Cine considerati ca este cel mai promitator tanar din fotbalul nostru?

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Cine considerati ca este cel mai promitator tanar din fotbalul nostru?

Mesajde Aragorn » Mar Sep 10, 2002 6:39 pm

Pun intrebarea asta pt ca sunt curios ce parere aveti...eu momentan ma abtin....
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Sep 10, 2002 11:14 pm

Deoarece eu sunt dinamovist shi cunosc echipa asta mai bine k altele as zice k Tamas,Grigorie shi Vlad Munteanu au potential shi talent.Daca or sa ajunga sus ,asta depinde doar de ei.Shi Sportu are o droaie de jucatori buni dintre care ii mentionez pe Maxim ,Cihaia shi Bucur.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mie Sep 11, 2002 9:02 am

Acum nu shtiu dak e considerat promisiune sau certitudine dar Radoi mi se pare cel mai talentat tanar din Divizia A.Pe langa el ar mai fi in primul rand Gigel Bucur dar eu am mare incredere shi in Opritza.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Sep 11, 2002 2:22 pm

Avand in vedere ca Dolha, Maftei, Florin Bratu si Daniel Niculae sunt trecuti bine de prima tinerete, cred ca cel mai bun promitator tanar din fotbalul nostru este Alin Stoica.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Vin Sep 13, 2002 4:20 am

Alin Stoica ala de la Anderlecht, sau ma rog care a fost si pe acolo sia cum la Bruge?

Eu is de acord cu Radoi ca fiind un eventual succes in lumea fotbalului...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Sep 13, 2002 9:05 am

Am inteles ca Burca este si el bun. Astept sa vad care este treaba cu pustiul ala adus de Dinamo de la Tractorul, Tamas.

Eu m-am referit la baiatul fostului mare jucator stelist Tudorel Stoica.

PS: Cati jucatori cu numele de Alin Stoica stii?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Einstein » Dum Sep 15, 2002 12:08 pm

sunt f. multi tineri promitatori romani, dar cred ca cel mai bun e chivu
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Mesajde klonEx2 » Dum Sep 15, 2002 2:48 pm

sunt de aceiasi parere cred ca chivu e cel mai bun din tanara generatie dar nu pot fi ignorati nici : contra , ghioane , cernat , daniel niculae
ONLY GOD CAN JUDGE ME
klonEx2
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Iul 23, 2002 1:25 pm
Localitate: deasupra tuturor

Mesajde sly » Mar Sep 17, 2002 2:03 pm

iata cei mai promitatori jucatori din fotbalul romanesc
steaua: opritza, ogararu
rapid: daniel niculae
dinamo: burca
craiova: marius sava
fc national: ovidiu petre
poli aek: silvasan
otelul: bucataru(care a dat doua goluri in giulesti)
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Sep 17, 2002 4:36 pm

Dak shi Marius Sava mai e tanar inseamna k Tamas shi Ov.Petre sunt inca in generala...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mie Sep 18, 2002 8:41 pm

Eu nu intzeleg de ce il lauda toata lumea pe Daniel Niculae, de la meciul cu Dinamo n-a mai aratat nimic. In schimb, Bratu mi se pare mult mai bun shi mai talentat.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Sep 18, 2002 8:51 pm

Daca ai timp, du-te la un meci al Rapidului si urmareste-l cu atentie pe Niculae. Meseria unui atacant este sa marcheze, dar ai vazuit ce fuleu are? Ce centrari da? Cum a blocat un fundas la meciul cu Arnhem si (datorita acestui aspect) Iencsi a lovit mingea oarecum nejenat de nimeni si a egalat?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Iulya » Mie Sep 18, 2002 11:02 pm

Tineri promitatori sunt: Ov. Petre, Radoi, Nesu, Oprita, Chihaia, Dinita, Hutan, Grigorie etc
Iulya
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Iul 17, 2002 12:00 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde cutuma© » Vin Sep 20, 2002 8:33 pm

baixinho, eu am incredere k shtii ceea ce spui...io m-ash bucura sa ai dreptate, ar fi in interesul echipei natzionale un tanar ca el, dar permite-mi sa am o rezerva...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Einstein » Sâm Sep 21, 2002 10:09 am

La craiova sunt multi tineri promitatori, cei mai cunoscuti fiind rada shi verdes
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Dum Sep 22, 2002 5:00 pm

Multi ati raspuns cu Chivu si alte vedete de peste hotare dar eu cand am facut acest thread m-am referit strict la jucatorii din tara, ca pe cei din afara cam toti ii cunoastem...

Baixinho: Stiu vreo 2 sau 3 Alin stoica...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Einstein » Lun Sep 23, 2002 11:09 am

mi-am dat seama de la inceput, da mi-a venit ekipa nationala in minte, unde deja avem jucatori ca chivu sau m. nicolae, care vor ajunge mari.
In campionatu rom. nu prea pot sa zic exact care este CEL mai promitator tanar, pt. ca parca au aparut shi tot apar inca din campionatu trecut ca ciupercile dupa ploaie.

Sa vedem:

Rapidu cred ca are cei mai multi: Bratu shi Niculae, un cuplu de atac f.f. bun, fundash il au pe maftei, iar la mijlok il au pe soava, shi pe rat, care nu stiu exact cat de tanar e, da mi se pare ca are vreo 21-22 ani, nu stiu exact.
La Craiova, de unde mereua apar fotbalisti de valoare, am putea sa-l enumeram pe rada, convocat la ekipa nationala U20 shi pe verdes, intrat in vederile lui Iordanescu, dintre titulari, dar sunt f. multi jucatori buni care evolueaza la nivel de tineret sau juniori, shi care pot ajunge buni. Unul dintre ei e chiar un prieten de-al meu: Paul Irimescu, fiul jucatorului Craiovei Maxima, care este capitanul nationalei de juniori a Romaniei, la 17 ani.

La dinamo se afla Grigorie shi V. Munteanu, 2 mijlocashi de valoare, fundashul Tamas, shi cam atat din cate stiu eu.

Steaua e cam deficitara la capitolu asta, singuru de care-mi amintesc acu fiind M. Radoi. Acu cand citi posturile de mai jos imi amintii shi de oprita, dar el ar putea ajunge la cr. in scurt timp, deshi nu pres cred. pt. ca Dragomir aproape niciodata nu se face dreptate, el fiind stelist de felu lui.

De Sportul ce sa mai zicem, ca toate ekipa e formata numai din jucatori tineri, shi cred ca macar 2-3 vor ajunge mari.

Ar mai fii de amintit de Sanmartean de la Gloria, dar toate ekipele au cativa juniori buni. Nu am nici chef, nici timp sa-i enumar acu pe toti.
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Sep 28, 2002 10:51 am

Eu atat vreau sa te intreb...dak opritza nu prindea acest inceput entuziasmant, se mai trezea nea dinel sa faca scandal? Nu prea cred...te rog mult sa nu mai itzi dai cu parerea legat de unele aspecte atata timp cat priveshti lucrurile mai mult decat subiectiv...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Einstein » Sâm Sep 28, 2002 11:22 am

mda, nu se stie niciodata, sa stii ca opritza juca bine shi inainte sa ajunga la steaua, shi au scris shi aia de la prosport despre el la meciu de cupa dintre resita shi steaua, cand a facut un meci f. bun. Oricum, mi se pare normal sa faca scandal daca jucatoru e bun. Nu mi s-ar fi parut normal sa faca scandal daca era slab shi juka prin div. C. In fine, totzi suntem subiectivi, mai mult sau mai putin, dar acu tu ai vrea sa nu mai faca dinel scandal, deshi jucatoru a fost luat ilegal la steaua. E la fel ca cazul lui m. niculae shi borcea, iar astfel de kestii nu s-ar face niciodata in strainatate, numai la noi ii dai o palinca lu dragomir shi claseaza cazul...
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Lun Sep 30, 2002 1:19 am

Sanmartean de la Gloria e de departe cel mai promitator, a se vedea evolutia lui in meciul de la Craiova, buni mai sunt Oprita, Bratu si poate Alexa.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Oct 09, 2002 8:12 pm

Azi jucam si eu Championship Manager si am gasit la Dinamo un anume Ianis Zicu de vreo 18 ani super talentat...exista el si adevarat sau e o greseala de joc?(in joc apare mijlocas ofensiv pe stanga)
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Oct 09, 2002 8:22 pm

Joaca la Farul Constanta. A fost imprumutat de la Dinamo pentru un an competitional, deci pana la vara. La echipa de la malul marii joaca pe post de atacant. Este nepotul lui Hagi.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Mie Oct 09, 2002 8:47 pm

Mersi de rply, dar stii cumva daca e si talentat?
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde cutuma© » Mie Oct 09, 2002 8:49 pm

Mie nici Zicu nu imi place ca jucator, prea multa valva in jurul lui...

Nepot? Eu shtiam k e finul lui...in fine...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Mie Oct 09, 2002 11:30 pm

Nici mie nu mi se pare a fi ceva de capul lui, dovada ca a si fost imprumutat la Farul.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Oct 09, 2002 11:43 pm

"Marele" Zicu frecventeaza unoei aceleasi localuri pe care le frecventez shi io shi am observat k e pasinat rau de tzigari shi de bauturi(nu neaaparat alcolice)(shi io de altfel da io macar nu am pretentzii de fotbalist).Talent are...da nu il cultiva k dovada nici n-a facut parte din lotul lui Faru in deplasarea de la Fc Brasov shi voci mai mult sau mai putzin autorizate sustin k nu mai face multzi pureci nici la Farul(desi ar fii pacat,k potential am mai spus are....)Shi e ruda cu Hagi da then again la machidoni totzi sunt rude intre ei...:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Einstein » Sâm Oct 12, 2002 12:52 pm

Da, e un jucator tinar promitator, dar nu e chiar asha de talentat ca altii
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Ian 27, 2003 4:17 pm

Yanis Zicu nu e ruda cu Hagi, doar are acelasi nume pe care i l-a dat si Hagi fiului sau; a fost descoperit la Constanta de Iosif Bukossi, cel care l-a lansat si pe Gica, si este foarte laudat pentru talentul sau, dar e o domnisoara in teren, si vad ca a scris mig ca-l vede si prin baruri, deci... probabil se va rata ca alte atatea sperante neconfirmate...

Asa, ca sa propun si eu doua nume de tinere sperante (ca Chivu e o certitudine, iar Bratu sau Sanmartean au 23 de ani, nu mai pot fi sperante la varsta asta!) va propun sa retineti doua nume: Ciprian Marica (varf de atac) si Nicolae Mitea (ijlocas ofensiv), ambii de 17 ani, de la Dinamo.
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde deampulea » Lun Feb 10, 2003 11:51 am

avand in vedere manariile care s-au facut pentru transferul lui in bundesliga, cel mai promitator tanar roman mi se pare gica popescu
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

:)

Mesajde C^ine » Lun Mar 24, 2003 6:45 pm

Fl.Bratu
nu tin cu rapid dar el mi se pare un tanar de perspectiva
dovada a si fost slectionat
Avatar utilizator
C^ine
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Mar 06, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron