Site Nou www.HomeRecord.org

Totul despre tehnologia sunetului

Ne bagam in chestia asta sau nu?

Chestionarul s-a închis pe data de Vin Feb 06, 2004 6:08 pm

1000 de bile albe.
4
100%
10 bile albe.
0
Niciun vot
1000 de bile negre.
0
Niciun vot
10 bile negre.
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 4

Site Nou www.HomeRecord.org

Mesajde DjCre8or » Mie Ian 07, 2004 6:06 pm

Salutare Fratzilor. Ma chinuie talentul sa fac o traba frumoasa. Am vazut pe forum ca sunt multzi pasionati de Home Recording pe aici, printre care si eu. Cu ceea ce mai stiu eu, cu ceea ce mai stitzi voi, incerc sa pun pe picioare un nou site. http://www.HomeRecord.org. Vreau pareri si opinii de la voi. Vreau ca acel site sa contina TOTUL despre acest subiec (Forum, mail, documentatii, chestii scrise de voi, anunturi, hardware, software, formatii noi, melodii demo...ORICE). Hosting am o gramada deci nu asta ar fi problema. De design ma ocup eu dar asta nu inseamna ca nu accept o parere mai buna ca a mea. Asa ca daca vretzi sa facem impreuna noi iubitorii acestui subiect o treaba buna tinem legatura. V-am lasat si avetzi grija de voi.
DjCre8or
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Noi 21, 2003 11:53 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Crystal Sound » Vin Ian 09, 2004 12:04 am

E o idee foarte buna. Ma gandesc ca ar fi o gramada de articole si teme de discutat, eventual si un ghid hardware & software (prezentari si teste).
Crystal Sound
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Ian 04, 2004 7:27 pm

OK

Mesajde DjCre8or » Vin Ian 09, 2004 4:31 pm

Ok. Deci un inceput bun. Indiferent de catzi vetzi raspunde aici site-ul tot va fi facut, dar chestia e ca daca ar fi mai multzi care sa vrea chestia asta am avea ce pune acolo:) dar las ca ne descurcam noi. Daca ai vreo idee asa pt inceput, scrii aici sau mail la djcre8or@k.ro.Bafta si mai vb.
DjCre8or
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Noi 21, 2003 11:53 pm
Localitate: Bucuresti

Ma ofticatzi...

Mesajde DjCre8or » Joi Ian 15, 2004 1:04 pm

Bai fratzilor chiar ma ofticatzi. Adica suntetzi atatzea care paretzi cat de cat interesatzi pe acest forum de SUNRT.... din cate se vede ma cam insel. Nu vrea nimeni sa vina cu idei pt siteul asta sau imi pag si eu..... si gata:) Hai ca poate poate eu inca mai astept. Daca no fi sa fie vand domeniu si am terminat treaba:)) Bafta la totzi.
DjCre8or
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Noi 21, 2003 11:53 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde terapie » Lun Ian 26, 2004 9:10 pm

Bah stai linishtit.. nu vinde domeniul.. ideea e super faina... cred ca lumea nu are timp pe aici.. trebe gasita o modalitate de motivare, cumva...
hai ca dau shi eu o ocheada pe site shi te contactez..
terapie
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Mar 05, 2003 2:06 pm
Localitate: Romania / Bucuresti

Mesajde terapie » Lun Ian 26, 2004 10:04 pm

shi vezi ca nu potzi lua o decizie pana nu se inchide sondajul.. :-D...
mai ales ca e shi pozitiv... sunt doar trei pana acum... ce conteaza.. daca incepem sa rotim bulgarele, creshte el...
tzi-am dat pe mail...
terapie
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Mar 05, 2003 2:06 pm
Localitate: Romania / Bucuresti

Mesajde Pizzi » Mar Ian 27, 2004 9:15 am

E geniala ideea mai ales ca voi fi prezent zilnic pe site daca se lanseaza, sau ceva de genul asta. Si eu fac site-uri dar numai in flash si html si daca pot fi de reun ajutor nu ezita sa ma contactezi. :t
Today is the last day that I'm using words...
Avatar utilizator
Pizzi
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mar 05, 2003 12:00 am

Poti fi de ajutor.

Mesajde DjCre8or » Mar Ian 27, 2004 11:26 pm

Pizzi scrie:E geniala ideea mai ales ca voi fi prezent zilnic pe site daca se lanseaza, sau ceva de genul asta. Si eu fac site-uri dar numai in flash si html si daca pot fi de reun ajutor nu ezita sa ma contactezi. :t



Sau mai bine spus, toata lumea pozte fi de ajutor. Pentru inceput vad ca sunt 3 persoane interesate:) Nici nu stitzi ce pot face 3 + mine adik 4 creiere interesate de chestia asta:) deci putetzi sa-mi trimitetzi pe mail djcre8or@k.ro primele articole care vor aparea pe site. Interfata este aproape gata si doar mai trebe umpluta cu documentatii. Am strans si eu ceva dar mai am nevoie. Deci putetzi scrie ce vreti voi despre HomeRecord. Astept sa vad ce va poate debita creierul :) Bafta si mai vb.

PS. oricum faceam siteul da vroiam sa vad daca atrag atentia cuieva:)
DjCre8or
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Noi 21, 2003 11:53 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde terapie » Mie Ian 28, 2004 8:20 am

DjCre8or scrie:PS. oricum faceam siteul da vroiam sa vad daca atrag atentia cuieva:)


Shi ai inceput sa scanceshti shi sa dai din picioare ca un tzanc isteric... :-))
ok.. aia atras atentzia.. ;-)
terapie
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Mar 05, 2003 2:06 pm
Localitate: Romania / Bucuresti

Mesajde Iri » Dum Ian 09, 2005 3:26 pm

am un prieten..care se ocupa...cu site`uri....o sa vb cu el....sa vad dak te poate ajuta :)) ideea e super buna... ! :)

DaCa VrEoDaTa Nu PrImEsTi ZaMbEtUl Pe CaRe Il AsTePtAI,
FII GeNeRoS Si DaRuIeStE PeRsOaNeI ReSpEcTiVe Un ZaMbEt.
DeOaReCe NiMeNi Nu ArE MaI MaRe NeVoIe De Un ZaMbEt DeCaT PeRsOaNa CaRe Nu StIe Sa ZaMbEaScA CeLoRlAlTi.
Avatar utilizator
Iri
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Lun Dec 20, 2004 12:00 am

Mesajde dadius » Dum Ian 09, 2005 4:56 pm

Nici macar forumul asta nu are o super activitate omule.Si vorba aia e pus pe unul din cele mai tari portaluri din Ro. A mai incercat si DannyMix sa faca ceea ce vrei tu.Si chiar a si facut http://www.nimeni.as.ro/index1.htm
Intra si tu sa vezi ce misto e facut dar si cam ce activitate are. Iti doresc bafta si sa auzim de bine.
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde AudioSiS » Lun Ian 10, 2005 3:55 pm

Mie mi se pare site-ul foarte cool cu niste informatii forte bune! Cred ca ar fi cazul sa-l vizitati mai multi!!!
AudioSiS
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Lun Dec 27, 2004 9:06 pm
Localitate: Oradea

Mesajde dadius » Lun Ian 10, 2005 8:52 pm

Sigur ca e tare site'ul.Din pacate noi suntem cam putini.
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde ConteleDrakula » Sâm Feb 19, 2005 2:41 am

Sper sa reusesti sa deschizi site-ul , o sa ma "bag " si eu pe acolo cu vreun demo, ceva,daca e voie :)
ConteleDrakula
Junior Member
 
Mesaje: 115
Membru din: Vin Apr 16, 2004 12:19 am
Localitate: Transilvania

Mesajde gilbert » Joi Mar 10, 2005 9:52 am

Cre dca-i super buna ideea mai ales ca pe la noi sunt doar vreo doua.Nu ma pricep la webdesign,asa ca nu pot sa ajut in domeniu asta.Ar fi fain sa ai ceva spatiu de upload sa ne putem auzi piesele facute de noi si sa nu mai trebuiasca sa cautam pe nu stiu unde dupa ele.Eu is un vanator de linkuri bune si as putea participa cu o gramada de linkuri ptr.aia care au nevoie de softuri si altele.Fa-l si o sa fiu si eu prezent pe-acolo.
Succes!
?????!
Avatar utilizator
gilbert
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Dum Feb 22, 2004 12:00 am


Înapoi la Home Recording

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron