Snooker

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Snooker

Mesajde Mirela » Vin Mar 22, 2002 6:35 pm

fratilor,mai e cineva pe aici caruia ii place sa se uite la snooker?sau sa joace snooker sau biliard....:)

saptamana asta a debutat "Irish Masters Tournament",si pana acum au fost cateva meciuri de-a dreptul superbe!!!
daca sunteti fani,bravo voua!!daca nu,va sfatuiesc sa va uitati,daca vreti sa vedeti ce inseamna cu adevarat maiestrie si indemanare!!!

abia astept sa inceapa "Trick Shot Championship"-ul!!!!:D
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mar 22, 2002 7:30 pm

Hmm..Mirelo..oi fi tu prietena cu domnul moderator de la sport...dar nici chiar asa...sa deschizi subiect dedicat snookerului !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Vin Mar 22, 2002 7:47 pm

Mirelo..oi fi tu prietena cu domnul moderator de la sport...dar nici chiar asa...sa deschizi subiect dedicat snookerului !

si de ce nu,domnu'moderator??:(
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mar 22, 2002 8:01 pm

1.nu e neaparata nevoie sa dai copy/paste la mesajul anterior ! oricum suntem doar noi 2 aici
2. de ce ? pt. ca suntem numai noi 2 aici ! :p :p :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mar 23, 2002 4:35 am

Publicul telespectator din Romania unde poate urmari meciurile de snooker ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Sâm Mar 23, 2002 4:53 am

Eu ma uitam pe Eurosport. Dadeau destul de multe si cred ca nu si-au schimbat obiceiul.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Sâm Mar 23, 2002 1:58 pm

eurosportul e marfa in materie de snooker.si mai sunt BBC 1 si 2,care dau Masters-ul britanic,si internationala....cu campionatul irlandez nu sa-u obosit,desi e absolut fenomenal....

vezi moshule ca nu suntem numai 2?(haha,suntem 3!!pana acum...:rolleyes:)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mar 23, 2002 2:34 pm

Da...dar eu si Aliosha..ne bagam asa in seama...nu stiim nimic !
Aliosha..nici macar regulile nu le stie ! Nici eu nu le stiu f. bine !
Ia zi-ne...colurile si valoarea bilelor !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Sâm Mar 23, 2002 2:38 pm

asta stie orice copil de 3anisori...
rosu 1 punct,galben 2,verde 3.maro 4,albastru 4,roz 6,negru 7 puncte.
regula e sa bagi in gaura o bila rosie si una colorata si tot asa...:D
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mar 23, 2002 2:44 pm

Da,Mirela..stiu regulile ! Itzi repet ca ma joc pe computer..Word Champhionship of Snooker ! Un joc minunat !
Dar te-am intrebat asa..ca sa mai anim putin subiectul ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Mar Mar 26, 2002 12:28 am

cum uitai eu sa il exasperez pe dnul moderator cu posturi despre snooker....:D

dar nu ma las pana nu va anunt ca anul acesta masterul Irlandez a fost castigat de admirabilul John Higgins,facandu-l pur si simplu pilaf pe Peter Ebdon(10 seturi la 3!!!)

asteptam.....urmatoarele confruntari din acest sport minunat!!!:p
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Mirela » Lun Apr 22, 2002 9:37 pm

Initial trimis de Mirela
asteptam.....urmatoarele confruntari din acest sport minunat!!!:p

iata ca au venit noi confruntari palpitante....deoarece ne aflam in plin Campionat Mondial de Snooker Profesionist.
asa ca o sa-l bat la cap cun mare placere pe domnul nostru moderator oribil...
intai sa va spun ca la aceasta ora se disputa,in direct pe BBC 2,meciul dintre Ken Doherty si Stewart Bingham.tin sa precizez...ca despre Bingham nu am auzit pana aseara,cand pustiul a fost la un pas de a inscrie maximul de puncte(147) si de a lua in felul acesta 167.000 lire sterline premiu...absolut toti,pana si adversarul sau si-au dorit sa obtina acest premiu(care ar fi insumat mai mult de jumatate din castigurile lui Bingham din toata cariera lui de snookerist profesionist).din pacate,afurisita bila roz nu s-a lasat introdusa in buzunar :p

intre timp,White il devoreaza pe pustanul Dale(6-2 astazi,sa vedem maine ce-o mai fi....)
iar Steve Davis e pe post de comentator :( in loc sa joace alaturi de ceilalti asi...de ce oare???
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 24, 2002 5:06 am

Da..fiecare are un subiect..unde vorbeste de unul singur ! Eu..NBA , Rolf..sky ...iar tu,Mirela..snooker !
Cine e Steve Davis..si de ce comenteaza ..in loc sa joace cu ceilaltzi ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Dum Apr 28, 2002 7:06 pm

Moshule...Steve Davis e de 6 ori campion mondial la Snooker,si de vreo 2 sau 3 la Trickshot Championship!!
e un fel de tatic al sportului,pentru ca joaca si la spectacol si cu "eleganta",sa-i zic asa....Si e favoritul meu all-times,el si Ronnie O'Sullivan(irlandeul minune,cum i se mai zice).
anul asta oare de ce nu concureaza??...nici eu nu stiu!

ps: Da,se poate zice ca avem fiecare cate un subiect al nostru...numai ca Rolf imparte Ski-ul cu Aliosha.ah,si am uitat de rugby..impartit de asemenea intre mine si Oribilu'...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Joi Oct 31, 2002 2:46 am

Vazut meciul dintre MARK WILLIAMS si un englez cu fata de porc ( Lee cumva). Rezultat: 0-6!!! EXTREM de dezamagit! Nu inteleg ce se intampla cu baiatul asta, dupa ce a castigat absolut superb campionatul mondial in 2000 nu isi mai revine! Oricum in meciul asta a ratat ca un incepator!
Vazut de asemenea meciul lui Hendry! BUCUROS pt. victoria scotianului!
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Oct 31, 2002 6:15 pm

Dar unde ai vazut aceste meciuri,Mr.Hyde ? ....ca vreau sa ma uit si eu..sa am ce comenta cu Mirela ! :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde ombladom » Joi Oct 31, 2002 9:06 pm

Eu personal joc 8ball si 9 ball...am incercat si snooker dar nu am avut rabdare :)

La tv aici dau astia mult 9-ball...am urmarit Campionatu Mondial 2002 castigat de americanul Earl Strickland
ombladom
 

Mesajde Mr Hyde » Joi Oct 31, 2002 11:35 pm

Moshule, pe Eurosport. E un turneu scotian parca, si in semifinale au ajuns Higgins, O'Sullivan, Lee si Hendry.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Vin Noi 01, 2002 11:00 pm

Mda, favoritii mei pica unul dupa altul: dupa Williams a venit randul lui Stephen Hendry sa ma dezamageasca, pierzand in fata lui O'Sullivan... asta e, voi fi nevoit sa tin in finala cu Higgins.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Mirela » Sâm Noi 02, 2002 7:28 pm

ce surpriza!!!!Mr.Hyde nu mai conteneste sa ma uimeasca...acum mai e si fan snooker :D

Go,Ronnie,go!!
mie Ronnie O'Sullivan mi se pare mult superior lui Higgins....si ca joc si ca "spectacol",ca sa zic asha...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Sâm Noi 02, 2002 11:23 pm

Ghinionul din ultima vreme continua... normal ca pierde si Higgins, si inca destul de clar. Personal nu ma-nnebunesc dupa O'Sullivan ( singurul lucru remarcabil la el e viteza), insa trebuie sa recunosc ca de data asta a fost superior scotianului.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Mirela » Dum Noi 03, 2002 2:24 pm

Mr Hyde nu-mi faci si mie un comentariu per-total??(jucatori,atmosfera,ce-ti dicteaza inspiratia...)eu nu am eurosportul si BBC-ul britanic nu s-a mai indurat sa dea meciurile...

ps: bine ai remarcat viteza la Ronnie O'Sullivan.ce imi place mie la nenea e ca isi combina aceasta viteza cu o mare siguranta de sine+o tehnica impecabila de joc.
ce sa-i faci,eu mi-s fana O'Sullivan si Steve Davis...bine,imi plac mai multi,dar astia doi in special.
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Noi 03, 2002 4:47 pm

Spunea nenea ala de la Eurosport ca O„Sullivan avea o medie pe lovitura de 15 secunde. Adica din miomentul in care se apuca “sa proceseze“ lovitura si pana cand dadea cu tacul in bila alba treceau 15 secunde. Hm! Eu am tinut cu Higgins, dar nu a fost sa castige. Asta este! Poate data viitoare!
PS: Ce mai stiti de John Parrot?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Dum Noi 03, 2002 11:17 pm

Mirela, din pacate nu am prins decat ultimele 2 frame-uri, asa ca nu pot sa-ti spun mare lucru: din cate am inteles evolutia scorului a fost 3-0 O'Sullivan, 3-1, 5-1, 5-4, 9-4 ----> victorie clara a englezului. Din ce am vazut se pare ca O'Sullivan a fost in forma mare, jucand rapid si precis, pe cand Higgins parea oarecum resemnat. Intr-adevar remarcabila viteza englezului, de altfel detine si un record ft. interesant: break-ul maxim ( 147) reusit in 360 sec.! Totusi favoritii mei raman Williams si Hendry... in legatura cu ce spunea baixinho, chiar, mai stie cineva ceva de Parrot?
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Mirela » Lun Noi 04, 2002 10:18 pm

John Parrot a luat o pauza din lumea snookerului.Acum e prezentator de snooker pe BBC2,alaturi de Steve Davis si de Ulrika Jonson,dar a zis ca la anu' are de gand sa se intoarca si el la masa de joc.Chiar la inceputul lunii,cand fi LC'u britanic zicea ca mai vrea cel putin un titlu inainte sa se retraga de tot...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mar 05, 2003 9:19 pm

Bah Mirelo..tu marea fana a snookerului, ai urmarit campionatul mondial de trick-shot din acest an ?
Eu vazui azi pe Eurosport secventze. Incredibil ce pot face unii oameni..tzi se face pielea gaina.

L-am vazut chiar si pe legendarul Steve Davis...de 6 ori campion mondial la snooker si de 3 ori campion mondial la trick-shot.
Dar cel mai mult mi-a placut italianul Fabio Petroni...care a incantat publicul prin evolutzia sa excentrica. La ultima faza l-a suit pe un barbat travestit in femeie pe masa...si a facut o faza frumoasa de tot. De mare spectacol. Dupa....l-a pupat pe ala pe gura. :p
Castigator a fost polonezul Bogdan Walkowski....care a facut cel mai greu , dupa umila mea parere.

Si mi-a mai placut de unu' gras si voios care a facut o poanta marfa cu cartzile de joc. Dar i-am uitat numele din pacate.


later edit : ha ha ha ! acum vad ca mai sus o intrebam pe Mirela cine e Steve Davis. :yD Intre timp iata ca am mai evoluat si am ajus sa indragesc si eu acest sport...si sa stiu cine e Steve Davis. pacat ca Mirela nu a evoluat la NBA :mad:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde deampulea » Vin Apr 25, 2003 12:32 am

mirela... nu ne cunoastem dar m-ai dezamagit

pai acum in plin campionat de snooker tu lasi threadul asta sa ajunga in a doua parte a paginii????

anyway... pana acum cand se termina meciurile din primul tur vreau sa-mi exprim dezamagirea eliminarii lui steve davis. desi meritata parca nu e normal ca o legenda vie a snookerului sa iasa din primul tur

m-a bucurat totusi calificarea fara emotii a celuilalt favorit al meu, stephen hendry, omul cu peste 600 (!!!!) de century breaks (breakuri de peste o suta de puncte) din cariera, dintre care nu mai putin de 8 au fost perfect break (break de 147 de puncte), lucru recompensat la acest campionat mondial cu 147.000 de lire sterline... is ceva bani, nu?
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

O'Sullivan

Mesajde Vince Carter » Vin Apr 25, 2003 11:07 pm

Da, sunt, dar 169.000 $ care vor fi castigati de Ronnie "Rocket" O'Sullivan (favoritul meu), care din pacate a parasit concursul.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde SOD » Vin Mai 02, 2003 2:09 pm

foarte puternic mondialul de anul asta!foarte puternic si plin de surprize!o gramada de fosti campioni au parasit competitia.la ora la care am plecat de acasa ,se desfasurau semifinalele,intre Williams vs. Steven Lee si Paul Hunter vs. Doherty.
dupa parerea mea,finala se va tine intre galezul Williams si englezul Hunter,acesta fiind revelatia turneului.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde RooT » Vin Mai 02, 2003 2:12 pm

Mai putin m-a uitmit indemanarea lor ... (sa vede-ti ce indemanare exista la quake) ... in schimb premiile alea is aberante rau :) ...
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori