tnt - ani de liceu

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Ce parere aveti despre tnt - ani de liceu?

videoclip bun - piesa buna
115
47%
videoclip bun - piesa nu prea reusita
18
7%
videoclip nu prea reusit - piesa buna
28
11%
videoclip nu prea reusit - piesa nu prea reusita
85
35%
 
Voturi totale : 246

tnt - ani de liceu

Mesajde tre » Joi Noi 21, 2002 4:59 pm

am urmarit acum 10 min pe atomic piesa. inceputul mi-a placut dar cand au inceput sa cante am zis 'not another girl band' si totusi n-a fost asa rau cum ma asteptam, iar partea de sfarsit e super.
videoclipul e reusit, evident la scenariu mai sunt lipsuri.

voi ce ziceti?
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Sabyna*bc » Joi Noi 21, 2002 7:47 pm

Da, am vazut si eu zilele astea de cateva ori ba pe atomic, ba pe mtv videoclipul si imi place.E originala ideea cu remixul , in rest despre trupa nu prea stiu .......... sa vedem ce vor mai scote in timp!
Alfabetul incepe cu A si se termina cu Z, ziua incepe dimineata si se termina noaptea, iar viata mea incepe si se termina cu ... TiNe!
zZBye boys&girls! :)
Avatar utilizator
Sabyna*bc
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Sâm Aug 31, 2002 11:00 pm

Mesajde B_zkita » Joi Noi 21, 2002 8:05 pm

Sincer , cred nu s-a meritata publicitatea facuta...parerea mea e ca tnt sunt akcent in varianta feminina!
Parerea mea... :)
B_zkita
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:46 am
Localitate: Galatzi

Mesajde sly » Joi Noi 21, 2002 8:34 pm

sa va luminez putin:
tnt este o trupa produsa de mof records -studiu al lu' marius moga&florin(hi-q)&mihai(hi-q) precum shi a celor de la trupa unu!
deocamdata nu pot sa ma pronunt dupa o piesa care nu suna rau ci astept un album ca sa imi dau cu parerea! dar cred ca sunt akcent in varianta feminina!
au avut cam multa publicitate pe atomic pana le-a aparut clipu!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Hmmmmmmmmm

Mesajde AnDrEi » Joi Noi 21, 2002 10:31 pm

sly .. nu prea cred ca li s`a facut publicitate prea multa pana sa apara clipul .. oricum .. noua trupa produsa de Mor`Records.. it`s cool!
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Vin Noi 22, 2002 9:20 am

de vreo 7 zile inainte de a le aparea clipu era o reclama pe atomic care tot zicea "tnt-exploziv din 20 noiembrie" asha ca eu consider ca li s-a facut shi plus de asta a vorbit shi FLorin (hi-q) pe forumul hi-q despre ele!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde DrSlam » Vin Noi 22, 2002 4:38 pm

Initial trimis de Sabyna*bc
....E originala ideea cu remixul , in rest despre trupa nu prea stiu .......... sa vedem ce vor mai scote in timp!


Hmmm, cum vine asta "e originala ideea cu remxul". Ce e original in asta? Doar e remix.

In sfarsit, pe mine m-a intristat piesa d.p.d.v. al versurilor, al spiritului melodiei, care contravine nu numai cu tot ce insemna melodia originala pentru mine ci mai mult - contravine flagrant cu bunul simt.

Dar in rest trebuie sa recunosc ca piesa e destul de buna, remixul e reusit, videoclipul e ok.

Daca Marius Moga ar sta putin sa creeze si un spirit al piesei prin niste versuri mai inteligente poate ar face istorie, asa ramane doar un compozitor talentat dar limitat de comercialul pieselor pe care le produce.

Voi ce credeti?
DrSlam has left the building!
DrSlam
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Lun Iun 25, 2001 7:30 pm
Localitate: Bucuresti

Yep

Mesajde AnDrEi » Vin Noi 22, 2002 5:27 pm

Pai .. da.. dar uite Moga face ceva bun din care scoate si bani ! :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Yep

Mesajde DrSlam » Vin Noi 22, 2002 5:39 pm

Initial trimis de Andrei
Pai .. da.. dar uite Moga face ceva bun din care scoate si bani ! :-)


vezi tu care-i chestia... pare bun prin comparatie cu ce se face acum in muzica romaneasca. De fapt, daca nu incearca sa se autodepaseasca ci se limiteaza la comercialul asta ieftin nu e decat un mediocru. Fie el si unul cu bani.

Ce e trist este ca astfel se stabileste nivelul muzicii romanesti, care nu poate fi mai buna decat cei care o produc.

Trist.
DrSlam has left the building!
DrSlam
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Lun Iun 25, 2001 7:30 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde dadius » Vin Noi 22, 2002 6:39 pm

Initial trimis de DrSlam


Hmmm, cum vine asta "e originala ideea cu remxul". Ce e original in asta? Doar e remix.

In sfarsit, pe mine m-a intristat piesa d.p.d.v. al versurilor, al spiritului melodiei, care contravine nu numai cu tot ce insemna melodia originala pentru mine ci mai mult - contravine flagrant cu bunul simt.

Dar in rest trebuie sa recunosc ca piesa e destul de buna, remixul e reusit, videoclipul e ok.

Daca Marius Moga ar sta putin sa creeze si un spirit al piesei prin niste versuri mai inteligente poate ar face istorie, asa ramane doar un compozitor talentat dar limitat de comercialul pieselor pe care le produce.

Voi ce credeti?



amin
dadius
 

Mesajde tre » Sâm Noi 23, 2002 2:43 am

da, ma scuzati am scapat din vedere versurile. eram prea 'entuziasmat' ;).
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Hmmm

Mesajde AnDrEi » Sâm Noi 23, 2002 6:24 am

Mai DrSlam .. acum trebuie sa tinem cont si de ceea ce au cerut Casa de Discuri nu? Si .. noah .. cam ai dreptate.. nu te pot contrazice !
P.S. Moga ramane un bun compozitor .. in ultima vreme o cam face el pe dj`ul .. adik cu unele melodie ( Ex. TNT - Ani de liceu ) dar .. ma rog.. !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Noi 23, 2002 8:48 am

Ganditi-va ca s-a facut remix dupa o piesa aparuta inainte de decembrie '89. Mai mult chiar, dupa o piesa care a fost coloana sonora pentru un film.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

.......????

Mesajde shmack » Sâm Noi 23, 2002 9:05 pm

E nereusit videoclipul , iar melodia ne este deloc interesanta sau originala ( au stricat o melodie buna pentru un remix penibil ) . Revenind la videoclip : este extrem de prost ( poate story-ul este ceva mai normal,dar la montaj a iesit oribil.........;P ) iar faza cu lumina verde , astia nu au auzit de efecte ( pana si cu o camera de amator poti sa faci un videclip mai bun ) .;B
it's dark or light,so decide and face.....PROJECT 86
shmack
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Iul 22, 2002 7:38 pm
Localitate: in nirvana

Mesajde catharsis » Sâm Noi 23, 2002 11:43 pm

prima data am prins doar sfarsitul, iar instrumentatia e beton... e prima data cand aud ani de liceu cantat in fortza...
din pacate am vazut a doua oara tot videoclipul, care e cam slabutz, la fel ca si piesa... tnt e un fel de candy 2, iar unele fragmete din melodie seamana izbitor cu piesa aia de la akcent cu banii de bilet...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Gavozdita » Dum Noi 24, 2002 1:00 am

melodia originala e super.imi scapa acum cine o canta...parca stela enache...in fine.am doar o intrebare...tipa aia roscata cu aere de "rockista"(asa cum zice mama)ce vrea sa ne spuna?sau e alta frustrata in cautarea identitatii.pacat ca e doar de fatada look ul ei:confused:
Gavozdita
 

Mesajde sly » Lun Noi 25, 2002 9:35 pm

desi nu imi place clipu singurul lucru bun din clip dupa parerea mea e ca apare tipu de la Unu!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

ani de liceu

Mesajde Unregistered » Mar Noi 26, 2002 12:43 am

asa cum s-a mai spus, piesa e destul de veche , si a insemnat atunci mult.si cred ca sunt f putini cei care spun ca nu le place piesa;ma refer la cea originala.e destul de "actuala" in orice moment...de asta cred ca a si rezistat atata timp si nu a fost uitata.deci parerea mea e ca fetele de la tnt or sa aiba succes.melodia prinde;florin a fost inspirat cand a ales-o;
acum despre fete...cea bruneta saracuta mi se pare umpic cam complexata ca se afla in fata camerei de filmat,asta in comp. cu celelalte 2. iar videoul...haios cu manuta aia care se tot plimba.
Unregistered
 

Mesajde vali » Mie Noi 27, 2002 7:41 am

vai mortii ei de piesa
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

TNT-Ani de liceu

Mesajde X-Tina Aguilera » Sâm Noi 30, 2002 2:59 pm

Si mie imi place putin,dar totusi se aduna prea multe formatii care scot o melodie si apoi dispar.De-aceea muzica romaneasca ajunge o porcarie.Si pe deasupra,cantaretii astia noi n-au voce(vezi:X-It,Tnt,etc.)
_______________________________________________
:eat:


For a shield from the storm
For a friend
For a love to keep me safe and warm
I turn to you!
X-Tina Aguilera
 

Mesajde Noraxata » Dum Dec 01, 2002 11:53 am

Mi se pare ca fetele de la TNT seamana mult cu cele de la t.A.T.u..
Visele mele se implinesc cat bat din palme sau cat clipesc!!!
Avatar utilizator
Noraxata
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Joi Iul 18, 2002 11:00 pm

Mesajde Haggis McMutton » Dum Dec 01, 2002 1:21 pm

Mie mi se pare o copiere nereusita a melodiei interpretata de Stela Enache si Florin Bogardo (daca nu ma insel). Iar videoclipul nu este cu nimic special.
Asa ca votez ultima varianta a sondajului.
Avatar utilizator
Haggis McMutton
Junior Member
 
Mesaje: 102
Membru din: Lun Iun 24, 2002 11:00 pm

TNT SUCKS >>>

Mesajde Unregistered » Lun Dec 02, 2002 6:27 pm

Vai de amaratele astea de la TNT ... sa mor eu, sunt chiar varza ... in primul rand fetitzele astea au aere de vedeta rock CEEA CE NU SUNT sa fie clar. In al doilea rand chiar ca sunt un Akcent feminin cea ce demonstreaza a doua oara cat de varza sunt fetele noastre. Ca sa mai aberez putin pe tema asta care ma pasioneaza adanc ... :) riiiight .. ash mai spune ca clipu e distrus de`a dreptul ... n`are sens ... shi parca l`a filmat bunica bolnava de Parkinson ... ce sa mai ... e prost .. ele sunt proaste ... shi ma oftica ... shi asha ca PS: M**E blonda de la TNT ... sa`ti explodeze o dinamita in cur ... :D
Unregistered
 

ce proaste sunt

Mesajde Unregistered » Lun Dec 02, 2002 7:43 pm

proastele alea cred daca se imbraca ca AKCENT o sa aiba succes si la fel de multi fani ca AKCENT.ce proaste sunt.PE mine ma enerveaza.Nici nu-s originale
Unregistered
 

piesa e ok, dar albumul e superkool

Mesajde panamea » Mar Dec 03, 2002 12:11 am

cred ca au ales piesa cea mai comerciala pentru a atrage atentia asupra unei trupe noi pe piata... pentru ca albumul e super kool, cu piese spre breakbeat si chiar o piesa cu ocs! au si o piesa lenta, downtempo, ceva hiphop moby stufff i dont know:-( dar foarte trista... si au o piesa care face misto de UNU:-) ca la refren spun 'm-ai avem nevoie si de gheata' !!!
panamea
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Dec 02, 2002 11:42 pm
Localitate: -Nowa-

Mesajde ckride » Mar Dec 03, 2002 12:27 am

'm-ai avem nevoie si de gheata' !!!



mai se scrie legat.


cat despre piesa... ... de cacat. Imi place blonda de ce sa nu recunosc
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde K-gula » Mar Dec 03, 2002 12:35 am

Initial trimis de catharsis
iar unele fragmete din melodie seamana izbitor cu piesa aia de la akcent cu banii de bilet...



pai si nu este normal daca te gandesti ca este facuta tot de cel ce le face si celor de la akcent piesele. acum cate idei sa aiba si asta? se rezuma si el la ce a invatat si gata. sunt curios daca va mai face piese pt. inca 6-7 trupe cum vor suna. preva ca vom asculta tot mai multemixuri la remixuri. suna misto, nu?

nici mie nu imi place nici piesa si nici clipul. o investitie menita sa mai prosteasca putin prostime ce se lasa prostita si spalata la cerebel ;)


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde num-num » Mar Dec 03, 2002 12:37 am

uau tnt!....mama ce crazyfunkysexycool suntem....ne imbracam stylish..si suntem niste fete rele...adevarate rebele,nu ne pasa de nimic,chiulim de la scoala si copiem la teze,suntem independente,femeile COSMO ce mai...ascultam rock cu boxele la maxim si dam din cap,societatea ne respinge pentru ca nu ne intelege si nu-i poate accepta pe cei care sunt altfel ,care ies din cotidian..dar noua nu ne pasa,oamenii sunt prosti,distractia e viata noastra,sarim in cap la concerte facem bugee-jumping ca andreea balan,suntem niste nebune,niste descreierate,nu tinem cont de reguli....la naiba cu fraierii aia de tocilari care stau cu nasurile in carti...

jalnice..jalnice..jalnice..jalnice...


pese:ia uite cine s-a gasit sa faca misto de unu'..
"toa'su ,toa'su ,pasiunea mea este natura!"
Avatar utilizator
num-num
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Mie Mai 15, 2002 11:00 pm

Mesajde KoRn_bitch » Mar Dec 03, 2002 2:07 pm

Initial trimis de num-num

jalnice..jalnice..jalnice..jalnice...


pese:ia uite cine s-a gasit sa faca misto de unu'..


Ca bine zici ... s`au gasit niste proaste cu fitze in cap sa faca misto de formatzii care sunt cu mult superioare lor ... shi ma oftica frate tendintza lor de fetize care asculta rock ... mai da`le draq ... nu sunt decat una din multele formatzii penibile care sunt pe piatza romaneasca ... shi datorita unora k ele noi nu o sa ajungem niciodata la nivelul muzicii de afara ... dar eh .. romanii cauta celebritate ... mai bine sa fim multzi shi prosti decat putzini shi desteptzi .. mentalitate de om bonav ...
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

Mesajde Unregistered » Mar Dec 03, 2002 2:52 pm

Fete dragute, melodia actualizata super. Bravo Moga, bravo pustoaicelor!
Unregistered
 

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori