Echipa Nationala

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Echipa Nationala

Mesajde Aliosha » Joi Mar 28, 2002 1:33 am

Uite ca nu era nici un thread in care sa putem vorbi despre echipa nationala asa ca am luat atitudine.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Romania - Ucraina 4-1 (amical)

Mesajde Aliosha » Joi Mar 28, 2002 1:37 am

Golurile au fost date de Dorinel Munteanu (12), Pancu (16, 33) si Ganea (36).

Normal in perioada asta trebuia sa ne facem planuri si calcule combinate cu emotii de genul "Cu cine jucam in atac la mondiale?" si alte chestii de genul asta dar nu e cazul... o sa avem o vara linistita.
Eventual doar firbinte.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Re: Romania - Ucraina 4-1 (amical)

Mesajde Aragorn » Joi Mar 28, 2002 5:54 am

Initial trimis de Aliosha
Golurile au fost date de Dorinel Munteanu (12), Pancu (16, 33) si Ganea (36).

Normal in perioada asta trebuia sa ne facem planuri si calcule combinate cu emotii de genul "Cu cine jucam in atac la mondiale?" si alte chestii de genul asta dar nu e cazul... o sa avem o vara linistita.
Eventual doar firbinte.


Am vazut ca era 4-0 in prima jumate de ora, ce s-a intamplat dupa?
O facut iordanescu schimbari?
Imi povesteste si mie cineva cum a fost meciul?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Re: Romania - Ucraina 4-1 (amical)

Mesajde Mirela » Joi Mar 28, 2002 4:15 pm

unde e comentatorul nostru de baza?????

si eu vreau sa stiu detaliile "picante" ale meciului...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mar 28, 2002 6:23 pm

Nu am urmarit meciul...pt. ca nu m-a interesat ! Peste 2 luni....Franta,Argentina,Spania,Italia,Brazilia....si ceilaltzi joaca la Mondiale....iar noi jucam amicaluri cu Ukraina !
Nu ma intereseaza,asa ceva !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sfantu` » Joi Mar 28, 2002 8:43 pm

Meciul a fost deosebit de intens in prima repriza, cand s-au inscris si cele 4 goluri ale noastre. Motorul echipei a fost Dorinel Munteanu, calificat drept omul meciului impreuna cu Pancu la finalizare. Totusi echipa Ucrainei nu a avut in lot pe Schevcenko (nush dak e corect scris)... Terenul a fost sub orice critica, imbibat cu apa inca de la inceputul partidei si s-a transformat intr-o mocirla grozava dupa numai 20 de minute de joc. Repriza a doua a fost echilibrata, datorita schimbarilor efectuate de Iordanescu. Au fost scosi unii jucatori din campionatele de afara si introdusi cei din Divizia A (ex. Claudiu Raducanu in locul lui Pancu).
Ah shi ca ultima chestie...Pancu s-a accidentat dupa ce a sutat foarte frumos spre poarta ucrainienilor...ruptura musculara - va lipsi cel putin trei saptamani de pe gazon...

La tineret ROMANIA - UCRAINA (4 - 0)
Shi dupa cum spunea marele maestru Porky Pig...."That's all folks!"
Sfantu`
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Mar Mar 05, 2002 5:10 pm
Localitate: Looney World

Mesajde Bagheera » Dum Mai 12, 2002 7:45 pm

Stie cineva cat s-a terminat Grecia-Romania ca eu nu am aflat nimic? Multumesc.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Aliosha » Dum Mai 12, 2002 7:54 pm

Cica 3-2 pentru Grecia dar nu sunt sigur.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Dum Mai 12, 2002 7:58 pm

Si nu stii cine a dat golurile, eventual comentarii ceva.... ?
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde lupisor » Lun Mai 13, 2002 6:35 am

http://www.prosport.ro



Povara Irimia


Tinerii jucí£tori romani s-au descurcat onorabil in fata mult mai experimentatilor lor adversari. Exceptie a fí£cut portarul Ionut Irimia, care le-a fí£cut cadou grecilor golul de 2-1




Viorel Tudorache (Alexandroupolis)

Selectionata divizionarí£ a Romaniei, alcí£tuití£ din jucí£tori sub 23 de ani, nu s-a fí£cut de ris in fata unor adversari cu o experientí£ net superioarí£. Antrenorul Ion Moldovan impreuní£ cu selectionerul Anghel Iordí£nescu, aflat in tribuní£, au incercat sí£ combatí£ forta reprezentativei Greciei, din care au lipsit citeva piese importante, printr-un sistem de joc 3-5-2 elastic. Ei au inceput cu Ogí£raru si Dancia pe flancuri, pentru a spori vitalitatea actiunilor ofensive. Inceputul de meci a apartinut gazdelor, insí£ cei care au tras primele suturi la poartí£ au fost "tricolorii", prin Sinmí£rtean si Ovidiu Petre.

Lipsa de experientí£ si indeosebi de omogenitate a costat in cele din urmí£ echipa pregí£tití£ de Ion Moldovan, care treptat a cedat initiativa. Elevii germanului Otto Rehhagel au dominat in mare parte prima reprizí£, datorití£ unei bune circulatii la mijlocul terenului, care a prins pe picior gresit apí£rarea noastrí£. Prima gresealí£ a insemnat practic deschiderea scorului. Nikolaidis, "omul lui Baciu", a scuturat plasa portii lui Irimia in urma unei faze care nu anunta nimic deosebit.

Jucí£torii romani au rezistat socului si dupí£ citeva sclipiri ale lui Sinmí£rtean, cel mai bun "tricolor" de pe teren, au restabilit egalarea in urma unei actiuni sutí£ la sutí£ dinamovistí£, initiatí£ de Vlad Munteanu si finalizatí£ simplu de Cladiu Drí£gan. Filmul s-a rupt insí£ repede. Imediat dupí£ restabilirea echilibrului pe tabela de marcaj a intrat in scení£ clovnul Irimia, portarul pus pe lista de transferí£ri de Petrolul comitind din nou o eroare demní£ de "Fotbal la Maxx". El a scí£pat din miini o minge simplí£, care i-a trecut apoi printre picioare, precum rar li se intimplí£
gospodinelor sí£ scape sí£punul din miní£!

Repede a venit si golul trei, insí£ de data asta Irimia n-a putut decit sí£ asiste neputincios la "ghiuleaua" lui Kostantinidis, pí£truns in careu pe bulevardul liber de partea lui Daniel Bí£lan.
Finalul de meci a apartinut insí£ romanilor, care au redus diferenta prin pitesteanul Ciprian Tí£nasí£, sporind regretele lui Ion Moldovan si Anghel Iordí£nescu intr-un rezultat de egalitate. Ocazii ar fi fost, insí£ Neaga a tras peste transversalí£ din pozitie favorabilí£.

Douí£ concluzii pot fi trase "la cald" dupí£ acest test: Soaví£ i-a cistigat definitiv increderea slectionerului, iar Sinmí£rtean a fí£cut un pas important spre prima reprezentativí£.

GRECIA 3
ROMANIA 2

Antrenor
Otto Rehhagel
1. Nikopolidis **
(15. Michopoulos, 46) **
2. Katsaibis **
3. Fissas ***
4. Goumas **
5. Amanatidis **
6. Venetidis ***
(14. Georgiadis, 46) **
7. Zagorakis (cpt) **
(12. Giannnakopoulos, 46) **
8. Lakis ***
(16. Basinas, 46) *
9. Vryzas **
(17. Kostantinidis, 58) ***
10. Kafes **
11. Nikolaidis ***
(13. Alexandris, 46) **
Rezerve: 15. Michopoulos,13. Alexandris, 14. Georgiadis
Asezare: 1 - 2, 5, 4, 3 - 8, 10, 7, 6 - 9, 11

Scorul la pauzí£ 1-0
1-0, Nikolaidis (20)
1-1, Cl. Drí£gan (56)
2-1, Giannakopoulos (59)
3-1, Kostantinidis (73)
3-2, Tí£nasí£ (83)
Arbitru
Leif Sundell
Asistenti
Ingemar Larsson
Erik Bergsten
(toti din Suedia)
Cartonas galben: Sinmí£rtean (54)
Spectatori 2.500

Antrenor
Ion Moldovan
1. Irimia #
2. Ogí£raru **
(13. D. Bí£lan, 49) **
3. Ghionea **
(16. Ví£tavu, 77) **
4. E. Baciu *
5. Dancia **
(18. Neaga, 48) **
6. Soaví£ (cpt) ***
7. Ov. Petre **
(14. Cruceru, 80) *
8. Vl. Munteanu **
9. Cl. Drí£gan **
(15. Grigorie, 72) **
10. Sinmí£rtean ***
11. Fl. Bratu **
(17. Tí£nasí£, 75) **
Rezerve: 12. Stí£ncioiu, 13. D. Bí£lan, 14. Cruceru, 15. St. Grigorie, 16. Ví£tavu, 17. Tí£nasí£, 18. Neaga
Asezare: 1 - 4, 6, 3 - 2, 7, 10, 8, 5 - 9, 11

Filmul meciului
@ 1-0, min. 20: Nikolaidis l-a invins pe Irimia cu un sut destul de slab, dar bine plasat, de la 18 metri @ min. 28, lansat de Sinmí£rtean, Fl. Bratu a centrat de pe dreapta, insí£ grecii au respins in extremis din fata lui Drí£gan, la un pas de a rí£mine la 6 metri cu poarta goalí£ @ min. 42, Irimia a retinut in doi timpi sutul puternic expediat de la distantí£ de Kafes @ 1-1, min. 56: centrarea lui Vlad Munteanu, de pe stinga, a fost reluatí£ din apropierea portii de Drí£gan @ 2-1, min. 59: Irimia a scí£pat printre miini si printre picioare mingea trimisí£ in careu de Basinas, iar Giannakopoulos a indeplinit o simplí£ formalitate @ 3-1, min. 73: Kostantinidis a pí£truns nestingherit in careu si a sutat sub transversalí£ @ 3-2, min. 83: actiune colectiví£ purtatí£ pe traseul Bí£lan - Neaga - Vlad Munteanu, centrarea ultimului a fost reluatí£ in plasí£ din fata portii de Tí£nasí£

Neaga si Bí£lan supí£rati
Presimitirea avutí£ de Neaga dupí£ antrenamentul oficial de simbí£tí£ s-a adeverit, atacantul stelist nefiind inclus de Ion Moldovan printre titulari. Chiar dací£ s-a conformat deciziei antrenorului, Ricí£ era afectat de acest lucru, neintelegind din ce ratiuni a rí£mas pe banca de rezerve. Cu aceeasi situatie s-a confruntat si colegul sí£u, Daniel Bí£lan, ambii fiind in cí£rti piní£ la ultima sedintí£ de pregí£tire dinaintea meciului. Surse din stafful tehnic precizeazí£ cí£ decizia mentinerii celor doi stelisti pe bancí£ are la bazí£ exclusiv considerente tehnico-tactice, excluzind varianta rí£zbuní£rii lui Anghel Iordí£nescu pe conducerea clubului din Ghencea, pe care o contestí£ impreuní£ cu Hagi.

Drí£gan si Bratu au iesit accidentati
Pe parcursul partidei, doi dintre jucí£torii trimisi in teren de Ion Moldovan au fost inlocuiti din cauza unor accidentí£ri. Dinamovistul Claudiu Drí£gan s-a lovit serios la cotul drept, in urma unei alunecí£ri care s-a terminat pe pista de alergí£ri a stadionului. Dací£ el se poate reface intr-o perioadí£ scurtí£ de timp, nu la fel stau lucrurile in cazul rapidistului Florin Bratu. Virful giulestean a suferit o intindere la adductorii piciorului drept, dupí£ o incercare nereusití£ de a loba balonul peste portarul grecilor.

"Tineretea si lipsa de experientí£ a jucí£torilor nostri ne-au privat de un rezultat bun. Cu toate acestea perspectiva este una frumoasí£, bí£ietii demonstrind cí£ au valoare"
Ion Moldovan, antrenorul selectionatei divizionare a Romaniei

"A cistigat echipa al cí£rei campionat este mai puternic. In schimb, m-au multumit evolutiile lui Sinmí£rtean, Munteanu si Ovidiu Petre"
Anghel Iordí£nescu, selectionerul nationalei Romaniei

13 mai 2002
"Strength and honor"
Maximus Decimus Meridius
Avatar utilizator
lupisor
Junior Member
 
Mesaje: 85
Membru din: Dum Sep 30, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Aug 22, 2002 2:28 pm

Eri, nationala Romaniei a perdut meciu cu Grecia disputat la Constanta pe stadionul cu numele lui Aghi (cum ii spuneau spaniolii, parca). Scorul final a fost unu la zero pentru uaspeti, iar despre prestatia Romaniei pot spune ca a fost modesta in prima repriza si destul de bunicica in a doua. Partea nasoala este ca s-a demonstrat inca o data ca fara cativa jucatori de baza suntem varza. Au lipsit Radoi, Dolha (nici acum nu inteleg ce cauta Stelea acolo), Niculae a jucat la juma de randament, etc, etc. Fundas stanga nu avem. Apropo, sa dam un anunt la mica publicitate in acest sens. Daca e sa avem o statisfactie, aceea ar fi ca si Bosnia a perdut. Sin +, nijna jucat nimic.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde DaNuTz » Joi Aug 22, 2002 9:11 pm

Avand in vedere faptul ca n-am mai pierdut in fatza grecilor de 6 meciuri ar trebui sa ne spuna ceva treaba asta. Intr-adevar slabutza prestatzia noastra in prima repriza shi true again ce mai cauta Stelea la nationala? Pe de alta parte jucatorii de la care se ashtepta ceva nu au facut nimik. Mai adaug ca Mutu a jucat 20 min ca era accidentat shi ca Pancu chiar nu prea a mishcat nimik.
Sa speram ca bosniacii nu o sa ne dea bataia de cap care ne-au dat-o grecii pt ca la meciul cu papastratos deshi am dominat cap coada oamenii au avut 4-5 ocazii CLARE de gol ... dar norocu` nostru ca-s *tí¥lambe* oamenii. Tare mi-e teama ca ce a zis baixinho e adevarat ... fara titularii de baza suntem cam varzuca.
Apropo ce parere avetzi de Cernat care atzi vazut meciul?
just a thought ... just a voice
DaNuTz
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Dum Aug 18, 2002 4:00 am
Localitate: :noitacoL

Mesajde MiG29 » Sâm Aug 24, 2002 12:51 am

Ce am remarcat eu la nationala a fost jocul bun facut de Cernat,sigurantza in defensiva pe care inca o are GicaPopescushi ratarile monumentale ale lui Moldovan shi Marius Nicolae.De asemenea l-am remarcat in mod negativ pe Stelea care nu mai are ce sa caute la nationala.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Sep 07, 2002 11:32 am

Echipa nationala de tineret a pierdut meciul de aseara cu Bosnia cu 2-1. Golurile au fost marcate de Stajici (28), Terkes (52) / Chihaia (72). Altfel spus, Ilie Dumitrescu a inceput cu stangul treaba de antrenor la echipa de tineret. Diseara, de la ora 21.15 (in direct la TVR 1), nationala de seniori a Romaniei debuteaza in preliminariile CE din Portugalia de peste doi ani. Mult succes!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Sep 07, 2002 6:06 pm

Principalele adversare ale romaniei in campania de calificare la Euro 2004, Norvegia shi Danemarca au terminat nedecis 2-2 la Oslo intr-un meci placut, marcat insa shi de gresheli de arbitraj, la scorul de 1-0 pt Danezi, norvegienilor fiindu-le refuzat un penalty de manual precum shi unul nu la fel de clar, dar oricum...

Ce m-a deranjat a fost atitudinea comentatorilor care repetau la nesfarshit cat de mult ii convine romaniei ca meciul sa se termine la egalitate. Io cred k dak vrem sa demonstram ca avem valoare sa mergem la euro shi sa facem o figura frumoasa, luam 9 din 12 in meciurile cu danezii shi norvegienii shi 12 din celalalte doua meciuri shi ne calificam de pe primul loc fara sa ne mai intereseze celalalte rezultate.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

respekt pt nationala

Mesajde klonEx2 » Dum Sep 08, 2002 9:48 am

ati vazut ca au castigat aseara baietii!!!!!!!!!!! a fost bazat meciul chiar daca in repriza a doua nu au jucat la fel de bine ca in prima ROMANIA 3-0 BOSNIA
ONLY GOD CAN JUDGE ME
klonEx2
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Iul 23, 2002 1:25 pm
Localitate: deasupra tuturor

Mesajde baixinho© » Dum Sep 08, 2002 10:06 am

Natioanala Romaniei a aratat aseara ca o adevarata echipa, demonstrand ca stie sa joace la rezultat. A marcat trei goluri la captul unor actiuni in care jucatorii care au trimis mingea in poarta si cei care au contribuit la faze si-au demonstrat valoarea. Golul lui Munteanu merita pus undeva la "Cum reuseste sa inscrie un stangaci cu piciorul drept, liftat, la vinclu, presat de un adverar". In partea a doua, elevii lui Iordanescu au jucat la rezultat, fara a le dea nici o ansa adversarilor sa marcheze. Singura bila neagra mi se pare a fi accidentarea lui Stelea. Cred ca etse primul portar din istorie care face intindere fara sa fie lovit de cineva.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Dum Sep 08, 2002 10:22 am

Shi mai mult ca sigur va fi shi singurul.

Am vazut aseara o echipa cu care sincer nu sunt obishnuit. O echipa pragmatica care din 4 shuturi pe poarta inscrie de 3 ori, care shtie sa inghetze jocul shi sa nu mai lase adversarul sa respire shi care cum bine a spus baixinho arata a echipa adevarata. Acum, sa fim shi un pic realishti shi sa recunoashtem ca bosnia a fost sub ashteptari. Sincer, multzi dintre jucatorii bosniacilor mi s-au parut nishte descaltzatzi shi in afara de Salihamidzici shi Music (nr.3 parca) nici unul nu a mai arat nimic. Degeaba dadea hasan o pasa de efect daca coechipierii sai se incurcau in propriile picioare. L-ash remarca shi pe Mirel Radoi (sa nu ma acuzatzi de subiectivism) care a fost un stalp de netrecut la mijlocul terenului avand dese interventzii f. bune shi anihilandu-l in mare masura pe jucatorul vedeta al bosniacilor. Bravo Mirele. Bravo Ganea. Bravo Romania.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Sep 08, 2002 12:30 pm

Ai venit pe tarlaua mea, D€CR€T. Departe de mine gandul de a critica postul tau, dar hai sa vedem ce au acut alte echipe. Am obtinut cea mai clara victorie in deplasare in conditiile in care inaintea meciului ne tremurau pantalonii (cel putin, mie). Sunt multe exemple de echipe care s-au chinuit sa castige, iar altele nici de asta nu au fost in stare (vezi Scotia). Eu, unul, astept cu incredere meciul viitor al nationalei. Cred ca o a ma duc (daca nu termina prea tarziu).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Dum Sep 08, 2002 12:46 pm

Mai baixinho, nu imi pot permite sa afirm ca ma pricep mai bine ca tine la sport insa parerea mea despre bosnia ramane aceashi, shi anume ca, cu doua-trei exceptzii mi se pare o selectzionata destul de slaba.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Mar Sep 10, 2002 6:45 pm

Bosnia e o echipa de mana a doua sau chiar a treia :)...in afar de Halidz...ala de la Bayern Munchen nici un jucator nu se mai remarca...e poate Baljic ala dar atat... Ei erau considerati ca un adversar mai complicat deoarece nu prea se stia nimik de ei.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Romania - Norvegia 0-1

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Oct 12, 2002 9:07 pm

Asadar ne-a batut Norvegia la Bucuresti !
Ce stadion infect,ba ! La mine in spatele blocului e un maidan care arata mai frumos decat stadionul Ghencea !

De ce nu a fost bagat pe Cotroceni meciul ? Sau pe 23 !

Mi-a placut foarte mult echipa Romaniei. Am jucat frumos de tot si meritam sa castigam . Nationala a aratat ca in vremurile ei bune. Se vede ca s-a intors Iordanescu.
Totzi baietzii au jucat bine si au pus suflet. Mi-a placut de tinerii Codrea si Ratz. Si mi-a placut si de Bogdan Argesh Vintila ca a aparat 2 goluri ca si facute.
Dar cel mai mult mi-a placut de public. Eu pe la 19 30 ma intorceam de la patinuar , unde am urmarit un meci de hockey...si era un frig afara ..ceva incredibil . Desi eram cu plover si geaca am inghetat pana acasa. Dar sa stai in frig ore intregi . Plus ca mai si ploua.
Bravo romanilor..ca au sustinut frumos nationala !

Sper ca la meciul cu Suedia sa jucam pe 23. Si sa fie 60 000 de spectatori !


Hai Romania !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Dum Oct 13, 2002 1:27 am

Ingrozitor rezultat!!! Am fost in tribuna, ce s-a vazut la televizor e nimic, gazonul a fost infect, impracticabil, nici nu trebuia pornit meciul pe un asemenea jeg!!! Jocul de pase nu merge apriori pe o asemenea suprafata, centrarile nu au sanse de reusita impotriva unei echipe mult mai inalte decat a noastra, ce sa mai spun, un ghinion incredibil cu vremea asta, dublat de o prostie extraordinara a conducatorilor fotbalului romanesc: nu s-a putut fac rost nici macar de o prelata, ce sa mai vorbim de un stadion modern acoperit, cum viseaza Iordanescu!!! Normal, era mai important pt. "bastanii" din FRF o "Casa a Fotbalului"!!! Uitandu-ma la celelalte meciuri internationale pot spune ca un teren mai prost decat cel din Ghencea nu am vazut, pana si cel al moldovenilor se prezenta mai bine!
Despre Iordanescu nu as fi asa de entuziasmat, Moshule! De ce a jucat cu trei fundasi centrali impotriva unei echipe care vine sa se apere? De ce a jucat cu inchizator, in speta Codrea, cand pentru noi importanta era constructia? De ce l-a folosit pe Mutu in spatele varfurilor, cand el joaca cel mai bine varf? De ce nu a incercat macar la pauza sa dinamizeze linia de mijloc, unde se vedea clar ca nu merge constructia? Multe intrebari, putine raspunsuri pertinente. Sunt trist...
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Dum Oct 13, 2002 7:43 am

zi proasta, lipsa de inspiratie si gazon infect. nimic nu e pierdut. cheia ramane danemarca. de ce ma tem e ca echipa noastra face jocuri bune in general toamna si mai slabe primavara. sa batem luxemburgul si dupa aia mai vedem. io sunt optimist si un dus rece din cand in cand nu strica. sper ca bosnia sa incurce socotelile scandinavilor.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Oct 13, 2002 8:55 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
De ce nu a fost bagat pe Cotroceni meciul ? Sau pe 23 !

Pentru ca inaintea meciului cu Slovenia din barajul pentru calificarea la CM chiar jucatorii au declarat ca se simt mai bine in Ghencea, ca s-au obisnuit cu stadionul, ca tribunele sunt aproape de gazon, iar spectatorii creaza o "presiune" asupra adversarilor, si alte asemenea argumente. Cred ca jucatorii mai aveau putin si ii luau la bataie pe aia care cereau sa jucam pe "Lia Manoliu".

Initial trimis de Oribilul Mosh
Sper ca la meciul cu Suedia sa jucam pe 23. Si sa fie 60 000 de spectatori !

Abia astept sa merg la meciul cu Suedia. Partea nasoala este ca nu stiu cand se va juca.

Initial trimis de Mr Hyde
nu s-a putut fac rost nici macar de o prelata

Prelata facea si mai mult rau, pentru ca presa gazonul din cauza apei care cadea pe ea.

Initial trimis de Mr Hyde
De ce a jucat cu trei fundasi centrali impotriva unei echipe care vine sa se apere?

Din doua motive: Ole Gunnar Solskjaer si John Carew.

Initial trimis de Mr Hyde
De ce a jucat cu inchizator, in speta Codrea, cand pentru noi importanta era constructia?

Pentru ca trebuie sa mai si opresti elanul muncitoresc al adversarilor. Nici o echipa nu se va apara 90 de minute, va mai si incerca sa contraatace.

Initial trimis de Mr Hyde
De ce l-a folosit pe Mutu in spatele varfurilor, cand el joaca cel mai bine varf?

Mutu a declarat acum cateva zile ca acolo se simte mai bine, in spatele varfurilor. Cel putin cand joaca la nationala.

Initial trimis de Mr Hyde
De ce nu a incercat macar la pauza sa dinamizeze linia de mijloc, unde se vedea clar ca nu merge constructia?

Constructia nu a mers din cauza terenului infect. Apropo de asta, Gica Popescu a declarat la final: "Este rusine ca nu se gaseste in tara asta un gazon bun pentru echipa nationala si este un semnal de alarma pentru viitor".

Sa speram ca vom castiga in Luxemburg. Deocamdata o singura parere despre meciul cu Norvegia, dar o sa revin: mi-a placut cum a jucat Ratz.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Oct 13, 2002 9:36 am

Da,bai baixinho ! Jucam cu Danemarka,nu cu Suedia ! :p
Si mai grav !

Daca ar baga meciul cu Danemarka pe "23 August" ar veni 60 000 de spectatori si presiunea publicului ar fi mult mai mare.
Plus ca pe 23 gazonul este intodeauna perfect,pentru ca nu se prea joaca. De cate ori am fost acolo la meciuri arata impecabil.

Mr.Hyde , de curiozitate, ce pretzuri au fost la bilete la meciul cu Norvegia ? Si v-au dat aia pelerine galbene la intare ? Ca prea era tot stadionul in galben.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Oct 13, 2002 10:14 am

Acum hai sa fim corectzi shi sa recunoashtem ca daca aveam shi putzina bafta nu mai conta nici macar starea gazonului. Chiar shi in aceste conditzii vitrege Romania a jucat bine shi shi-a creat oportunitatzi de a inscrie. Poate se va intoarce norocul cu fatza spre noi in meciul cu danezii shi nu vom mai fi nevoitzi sa privim inca un turneu final la televizor.

Jucatorii pe care i-am remarcat : Radoi(multe interventzii utile), Ratz shi Dorinel. Mutu s-a zbatut mult dar nu i-a ieshit nimic.

O ultima remarca, legata de acel penalty neacordat...cum se face ca la meciul norvegiei sa arbitreze un rus iar la meciul rusiei de la tblisi sa arbitreze un norvegian?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Ooooh !

Mesajde deca » Dum Oct 13, 2002 2:08 pm

CUMplita situatie!
Nu este inca o catastrofa, din fericire.
Vom juca insa cu cutitul la os de acum inainte si asta se va observa in evolutiile tuturor componentilor lotului national. Ma intreb daca am fi castigat cu Nordmanzii cate boate ar fi scos reprezentanta BeNeLuxului din itzele portii?
Din nefericire acum si acela va fi un meci greu...

O remarca: oare de ce nu avem parte niciodata de defilari prin calificari? Marile echipe asta fac. Noi insa...

Ma doare capul si acum...
Locuinta mea pe net:
BESTmusicTOP
Be my guest!
Avatar utilizator
deca
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Joi Iul 25, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Dum Oct 13, 2002 2:23 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh

Mr.Hyde , de curiozitate, ce pretzuri au fost la bilete la meciul cu Norvegia ? Si v-au dat aia pelerine galbene la intare ? Ca prea era tot stadionul in galben.


75.000 la tribuna a doua, 150.000 la 1.
Au dat la intrare niste asa-zise "veste", in fapt niste pungi de plastic cu 3 gauri. Ideea a fost foarte buna, tocmai pentru ca a colorat in galben tot stadionu', si nici protectia pe care o ofereau impotriva ploii nu era chiar 0. Da' m-a enervat ca artau cum aratau, adica prost, si pre-ti aduceau aminte de Romania.

Meciul: nu mi-a placut: gazonul, c-am luat bataie, publicul, ploaia, John Carew.
Mi-a placut: Berg, Soljkaer, steagul imens de la tribuna a doua,Contra, publicul norvegian, poate nitel-nitel si Riise, Iversen si Leonhardsen.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Dum Oct 13, 2002 2:52 pm

Baixinho, sigur ca exista raspunuri pt. orice intrebare, important e insa ca in formula asta jocul nu prea a mers. IMO cel mai important la o echipa este linia de mijloc, hai sa analizam mijlocul Romaniei:
- Codrea, inchizator, nu are cum sa ajute la constructie
- D Munteanu, mijlocas defensiv, foarte utli echipei, muncitor, dar deja cam batran, a facut de altfel un meci slab
- Mutu, varf transformat in mijlocas ofensiv in spatele varfurilor, unde e clar ca nu merge, orice ar declara el

Cam asta e mijlocul Nationalei, daca tie ti se pare ca avem sanse in felul asta... Ar mai fi Contra si Rat pe extreme, da' astia nu sunt mijlocasi veritabili si se vede. Normal ca trebuia sa acorde atentie si apararii, dar 3 fundasi centrali si un inchizator???
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori