred k are mai mult de 30% sanse....
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mie Oct 09, 2002 12:16 am

Daca joaca cum a jucat in Olanda, Nationalul n-are nici o sansa. Poate doar sa stinga lumina :D
Interesant e si Alaves cu Besiktas, am auzit ca o sa-l transmita.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Oct 09, 2002 7:16 pm

PSG oricum e o varianta mai buna decat era Celta Vigo cealalta candidata la un meci cu National...
Eu mi-aduc acum aminte meciul Steaua-PSG cand in tur stelistii au castigat la masa verde si in retur si-au luat-o pe cocoasa de n-au mai stiut de ei...
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde cutuma© » Mie Oct 09, 2002 9:11 pm

Migule, rad shi acum de ce au hotarat sortzii...e aproximativ la fel cum ar fi pt mine un Inter-Barca...

Natzionalul...din nefericire nu cred k are vreo shansa, am sa merg insa pe stadion sa il vad pe Ronaldinho, preferatul meu...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Oct 09, 2002 11:41 pm

Decret..ma iei si pe mine la stadion ? ...ca vreau sa ii urmaresc live pe preferatzii mei : Gigel Coman si Gabriel Caramarin ? (nu i-am mai urmarit live de la meciul cu Farul ,din campionat :D )

De Ronaldinho am si uitat ca joaca la PSG. Sper sa faca deplasarea la Bucuresti .

(Decret,acum aflu si eu ca esti fan Barca ! eu sunt fan Barca de pe vremea cand la ei evolua Ronald Koeman si tragea cu tunul din lovituri libere )

........

Migule , pariezi pe Lazio contra mea ...care iau pe Crvena Zvezda ? Daca se califica Lazio primesti o bere ! Dar daca se califica sarbii...imi dai 10 beri !
Ce zici ?
(berea pe care ti-o datorez..ti-o voi inmana cand voi veni la Constanta . sper sa vin cat mai repede...pana nu creste mare soricarul ! ca mi-e frica sa nu ma muste)

.........

Real Betis joaca cu Viktoria Zizkov ! Ce echipa e asta ...Viktoria Zizkov ? Din ce tzara o fi ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Oct 13, 2002 7:23 pm

Moshule nu shtiu mah ce sa zic...cu pariul asta.Hai sa zicem k merge,k?Da nu 10 beri k ma falimentezi ci 5 beri(de care apropo?)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Oct 13, 2002 7:29 pm

Moshule FK Viktoria Zizkov e din.....Republica Ceha:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Oct 14, 2002 10:09 pm

Lasa,bai Mig. Nu mai facem pariuri ..ca si asa am sa itzi dau o bere !
Oricum..o sa bata Lazio cu 5-0 in Italia si cu vreo 3-0 la Belgrad..pe Zvezda Champhione ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Oct 14, 2002 11:05 pm

Moshule nu fii asa de sigur k Lazio ii elimina pe Zvezda prea usor(asta dak ii elimina).Mihajlovic a spus k o sa aiba dificultatzi mari ptr k Zvezda are o echipa tanara shi puternica(pacat k a plecat Milenko Akimovic...din cauza fanilor care l-au luat la injuraturi k era sloven:D)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Cupele europene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori