Cea mai romantica melodie

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Cea mai romantica melodie

Mesajde Karma » Vin Sep 28, 2001 10:56 pm

Orice om, oricat de hain este, poarta in el o farama de romantism. La unii acea farama e trezita la viata de o melodie! Care si de ce?
"Life is like a box of chocolates; you'll nver know what you're gonna get!"
Karma
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Sep 27, 2001 9:10 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Cea mai romantica melodie

Mesajde doua vorbe » Sâm Sep 29, 2001 3:26 am

Initial trimis de Karma
Orice om, oricat de hain este, poarta in el o farama de romantism. La unii acea farama e trezita la viata de o melodie! Care si de ce?


As putea sa zic LL Cool J " Imagine that " dar aia e cam in alta directie :rolleyes: , sincer sa fiu e greu de zis , asa as stii multe dar nu pot sa aleg una , poate " romeo and juliet " de la Dire Straits , nu cred sa o cunoasca cineva dar e frumoasa oricum , cat despre ,de ce, nu prea pot sa-ti spun , odata m-ia cantat de pe suflet , si de atunci a ramas acolo .

---------------------------------
Cu putin noroc poate mai raspunde inca cineva lol .
doua vorbe
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Joi Sep 27, 2001 2:34 am

Re: Re: Cea mai romantica melodie

Mesajde EXOTICA » Sâm Sep 29, 2001 6:30 am

yo yo yo...que pasooo:)

Ah...eu am multe melodii, dar azi tocmai mi-am luat una dragutza pe de "Morpheus" se numeste "O what a thrill" by "the Mavericks".
Si-mi mai place din astea romanesti "Ai tu randez-vous" de Mircea Vintila, si Ploaie in Luna lui Marte de Paula Seling, cu toate ca si Nicu Alifantis e cool.
Noa..gata..v-am ametit de caP:)
Ciao
EXOTICA
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mar Sep 04, 2001 5:36 am
Localitate: U.S.A, CA

Re: Cea mai romantica melodie

Mesajde manelesux » Sâm Sep 29, 2001 4:40 pm

Initial trimis de Karma
Orice om, oricat de hain este, poarta in el o farama de romantism. La unii acea farama e trezita la viata de o melodie! Care si de ce?


Hehe,in urgia care s-a dezlantzuit aici mi se pare funny topicu asta..well,eu sunt suficient de hain sa nu am farama de romantism.Iar ceea ce consider eu romantic...well....mai bine nu...nu cred ca am auzit vreodata o piesa care sa mi se para romantica....ba uite ca mint....Rachel's Song de pe soundtracku Blade Runner...dar atunci eram beat.Shi ma aburea o tipa.Deci consider ca nu aveam pic de obiectivitate.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Romantici?!?!?

Mesajde Karma » Sâm Sep 29, 2001 10:22 pm

Salutare!!
Romanesti ne-romanesti, rock, blues, jazz ari soul adevarat havy-metal sau mai stiu eu ce gen de house, beat de fericiree sau discipol al lui Bahus ce conteaza??? Se pare ca toti suntem romantici ...acolo...undeva... ca nu vrem sa stie toata lumea asta-i alta poveste.....
Romantismul cred ca e acolo unde te simti bine cu persoana pe care o iubesti!
Chit ca e un biet bard in Laptaria lu' Enache sau un cantaret la fluierul piciorului!
O intrebare; a ascultat careva coceturile lu' Goran???
Nu sunt fan dar parca ma pisca ceva in suflet cand le aud! Sa fiu eu oare singurul????:(
"Life is like a box of chocolates; you'll nver know what you're gonna get!"
Karma
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Sep 27, 2001 9:10 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Sopra Tutt1 » Mar Oct 02, 2001 4:27 am

Goran Bregovic? e fain, dar uneori e cam aberant ceea ce aud, adica prea suna a zgomot (vorba celor de la romanti FM) unele melodii.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Oct 20, 2001 12:14 am

Nick Cave & The Bad Seeds feat.Kylie Minogue-Where the wild roses grow

.........................................

La betie..e alta poveste.....cea mai romantica mi se pare muzica tiganeasca sarbeasca !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde kris » Sâm Oct 20, 2001 3:35 pm

sincer sincer... cea mai romantica melodie mi se pare Joe Dassin: Et si tu nexistais pas. Este suprema declaratzie de dragoste.
P.S. subiectul asta mi se pare chiar... inviorator. pana acum numai certuri pe forum :)
Avatar utilizator
kris
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Lun Aug 27, 2001 11:00 pm

Mesajde the radical » Sâm Oct 20, 2001 10:06 pm

[quote]Initial trimis de Blink 1 82
[B]Nick Cave & The Bad Seeds feat.Kylie Minogue-Where the wild roses grow

.........................................

frumos song ; i felul lui dark n cave e super sensibil.
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde the radical » Sâm Oct 20, 2001 10:09 pm

romantic pt mine e "iris" cu Goo Goo Dolls .Pur si simplu divin
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde doua vorbe » Dum Oct 21, 2001 1:07 am

Initial trimis de kris
sincer sincer... cea mai romantica melodie mi se pare Joe Dassin: Et si tu nexistais pas. Este suprema declaratzie de dragoste.
P.S. subiectul asta mi se pare chiar... inviorator. pana acum numai certuri pe forum :)


Corect e o melodie superba , de fapt cam toate chanson-urile lui sunt superbe dar , ca vas pas changer le monde , e si mai si , daca ai dureri de inima that is :s .

p.s I share kris's opinion .
doua vorbe
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Joi Sep 27, 2001 2:34 am

Re: Re: Cea mai romantica melodie

Mesajde Vortex » Lun Oct 22, 2001 12:07 pm

Initial trimis de manelesux

Hehe,in urgia care s-a dezlantzuit aici mi se pare funny topicu asta..well,eu sunt suficient de hain sa nu am farama de romantism.


Unii spun altceva despre tine, ca de exemplu the radical...
Si piesa cea mai romantica e "Promises", "prietenii" stiu de ce...
tot ceea ce am scris reprezinta pareri pur personale. nu luati nici o vorba ca pe o ofensa, e doar o discutie.
Vortex
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Oct 04, 2001 12:00 pm
Localitate: Everywhere

Re: Cea mai romantica melodie

Mesajde blue » Lun Oct 22, 2001 1:05 pm

Initial trimis de Karma
Orice om, oricat de hain este, poarta in el o farama de romantism. La unii acea farama e trezita la viata de o melodie! Care si de ce?



ce legatura are asta cu "Barfe Online" ?? ...bah pe bune .... in forumul asta lumea doar se cearta si se injura ... incredibil ... credeam ca violenta tine de gradul scazut de inteligenta ...dar se pare ca's unii care au pretentii de oameni inteligenti si totusi dau pe-afara de violenta verbala ... (ma gandesc ca nea' Ion de la piata nu intra pe forumuri)

E cineva in stare sa posteze un subiect care sa fie cu adevarat o barfa ?
blue
 

Re: Re: Cea mai romantica melodie

Mesajde kris » Lun Oct 22, 2001 3:45 pm

[quote]Initial trimis de blue
[B]


ce legatura are asta cu "Barfe Online" ?? ...bah pe bune .... in forumul asta lumea doar se cearta si se injura ... incredibil ... credeam ca violenta tine de gradul scazut de inteligenta ...dar se pare ca's unii care au pretentii de oameni inteligenti si totusi dau pe-afara de violenta verbala ... (ma gandesc ca nea' Ion de la piata nu intra pe forumuri)

E cineva in stare sa posteze un subiect care sa fie cu adevarat o barfa ?

bai... injuram presa ca da subiecte de kkt! ne injuram unii pe altzii ca ar trebui sa vorbim despre muzica! ne mai dam cateva palmutze ca unu are nu'sh ce origini, dupa care ne retragem linishtitzi shi "discutam" depre un subiect placut "inimii" shi degetelor care se plimba pe tastatura ca sa mai tasteze ceva cuvinte frumoase, cand... vine, ca picata din cer, o dorintza ascunsa: cineva vrea sa barfeasca. Cineva vrea "radio shantz".
cred ca subiectul asta este cat se poate de potrivit pe forum shi, sincer, nu mai intereseaza ca "se zice ca Jojo se prostitueaza la pretzuri de lux", ca Bahmu ar avea cine shtie ce boala venerica luata de pe la vreun arab shi nici ce au mai facut fetele de la nush' ce formatzie de kkt!
Avatar utilizator
kris
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Lun Aug 27, 2001 11:00 pm

Re: Re: Cea mai romantica melodie

Mesajde Orange » Lun Oct 22, 2001 10:31 pm

Initial trimis de blue



ce legatura are asta cu "Barfe Online" ?? ...bah pe bune .... in forumul asta lumea doar se cearta si se injura ... incredibil ... credeam ca violenta tine de gradul scazut de inteligenta ...dar se pare ca's unii care au pretentii de oameni inteligenti si totusi dau pe-afara de violenta verbala ... (ma gandesc ca nea' Ion de la piata nu intra pe forumuri)

E cineva in stare sa posteze un subiect care sa fie cu adevarat o barfa ?


Conform DEX-ului editia II editura Univers Enciclopedic anul 1996 a barfi inseamna a vorbi pe la spate pe cineva fara ca respectiva persoana sa fie prezenta.
Atata timp cat noi ne dam cu presupusul despre una si alta cred ca ne apropiem de definitia acceptata de lingvisti!
Este adevarart ca fiecare are dreptul sa-si dea cu parerea altfel n-am fi liberi, dar si liberatea asta presupune a face ce vrei fara sa lezeze pe ceilalti!
Daca nu-ti place da un click pe X din stanga-sus!E simplu!

Cat despre romantism...imi place la nebunie ultima melodie a celor de la Desteny's Child-Emotions!
Orange
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Oct 12, 2001 10:29 pm
Localitate: Peste-tot-si-nicaieri

Re: Re: Re: Cea mai romantica melodie

Mesajde Pache » Mie Noi 07, 2001 11:54 pm

Initial trimis de Vortex


Unii spun altceva despre tine, ca de exemplu the radical...
Si piesa cea mai romantica e "Promises", "prietenii" stiu de ce...

aaa... evorba de Beverley Craven? Daca este subscriu, dar adaug si Pink Floyd - Wish you were ghere, asu mai noul Limp Bizkit
Pache
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Dum Oct 28, 2001 10:55 pm
Localitate: Targoviste

Mesajde Vortex » Joi Noi 08, 2001 9:32 am

beverly what si Limp Who??????????????????????????
Nope, e vorba de o alta trupa.
p.s. prietenii stiu de ce! ;)
Vortex
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Oct 04, 2001 12:00 pm
Localitate: Everywhere

Mesajde vladonne » Joi Noi 08, 2001 10:41 am

Nu shtiu cat de batrana este trupa despre care vorbeshti, insa nici Promises cantata de Beverly Craven nu este chiar noua . De fapt , daca ma gandesc bine are aproape 20 de ani, fiind scoasa la inceputul anilor '80. Insa piesa ei de rezistentza este Woman to Woman . Nu ma intreba de ani ca nu shtiu, da' o sa sap :)
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

Mesajde Vortex » Joi Noi 08, 2001 11:08 am

Nu sapa vladonne, mea culpa, Promises-ul meu e nou, de fapt chiar 2001, doar trupa e mai veche (nici ea chiar asa veche, primul album 1985). Nu dau nume pt. ca nu are ce cauta pe subiectul asta... Eu nu aveam habar de Beverly Craven decat vag, dar alatutatrea cu Limp mi s-a parut ciudata.
Scuze inca o data...
tot ceea ce am scris reprezinta pareri pur personale. nu luati nici o vorba ca pe o ofensa, e doar o discutie.
Vortex
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Oct 04, 2001 12:00 pm
Localitate: Everywhere

Mesajde vladonne » Joi Noi 08, 2001 11:10 am

Lol !
Pe bune la cine te referi ca m-ai facut chiar curios ...pls pls pls :)
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

Mesajde Vortex » Joi Noi 08, 2001 11:14 am

multumit de raspuns?

p.s. eu si vladonne corespondam prin telepatie LOL ;)
tot ceea ce am scris reprezinta pareri pur personale. nu luati nici o vorba ca pe o ofensa, e doar o discutie.
Vortex
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Oct 04, 2001 12:00 pm
Localitate: Everywhere

Re: Romantici?!?!?

Mesajde Mirela » Vin Noi 09, 2001 9:27 pm

ce ziceti de cei de la Counting Crows?"murder for one" mai ales........mai tarziu va scriu si versurile,desi.....e subiectul gresit pt. versuri...he he!
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Cea mai romantica melodie

Mesajde Vizitator » Vin Noi 16, 2001 4:55 pm

Initial trimis de EXOTICA
yo yo yo...que pasooo:)

Ah...eu am multe melodii, dar azi tocmai mi-am luat una dragutza pe de "Morpheus" se numeste "O what a thrill" by "the Mavericks".
Si-mi mai place din astea romanesti "Ai tu randez-vous" de Mircea Vintila, si Ploaie in Luna lui Marte de Paula Seling, cu toate ca si Nicu Alifantis e cool.
Noa..gata..v-am ametit de caP:)
Ciao



Ploaie in Luna lui Marte nu e de P(a)ula Vanzare ci de Alifantis!!!
Vizitator
 

Mesajde Vizitator » Joi Noi 22, 2001 5:13 am

leonard cohen - i'm your man
Vizitator
 

cea mai romantica...

Mesajde testoasa » Vin Noi 23, 2001 10:45 am

...melodie mi se pare Celine Dion- "My heart will go on".
testoasa
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:33 am
Localitate: Dorohoi,Romania

Mesajde Madalina » Vin Noi 23, 2001 6:28 pm

o melodie romantica ar fi Backstreet Boys - Drowning :)
Madalina
Junior Member
 
Mesaje: 131
Membru din: Joi Noi 22, 2001 12:00 am

Mesajde FrozeN » Dum Noi 25, 2001 3:02 pm

My Dying Bride - To my fallen angel
FrozeN
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Aug 17, 2001 10:23 am
Localitate: -

ce parere avetzi de...

Mesajde Madalina » Dum Noi 25, 2001 5:53 pm

...melodia lu' 'N Sync - Gone
Coffee ... chocolate ... MEN ... somethings are better RICH
Madalina
Junior Member
 
Mesaje: 131
Membru din: Joi Noi 22, 2001 12:00 am

Re: Romantici?!?!?

Mesajde Vizitator » Mar Dec 04, 2001 7:26 am

Initial trimis de Karma
Salutare!!
Romanesti ne-romanesti, rock, blues, jazz ari soul adevarat havy-metal sau mai stiu eu ce gen de house, beat de fericiree sau discipol al lui Bahus ce conteaza??? Se pare ca toti suntem romantici ...acolo...undeva... ca nu vrem sa stie toata lumea asta-i alta poveste.....
Romantismul cred ca e acolo unde te simti bine cu persoana pe care o iubesti!
Chit ca e un biet bard in Laptaria lu' Enache sau un cantaret la fluierul piciorului!
O intrebare; a ascultat careva coceturile lu' Goran???
Nu sunt fan dar parca ma pisca ceva in suflet cand le aud! Sa fiu eu oare singurul????:(



S-ar putea sa fii singurul.....
Vizitator
 

Mesajde lolitta1983 » Mie Dec 05, 2001 8:40 pm

cea mai romantica melodie?poate elvis,mark antony,directia5,holograf...sunt foarte multe
lolitta1983
 

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori