Ce parere aveti despre noua trupa de fete TNT?

Trei liceence de 17 ani sunt membrele trupei TNT "Dea, Lala si Tisha" , muzica pe care o canta le seamana perfect

Ce parere aveti despre noua trupe de fete TNT?

Mesajde AnDrEi » Joi Noi 21, 2002 10:24 pm

Ce parere aveti despre noua trupa de fete TNT produsa de noul studio de inreg a lui Florin Grozea,Mihai Sturzu ( Hi-Q) & Marius Moga ( MOgaMix ) si anume Mof`Records?
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Vin Noi 22, 2002 11:57 pm

sunt curios cine le-a facut negativul la ani de liceu ca nu se vede nici un instrumentist pin videoclip... interesantaabordare a piesei, dar atat...
o sa fie tnt ceva gen candy sau ceva "alternativ" ?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Sâm Noi 23, 2002 12:56 am

Pai judecand dupa componenta exclusiv feminina si dupa numele atat de sonor al lui Moga, slabe sperante sa fie ceva alternativ
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Pai ..

Mesajde AnDrEi » Sâm Noi 23, 2002 6:37 pm

Mai .. eu cred ca ramane de vazut ce va fi nu? eu astept un album .. care va aparea in luna decembrie din cate am inteles eu pe piata !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Sâm Noi 23, 2002 11:45 pm

repet:
tnt este pentru noi/ candy si akcent nr.2

imi pare rau ca am spus chiar si ironic ca pot fi "alternative", dar am prins doar finalul piesei...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Hmmm

Mesajde AnDrEi » Dum Noi 24, 2002 2:01 am

Explain plz :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Dum Noi 24, 2002 3:03 pm

mai este un thread despre tnt pe barfe online parca...
nu vreau sa ma repet...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Oki Doki

Mesajde AnDrEi » Dum Noi 24, 2002 6:15 pm

Mai .. acest subiect a fost initiat pentru a vedea daca exista fani ai acestei trupe ( in vederea initierii unui forum ) .. dar.. OK! :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde belenenses » Mar Noi 26, 2002 10:02 am

Nu poti initia un forum despre o trupa despre care nu stii mai nimic in afara de o singura piesa. Stii si tu Andrei ca nu se face primavara numai cu o floare. Incercarea lui Moga si Unu' si cine mai e prin spate nu e originala ca idee, s-au inspirat si ei de la americani, parca N'Sync a scos We Will Rock You si videoclipul era intr-o scoala si era impins tot spre rock-dance (daca nu e N'Sync sa ma scuzati ca nu memorez informatii despre trupe d'astea gen Backstreet Boys), in schimb imi place abordarea piesei , cu schimbari de ritm culminand in final cu o repriza de pseudo-alternativ , un risc asumat avand in vedere ca pustimea nu prea cumpara ritmuri dure. Nu-mi plac versurile si ma gandesc ca daca asa o fi la scoala acum probabil peste cativa ani cand voi avea si eu un pusti care va trece pe-acolo va trebui sa-l dotez cu spray paralizant sau mai rau cu pistol ...
belenenses
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Mar Mai 21, 2002 9:56 am
Localitate: Iasi

am cumparat albumul TNT! si chiar e kool!

Mesajde panamea » Lun Dec 02, 2002 11:57 pm

nu vreau sa par fan sau alte prostii d-astea dar sa stiti ca-mi place TNT! nici eu nu credeam... dar ieri mi-am luat albumul Exploziv si wow!!!! piesa asta cu ani de liceu e cea mai dance:-(
melodiile sunt super au chiar o piesa cu ocs!!! si o piesa cu gheata, super kool, 'mai avem nevoie si de ... iarba? nu, de gheata! o sa spartga tot la vara!!!!

si m-a rupt prima piesa de pe album... ceva break beat, seamana un pic cu jxl ^ elvis kooool
panamea
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Dec 02, 2002 11:42 pm
Localitate: -Nowa-

Koool!

Mesajde panamea » Mar Dec 03, 2002 12:30 am

Sunt super kool. daca ma intrebi pe mine..s.d..
panamea
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Dec 02, 2002 11:42 pm
Localitate: -Nowa-

Mesajde Dee Dee » Mar Dec 03, 2002 12:49 am

Initial trimis de belenenses
parca N'Sync a scos We Will Rock You si videoclipul era intr-o scoala si era impins tot spre rock-dance (daca nu e N'Sync sa ma scuzati ca nu memorez informatii despre trupe d'astea gen Backstreet Boys),


era vorba despre FIve ! :yD

Nu era prea important ..era doar un detaliu ...dar de vreme ce-l shtiam m-am gandit sa-l spun :p
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Raju » Joi Dec 05, 2002 3:53 pm

Tot ce vreau sda va zic despre fetele de la TNT este ca nu se pot compara cu fetele de la Candy findca fetele sund mult mai dinamice ca cele de la Candy dar daca vor continua sa o tina tot asa atunci cred ca o vor duce bine.Apropo eu nu sun fan TNT si nici fan Candy sunt un critica al muzici romanesti.Iar in ceea ce priveste parerea mea despre fetele de la Candy eu nu le prezic un viitor foarte indelungat trupa aceasta nu mai are mult de trait si se va destrama complect asacum au facuto si fetele de la Andree:)))))))
Raju
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Noi 29, 2002 12:12 am
Localitate: Romania Cluj

Hehehe

Mesajde AnDrEi » Mar Dec 10, 2002 7:36 pm

Deci din cate vad .. noua trupa de fete TNT va plake .. :-) Ma bucur sa aud asta ! :p
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mar Dec 10, 2002 7:56 pm

Andrei , m-am saturat sa te bagi in seama aiurea. Ai luat avertisment pentru postul de mai sus. Scrie ceva mai consistent sau nu mai scrie deloc.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Intrebare

Mesajde AnDrEi » Mar Dec 10, 2002 8:04 pm

Trupa de fete TNT a fost invitata ieri la TEO , ea a fost insotita de Florin Grozea ( Hi-Q ) , Mihai Sturzu ( Hi-Q ) & Marius Moga .. ce parere avetzi despre prestatia lor , tinand cont ca a fost prima emisiune in direct pe care au avut`o !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

TNT

Mesajde candyman4u » Vin Dec 13, 2002 9:24 pm

Este o trupa de fete buna care stiu sa cante. Ele sunt super COOOL!!!!!!
Avatar utilizator
candyman4u
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Dum Iul 07, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Vin Dec 13, 2002 9:39 pm

de ce daca sunt trei fete in trupa, una trebuie sa fie blonda, alta roscata si alta bruneta si toate 3 proaste?
exemple: tnt, candy, exotic etc.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Grrr.....TNT

Mesajde UnCopilutz » Dum Dec 15, 2002 12:59 am

Pana acum totul bine. Dar ce pacat ca nu e decat un clip , o simpla imagine a tei fatute care se zbenguie ... una cu o freza care chiar imi place, una cu o caciula intoarsa si alta bruneta ... care are un nume tare special , cica Tisha .
Made by MOGA . Excelent Moga asta , scoate muzici si versuri ca pe banda , nu alta . Acuma incepe la scos trupe ... din anonimat ! Precoce copilas ,la numai 19 anii pe care-i are!
Despre TNT ... suna bine prima piesa , dar de ce credeti voi ca fetele astea vor fi mai deosebite decat Akcent care au scos un album , au facut valuri in Romanica ,au luat pana si Discul de Aur ...si acum stau si dorm intr-una ?!
...parerea mea!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Important !

Mesajde AnDrEi » Dum Dec 15, 2002 4:04 am

Saptamana asta fetele de la TNT impreuna cu Florin Grozea , Marius Moga si Mihai Sturzu vor intra pe mirC pe canalul #MofRecords pentru a vorbi cu fanii si pentru a promova lansarea albumului "Exploziv"
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Important !

Mesajde panamea » Lun Dec 16, 2002 9:23 pm

Initial trimis de Andrei
Saptamana asta fetele de la TNT impreuna cu Florin Grozea , Marius Moga si Mihai Sturzu vor intra pe mirC pe canalul #MofRecords pentru a vorbi cu fanii si pentru a promova lansarea albumului "Exploziv"


Marti de la 15 au lansare in Caragiale. Scria in Nationalull de azi
panamea
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Dec 02, 2002 11:42 pm
Localitate: -Nowa-

IMPORTAT!

Mesajde AnDrEi » Mar Dec 17, 2002 2:18 pm

Azi la ora 22:00 pe #MofRecords exista 80 % sanse ca trupa de fete TNT on`line pe canalul de mirC #MofRecords , si tot in aceasta seara va intra si Florin Grozea de la Hi-Q !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Interesant

Mesajde genicon » Mar Dec 17, 2002 11:28 pm

Imi place piesa, imi plac fetele, in nici un caz fan :)
Oricum, sunt de acord cu ideea ca pentru a putea sa ne formam o impresie trebuie sa ascultam intai albumul si poate chiar sa vedem urmatorul videoclip. Cred ca cel putin in Romania pot fi date o gramada de exemple de trupe care o scos o piesa cat-de-cat tare si s-au stins in noapte.
In plus, aceasta nu e o piesa "a lor", ci un remix. Nu am insa nimic impotriva acestui lucru, deoarece consider ca e o metoda poate chiar mai buna decat altele pentru lansare. Deci, chiar imi place TNT.
Si, sa va dovedesc - :) - cel mai mult imi place roscata. HEHEHE
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Miercuri - 18 Dec 2002 - Ora 17:19

Mesajde AnDrEi » Mie Dec 18, 2002 5:22 pm

People.. acum ma uit pe MTV si ghici cine sunt invitate .. ??? hehehe va spun eu .. trupa de fete TNT ,este vorba de prima lor aparitie live la un post asa de renumit ( sorry 4 ATOMIC :D ) .. ce pot sa zik ... fetele se descurca de minune ...!
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Ce minune mai Andrei?!

Mesajde UnCopilutz » Mie Dec 18, 2002 7:57 pm

Initial trimis de Andrei
People.. acum ma uit pe MTV si ghici cine sunt invitate .. ??? hehehe va spun eu .. trupa de fete [B]TNT ,este vorba de prima lor aparitie live la un post asa de renumit ( sorry 4 ATOMIC :D ) .. ce pot sa zik ... fetele se descurca de minune ...! [/B]



In afara de faptul ca au stat tolanite pe canapelele domnului Zara acolo la Emtivi nu au facut altceva decat sa ne mai spuna cum se imbraca ele si sa se faca de cel mai mare ras atunci cand au fost intrebate daca stiu cine a compus piesa pe care ele au preluat-o.Or fi auzit ele de la cineva numele domnului cu pricina dar nu au reusit sa il spuna in intregime.Tu ce parere ai despre asta?Eu zic ca e sub orice critica, dar sa trecem peste asta.
Sau cand le-a intrebat domnul cu pricina cu sepcuca lui neagra cine le ajuta sa se imbrace si daca ele platesc hainele au raspuns fiecare in alt fel si se tot uitau una la alta. Daca tu esti mare prieten cu ele nu stiu ce sa iti spun , imi pare rau. Stiu ca o sa le tii partea dar asta e ceea ce am prins si eu din emisiune.Sorry for the girls. Imi place cum se imbraca fatutele , mai ales Dea aia sau cum i s-o zice... din patea mea...bravo ei!
Cam atat!
Tare as vrea sa vad cat le poate caputu`!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Raspuns

Mesajde AnDrEi » Mie Dec 18, 2002 9:11 pm

UnCopilutz .. deci .. eu nu am vazut in intregime emisiunea .. dar uite.. la faza cine a compus piesa pe care ele au preluat-o era simplu de raspuns.. Marius Moga ( MogaMix ) .. deci .. nu stiu daca ele au dat acest raspuns sau nu .. dar din cate spui tu .. se pare ca nu ...iar la faza cu imbracatu .. mai .. sigur au si ele un stilist ceva.. dar.. intelege`le si tu .. ca sunt la prima lor emisiune pe un post muzical .. si .. crede`ma ca.. este greu la inceput.. hai sa trecem peste asta.. si sa vedem ce o sa urmeze.. oricum eu sunt de parere ca fetele au inceput bine .. si au un viitor promitator .. have fun .. si hai sa vedem ce va urma !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

ANUNT!

Mesajde AnDrEi » Joi Dec 19, 2002 11:30 am

Aseara a fost pus pe net siteul fetelor de la TNT .. asa ca puteti sa incercati si voi http://www.tntonline.ro .. nice site !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Bine mai Andrei...

Mesajde UnCopilutz » Joi Dec 19, 2002 12:29 pm

Nu zic nimic, ca si pe mine daca m-ai duce la MTV la Zara in emisiune as fi la fel si poate chiar mai rau...dar imi spuneam si eu parerea , nu are sens sa te oftici degeaba.
Si eu vorbeam despre melodia "Ani de liceu",varianta aia veche mai baiatule :)
Te salut!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Am vazut siteul tnt!

Mesajde panamea » Vin Dec 20, 2002 9:10 pm

Azi cautam articole despre tnt si am gasit http://www.tntonline.ro . e cute. scrie cam putin dar cred ca nu exista decat de cateva zile si e in constructie.

sarbatori fericite! ce v-a adus mosu'?
panamea
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Dec 02, 2002 11:42 pm
Localitate: -Nowa-

Noutati

Mesajde AnDrEi » Lun Dec 23, 2002 11:10 am

Se poate face un forum TNT ? Aliosha ?
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la TNT

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron