Real Madrid vs. Barcelona

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Pe cine preferatzi ?

Real Madrid
17
47%
Barcelona
19
53%
 
Voturi totale : 36

Real Madrid vs. Barcelona

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Oct 29, 2002 12:00 pm

Iata ca am onoarea de a dezvirgina acest thread dedicat Spaniei,printr-un subiect zic eu...destul de interesant !

Nu cred sa existe rivalitate mai mare in Europa decat cea dintre Real Madid si Barcelona.
De'a lungul timpului s-au jucat meciuri ce au intrat in istorie....intre aceste doua echipe de legenda.

Pe langa faptul ca pe acest thread ,vom discuta derby-urile ce vor urma....fac si un mic sondaj ,pentru a vedea pe cine prefera userii d p fanclub ...dintre aceste doua echipe !

Eu am fost intodeauna si voi fi cu Barcelona. Chiar daca mai mereu au avut o echipa inferioara ,gruparii din capitala Spaniei....au jucat mai spectaculos decat madrilenii.
In prezent ,chiar si fara Rivaldo...sunt deosebit de spectaculosi.asa ca votul meu pleaca spre Catalunia !

Si nu pot sa nu amintesc celebra pancarda afisata pe Camp Nou , la meciurile cu Real Madrid : "Catalunia nu este Spania" . :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Mar Oct 29, 2002 12:20 pm

Am votat Barcelona, preferata mea din Spania. O simpatizez pentru ca are de departe cea mai frumoasa galerie din Primera Division si poarta culorile ros-albastre. :P
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Oct 29, 2002 12:35 pm

Apropo de culorile rosh-albastre , o mica povestioara :

Mergand in acest sezon cu SOD & Aliosha la meci pe Ghencea (Steaua vs. Poli AEK) imi iau eu un frumus steguletz in culorile rosu - albastru !
Si ma intreaba SOD : "Dar ce Mosh ,tu tzi cu Steaua de ti-ai luat steag d'asta ? " .
Dar eu : "nu ma..l-am luat ca e de Barcelona..nu de Steaua" . :yD

Asadar....nu l-am luat pentru ca era roshu-albastru...ci pentru ca era bleu-grana ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Mar Oct 29, 2002 1:01 pm

Real... poate pentru ca au mai multi bani, poate pentru ca e cea mai titrata echipa, poate pentru ca are cei mai buni jucatori, poate pentru ca nu se imbraca in ros-albastru :D
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Oct 29, 2002 3:44 pm

real madrid
nbr 1 in the world
no doubt
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mar Oct 29, 2002 11:21 pm

Real, fara nici un dubiu
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Oct 30, 2002 5:48 pm

Barcelona de departe....
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

only for Mirela

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Oct 31, 2002 1:52 am

Ce stadion crezi ca reprezinta imaginea ? Ce ne potzi spune despre el ?
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde 3pac » Joi Oct 31, 2002 2:10 am

Fara discutie Real Madrid.Am impresia ca multi prefera Barcelona doar pentru ca are aceleasi culori ca Steaua.
"me gusta marijuana,me gustas tu..."
3pac
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 30, 2002 2:39 am
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Oct 31, 2002 2:30 am

Eu ,din contra ....cred ca multzi prefera Steaua pentru ca are aceleasi culori ca Barcelona. (Bagheera....vad ca prietenul tau e f. priceput in ale fotbalului)
......................................................................

Eu de mic copil am tinut cu Barca. De cand era la ei ..un fabulos nr. 4 ....care rupea plasa portzilor adverse cu suturile sale . Acest fabulos nr. 4...a jucat si in echipa Olandei...si a iesit campion european in Germania '88 !



cititzi aici sa vedetzi despre cine vorbesc,daca inca nu v-atzi dat seama

Domnilor..daca tot postatzi aici...aducetzi ceva nou prin posturile voastre. Nu postatzi doar asa pt. a cumula cat mai multe posturi. Venitzi si cu argumentari...mai bagatzi si putina istorie. Ca asta e scopul forumului...sa invatam chestii noi. Nu Bobo ? Ia baga si tu ceva despre Barca ,daca tot esti asa mare fan ! Si tu la fel ,Mirelo !
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde 3pac » Joi Oct 31, 2002 3:01 am

N-am inteles de ce generalizezi.Si unde vedeai tu meciurile Barcelonei.Pe bulgari? De unde pasiunea pentru o echipa straina in Romania anilor `80? Banuiesc ca ai tinut cu ei in finala de la Sevilla si ai plans la fel ca Borcea cand a castigat Steaua cupa.Vrei sa-ti spun eu cum sta treaba? Un tricou cu Barcelona da bine si in fata blocului si in peluza la Ghencea dar din motive diferite.In fata blocului ca e Nike si pe stadion ca e ros-albastru si oricum galeria striga "...joaca ca Barcelona".
"me gusta marijuana,me gustas tu..."
3pac
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 30, 2002 2:39 am
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Oct 31, 2002 9:52 am

Domnule..eu nu sunt fan Steaua. Si imi place de Barca..cam din anii 90-92. Koeman nu juca in anii 80 la Barca ! :D
Si nici nu am tricou cu ei . Am doar un tricou cu Rivaldo,dar tricou al Braziliei. :)
Si,da..mai vedeam pe la bulgari meciuri cu ei..asa cum vedeam si cu Real Madrid. Imi amintesc de un meci AC Milan - Real Madrid 5-0 ! , in semifinalele cupei campionilor europeni !
Iar despre ceea ce ai spus cu finala de la Sevilla,te cam intreci cu gluma...si nu prea e bine. :)
Nu are voie sa imi placa o echipa straina ? Eu sunt fan fotbal international. La campionatul nostru foarte rar ma uit.
Cel mai mult si cel mai mult..mi-a placut de Barca acum vreo 3 ani..cand au ajuns ei in semifinale la Champhions League. Atunci..cand Rivaldo era magistral. Cand faceau ei acel 4-2 cu AS Roma parami-se . Un meci superb..pe care nu il voi uita.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Joi Oct 31, 2002 2:24 pm

Moshule sa stii ca omu' chiar se pricepe la fotbal! Nu cred ca isi au rost discutiile ca simpatizezi una din echipe datorita celeilalte. Majoritatea celor care scriem aici avem in jur de 20 de ani si cand am deschis ochii si am vazut si noi ce inseamna ala fotbal Steaua si Barcelona se luptau pentru Cupa Campionilor... ce vremuri..!
Acum Barcelona este foarte sus si Steaua a decazut enorm la fel ca tot fotbalul romanesc. Sa speram ca vom trai sa vedem reeditarea finalei de la Sevilla din '86 si sa tinem cu ambele echipe. :p
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Aragorn » Joi Oct 31, 2002 4:41 pm

Eu cred ca mai degraba fotbalul european a crescut iar fotbalul romananesc a ramas pe loc...
Eu sunt fan Barcelona de cand juca Hagi la ei. SI nu inteleg de ce ti-ar place o echipa numa ca are culorile alteia?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Bagheera » Joi Oct 31, 2002 4:46 pm

Eu cand ma refeream la fotbalul romanesc ma gandeam la cel de la nivelul cluburilor. E greu de crezut ca a ramas pe loc dupa ce am exportat toate valorile. Cred ca este o prapastie foarte mare intre ce se intampla in Divizia A si ce se intampla in Primera Division spre exemplu. E o diferenta enorma in ceea ce priveste situatia financiara, mentalitatea, conditiile etc...
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Nou Camp

Mesajde Mirela » Joi Oct 31, 2002 8:12 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Ce stadion crezi ca reprezinta imaginea ? Ce ne potzi spune despre el ?


daca ai sti tu ca,pret de vreo 15 minute,am stat pe scaunul lui Van Gaal,sus,in tribuna rezervata personalitatilor...mama,ce priveliste superba asupra stadionului e de acolo!!!

Sa fac un istoric al acestui stadion nu ma pricep....dar va pot povesti asa,cam cum arata,in general.(e mare,oval si...verde :p)

Acum pe bune,Nou Camp e al doilea stadion ca marime din lume(dupa celebrul Maracana...sper ca am scris corect).in prezent se fac tot felul de constructii si imbunatatiri...astfel ca in cativa ani sa ajunga si el la capacitatea de 120.000 persoana(in prezent are 102.000 daca nu ma inseala memoria....)
Eu una am ramas impresionata...
Nu cred ca trebuie sa va mai spun ca este cel mai vizitat loc din Catalunya....din pacate faptul ca sunt atatd e multi vizitatori a determinat conducerea sa interzica accesul publicului in vestiarele echipei gazda(care am inteles ca e echipata cu un mini-jacuzzi,in-built mini-sala de sport,si are numele jucatorilor frumos scris pe usile dulapurilor.
Vestiarele vizitaroilor....sunt lipsite de tot acest lux.nu sunt dotate decat cu o piscinutza putin cam rablagita.
Ce sa va mai spun??nu ma laud nici ca am aprins o lumanare pentru ai dragi mie in capela rezervata jucatorilor echipei gazda(unde troneaza Madonna neagra si unde,de asemenea,se afla piatra de temelie a stadionului),nici ca m-am lafait in super-confortabilul fotoliu din salitza de unde dau interviuri jucatorii,nici ca am facut poza cu trofeul castigat de barcelonezi in '92.(de fapt era macheta machetei trofeului......parca revad fanii infocati sarutand acest simulacru de trofeu,cantarind 8 kile,si ridicandu-l in aer de parca ei inshishi ar fi fost cashtigatorii).

Vreau doar sa mai amintesc de superbul Muzeu-Barí§a,unde sunt expuse nu numai trofee,echipamene de la inceputul anilor 1900(mingi in original,adidasi vechi si scofalcitzi,primele tricouri,un fel de puloví£rashe tricotate si micutze,donate de jucatori si de urmasii acestora,cu autografe in original),poze cu echipa de-a lungul timpului etc etc. dar se gasesc acolo exponate ale intregului Club Sportiv Barcelona(care contine printre altele echipa de baschet,de volei cred si de hochei pe gheata) Chiar mi-a sarit in ochi...tricoul cu autograf al unui nene care a plecat de la echipa de baschet a Barcelonei si a ajuns in NBA.nu mai retin cum il cheama(dar Moshu trebuie sa stie....am impresia c-o fost votat best rookie of the year anu' trecut,acu' sa nu ma impusti daca vorbesc tampenii.....)

In plus de asta...Afise de prin anii '20,primele tiparnitze aparute in barcelona(tiparnitzele private ale clubului de fapt),statuete cu diferiti jucatori,donate de artisti mai mult sau mai putin cunoscuti,ba chiar si de fanii infocatzi.
In Plus de asta...la loc de cinste in muzeu...troneaza Torta cu care s-a aprins flacara olimpica.intreband de ce se afla acolo,si nu la locul ei pe Stadionul Olimpic...mi s-a raspuns ca oficialitztile barceloneze au crezut de cuviintza ca e mult mai potrivit ca un asemenea obiect pretios sa-si gaseasca loc de cinste printre vestigiile Nou Camp-uluo.(asta am pomenit-o asa,ca sa va arat cat de infocatzi sunt fanii Barcelonei,de la mic la mare,de la omul de rand la VIP-uri)

ps: si o ultima chestie...destul de amuzanta zic eu....am intrebat ghida de ce fanilor barcelonezi le zice "culé"(observasem asemanarea cuvantului catalan cu spaniolul "culo").si mi s-a spus....ca prin anii '50-'60 asa multi dintre fanii care mergeau la meci n-aveau bani sa plateasca un bilet integral....asa ca de multe ori stateau cocotati sus,pe zidurile imprejmuitoare.oamenii care treceau pe starda,vedeau doar spatele fanilor,si o jumatate de cur(sopra,fa-te ca n-ai vazut).asa ca le-a ramas numele de culé(sau culés--s-ul nu se pronunta),care in catalana inseamna acelasi lucr ca si "culito" in spaniola(adica "curicel").Va dati seama cat de socata am ramas afland ca fanii infocati ai echipe FC Barcelona sunt niste curicei :D

ps: un singur lucru am de criticat: banchetele fotbalistilor arata absolut dezgustator!!ruptemsfasiate,iete vatelina si buretele din ele.rusine!!cand am iesit prin galeria de unde ies fotbalistii la inceputul meciului(sau reprizei secunde) si am vazut rablagitele alea de banchete,mi-a picat fatza.pai se poate asa ceva??si in interviurile de pe teren,daca privitzi mai cu atentzi,se poate observa acest lucru.....
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Oct 31, 2002 8:24 pm

Asta da post. =D
Basketbalistul se numeste Pau Gasol si evolueaza la Memphis Grizzlies . Si intradevar a fost cel mai debutant al anului trecut.
Mirela ,cea mai buna urare pe care ti-o pot face este urmatoarea : "sa dea Domnu sa urmaresti un meci pe Camp Nou,alaturi de mine ! " :yD (daca se poate un Barcelona vs. Real Madrid ! pls God ! )
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Joi Oct 31, 2002 8:59 pm

Mosule daca renunti la Cable si pui dial up din nou in cativa ani aduni bani sa mergi la meciu Barcelona - Real. Asta iti garantez eu :)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Oct 31, 2002 9:20 pm

Iar daca renutz la shawarma saptamanala...o sa am bani si pentru returul de pe Santiago Bernabeu ! :p

Na-va o poza si cu Santiago Bernabeu...sa nu zicetzi ca discutam numa' de Barca !
Sunt curios cine o fi Santiago Bernabeu asta ? :p Are vreo 90 000 de locuri si asta ,cred !
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde 3pac » Vin Noi 01, 2002 12:37 am

Cred ca m-ai inteles gresit.Eu ma refeream la faptul ca nu trebuie sa generalizezi,daca tu gandesti intr-un fel nu inseamna ca toti gandesc ca tine.Si nici nu am zis ca juca Koeman in anii 80 la Barcelona sau ca ai tu tricou cu Barcelona.Recunosc ca faza cu finala de la Sevilla a fost cam deplasata dar ma enervasem.
Meciul cu Roma de care spui cred ca a fost ala cu Chelsea.Au pierdut cu 3-1 in tur si au castigat cu 5-1 acasa.Daca te referi la acel 5-1 cred ca a fost unul din cele mai frumoase meciuri pe care le-am vazut.Au avut 3-1 dupa 90` si au intrat in prelungiri (nu s-a jucat regula golului de aur)
"me gusta marijuana,me gustas tu..."
3pac
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 30, 2002 2:39 am
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Noi 01, 2002 1:41 am

Mai,parca au batut ei (Barca) cu 4-2 sau pe Roma sau pe Fiorentina ,nu mai stiu sigur. Dar un meci de zile mari .
Cu Rivaldo ,omul meciului ! Stie cineva vreun site cu statistici Champhions League din anii trecutzi ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde 3pac » Vin Noi 01, 2002 10:38 pm

Da pai Barcelona a batut cu 5-1 sau 5-2 pe Chelsea.Si Rivaldo a fost omul meciului.Cred ca asta e meciul ca nu-mi aduc aminte sa fi jucat cu Roma.Era in sferturile de finala.Poate isi aduce aminte cineva.
"me gusta marijuana,me gustas tu..."
3pac
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 30, 2002 2:39 am
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde baixinho© » Dum Noi 24, 2002 11:31 am

A avut loc in cadrul etapei a 11-a a campionatului, meciul Barcelona - Real Madrid. Scorul final a fost 0-0, dar trebuie mentionat faptul ca la oaspeti nu au jucat Zidane (victima a unei "lombagii", poate imi spune si mie cineva ce inseamna chestia asta) si Ronaldo (gripat). Nu mai stau sa povestesc ce inseamna, acum, Figo pentru suporterii catalani. Cert este ca, la un moment dat (minutul 69), portughezul voia sa execute un corner si nu a reusit din cauza obiectelor aruncate din tribuna de catre suporteri. Ca urmare, arbitrul Medina Cantalejo a intrerupt meciul si a comunicat jucatorilor ca trebuie sa intre la vestiare. Dupa zece minute, el a decis reluarea meciului. Dupa sfertul de finala din Liga Campionilor din sezonul trecut (disputat tot impotriva celor de la Real Madrid), clubul catalan a fost amendat cu 136.400 de euro (din cauza comportamentului suporterilor), Barcelona risca acum suspendarea terenului. In ceea ce priveste meciul in sine, a fost o lupta surda la mijlocul terenului, iar ocaziile de poarta au fost foarte rare. Probabil deoarece cele doua echipe s-au pregatit mai mult pentru a nu primi gol si abia apoi pentru a nu marca. Totusi, in repriza a doua, Kluivert a fost semnalizat aiurea in ofsaid (cand ajunsese singur fata in fata cu portarul advers) din cauza unei pozitii afara din joc a lui Cocu. Cu doua minute inainte de final, Riquelme a incercat un lob, dar mingea a cazut pe transversala. Singurele ocazii clare ale oaspetilor au fost in prima repriza, dar Bonano a fost la post la suturile lui Cambiaso si Guti. In urma acestui rezultat, Real ocupa, provizoriu, locul patru, in timp ce Barcelona ramane pe pozitia a opta. In celelalte doua meciuri de sambata, Rayo Vallecano - Real Sociedad 0-0 si FC Sevilla - Deportivo La Coruna 1-1.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde helguera88 » Lun Ian 20, 2003 10:50 pm

Am votat Real Madrid ... oare de ce ???

Offtopic : Haggis ... mi-am facut timp sa arunc un ochi si pe-aici ...
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Ian 20, 2003 11:11 pm

Oooo...de cand te asteptam ? ..dragul meu Salgado88 :p
Poate cu timpul ai sa itzi schimbi si tu gusturile...si itzi vei da seama ca Barca sunt cu mult peste Real. :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde helguera88 » Lun Ian 20, 2003 11:55 pm

Niciodata ...


Chiar daca sunt aceleasi culori ca la Steaua, eu nu pot sa sufar pe Barcelona. Mai ales din cauza finalei CCE castigate impotriva Sampdoriei Genova ...

Plus faptul ca unul din primele mele meciuri din Spania pe care le tzin minte si acum a fost un Real - Barca 5-1 ( sau 5-0 ), prilej cu care am fost fascinat de un un pusti de doar 17 ani, pe nume Raul Gonzalez Blanco ...
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Mar Ian 21, 2003 12:13 am

Real Madrid in mod sigur cea mai buna echipa din lume(asta k sa aleg dintre cele doua k de fapt io tzin cu Athletic Bilbao:)).Shi oricum pe aia de la Barca cu catalunia lor cu tot nu pot sa ii sufar.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Feb 09, 2003 9:59 pm

Votat cu toate cele 10 deshte pe mouse cu barcelona...nu imi enumar acum motivele, deshi tzin minte ca am mai postat odata pe threadul asta...bobo,moshule, se simte careva?

Ce vroiam eu sa aflu este cauza declinului barcelonei...o echipa cu un lot f. bun, dar care este aflata in cel mai prost sezon din istorie, un sezon al carui final sper sa n-o prinda pe un loc retrogradant shi la propriu shi la figurat...

Van Gaal a greshit mult...a izolat de prea multe ori pe banca trioul magnific de care dispune Overmars-Riquelme-Saviola, trei jucatori care pot decide oricand soarta unui meci shi care sunt un deliciu pt publicul efervescent de pe nou camp, una dintre cele mai frumoase galerii non-italiene. Apoi vine forma groaznic de slaba prinsa de jucatorii noi venitzi Mendieta shi portarul ala german al carui nume imi scapa precum shi a jucatorilor cu shtate vechi De Boer shi Reiziger...

Barca are urgenta nevoie de 2-3 jucatori valoroshi...au greshit cand au aruncat cu banii dupa alde Geovani shi Rochemback in loc sa-shi fi intarit apararea care este efectiv vraishte in acest sezon...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde helguera88 » Mar Feb 11, 2003 5:13 pm

D€CR€T ... unde e tata galeria aia supertare a Barcelonei? In Spania nu exista echipa cu galerie tare, decat poate Atletico Madrid ... restu' sunt muraturi, comparate cu Italia, Frantza sau Turcia ...
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cutuma© » Joi Feb 13, 2003 5:06 pm

eshti dominat de un subiectivism pornit din patima cu care sustzii Realul...eu nu pot sa ma exprim decat din ceea ce vad la tv shi sincer, aducandu-mi aminte de meciul cu Chelsea de acum catziva ani cu tribuna II colorata in rosh-albastru cu un 2-0 uriash, scorul necesar calificarii, sustzin ce am zis in postul precedent...e doar o opinie, shi ea ca shi a ta 90% subiectiva.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron