Ce parere aveti despre Paula Seling?

Forumul asociat fanclubului Paula Seling

Ce parere aveti despre Paula Seling?

Mesajde roro » Sâm Noi 17, 2001 5:14 am

Daca si despre ea tot aveti ceva de comentat chiar ca nu va mai inteleg. Eu personal o iubesc si cu certitudine pot spune ca ea este cea mai buna voce a Romaniei. Ce nu va convine??????? Doar daca sunteti inculti nu va place. Astept parerile oamenilor cu bun simt. Nulitaile le ignor.
roro
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Noi 17, 2001 4:57 am
Localitate: USA N.C. MATHEWS

Mesajde FrozeN » Dum Noi 18, 2001 1:24 pm

Nu mi s-a parut niciodata ca fiinta aia are voce in adevaratul sens al cuvantului. Probabil ca iti place prea mult ca tipa,motiv pentru care si vocea ei iti suna mai bine decat ar trebui. Sau nu prea stii ce e aia voce buna.
FrozeN
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Aug 17, 2001 10:23 am
Localitate: -

Mesajde Baluba » Dum Noi 18, 2001 5:30 pm

Mesajul urmator nu este in spiritul acestui forum pentru ca nu-mi place sa critic doar de dragul de a critica.

Parerea mea:Tipa are voce si melodiile sunt destul de bune. Totusi imi pare rau de compromisul muzical pe care l-a facut cu Directia 5.
Stii ca s-a nascut un om destept cand vezi prostii ca se-aduna sa-l doboare.
Baluba
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Vin Oct 12, 2001 12:47 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Vizitator » Lun Noi 19, 2001 3:27 am

intrebarea e urmatoarea: ce a facut, muzical, ca sa o remarcam???
Vizitator
 

Mesajde vladonne » Lun Noi 19, 2001 5:05 am

Fatuca e drept a adoptat un stil comercial, ceea ce nu ii face vocea mai putzin buna . Cred ca macar shi atat , atzi putea sa aperciatzi in ceea ce-o priveshte. Dpdv muzical nici mie nu imi place, dar asta e alta mancare de peshte . ...Mmm, poate doar colaborarea cu Helciug , la piesa un baiat shi o fata, care e chiar mishto. Fatuca sincer, e shcolita shi chiar shtie sa cante . Am vazut-o de catava ori live shi chiar canta shi cred ca in comparatzie cu restul maimutzelor de pe piatza alde Jojo sau aia de la Karisma , despre care initzial am avut o parere buna pacalit fiind de inregistrare , dar edificandu-ma instant dupa ce am vazut-o live (mama cate gerunzii lol) Paula Selling chiar suna bine . Shi chiar daca ascultzi rock, metale grele shi foarte grele, tot trebuie sa remarci chestia asta . Sau shi in cazul asta , intai trebuie sa ajunga Aura Urziceanu shi dupa sa va datzi caramizi in piept - "e romanca frate!" ?

Frozen - cum adica nu are voce in adevaratul sens al cuvantului? Se poate ceva mai documentat ? Ca pe mine personal m-ai bagat in ceatza shi ceva muzica dpdv tehnic mai shtiu, da' de termenul asta n-am auzit in viatza mea .

Roro - faptul ca tu o iubeshti de nu mai potzi dupa ea , este cel mai prost argument pe care l-am auzit in viatza mea . Daca eshti doar fan, eu propun sa inchidem topicul . Daca pe langa "Eu personal o iubesc si cu certitudine pot spune ca ea este cea mai buna voce a Romaniei." mai ai shi altceva de spus , e bine . Daca in afara de aceasta fraza, care tradusa nu inseamna altceva decat "C'asha vrea mushchii mei mancatzi-ash shi nu ma contrazice , ca mai bine ca mine nu shtie nimeni , comenteeeeeziii ?!" hai sa o lasam balta , ca nu e altceva decat pierdere de timp . Or , time is money!
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

Mesajde Vortex » Lun Noi 19, 2001 10:04 am

Cum a spus si vladonne, chiar daca mie nu imi place dpdv muzical nu inseamna ca nu are voce. Marea problema (parerea mea) pe care o are sunt piesele, nu are compozitor... canta aceeasi lalaiala postdecembrista si e mare pacat. In muzica pop romaneasca nu s-au inregistrat evolutii spectaculoase si chiar daca fatuca are voce nu face doi bani atata timp cat nu pot urmari pana la capat o piesa de-a ei.

p.s. tot trag speranta ca Paula si miss J.Lopez sa se marite odata si sa se lase de cantat
tot ceea ce am scris reprezinta pareri pur personale. nu luati nici o vorba ca pe o ofensa, e doar o discutie.
Vortex
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Oct 04, 2001 12:00 pm
Localitate: Everywhere

Mesajde kris » Lun Noi 19, 2001 11:45 pm

bai... mie, personal, imi cam place tipa... un singur lucru ma distreaza copios: de fiecare data, in concerte (de apreciat live majoritatea)la inceputul unei piese dramatice, spune cate o povestioara (gen telenovea) legata de respectiva melodie. cum a scris-o cutarelu' caruia i s-a intamplat aia, bla, bla, bla... chestii care prin la "bobor". partea proasta e ca le uita, sau le incurca intre ele. nu de alta dar, la fiecare alt concert, dar la aceeashi piesa spune o alta povestioara... :)) in rest... e ok lol
Avatar utilizator
kris
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Lun Aug 27, 2001 11:00 pm

Mesajde roro » Mar Noi 20, 2001 10:52 pm

Multumesc tuturor celor care mi-au raspuns si-au au avut bun simt. N-am vrut decat sa stiu si parerile altora iar celor care au avut ceva de criticat la adreasa mea nu pot sa le spun decat sa o tina tot asa daca le face placere pentru ca nu-mi pasa. Nu vreau decat sa specific ca atunci cand am spus ca o iubesc pe Paula m-am referit din punct de vedere profesional. Eu sunt fata si inclinatiile mele sexuale sunt normale. Nu pot decat sa ma minunez de imbecilitatea si mintea mult prea ingusta a unora. Locuiesc in USA acum si nu va spun asta pentru ca vreau sa ma laud, din contra d-abia astept sa ma intorc inapoi in Romania. Nu pentru ca imi lipsesc oamenii de-acolo ci imi lipsesc locurile unde am crescut. Dar nu asta vroim sa va spun. Am cativa prieteni aici si ei m-au rugat sa le dau ceva muzica romaneasca sa asculte. Si le-am dat cateva casete cu selectii romanesti. Chesia e ca singura voce care au remarcat-o a fost a Paulei Seling. Restul melodiilor nu le-a placut deloc. Si credeti-ma ca cei de-aici stiu ce este aia muzica.
Hai luati-va de mine iar!
roro
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Noi 17, 2001 4:57 am
Localitate: USA N.C. MATHEWS

argumente

Mesajde vladonne » Mie Noi 21, 2001 4:47 am

Multumesc tuturor celor care mi-au raspuns si-au au avut bun simt.

Cu placere. Care dintre cei care tzi-au raspuns nu a avut bun simtz ?

"Nu vreau decat sa specific ca atunci cand am spus ca o iubesc pe Paula m-am referit din punct de vedere profesional. Eu sunt fata si inclinatiile mele sexuale sunt normale. Nu pot decat sa ma minunez de imbecilitatea si mintea mult prea ingusta a unora."

Cine s-a luat de inclinatziile tale sexuale ? Am recitit toate post-urile acestui subiect shi nu am vazut nici cel mai vag apropos . So, asta e o rautate gratuita !

Chesia e ca singura voce care au remarcat-o a fost a Paulei Seling. Restul melodiilor nu le-a placut deloc. Si credeti-ma ca cei de-aici stiu ce este aia muzica.

Bravo lor , ca au remarcat-o pe Paula Selling . Depinde , evident , de ce anume mai era pe casetele respective. Ce ai spus in continuare este insa o tampenie cat se poate de mare . Cum adica "aia de-acolo shtiu ce e muizica " ? Presupun ca aia de-acolo sunt un fel de mici Dumnezei , shi noi ashtia de aici, nishte mici tampitzi, care ne-am nascut ieri shi avem nevoie sa vi tu din state shi sa ne aratrzi cat de proshti suntem , nu ? Cat despre chestia cu luatul de tine, sa ma iertzi , dar tzi-ai cerut-o cu varf shi indesat . Sa-tzi reamintesc :"Doar daca sunteti inculti nu va place". Poate nu realizezi ce aberatzie ai scris . Dar ai un cap pe umeri shi sper sa tzi-l foloseshti .
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

Mesajde roro » Mie Noi 21, 2001 4:42 pm

Vladone tu alta ocupatie nu ai decat sa o freci toata ziua pe-aici si sa comentezi si daca-ti place si daca nu-ti place? Cred ca prin cercurile in care te invarti nu te prea baga nimeni in seama si aici e singurul loc unde poti sa-ti refulezi sentimentele si sa-ti demonstrezi inteligenta. Din cauza unora ca tine mi-e sila sa ma-ntorc in Romania. Iubesc tara asta dar oamenii...(ma refer la cei asemeni tie)
roro
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Noi 17, 2001 4:57 am
Localitate: USA N.C. MATHEWS

Mesajde dinu » Mie Noi 21, 2001 7:15 pm

LOOOOOOL

Replica lu' roro e bestiala si cred eu ca arata cat de ridicoli pot deveni niste indivizi care tre' neaparat sa aiba o opinie despre orice. (Asta-i adevaru fratzilor, sorry) Nu e vorba aici de chiar totzi care au raspuns ;).
Tre' sa observ ca faptul ca un grup cu o anumita cultura muzicala si fara nici o tangenta cu mediul muzical romanesc a remarcat tocmai VOCEA ei, demonstreaza cu siguranta ca Paula nu e una dintr-o mie. Sigur, pentru chestia asta merita un minim de apreciere. Insa nu ne obliga sa ne placa, nu ? Aprecierea oricarui lucru remarcabil se cheama mai degraba snobism, decat spirit cult. Nu, roro ? Ca si cestia "nu pentru ca imi lipsesc oamenii de-acolo...", ca nici tu nu te-ai trezit direct cu nipple-u motherului intre buze. Tot tzatza ai supt si tu ca toti romanii, si tot "mama" ai invatat sa zici prima data. Si ar fi bine sa iti amintesti, macar din 2 in 2 saptamani, chestia asta. Si inca ceva: "cei de aici au idee despre muzica" hmmmoare nu de la voi vin chestii ca Eminem, Papa Junior, si alte balarii? Mi-ar placea si mie sa te corectezi si sa spui "cei cu care am vorbit eu au idee despre muzica". E alta mancare de peshte, nu ?
Si acum despre pareri mai pertinente: am subliniat mai sus VOCEA. Parerea mea (oarecum necultivata) este ca Paula are o voce cu totul extraordinara. Totusi, insa, VOCEA nu este totul. Adica Doors, Pink Floyd, etc. au ajuns celebri pentru vocea impresionanta si acompaniamentul genial ? Spunetzi-i asta lu' Nana Surda (si lu' Frozen: ce e aia ma voce "in adevaratul sens al cuvantului" ?). Iar americanii au ascultat cateva melodii care, pentru ei, puteau sa fie la fel colinde de Craciun sau imnuri talibane. Adica nu au intzeles mare lucru. Parerea mea este ca tocmai partea asta este deficitara la Paula Seling. Am tot auzit si citit despre vocea ei exceptionala, dar ati auzit pe cineva exclamand "ce versuri frumoase are" ? Eu... nu prea. Si asta conteaza enorm. Adica vreau sa spun ca si verisoara mea de 4 ani canta "melc melc codobelc" cu o virtuozitate rar intalnita. Dar asta nu o ridica la nivelul Paulei Seling, (sau, cu siguranta, nu al Joanei Baez :) ). In cele cateva interviuri in care am vazut-o pe Paula, mi-am facut impresia ca are o oarecare personalitate. Care personalitate pare sa refuze cu indirjire sa se manifeste in muzica ei. Asta poate avea multe motive, printre care influenta nefasta a pietei si o oarecare lipsa de cultura muzicala. Ce am scris pana aici suna a critica. Totusi, nu tre sa uitam ca Paula e cam la inceput de drum, si probabil ca timpul o sa aduca ce lipseste in muzica ei. Spuneam ca vocea extraordinara nu e totul, dar cu siguranta e ceva necesar (inchipuiti-va, sa cante Mama Omida "Ploaie in luna lu' Marte" :) ). Si poate ca restul o sa vina cu timpul.

Sa fitz iubitz
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Hmmm...

Mesajde vladonne » Joi Noi 22, 2001 4:44 am

[quote]Initial trimis de roro
[B]Vladone tu alta ocupatie nu ai decat sa o freci toata ziua pe-aici si sa comentezi si daca-ti place si daca nu-ti place? Cred ca prin cercurile in care te invarti nu te prea baga nimeni in seama si aici e singurul loc unde poti sa-ti refulezi sentimentele si sa-ti demonstrezi inteligenta. Din cauza unora ca tine mi-e sila sa ma-ntorc in Romania. Iubesc tara asta dar oamenii...(ma refer la cei asemeni tie)

Degeaba eshti in state , pentru ca statutul de tzatza nu l-ai pierdut . La cel mai mic inconevnient itzi pui poalele in cap shi tzipi . Tocmai de-aia , nu cred ca e cazul sa-mi dai un raspuns pentru ca sasta e ultimul post pe care tzi-l adresez .
Sendy , tu eshti ?
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

Mesajde Vizitator » Joi Noi 22, 2001 4:56 am

Initial trimis de dinu
LOOOOOOL
Totusi, nu tre sa uitam ca Paula e cam la inceput de drum, si probabil ca timpul o sa aduca ce lipseste in muzica ei. Spuneam ca vocea extraordinara nu e totul, dar cu siguranta e ceva necesar (inchipuiti-va, sa cante Mama Omida "Ploaie in luna lu' Marte" :) ). Si poate ca restul o sa vina cu timpul.

Sa fitz iubitz


ete pixu...paula e la inceput de drum de cand eram eu in liceu si asta de prin 96. asha ca nu tine... o incadram in gramada mare de artisti ai caror nume il stim si nu ne putem aminti nici macar o piesa de-a lor.

spuneti-mi si mie o piesa de-a ei

vladonne, tre sa ma pun iar pe banat
Vizitator
 

Mesajde Vortex » Joi Noi 22, 2001 9:25 am

roro in trei posturi pe care le ai sunt numai injurii si atacuri la persoana, are dreptate vladonne - tu eshti? Sau doar o persoana apropiata... daca cei ce posteaza o fac numai pt. ca se plictisesc, apai si tu esti in aceeasi categorie

dinu au nu esti tu acela care a postat pe Rock ceva legat de "alcool care este cel mai bun prieten al omului"? Se pare ca l-ai postat unde nu trebuie (parca la rubrica de versuri daca-mi amintesc bine, dar poate ma insel ca eu nu prea dau pe acolo), fiindca a disparut.

Ca sa revenim la Paula, vali stie! nu mai e demult la inceputul carierei. Cat despre interviurile pe care le-am vazut cu ea (si am avut ceva rabdare), au fost interesante, o continua hlizeala cu impingerea inainte a bustului amestecata cu "pseudofilozofie" personala a domnisoarei. Si pe cuvantul meu de barbat normal daca toate astea mi s-au parut dovezi de personalitate. Ah, ca sa nu ziceti ca vorbesc in necunostinta de cauza, am avut "sansa" sa o vad cantand live (nu conteaza de ce) si vocea, intr-adevar e buna. Dar NU ARE PIESE! Iar ploaie in luna lui marte... dupa ce il asculti pe Alifantis care o canta de ceva anisori s-ar putea sa nu-ti mai sune OK.
Vortex
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Oct 04, 2001 12:00 pm
Localitate: Everywhere

Mesajde manelesux » Joi Noi 22, 2001 2:29 pm

faptul ca canta de mai demult nu inseamna ca nu e tot la inceput de drum....altfel zis,bate pasul pe loc la acel inceput de drum.
Piese nu are pentru ca nu e in stare sa compuna.A dat tzepe mai multor compozitori/orkestratori care ii faceau piesele.Eu shtiu exemplul cu Gashka de Acasa din Satu Mare,care ii faceau piesele pe vremea cand Paula "incepuse sa fie la inceput de drum"....respectivii nu au pupat o para chioara...dupa ce a renuntzat la ei s-a mutat la bukale shi a pus mana pe alte piese.

Voce...nu cred ca e extraordinara...cred ca e remarcabila dpdv al corectitudinii,dar nu acopera un range de note impresionant....e doar o voce corecta,ceea ce e oricum mult relativ la ce se intampla in Romania.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Mesajde Rolf » Joi Noi 22, 2001 3:43 pm

Iar a venit Sendy p-acia tata? Sau f'o clona? De fapt roro nu trebuia sa mai posteze, a facut economie de net intrebind si raspunzind inca din primul post tuturor posibililor re(s?)pondenti. Aha, ce credeti?, de ce esti ma impotriva incultule, mersi de aprecieri cultule, bine, pa.
Paula Seling mi s-a parut suspecta de la inceput, in sensul ca nu auzisem deloc de ea si brusc, vad concert in Hard, marea Paula Seling. Zic, ba cine o fi asta frate. Dupa aia m-am lamurit. Probabil ca are voce misto - obiectiv vorbind, iar parerea mea subiectiva este ca nu imi place. Incepind de la cum arata.
Senzatia mea despre ea cind a aparut este cea pe care o am acu despre Proconsul: astia nu cinta nimic, nu au nici o piesa misto, in schimb toata lumea: marea trupa, premiu cu coarne etc., pe la radiouri li se iau interviuri: ce planuiti? Tin minte o prezentare pe Europa: diseara lansare album, scurt istoric: piesa cutare, in scurt timp hit, albume super vindute ?!?!?! O discrepanta totala intre realitate si imaginea din media.
Nu imi place ca Alifantis i-a compus. Parte buna: se mai aud si din piesele lui. Parte nasoala: unii cred ca sunt ale lui Seling.
Da, Aura Urziceanu nu e de egalat, cel putin nu de SeLing.
Nu imi plac interpretarile vocale exagerate, lungiri de note, oftaturi etc.
Cam asta e parerea mea despre P.S.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde dinu » Joi Noi 22, 2001 4:01 pm

LOOL pai Alifantis nu i-a compus ei ma. Nicushor canta " ploaie..." pe cand Paula invata sa zica "mama".
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Rolf » Joi Noi 22, 2001 4:33 pm

Initial trimis de dinu
LOOL pai Alifantis nu i-a compus ei ma. Nicushor canta " ploaie..." pe cand Paula invata sa zica "mama".


Stiu, a fost o greseala de exprimare. Dar a sustinut-o. De fapt, din economie de scris, am vrut sa spun ca nu imi place implicarea lui Alifantis, si a iesit ce a iesit. Totusi un punct bun: Alifantis a venit la lansare la ploaie, in calitate de autorul pieselor. Deci nu s-a incercat musamalizarea sau ascunderea adevarului. Nici nu prea era posibil, de fapt.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Vortex » Vin Noi 23, 2001 8:06 am

Initial trimis de dinu
LOOL pai Alifantis nu i-a compus ei ma. Nicushor canta " ploaie..." pe cand Paula invata sa zica "mama".


Domnul dinu, Alifantis i-a dat sa-i cante piesele, in sensul asta "i-a compus", dupa parerea mea (mare fan Alifantis), a fost o mare greseala. Nu am sa uit niciodata prima auditie (la radio) pentru mine a ploii in luna lui marte.... incepe piesa, dau mai tare, si in loc de timbrul ala placut cu care eram obisnuit de pe viniluri aud o pitigaiala. Ca sa nu mai spun de ultimul clip al d-soarei Paula.... si al lui adi the big boy e mai antrenant, e singurul clip pe care n-am putut sa-l urmaresc pana la capat (ala cu apartamentul din acvariu, he he), piesa e groaznic de plictisitoare...
Aviz admiratorilor: Paula s-a mutat in Bucuresti si ii place sa se plimbe pe role prin Herastrau, nu ratati ocazia!
tot ceea ce am scris reprezinta pareri pur personale. nu luati nici o vorba ca pe o ofensa, e doar o discutie.
Vortex
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Oct 04, 2001 12:00 pm
Localitate: Everywhere

Mesajde vladonne » Vin Noi 23, 2001 8:12 am

Aviz admiratorilor: Paula s-a mutat in Bucuresti si ii place sa se plimbe pe role prin Herastrau, nu ratati ocazia! [/B][/QUOTE]

Care n-avem mashini, putem sa ne uitam la ea cu un singur ochi ?
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

Paula Seling

Mesajde testoasa » Vin Noi 23, 2001 10:40 am

Eu cred ca arata destul de bine si are voce...Chiar imi plac niste melodii ale ei. Parerea mea!
Vreau sa stii ca imi pare rau... Ai ramas sufletul meu...
Sunt departe-acum de ea... Oare am sa pot ierta?!
Sa pot ierta....
testoasa
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:33 am
Localitate: Dorohoi,Romania

Mesajde Baluba » Vin Noi 23, 2001 2:42 pm

Initial trimis de Vortex


Aviz admiratorilor: Paula s-a mutat in Bucuresti si ii place sa se plimbe pe role prin Herastrau, nu ratati ocazia!


Daca aveti masina puteti sa o asteptati cand iese din parc si sa treceti peste ea sau daca n-aveti stati pana trece pe langa voi si-i puneti piedica. :)

Chiar daca are voce si arata binisor, Paula Seling nu iese cu nimic in fata.
Stii ca s-a nascut un om destept cand vezi prostii ca se-aduna sa-l doboare.
Baluba
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Vin Oct 12, 2001 12:47 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde apunake » Mie Noi 28, 2001 1:21 pm

Initial trimis de vali
intrebarea e urmatoarea: ce a facut, muzical, ca sa o remarcam???


Bine zis.
apunake
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mie Noi 28, 2001 1:03 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde roro » Lun Dec 10, 2001 3:42 am

Bai cum le mai stiti voi pe toate! De unde o-ti fi asa talentati si priceputi in ale muzicii nu stiu. Dar cel mai rau ma deranjeaza cand omul pune o intrebare frumos si civilizat si i se raspunde cu...Si cititi mai bine intrebarea inainte sa va dati cu parerea ca dobitocii. Si pentru ca tot vin sarbatorile am si o urare pentru toate persoanele suspecte de inteligenta de pe acest forum (se stiu ei care sunt)
La multa m*** fraierilor!!!!!!!!!
O urare in stilul care va place si care il intelegeti cel mai bine.
roro
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Noi 17, 2001 4:57 am
Localitate: USA N.C. MATHEWS

Mesajde vladonne » Lun Dec 10, 2001 5:00 am

...Dar cel mai rau ma deranjeaza cand omul pune o intrebare frumos si civilizat si i se raspunde cu...


Cum le shti tu pe toate ca un om mare ! Daca asta numeshti tu intrebare civilizata , itzi recomand cu multa caldura, ghidul de conversatzie (altul decat cu propria persoana in oglinda ) dar shi un curs intensiv de cultivarea bunelor maniere shi musai 7 ani de-acasa. La ast curs potzi face doi intr-unul cu examen la sfarshit de an !
"Ce parere aveti despre Paula Seling?
Daca si despre ea tot aveti ceva de comentat chiar ca nu va mai inteleg. Eu personal o iubesc si cu certitudine pot spune ca ea este cea mai buna voce a Romaniei. Ce nu va convine??????? Doar daca sunteti inculti nu va place. Astept parerile oamenilor cu bun simt. Nulitaile le ignor."....Civilizatzia in stare pura !
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

Mesajde Vortex » Lun Dec 10, 2001 11:22 am

Subscriu vladonne, ai spus-o atat de bine si de frumos ca mi-ar fi jena sa adaug ceva... o mica observatie: iar miroase a gunoi de peste ocean...
tot ceea ce am scris reprezinta pareri pur personale. nu luati nici o vorba ca pe o ofensa, e doar o discutie.
Vortex
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Oct 04, 2001 12:00 pm
Localitate: Everywhere

La multa....

Mesajde gabone » Lun Dec 10, 2001 12:17 pm

La multa m*** fraierilor!!!!!!!!!
_________________________________

de ce n-ai vizitat tu WTC-ul in dimineatza zilei de 11 sept?
scapa planeta de un/o cretin(a).
las-o mai moale cu principiile tale comuniste de tipul "cine nu-i cu noi e impotriva noastra".
stai acolo in America (te-or fi dus ASIA?), asculta P(a)ula Sa Lingi si lasa-ne pe noi in "incultura" noastra.
ti s-a raspuns civilizat si ai dat cu mucii-n fasole, fucking moron.
gabone
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mar Noi 27, 2001 12:25 pm
Localitate: Bucuresti (inca)

Re: Ce parere aveti despre Paula Seling?

Mesajde apunake » Joi Dec 13, 2001 1:30 pm

Initial trimis de roro
Daca si despre ea tot aveti ceva de comentat chiar ca nu va mai inteleg. Eu personal o iubesc si cu certitudine pot spune ca ea este cea mai buna voce a Romaniei. Ce nu va convine??????? Doar daca sunteti inculti nu va place. Astept parerile oamenilor cu bun simt. Nulitaile le ignor.



Cum vine asta? Adeca cine e de acord cu tine e om de bun-simt iar cine nu e o nulitate si se ignora? Esti peysan. Oricum, tipa chiar are voce, dar una monotona si rau folosita. E cumva ca diferenta dintre modurile de a folosi vopseaua. Din aceeasi cantitate eu vopsesc o scindura de gard iar un mare pictor scoate o capodopera. Cit despre dragostea pe care i-o porti......... luati-va daca va iubiti.
apunake
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mie Noi 28, 2001 1:03 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde roro » Sâm Ian 05, 2002 10:23 am

Paula e singura care ne poate face mandri de muzica romaneasc
Restul...


Paula Seling va cinta pentru publicul britanic
3 ianuarie 2002

Paula Seling a inceput sa lucreze inca din primele zile ale noului an la un proiect care ar putea sa o faca celebra si in Anglia. Compozitorul britanic Tony Hawks a venit in vacanta de sarbatori in Romania special pentru a putea realiza primele inregistrari pentru piesele pe care i le-a compus Paulei.

Paula Seling si trupa ei au inregistrat miercuri, la Casa Eliad citeva piese noi si variante cu versuri in limba engleza pe orchestratii mai vechi. Pentru inceput, inregistrarile au fost realizate pe video pentru documentarul "One Hit Wonderland" care va fi difuzat pe Discovery Channel in vara acestui an.

Insa colaborarea dintre compozitorul britanic si Paula nu se opreste aici. Tony Hawks spera ca Paula Seling sa ii aduca piesele in topul muzical din U.K.. "Cred ca Paula are toate sansele sa cucereasca publicul britanic. Are tot ce-i trebuie pentru asta. Are o voce foarte buna si este foarte hotarita si ambitioasa", a declarat Tony Hawks pentru MEDIAFAX.

La rindul ei, Paula Seling spera ca aceasta colaborare sa fie fructuoasa. "Mi-as dori foarte mult sa scoatem niste piese care sa aiba succes. íŽmi doresc sa se intimple acest lucru, dar niciodata nu zic «hop» pina nu sar. Mi-ar placea sa fim cu totii surprinsi placut de ce va intimpla decit sa fac tam-tam si sa nu se intimple nimic."

Paula va avea o prima intilnire cu publicul britanic, la sfirsitul lunii ianuarie, in cadrul unui show transmis de postul Channel 5, unde va aparea impreuna cu trupa "7th Heaven".


Sursa: Mediafax
roro
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Noi 17, 2001 4:57 am
Localitate: USA N.C. MATHEWS

Mesajde Vizitator » Joi Ian 31, 2002 1:13 am

tipa asta chiar are voce... dar melodiile ei ma fac sa adorm...daca ar canta altceva...poate mi-ar placea si mie
Vizitator
 

Următorul

Înapoi la Paula Seling

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron