Marilyn Manson

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

Marilyn Manson- Mobscene!!!

Mesajde Andreea Pisoi » Dum Mai 04, 2003 2:07 pm

MARILYN MANSON a scos un nou album: "THE GOLDEN AGE OF GROTESQUE"!!! Primu` extras de pe single a fost "MOBSCENE", kre este o melodie foarte reusita, la fel k si clipu`. Ce parere aveti?! : ))
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Lun Mai 05, 2003 2:26 pm

da,a scos!buna!

daca mai faci posturi d'astea de gradinita,te-ai ars!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Lun Mai 05, 2003 9:00 pm

am prin ultimele 2 minute din videoclip, care este destul de interesant, dar manson are multe melodii mai bune decat mOBSCENE... totusi albumul merita cumparat/downloadat
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Andreea Pisoi » Joi Mai 08, 2003 3:13 pm

Initial trimis de SOD
da,a scos!buna!

daca mai faci posturi d'astea de gradinita,te-ai ars!


Da` ce-are?! :( Am vrut doar sa-mi exprim parerea si sa fac cunoscut clipu` pe acest forum. Vad k nimeni nu s-a grabit sa faca chestia asta... :( Sorry...
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde alina » Joi Mai 08, 2003 9:33 pm

Initial trimis de Andreea Pisoi
sa fac cunoscut clipu` pe acest forum.


da ce esti impresaru' lui manson?

clipu' bunutz, in stilu'i caracteristic, nimic mai mult!

edit:neatza, e la moda sa asculti manson!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Andreea Pisoi » Vin Mai 09, 2003 2:00 pm

Alina, mi-as dori sa fiu eu IMPRESARA lui, dar... N-am nici o sansa... Anyway, MANSON e la moda... Si va fi mereu! :o
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde neatza » Vin Mai 09, 2003 2:44 pm

Initial trimis de Andreea Pisoi
Alina, mi-as dori sa fiu eu IMPRESARA lui, dar... N-am nici o sansa...


Slava Domnului!
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Vin Mai 09, 2003 4:09 pm

Initial trimis de Andreea Pisoi
Anyway, MANSON e la moda... Si va fi mereu! :o

Patetic... Asculti doar pentru ca e la moda... La munca!!!
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Andreea Pisoi » Vin Mai 09, 2003 9:17 pm

Ascult MANSON, pentru k-mi place, ok? NU MA MAI STRESA!!! B|tc|-|!
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Vin Mai 09, 2003 9:34 pm

Va rog terminati cu certurile aiurea. Postati despre Manson sau sterg .
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Dia » Sâm Mai 10, 2003 11:27 pm

mi se pare patetic faptul k manson a inceput sa fie ascultat acum cand a inceput sa scoata melodii ceva mai comerciale... si nu faptu k e ascultat pt k e la moda sa asculti manson! mie nu mi-a placut niciodata manson, singura exceptie a fost si este inca "tainted love" care oricum din cate stiu eu este o preluare...un cover!! dar daca are fani comuni cu andreea balan.. "care l-au placut mereu" nu e bine deloc pt el! daca ar stii saracu`...si-ar mai scoate cateva coaste de suparare! :D oricum mobscene suna bine... de videoclip nu zic nimic... simplul fapt k apare el acolo ma face sa schimb canalu` !
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

decenu ?

Mesajde Arhanghell » Dum Mai 11, 2003 4:35 am

Iata ca eu care-s fan Martin Gore pot fi si Marilyn Manson.
Cum de se poate una ca asta, v-ati intreba...Pai e simplu. Am bun gust.

prima oara acultand-o, nu mi-a placut mobsence. acum insa pare ok. sa vedem ce-i cu albumul...
I hold you in my arms, yeah that's when it starts
I seek faith in your kiss, and comfort in your heart
I taste the seed upon your lips, lay my tongue upon your scars
But when I look into your eyes, we stand worlds apart
Arhanghell
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 8:57 pm
Localitate: Bukarest

Mesajde Andreea Pisoi » Dum Mai 11, 2003 12:05 pm

Hmm... Manson are melodii foarte reusite... Si canta super... Nu jtiu de ce, dar imi place foarte mult cum arata! E mai... Diferit de toti maimutoii care fac "muzik" sau in cazu` cel mai rau: Canta "muzik". Anyway, he`s the best!!! :)
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Mai 13, 2003 9:16 am

mai andreea,vad ca nu te potolesti.inteleg ca in categoria maimutoi este incadrata si andreea balan,nu?fa bine si vezi-ti de gastele tale si nu mai abera pe threaduri muzicale serioase!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Andreea Pisoi » Sâm Mai 17, 2003 9:06 pm

Hmmm... Ce-ai patit, mah?! Eu nu aberez, spun ce simt. Dar se pare ca tu vrei sa postezi cat mai multe mesaje, si n-ai cum, asa-i?! Ohhh, te compatimesc.... PATETIC!
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Lun Mai 19, 2003 4:47 pm

Manson are un album mai bun, dupa parerea mea, decat precedetele (din care am ascultat doar 2-3 piese) .
mOBSCENE, prima piesa promovata suna bine, desi ii lipseste ceva specific lui manson, dar nu realizez ce.

Totusi ma scoate din minti Marilyn cand o ia razna in concerte, si se vede ca devine fals...

p.s. ati sta in primul rand la un concert d-al sau, daca ati avea bilet gratis, ca sa arunce respectivul cu fecale in voi??
2p.s. postati on topic, pls.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Staralfur » Joi Mai 22, 2003 12:15 am

ok, Marilyn Manson...pameni care-l asculta ca e la moda?doamne , in tzara asta totul e posibil.. cat despre cei carora li se pare Tainted Love cea mai buna melodie a lui.. oameni buni, este o parodie!! revenim, ascult Manson de la Antichrist Superstar.. care mi se pare cel mai bun album al lui, pur si simplu il reprezinta, nu are melodii "in plus" cum are "Holy Wood" (ultimele, mai putin Count to six and die)..
Cat despre noul album (l-am ascultat in intregime), incepe foarte bine, dar spre sfarsit tinde sa fie monoton; bineinteles aceleasi versuri taioase si contoversate, nu are nici o melodie care sa iasa in evidenta(cum au fost Beautiful People, Dope Show sau The Nobodies pe celelalte albume).
Avatar utilizator
Staralfur
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Mai 21, 2003 11:00 pm

Mesajde Staralfur » Joi Mai 22, 2003 12:19 am

Ahh uitasem..arunca cu fecale in spectatori la concert?doamne fershte.. asta-i la fel de buna ca aiai cu scosul coastelor pentru a-si face felatzie singur...oameni buni, nu mai luatzi de buna ce cititzi in Bravo sau unde naiba cititzi.. daca nu avetzi o parere fundamentata tzinetzi-o pt voi, scrietzi-o pe-o foaie..
sincer mi se pare tare amuzant..
Avatar utilizator
Staralfur
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Mai 21, 2003 11:00 pm

Mesajde gabuba » Joi Mai 22, 2003 1:07 pm

problema e ca eu am vazut faza la stiri cu imagini cu tot... dar tu ramai amuzat, ca tot aia e.:rolleyes:
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Andreea Pisoi » Sâm Mai 24, 2003 8:48 pm

Hmmm... Eu mi-as dori sa stau in primu` rand, da` daca e vorba de chestia pe care-ai scris-o mai sus, Gaby, cre` ca am o mica retinere... :p :rolleyes:
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Asfaltina » Sâm Mai 24, 2003 10:35 pm

Nu trebuie sa ai retineri pentru ca te nimereste si daca stai in ultimul rand!:) glumeam (poate da pe langa...e si el om!)
melodia suna binisor, videoclipul...hm...se putea mai bine, dar aspectul lui e cat se poate de hidos!(dar presupun ca asta vrea!)
despite all my rage i am still just a rat in a cage
and i still believe that i cannot be saved
Asfaltina
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Mar 08, 2003 11:11 pm
Localitate: acasa

Mesajde Andreea Pisoi » Sâm Mai 24, 2003 10:56 pm

Hmmmm... El si-a dorit sa fie cel mai odios om din lume, si, dupa parerea unora, a reusit.... :)
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Ilinca_ » Vin Iun 06, 2003 10:22 am

parca ziceai ca-ti place cum arata... hotaraste-te odata!
have fun, drink milk!
Avatar utilizator
Ilinca_
Junior Member
 
Mesaje: 195
Membru din: Lun Aug 19, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Vin Iun 06, 2003 11:17 am

mi se pare o porcarie.nu tu instrumentatie,nu tu text,decat unu machiat ca scaraotzchi.nu cred ca o sa imi placa vreodata manson.
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Ilinca_ » Vin Iun 06, 2003 1:37 pm

nu esti singuru.
io am vazut odata, demult, pe vh1, manson behind the music. ziceau la un moment dat ceva de genu: era urat si atunci s-a machiat, nu avea voce si atunci a inceput sa urle...

si muzica lui, chestia cu taiatu gainilor pe scena and so on.... that's just not my cup of tea
have fun, drink milk!
Avatar utilizator
Ilinca_
Junior Member
 
Mesaje: 195
Membru din: Lun Aug 19, 2002 11:00 pm

Mesajde aphextwinz » Vin Iun 06, 2003 1:41 pm

nu tu instrumentatie, nu tu text
asta cere demonstratzie

rob zombie itzi place? sau chiar trent reznor cu unele faze?
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Andreea Pisoi » Vin Iun 06, 2003 9:25 pm

Initial trimis de Ilinca_m
parca ziceai ca-ti place cum arata... hotaraste-te odata!


Tata, mie imi place mult cum arata, dar el si-a dorit sa fie cel mai 'najpa' om, si a reusit, dupa parerea unora... EU AM SPUS CA-L ADOR!!!!! :p M-am hotarat! :)
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde darkshines » Sâm Iun 07, 2003 1:44 pm

faza cu taiatul gainilor a fost o exagerare a presei. la un concert un fan a adus o gaina intr-o cusca si astia au pus-o pe scena si a doua zi ziarele urlau ca pe scena marilyn manson sacrifica animale.

mie imi placea de el inainte de "sweet dreams", cand era imbracat normal si avea sprancene, sans machiaj si lentile de contact si canta in deschidere la NIN. It all went downhill from there...

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Sâm Iun 07, 2003 4:04 pm

La inceputul anilor '90 canta sub forma de Marylin Manson and the Spooky Kids si exact cum a zis darky, initial lookul lui nu avea nici o legatura cu cel de acum. Formatia era insa cunoscuta pentru show-urile "socante" pe care le dadea si pentru publicitatea extrem de eficace pe care si-o putea face mai ales datorita lui Manson(el desena, impartea fluturasi etc). Din ce am vazut reiesea ca el era mintea limpede a grupului si tot el avea si cea mai avida nevoie de afirmare.

Povestea e oarecum lunga insa momentul cheie e cel in care Reznor il suna si le propune un contract la noua lui casa de discuri facand asta fara a asculta macar un demo tape din simplul motiv ca nu aveau. Era pur si simplu impresionat de ascendenta trupei facuta pe propria barba si de faptul ca erau cei mai ceruti in cluburi in acea zona(inca odata o chestie mai mult de imagine).

Pana acolo au avut oameni care i-au sustinut unul dintre ei sugerandu-i lui Manson sa dea afara tobosarul, u ntip care dupa propria declaratie "se droga non stop, futea ce prindea- barbati, femai sau animale, o combinatie dintre Charles Manson si Sid Vicious" Si intr-adevar daca vedeti poze cu formatia ,Manson arata normal si el arata ca Manson acum. Mai toata lumea din anturajul lor admitea ca Manson i-ar fi copiat stilul.

Dupa ce au intrat sub aripa lui Reznor toata lumea stie ce s-a intamplat.
"Fraierii" sunt cei ca Gabyzzu care sunt atat de socati de ce au auzit ei ca se intampla pe la spectacolele lui MM sau de asa -zisele coaste scoase (ce dracu ma, e slab mort, se vede ca le are pe toate)

Inca o reteta de cum poti ajunge celebru nu doar datorita talentului ci mai ales datorita imaginii(dublate de o munca uriasa evident) - sa poti face o intreaga mare de oameni sa murmure.... maaaa ala violeaza vaci, isi suge pula singur mai ceva ca baietii de la cal cu manere, e satanist. Retete Similare au mai fost -Denis Rodman, Madonna, Tupac, etc
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde catharsis » Sâm Iun 07, 2003 9:39 pm

e si asta o metoda sa bagi muzica mai de calitate la tineretul bovin...
nu trebuie uitat ca numitul brian warner face o muzica destul de buna, chiar daca ne oboseste inca de la inceput cu aceleasi teme (sex, droguri, violenta, moarte)
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator