liber arbitru

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

liber arbitru

Mesajde adixtopix » Joi Ian 08, 2004 3:33 pm

imi puteti explica si mie termenul de liber arbitru?
pentru filozofie
adixtopix
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Joi Ian 08, 2004 12:00 am
Localitate: chamonix

Mesajde piskeshu » Joi Ian 08, 2004 3:37 pm

E vorba despre un albitru care a facut greseli atat de grave incat este pus pe liber de catre o anumita federatie dintr-un anumit sport. Intelegi? E foarte simplu!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Ian 08, 2004 3:59 pm

biblic vorbind ie precum taxiu de revelion adica teoretic ie liber dar practic ie ocupate asa si biblia iti zice sa faci ce vrea muschii tai dar in realitate te constrange la unele si altele si daca alegi pacatu, pula rai, arzi in iad precum ceafa de porc pe gratar cu mangan.

uite io in liceu am cunoscut-o pe una tare de tot si voiam sa i-o pun. toti mi-au zis ca are paduchi lati. cu tuate ca stiam am pus-o si am luat paduchii ,mama lor de mutanti ca gazu lampant ierea vitamina c pt iei asa ca am ras tot de era sa rad si obiectu...
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde adixtopix » Joi Ian 08, 2004 4:30 pm

ce mod "colorat" de a imi explica.
mda, dar nu este totusi ceea ce imi doresc eu sa aflu
:cool:
mai astept explicatii
:D
adixtopix
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Joi Ian 08, 2004 12:00 am
Localitate: chamonix

Mesajde monk » Joi Ian 08, 2004 5:16 pm

arbitru,arbitri s.m. 1. Persoana, organizatie, instanta aleasa sau desemnata pentru cecetarea si rezolvarea unui litigiu. 2. Persoana insarcinata sa conduca desfasurarea unei competitii sportive .

- Din fr. arbitre


Ia uite ... acu e si corect conform DEX si e si colorat .... e bine ?
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde adixtopix » Joi Ian 08, 2004 5:23 pm

no, io cred ca ma iei la misto, ca alta posibilitate de a explica ce imi faci tu mie nu poate sa existe
deci, eu vreau sa imi explice cineva ce inseamnaLIBER ARBITRU , nu ce inseamna arbitru, ca asta stie si cel mai rudimentar cunoscator al limbii romane(sau cel putin asa cred)

deci?
altceva de spus?
Cei mai suparatori prosti sunt cei care au sclipiri de inteligenta!!!
adixtopix
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Joi Ian 08, 2004 12:00 am
Localitate: chamonix

Mesajde paiacec » Joi Ian 08, 2004 5:35 pm

Ce mai ala-n-dala ma!Liber Arbitru e atunci cand arbitru e-n concediu,sau cu alte cuvinte sa n-ai arbitru.
La serios vorbind,cred ca liber arbitru se poate interpreta cu:sa-ti faci dreptate singur,sau un fel de autocritica...
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde monk » Joi Ian 08, 2004 6:59 pm

Daca e nevoe ti-l colorez si pe asta :

Liber -a, liberi -e adj. 1.(Despre oameni) Care se bucura de libertate, de independenta individuala si cetateneasca, care are drepturi politice si cetatenesti depline. 2.(Despre oameni) Care are posibilitatea de a actiona dupa vointa sa de a face sau de a nu face ceva; care nu este supus nici unei constrangeri ; slobod; 3. (Despre actiuni) Care nu este supus unei restrictii cu caracter arbitrar. 4. (Despre timp) De care se poate dispune la bunul plac, care este in afara obligatiilor (profesionale). 5.(Despre banci, scaune , locuinte etc.) Care nu este ocupat, gol; neinchiriat; 6.(Despre oameni)Care nu are obligatii fata de altii; neangajat; disponibil; 7. Care este lipsit de artificialitate, natura, degajat, armonios, usor. 8.(In loc. adv) In aer liber = in plin aer, in mijlocul naturii ...


Combina-le si tu si vezi ce iti da ....
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Pei...

Mesajde Aurolacul » Joi Ian 08, 2004 11:56 pm

Fraza asta "Liber arbitru". Unde ai vazut-o? Sau in ce context vrei sa o folosesti?
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Ian 09, 2004 9:51 am

adica atunci cand merji la meciuri si vezi placuta cu liber arbitru ie ca cand intri in padure si vezi placuta cu vanztoarea de rate permisa
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde adixtopix » Vin Ian 09, 2004 6:54 pm

adika faza este asa
MONK bate apa in piua cu LIBERUL lui, si nu vrea sa inteleaga nici biciuit ca pe mine ma intereseaza GRUPUL de cuvinte LIBER ARBITRU, ceea ce semnifica aceste doua cuvinte puse unul langa altul

nu am chef sa ma uit in manualele de a 12-a
eu sunt in clasa a 12-a si pana acum nu m-am atins de manuale decat la mate, informatica si romana, in rest nu am nevoie de asa ceva

apoi, celor care stau si stau si dau si ei cate o replika inteligenta despre arbitii de la meciurile de fotbal, le sugerez sa se apuce de postat in sectiunile de fotbal si sport, este clar ca sunt frustrati din cauza faptului ca echipele lor sunt defavorizate la meciuri( faca sunteti suparati din cauza nationalei, sunt cu voi, altfel, pace)

si in ultimul rand, daca nu stie nimeni, spuneti, si este de ajuns, o sa comit o chestie care nu o sa imi placa, si o sa ma ating de manualul ala nenorocit
Cei mai suparatori prosti sunt cei care au sclipiri de inteligenta!!!
adixtopix
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Joi Ian 08, 2004 12:00 am
Localitate: chamonix

Mesajde monk » Vin Ian 09, 2004 7:52 pm

sa iti aducem aminte ca asta e forumul de kterink si aberatii ?

daca zici ca doar romana , mate si info s-au atins de tine ... trebusoare asta ... care este ... nu tine de romana ?
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde adixtopix » Vin Ian 09, 2004 11:26 pm

?
?
?
ce ai vrut sa spui manule?
?
?
?
Cei mai suparatori prosti sunt cei care au sclipiri de inteligenta!!!
adixtopix
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Joi Ian 08, 2004 12:00 am
Localitate: chamonix

Mesajde monk » Sâm Ian 10, 2004 12:08 am

am zis ca e forum de kterink daca vrei un rasp normal posteaza la bancuri
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Ian 13, 2004 9:26 am

asa-i
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm


Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori