Ce parere aveti despre formatia COCKTAIL?

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Ce parere aveti despre formatia COCKTAIL?

Mesajde fire4u » Joi Ian 01, 2004 10:10 pm

As vrea sa aflu parerea voastra sincera despre aceasta formatie, dar exprimata pe doua planuri:

1) Muzik lor...
2) Membrii trupei...

PS: Printre cei kre va vor citi mesg vor fii shi Dada, George, Raluk, Sandrina shi Teo.

Va multumim anticipat pentru timpul acordat :)
fire4u
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Ian 01, 2004 9:34 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Ce parere aveti despre formatia COCKTAIL?

Mesajde Unregistered » Vin Ian 02, 2004 4:13 am

1) Mai canta ceva ? Ca eu n-am mai auzit de prin august nimic de ei. Si oricum nu-mi placeau labarelile pe care le cantau .N-am zis ca n-au voce , sandrina canta cam fals totusi.

2) Par niste adolescenti normali .
Unregistered
 

Mesajde baixinho© » Vin Ian 02, 2004 3:30 pm

Initial trimis de fire4u
As vrea sa aflu parerea voastra sincera despre aceasta formatie
Printre cei kre va vor citi mesg vor fii

1. este una dintre formatiile umflate cu pompa de catre cei de la Media Pro. din cauza lor si a celor de la Bliss o fata cu o voce superba s-a ratat. dupa cum probabil stii, a fost campania Alege ASIA, iar in finala au ajuns sase fete: cele patru care au alcatuit POPS, individa care a fost aleasa in formatie si Adina. e, Adina are o voce extraordinara, care la revelionul 2002/2003 a cantat LIVE (cu formatie in spate) alaturi de Loredana la protevelionul de atunci. Asia si Pops au facut un playback jenibil. revenind. ce parere am despre cei de la Cocktail? este greu sa-mi fac o parere in conditiile in existenta lor nu au reusit sa scoata o melodie care sa poate fi fredonata.
2. daca tot vor citi mesajele, poate iri vor explica si cam cum sta treaba cu limba romana.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Ink o trupa...

Mesajde i_am_your_rythm » Vin Ian 02, 2004 11:12 pm

Cocktail este o formatie care pana la ora actuala nu a demonstrat absolut nimic dpdv muzical, sau in vre-un alt plan...
Poate ca Sandrina... cu putina stradanie si Teo (nu prea mi-am dat seama ea ce poate) ar mai face cate ceva la capitolul voce... dar in rest, I don't think so...
Nici piesa aia cu care s-au lansat ei nu le-a facut un mare bine, in sensul ca, oricat de vesela s-a vrut, ca sa atraga pustimea pana in 12 ani, nu a reusit sa le armonizeze vocile... Fiecare canta acolo in voia lui.
Banii care au fost investiti la momentul respectiv in ei am observat ca s-au cam subtiat intre timp, asa cum se intampla mai cu toate formatiile care se lanseaza in Romania. In primul rand, daca a fost o greseala sa bage bani in ei in loc sa promoveze pe altcineva, asta a fost greseala PRO-tvului, fiindk doar le-a dat viata peste cap! In afara ca acum au ajuns (sa se creada) niste pseudovdt altceva nu s-a mai intamplat! Macar daca au vrut sa ii promoveze, trebuia sa o faca pana la capat! La capitolul asta, mai este de invatat la noi: daca vroiau cu asa mare disperare sa faca ceva cu Cocktail, macar sa se mai intereseze si Media Pro de ei, macar din cand in cand! Exista si in Occident destul de multi "artisti" care in mod normal nu ar avea ce sa faca in domeniu, dar care au succes, si asta numai din cauza promovarii...
In cazul trupei Cocktail nu este cazul nici de succes (comercial... la critici nu se discuta :)) si nici de promovare buna... Cred ca in ritmul asta, trupa aleasa cu mare truda de Popstars nu o sa mai ajunga sa scoata vre-o piesa, fie ea buna sau rea!
PS. In cazul asta poate se gandesc aia de la media pro sa faca ceva mai nimerit cu banii!
i_am_your_rythm
 

Off-topic.. sorry

Mesajde i_am_your_rythm » Vin Ian 02, 2004 11:16 pm

Uitasem sa ma loghez...
It's outrageous
When I move my body
Outrageous
When I'm at a party
Outrageous
When I'm on the scene
Outrageous
Let's be it, girl
i_am_your_rythm
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Dec 23, 2003 1:07 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde gabuba » Sâm Ian 03, 2004 2:50 am

cocktail? de un kkt pur! :bleah:

o alta trupa prefabricata din ciclul "hai la popstars sa ne facem vedete, chiar daca n-avem talent". melodii de kkt, componenta de kkt, imagine de kkt.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde fire4u » Sâm Ian 03, 2004 5:53 pm

Banuiesc k nu a fost niciunul dintre voi la lansarea albumului lor... sincera sa fiu nici eu nu pot sa cataloghez piesele d p acesta... cu toate k "Pana in zori" (au cantat-o la Protevelion) e destul de ok!
Nu au mai scos nimic nou din kuza faptului k Moga (kre s-a ocupat initial de ei), s-a certat cu PRO-ul si, implicit i-a "lasat" shi p ei... Acum k Media PRO are un nou director probabil k li se va acorda shi lor sansa sa scoata videoclipul la "Pana in zori".... sa speram
Cineva a spus k au aere d vedete.... va spun cu toata sinceritatea k nu e asa (recunosc... poate George shi Teo au cva fitze, dar sunt fitze de Constanta.... :) ) sunt doar niste adolescenti normali (din pakte cu vise greu d implinit in rom)
Mie personal imi place shi vocea Raluki... este cve special...cum e Gianina C d la Quartz... iar Sandrina este super-OK dpdv al vocii.

ASTEPT COMENTARIILE VOASTRE and thanks again for the time :)
fire4u
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Ian 01, 2004 9:34 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ando » Sâm Ian 03, 2004 7:17 pm

Ii cunosti ?
PS Sandrina falseaza la greu , s-a vazut super clar in cantonament. Acum nu se mai obs. pt ca ii aranjeaza vocea in studio.
Ando
 

Mesajde fire4u » Sâm Ian 03, 2004 7:32 pm

Da, ii cunosc p toti... cu Raluk am fost la cor in generala ;p, iar p restul i-am cunoscut dupa formarea trupei... Sincera sa fiu eu nu am urmarit Popstars, deci nu pot sa comentez referitor la prestatia lor din cantonament.... probabil erau shi emotiile de vina... nu stiu... insa pot sa spun k d cate ori am auzit-o cantand p Sandrina, (shi nu numai eu) am ramas placut impresionata... am cantat in cor 5 ani de zile, deci pot spune k am o oarekre experienta. Are o voce f buna shi cel mai imp shi ea shi Ralu, au volum!
fire4u
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Ian 01, 2004 9:34 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde DarkMoon » Sâm Ian 03, 2004 7:57 pm

sincer ...mi se pare o mare porcarie...cu vresuri de kkt...cel putin sg melodie pe kre am auzit-o eu
asa e...si membri presupum ca-s la fel de vreme ce canta asa ceva!
But I'm a Super girl and supegril don' cry...
But I'm a SuperGirl and supergirls just fly...
I'm a Supergirl...a supergirl!!!
Avatar utilizator
DarkMoon
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Dec 30, 2003 12:00 am

Mesajde fire4u » Sâm Ian 03, 2004 8:15 pm

Apreciez sinceritatea "presupun"... dar da-mi voie sa te ASIGUR k presupui prost... dupa cum am spus, nici eu nu ma omor dupa muzik lor, dar ei k persoane merita tot respectul pentru k au muncit mult sa ajung in aceasta trupa, chiar si asa "de kkt" cum spui u... makr au facut cva... nu stau si fac coment rautacioase despre altii din fata compt... Oricum asta e parerea ta shi o respect!
fire4u
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Ian 01, 2004 9:34 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde DarkMoon » Sâm Ian 03, 2004 8:18 pm

oki cum zici tu...intr-un fel ai dreptate...oricum nu-s eu nimeni sa-i judec...si da lafaza ca nu-i cunosc ai dreptate poate chair sunt de treaba!
But I'm a Super girl and supegril don' cry...
But I'm a SuperGirl and supergirls just fly...
I'm a Supergirl...a supergirl!!!
Avatar utilizator
DarkMoon
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Dec 30, 2003 12:00 am

Mesajde Catzelusha » Sâm Ian 03, 2004 8:20 pm

Mandru mai graiesti tu,fire4u,draga.Toata lumea are dreptul la opinie.darkmoon nu shtie sa vb. coerent ,elevat,ea numai asa se stie exprima...
shi ca sa revenim la subiect,eu chiar ii admir pe cei de la cockteil,deoarece au muncit mult,au avut rabdare shi nervi ca sa ajunga unde sunt acum..bravo lor!
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde fire4u » Sâm Ian 03, 2004 8:23 pm

FINALLY!! o pers kre nu e recalcitranta.... ma gandeam k urmeaza sa ma injuri :) bine k nu a fost asa! am obs k pe aici nu prea e bine sa te contrazici dak nu vrei sa ti se serveask o portie zdravana de "complimente"...
fire4u
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Ian 01, 2004 9:34 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde fire4u » Sâm Ian 03, 2004 8:27 pm

Initial trimis de Catzelandra
Mandru mai graiesti tu,fire4u,draga.Toata lumea are dreptul la opinie.darkmoon nu shtie sa vb. coerent ,elevat,ea numai asa se stie exprima...
shi ca sa revenim la subiect,eu chiar ii admir pe cei de la cockteil,deoarece au muncit mult,au avut rabdare shi nervi ca sa ajunga unde sunt acum..bravo lor!




nu as spune k "mandru" e cuvantul, dar esti p aproape... :) thanks! ma bucur k ii apreciezi pt ceea c fac shi sunt sigura k shi ei la randul lor ar fii happy to know that!
fire4u
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Ian 01, 2004 9:34 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde DarkMoon » Sâm Ian 03, 2004 8:28 pm

te referi la mine?...dak da recunosc cand nu am drepate sa stii ca nu-s ca altii gen catzelandra)
But I'm a Super girl and supegril don' cry...
But I'm a SuperGirl and supergirls just fly...
I'm a Supergirl...a supergirl!!!
Avatar utilizator
DarkMoon
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Dec 30, 2003 12:00 am

Mesajde fire4u » Sâm Ian 03, 2004 8:31 pm

PRETTY PLS, girls, nu fiti rele...
fire4u
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Ian 01, 2004 9:34 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde DarkMoon » Sâm Ian 03, 2004 8:36 pm

oki pleoski (sa speram ca nu a vazut ce am scirs)
But I'm a Super girl and supegril don' cry...
But I'm a SuperGirl and supergirls just fly...
I'm a Supergirl...a supergirl!!!
Avatar utilizator
DarkMoon
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Dec 30, 2003 12:00 am

Mesajde Catzelusha » Sâm Ian 03, 2004 8:36 pm

Ancutza-maimutza[darkmoon] ,nu te enerva ca nervii fac rau la ten shi nu cred ca-ti convine sa-ti dai toti banii pe cosmetice anti-rid.
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde DarkMoon » Sâm Ian 03, 2004 8:38 pm

hehehe....nu ma enervez draga mea iapo-scrafa ...da nah am zis si eu ce simteam ca is sincera pe langa faptu ca-s originala!
But I'm a Super girl and supegril don' cry...
But I'm a SuperGirl and supergirls just fly...
I'm a Supergirl...a supergirl!!!
Avatar utilizator
DarkMoon
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Dec 30, 2003 12:00 am

Mesajde fire4u » Sâm Ian 03, 2004 8:39 pm

Luni seara, Sandrina a dormit la mine aksa... shi cum n km plictiseam am zis sa intam shi noi p net... k fetele... :) Numai k p acest site am gasit o multime de comentarii rautacioase la adresa lor si s-a intristat f tare... mi-a parut rau pt ea... de aceea am deschis acest subiect... am vrut sa le arat k sunt si pers kre, chiar dak nu le place neaparat muzik, ii apreciaza...
fire4u
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Ian 01, 2004 9:34 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Catzelusha » Sâm Ian 03, 2004 8:42 pm

Pai,da s-o saluti din partea mea pe Sandrina! :D shi sa-i zici sa nu se mai intristeze la fiecare comentariu rautacios,caci specimene rautacioase de'al de Darkmoon nu merita sa fie luate in seama.
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde Mortisha_Adam » Sâm Ian 03, 2004 8:49 pm

Initial trimis de Catzelandra
Pai,da s-o saluti din partea mea pe Sandrina! :D shi sa-i zici sa nu se mai intristeze la fiecare comentariu rautacios,caci specimene rautacioase de'al de Darkmoon nu merita sa fie luate in seama.


din partea mea spune i sa se lase de muzica..............sau cel putin de cocktail...............cause THEY SUCK
The wind howles through the empty block
Looking for home
But i run through the empty stone
Because i'm alone
Avatar utilizator
Mortisha_Adam
Junior Member
 
Mesaje: 89
Membru din: Mar Noi 11, 2003 12:00 am

Mesajde fire4u » Sâm Ian 03, 2004 8:49 pm

Acum e la Vaslui... la parintii ei... dar se intoarce luni shi o sa-i trans :) Despre restul trupei c parere aveti?
Fişiere ataşate
cocktail_02.jpg
cocktail_02.jpg (48.4 KiB) Vizualizat de 8814 ori
fire4u
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Ian 01, 2004 9:34 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde fire4u » Sâm Ian 03, 2004 8:53 pm

Initial trimis de Mortisha_Adam


din partea mea spune i sa se lase de muzica..............sau cel putin de cocktail...............cause THEY SUCK



Nu cred k se poate... contractul e de 5 ani, so... maybe after!
fire4u
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Ian 01, 2004 9:34 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Catzelusha » Sâm Ian 03, 2004 9:01 pm

De cand cu Popstarsu',eu am indragit-o foarte tare pe Teo.E f. dragutza la fata shi are voce buna.....
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde DarkMoon » Sâm Ian 03, 2004 9:07 pm

Initial trimis de fire4u
Luni seara, Sandrina a dormit la mine aksa... shi cum n km plictiseam am zis sa intam shi noi p net... k fetele... :) Numai k p acest site am gasit o multime de comentarii rautacioase la adresa lor si s-a intristat f tare... mi-a parut rau pt ea... de aceea am deschis acest subiect... am vrut sa le arat k sunt si pers kre, chiar dak nu le place neaparat muzik, ii apreciaza...
...mi-e mila de saracutza....da makr sa incerce si ei sa cante nijte melodii mai mijto
But I'm a Super girl and supegril don' cry...
But I'm a SuperGirl and supergirls just fly...
I'm a Supergirl...a supergirl!!!
Avatar utilizator
DarkMoon
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Dec 30, 2003 12:00 am

Mesajde fire4u » Sâm Ian 03, 2004 9:15 pm

Initial trimis de Catzelandra
De cand cu Popstarsu',eu am indragit-o foarte tare pe Teo.E f. dragutza la fata shi are voce buna.....




.......ce impresii se creeaza cand nu cunosti pers.... nu vreau sa fiu rea, dar.... nu, nu Teo, nu.... no way.... she's mean
fire4u
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Ian 01, 2004 9:34 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Catzelusha » Sâm Ian 03, 2004 9:18 pm

ce esti nasoala?d c nu teo?ce ti-a facut?povesteste-ne shi noua.
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde fire4u » Sâm Ian 03, 2004 9:18 pm

Initial trimis de DarkMoon
...mi-e mila de saracutza....da makr sa incerce si ei sa cante nijte melodii mai mijto



acum o sa le comp altcineva muzik shi sa speram k o sa fie cva mai bun.... oricum, incerkti sa ascultati piesa "Pana in zori" (poate o sa o dea pe PRO in reluare) e bunicik
fire4u
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Ian 01, 2004 9:34 pm
Localitate: Bucuresti

Următorul

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori