Cum poti sa faci pe cineva sa te iubeasca?

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Cum poti sa faci pe cineva sa te iubeasca?

Mesajde e-destin » Sâm Sep 21, 2002 2:45 pm

Aveti intrebari existentiale, Cind ma voi casatorii?, Cu cine?, Este jumatatea mea?, Ce trebuie sa fac ca sa ma iubeasca?, Voi devenii bogat?, Voi lua examenul? si multe alte intrebari din domeniul Astrologiei, Tarotului si Numerologiei
e-destin
 

Mesajde KickAss » Lun Sep 23, 2002 7:14 pm

Bai, eu sincer n-am astfel de intrbari. Ma rezum la: oare cand mai iese o betzie? Arat bine sau foarte bine?

Asta este! Sunt un om simplu!
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Sep 25, 2002 2:17 am

E-destin: ce legatura are ce spui tu cu Sexul? Si ce vrei sa zici ca ne oferi? Ghicitul in carti?
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Cum poti sa faci pe cineva sa te iubeasca?

Mesajde eyewitness » Vin Sep 27, 2002 8:06 am

Initial trimis de e-destin
Aveti intrebari existentiale, Cind ma voi casatorii?, Cu cine?, Este jumatatea mea?, Ce trebuie sa fac ca sa ma iubeasca?, Voi devenii bogat?, Voi lua examenul? si multe alte intrebari din domeniul Astrologiei, Tarotului si Numerologiei


nu vad nici o legatura intre titlu si continutul postului ...trebuia sa fi si tu mai clar sa stim si noi , cine e bursucu , cine-i vrabiuta...

da' oricum daca vrei sa te iubeasca cineva trebuie sa fii tu insuti(insati) altfel daca vrei sa pari altcineva mai devreme sau mai tarziu o poti lua in buza si ramai cu ea umflata...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Lun Oct 21, 2002 4:16 am

Nu cred ca exista vreo solutie sa faci pe cineva sa te iubeasca...daca te comporti normal si frumos cu persoana respectiva, mai devreme sau mai tarziu va ajunge sa tina la tine...oricum trebe si putin noroc sa fie persoana respectiva cea speciala...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde cleopatra » Vin Noi 08, 2002 4:09 am

Eu cred ca a face pe cineva sa te iubeasca este foarte simplu.Incearca sa fi TU, omul natural de fiecarezi.
Incearca sa ii arati si defectele si nu numai calitatile.
Incearca intotdeauna sa iti mentii priincipiile.
Arata ca esti bun, cald si placut.
Arata ca stii sa taci cind este nevoia, iar pe plan intim, lasa sa curga totul de la sine.
Daca este se se intimple, in conditiile create de tine se intimpla oricum, daca nu GATA.
cleopatra
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Joi Noi 07, 2002 3:05 am
Localitate: Germania

Mesajde Aragorn » Vin Noi 08, 2002 6:15 pm

Nu cred ca e asa usor sa faci pe cineva sa te iubeasca asa cum spui tu... daca faci toti pasi mentionati de tine ai sanse reale dar nu tot timpul e cazul aal...si nu cred ca poti iubi pe fiecare partener in parte...
Si in plus se zice ca iubire adevarat numa odata in viata ai...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde cleopatra » Vin Noi 08, 2002 11:16 pm

Buna B-O-B-O,
Eu cred ca am dreptate.
Daca cineva se indragosteste de mine, se indragaosteste nu numai ca am ochi albastri sau caprui.
Iubirea este un sentiment care merge pina in adincul fiintei.
Subliniez, ma refer la iubire, nu la dorinta.
Ai citeodata impresia ca iubesti pe cineva, dar apare la un moment dat raceala.
Stii de ce se intimpla chestia asta ?
Persoana "iubita", dupa perioada de inceput cind totul este nou
si tentant incepe sa isi intre in pielea de zi cu zi si sa nu mai iradieze numai stralucire.
Incepe sa se poarte normal, asa cum este de fapt in viata de toate zilele.
Tu iubesti numai "jocul" persoanei iubite.
Incearca se te gindesti cum te-ai purtat cind erai indragostit rau de tot si cum te purtai inainte de a fi indragostit.
Si ce vezi tu rau in parerea exprimata de mine ?
Eu de exemplu ma simt un om fericit daca stiu ca cineva ma iubeste.
A fi iubit de toti este o chestie imposibila.
Tu nu ai vazut ca iubirea , indiferent daca o primesti sau odaruiesti te face mai bun. mai frumos si iti da o forta de neinvins.
cleopatra
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Joi Noi 07, 2002 3:05 am
Localitate: Germania

Mesajde Aragorn » Vin Noi 08, 2002 11:25 pm

Eu nu vad nimik rau in parerea ta, numa ziceam ca din pacate uneopri chiar daca faci tot ce ziceai tu acolo nu ajungi la iubire...asta am vrut sa zic.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde cleopatra » Sâm Noi 09, 2002 12:31 am

O.K. B-O-B-O,
Am scris gresit afirmind ca ma contrazici.
Eu am vrut numai sa spun ca maturitatea iti justifica si purtarile.
Sau ?
Nu ti s-a intimplat ca dupa o perioada sa vezi o persoana cu alti ochi ?
Am vrut sa subliniez ca naturaletea este cheia succesului.
cleopatra
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Joi Noi 07, 2002 3:05 am
Localitate: Germania

Mesajde o.O » Sâm Noi 09, 2002 6:05 am

cleopatra, gresesti :) Chestia cu "fii tu insuti" nu merge in viata de zi cu zi , decit in momentul in care devii ideal. Si da, poti face o persoana sa se indragosteasca de tine, pina la obsesie, dar din experienta mea este foarte crud sa faci asa ceva, indiferent la care "capat" al relatiei esti.
o.O
o.O
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 5:37 am

Mesajde eyewitness » Sâm Noi 09, 2002 9:23 am

Initial trimis de o.O
cleopatra, gresesti :) Chestia cu "fii tu insuti" nu merge in viata de zi cu zi , decit in momentul in care devii ideal.

sa mori tu...
incearca sa pari altcineva. partenerul(a) se va indragosti de "altcineva" si cum nu poti sa te prefaci tot timpul ,odata si-odata tot vei fii tu insuti(insati) si atunci sa vezi ce meciuri vei avea cu partenera(ul). mai devreme sau mai tarziu fiecare ne "dam arama pe fata". asa ca din punctul meu de vedere cleopatra a dat-o bine.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde o.O » Sâm Noi 09, 2002 12:42 pm

Atunci sa gindim altfel: societatea si parintii (inca) ne educa sa fim galanti, politicosi, draguti, atenti, si in general sa nu fim o provocare pentru femei. 90% din barbati (cel putin) au o frica interioara de a vorbi cu femeile (teama de respingere) si in general vor sa le faca pe plac. Iar cind un astfel de om reuseste ceva ,este noroc. De unde si expresia "you might get lucky tonight". De-aia am si spus ca nu merita sa fii tu insuti decit daca devii ideal. Nu incurajez minciuna, dar stiu ca un barbat poate avea mai mult succes asa, pina devine ce vrea cu adevarat .

Si oricum intrebarea nu era "cit rezista o relatie" ;)
o.O
o.O
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 5:37 am

Mesajde catharsis » Sâm Noi 09, 2002 1:52 pm

parafrazand south park, pt. ca sa faci o fata sa te iubeasca mai mult decat orice alt baiat, trebuie sa ii gasesti clitorisul...
la baieti nu stiu si nici nu ma intereseaza...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde cleopatra » Sâm Noi 09, 2002 9:03 pm

[Hei Catharsis,
Pentru raspunsul tau ar trebui sa iti gasesti alta tema,
de exemplu zonele erogene la persoane de sex feminin.
Revenind insa la subiectul esential, imi mentin parerea ca a fi TU
este drumul cel mai onest catre o dragoste adevarata.
Experienta si placere poti avea si cu o singura persoana.
Daca apare dragostea adevarata nici nu te mai gindesti cam cum ar fi daca ar fi fost sa te mai si ascunzi putintel.
Credeti ca afi idealist dauneaza sanatatii ?
Minciuna face rau si lasa rani , nu adevarul si frumusetea sufleteasca
cleopatra
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Joi Noi 07, 2002 3:05 am
Localitate: Germania

Mesajde Superba Oana » Sâm Noi 09, 2002 9:51 pm

nu stiu draga...si daca stiam cu siguranta nu ti-as fi spus...
oricum fiecare vede in aceeasi persoana altceva...
nu exista o tactica anume...
si totusi ar fi bine daca ar exista...
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Sâm Noi 09, 2002 10:14 pm

E timpul sa fiu filozof: cleopatra, nu prea sunt de acord cu ideea asta de a fi TU - personal cred ca fiecare persoana se afla intr-o permanenta schimbare. Mai mult, cu fiecare individ cu care interactionez ma comport intr-o oarecare masura altfel, sunt, mai mult sau mai putin, altul. De altfel, nici nu putem sti prea clar cine suntem, avem doar o idee vaga ( "Cunoastete pe tine insuti" iti spune ceva?).
Revenind la subiect, ce e rau daca pentru a te face iubit de cineva incerci sa te schimbi, mai ales ca schimbarea se poate permanentiza?
P.S.: "You make me wanna be a better man" - Jack Nicholson, "As good as it gets"
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

parerea mea

Mesajde Joao » Dum Noi 10, 2002 11:06 am

chestia cu ''fii tu'' e prostie! Asta o spun numai cei ce nu pot face si altceva!
Iar fara dorinta si pasiune,nu cred ca exista dragoste!
Eu zic sa pari la inceput cat mai aproape de ceea ce vrea ea de la tine(nu exagerat) si apoi s-o educi,sa-i educi cerintele dupa persoana ta!
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde java » Dum Noi 10, 2002 6:52 pm

Ce dracu ! Nu poti face pe cineva sa te iubeasca...
Tre' sa fi prost ca sa insisti, adata ce-ti dai seama ca nu esti genul lui (ei). Si daca continui sa insisti, risti sa-l(o) plictisesti.
Daca nu te vrea, nu te vrea si gata...
java
 

Mesajde Mr Hyde » Dum Noi 10, 2002 10:26 pm

Java, nu e chiar asa...
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde java » Lun Noi 11, 2002 1:10 am

Pai de ce ?
java
 

Mesajde Mr Hyde » Lun Noi 11, 2002 1:23 am

Pai pentru ca majoritatea femeilor au un comportament idiot, din care nu poti trage concluzii clare, prin urmare e mai bine sa insisti ca sa afli ce vor. Mai grav e ca mai toate nici nu stiu ce vor!
Din punct de vedere al barbatilor insa cred ca ai dreptate, daca nu te baga in seama e clar ca nu e atras de tine, deci nu mai are rost sa insisti.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde o.O » Lun Noi 11, 2002 2:08 am

Java, orice in afara de un NU categoric din partea unei femei inseamna "da" sau "mai incearca". Acum depinde de situatie daca sa insisti sau o pui la punct. Si ca sa-ti raspund la intrebare :e simplu, trebuie sa o faci sa simta ceva, si sa-i dai o scuza sa se gindeasca la tine in absenta ta.
o.O
o.O
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 5:37 am

Mesajde java » Lun Noi 11, 2002 2:58 am

Mr Hyde, ai dreptate. Dar sa nu generalizam. O femeie "coapta", cu experienta, stie ce vrea. De ce sa piarda timpul jucandu-se de-a soarecele si pisica ??? Inclin sa cred(corecteaza-ma daca gresesc) ca tu vorbesti de tinerele fete care se intreaba "Sa mi-o pun ? Sa nu mi-o pun ??" :)

o.O
Dupa cum i-am spus si lui Mr Hyde, nu trebuie sa generalizam.
Dar exista multe situatii in care risti s-o plictisesti de moarte pe tipa cu insistentele tale.
java
 

Mesajde Mr Hyde » Lun Noi 11, 2002 3:44 am

Nu, nu ma refer doar la ele, mai toate sunt la fel, "cosi fan tutte" ca sa zic asa. Singurele femei care stiu ce vor sunt curvele... in fine, nu vreau s-o dau in misoginisme.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde java » Lun Noi 11, 2002 4:09 am

De ce generalizezi ? Ai avut de-a-face cu toate femeile :) ca sa tragi o concluzie ?

Eu de exemplu, daca tipu' nu-mi place, isi da seama imediat din felul in care ma comport cu el si apoi ma lasa-n pace, daca nu-i prost :)
java
 

Mesajde o.O » Lun Noi 11, 2002 9:27 pm

o.O
Dupa cum i-am spus si lui Mr Hyde, nu trebuie sa generalizam.
Dar exista multe situatii in care risti s-o plictisesti de moarte pe tipa cu insistentele tale.




... si, din nou, mai bine sa se plictieasca si sa zica "nu" decit sa pierdem timpul cu ea :)
o.O
o.O
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 5:37 am

bau

Mesajde PreferatA » Mar Noi 12, 2002 10:00 am

Initial trimis de Mr Hyde
Pai pentru ca majoritatea femeilor au un comportament idiot, din care nu poti trage concluzii clare, prin urmare e mai bine sa insisti ca sa afli ce vor. Mai grav e ca mai toate nici nu stiu ce vor!
Din punct de vedere al barbatilor insa cred ca ai dreptate, daca nu te baga in seama e clar ca nu e atras de tine, deci nu mai are rost sa insisti.


ca voi barbatzii stitzi ce vretzi ... :)) hahahaha mor de ras ..
pai domne daca voi stitzi ce vretzi de ce atunci kand avetzi langa voi.. o femeie frumoasa .. desteapta si kare v-a facut si un copil frumushel .. pe kare il iubesti mai mult decat orice altceva pe lume ..atunci domne de ce barbatzi .. inseala familia ku o fata kare i-ar putea fi fiika ? ma refer in general la cei trecutzi de 40 de ani ? de ce domne ? daca nici la varsta aia nu stii ce vrei domne .. atunci kand ? la 60 de ani ? hahahah hai sa fim serioshi si sa nu mai facem afirmatzii nefondate
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Mar Noi 12, 2002 10:09 am

PreferatA, nu la asta ma refeream.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

bau

Mesajde PreferatA » Mar Noi 12, 2002 10:17 am

Initial trimis de Mr Hyde
PreferatA, nu la asta ma refeream.


ah pai normal .. ka te refereai la faptul ka femeile nu stiu ce vror ... nu te refereai la faptul ka barbatzii nu stiu ce vror
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron