barbatii casatoriti nu au voie sa calce stramb?

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

barbatii casatoriti nu au voie sa calce stramb?

Mesajde shakti » Dum Ian 11, 2004 1:51 pm

pun aceasta intrebare pentru ca am avut de a face cu astfel de oameni, mereu erau judecati si ei si femeile cu are umblau... voi ce parere aveti despre ei?
don t hate me....
Avatar utilizator
shakti
 
Mesaje: 560
Membru din: Dum Dec 14, 2003 12:00 am

Mesajde Floriris » Dum Ian 11, 2004 2:37 pm

Desi sunt baiat, din moment ce te-ai casatorit, ai niste responsabilitati. Daca vrei sa umbli cu toate curvele, divorteaza. Simplu
Rock-ul este cea mai sincera muzica
www.floriris.go.ro
Avatar utilizator
Floriris
Junior Member
 
Mesaje: 151
Membru din: Mar Iul 15, 2003 11:00 pm

Mesajde marian jan » Dum Ian 11, 2004 2:52 pm

daca poarta clujana nu au cum sa calce stramb.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde shakti » Lun Ian 12, 2004 11:44 am

Initial trimis de Floriris
Desi sunt baiat, din moment ce te-ai casatorit, ai niste responsabilitati. Daca vrei sa umbli cu toate curvele, divorteaza. Simplu


dar te ai gandit ca dupa un timp mai ai nevoie de o schimbare , macar o perioada scurta de timp, si nu are rost sa divortezi?
sau poate ca ai un copil pe care tre sa l cresti si totusi nu te mai intelegi cu sotia...
don t hate me....
Avatar utilizator
shakti
 
Mesaje: 560
Membru din: Dum Dec 14, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Ian 12, 2004 11:49 am

sau ca deniro: sunt chestii pe care vrei sa le faci, dar nu poti cu sotia penca cu gura aia pupa copchii?

si in plus sigur barbatii casatoriti nu au voie sa calce stramb penca pot sa-si rupa picioru...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde shakti » Lun Ian 12, 2004 11:52 am

avea dreptate deniro asta ca mai ai nevoie si de altceva ....
don t hate me....
Avatar utilizator
shakti
 
Mesaje: 560
Membru din: Dum Dec 14, 2003 12:00 am

Mesajde Mark1 » Lun Ian 12, 2004 2:49 pm

Daca ar avea voie la ce bun sa mai fie casatoriti.

Ori ai jurat credinta unei singure femei, ori ramii burlac.
Greshesc?
Mark
Constanta/Romania
London/UK
1906
Avatar utilizator
Mark1
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Lun Noi 17, 2003 12:00 am

Mesajde Floriris » Mar Ian 13, 2004 9:49 am

Initial trimis de Mark1
Daca ar avea voie la ce bun sa mai fie casatoriti.

Ori ai jurat credinta unei singure femei, ori ramii burlac.
Greshesc?


De acord cu tine Mark1
Rock-ul este cea mai sincera muzica
www.floriris.go.ro
Avatar utilizator
Floriris
Junior Member
 
Mesaje: 151
Membru din: Mar Iul 15, 2003 11:00 pm

Mesajde Necko » Mar Ian 13, 2004 10:11 am

Barbatii casatoriti nu au voie sa faca nimic ! N-au voie sa calce strimb, n-au voie sa fumeze, n-au voie sa bea si, mai ales, n-au voie sa comenteze in fata nevestei! Bine! Fie! Au voie sa mearga la servici (dar sub stricta supraveghere a sotiei), au voie sa faca piata, sa duca gunoiul si, daca insista, au voie sa pregateasca cina in timp ce nevasta urmareste telenovela preferata pe Acasa, ca doar, de ! trebuie sa mai invete si ea un pic de spaniola! Si, in fine, pentru ca sotia e foarte draguta si pentru ca ii pare rau de el sa-l lase sa se chinuie si sa se plictiseasca la un meci de fotbal, cu o nenorocita de bere ceheasca in fata, in fine, ziceam, are voie sa faca lectiile cu copilul. Ce dragutz !:D

peseu: sa nu incercati sa ma treziti din somn, ca este inca devreme si fac urit! :mad:
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Ian 13, 2004 10:19 am

Nu inteleg intrebarea inca: barbatii casatoriti nu au voie sa calce strimb? "Nu au voie"??? Este vreo lege si nu stiu eu?

Mark1, nu veni cu abureli din astea, ca nu pune nimeni botul. Auzi la el "Ori ai jurat credinta unei singure femei, ori ramii burlac."

Hahaha...da-mi voie sa rad! Cred ca ai vazut prea multe filme de dragoste, sau vrei sa o pui cu cineva de pe aici. :D

Dar sa revenim la intrebare. Cine dicteaza ce poate face barbatul insurat si ce nu? Societatea? Cercul in care traim? Feministele?
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde shakti » Mar Ian 13, 2004 2:16 pm

Initial trimis de Nicholas_Alex
Nu inteleg intrebarea inca: barbatii casatoriti [B]nu au voie sa calce strimb? "Nu au voie"??? Este vreo lege si nu stiu eu?

Mark1, nu veni cu abureli din astea, ca nu pune nimeni botul. Auzi la el "Ori ai jurat credinta unei singure femei, ori ramii burlac."

Hahaha...da-mi voie sa rad! Cred ca ai vazut prea multe filme de dragoste, sau vrei sa o pui cu cineva de pe aici. :D

Dar sa revenim la intrebare. Cine dicteaza ce poate face barbatul insurat si ce nu? Societatea? Cercul in care traim? Feministele? [/B]


am intrebat chestia asta pentru ca eram curioasa sa stiu cum privesc altii problema asta... sunt de acord cu tine pana la un punct: nu cred ca dicteaza cineva ce poate face barbatul dar cred ca ar trebuii sa tina cont si de faptul ca ar putea sa piarda femeia de langa el...


al meu poate sa faca ce vrea dar sa nu aflu:)
don t hate me....
Avatar utilizator
shakti
 
Mesaje: 560
Membru din: Dum Dec 14, 2003 12:00 am

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Ian 13, 2004 3:43 pm

Shakti, nu-i nevoie sa da-i reply la postul anterior...

De cind fac umbra pe aceasta planeta, nu am intilnit nici un barbat care sa nu "sara ograda" daca se iveste ocazia. Asa sintem noi barbatii, porci. Eu unul nu vad nimic rau in asta. Dupa cum ai zis si tu, totul este sa nu fie prins(a).

Am fost si eu indragostit pe bune si am suferit mult dupa ce am pierdut-o, dar dragostea pentru ea nu ma oprit sa fac prostii cu altele. Si ca mine sint o gramada!! Ce-i care vorbesc, gen Mark1, nu au trait cu cineva mult timp (si aici vorbesc de ani), nu stiu ce este atunci cind intervine obishnuinta. Parerea mea este ca o escapada facuta la momentul potrivit, salveaza o relatie.

Asa ca....daca te bate gindul vreodata...:D
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde ROMIKA » Mar Ian 13, 2004 4:20 pm

Nicholas are dreptate.in noi barbatzii primeaza inca instinctul de vanator... care nu tzine cont de faptul ca eshti casatorit sau nu...ai ocazia? nu o rata....iar daca nu se afla nimic, e cu atat mai bine pentru relatzia pe care o ai in momentul respectiv....
ROMIKA
Junior Member
 
Mesaje: 133
Membru din: Mar Ian 13, 2004 3:58 pm
Localitate: wherever you want me to be....

Mesajde Mark1 » Mie Ian 14, 2004 1:30 pm

dragi Pretini...

Odata ce ai legat un juramant in fata lui D-zeu cu femeia iubita, adica te-ai casatorit nu numai cu acte ci si religios, iti asumi toate problemele, grijile si bucuriile vietii in doi. Legamintul de a nu-ti insela nevasta si nici ea pe tine a fost solemn. Asta de fapt te obliga sa nu calci stramb si sa o iubesti toata viata.

Nu sint nici habotnic, nici pocait, sunt doar un om simplu care incearca sa caute calea dreapta.
Mark
Constanta/Romania
London/UK
1906
Avatar utilizator
Mark1
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Lun Noi 17, 2003 12:00 am

Mesajde bonvoyage » Mie Ian 14, 2004 1:44 pm

marcule, pe mine unu m-ai impresionat profund si nu mai vorbesc de lacrimile ce-mi curg siroaie de trebe sa-mi schimb tastatura care pluteste intr-o balta de lacrimi. totusi o cale dreapta poti gasi intre fetesti si cernavoda, strada lunga din brasov sau bdul kiseleff din capitala. chestia cu juramintele in fata lui dumnezeu, solemnitatea juramantului si alte sandra braunisme sunt conceptii vetuste ,adica desuete. spunea cineva p-aici de pantofii clujana io iti zic de gleznierele rebok care atenueaza pericolu producerii entorselor in cazul in care calci stramb
bonvoyage
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Oct 18, 2002 2:35 pm
Localitate: omniprezent

Mesajde Mark1 » Mie Ian 14, 2004 2:42 pm

AH!! Ce mi-ai placut!

Reebok este echipamentul meu preferat!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Mark
Constanta/Romania
London/UK
1906
Avatar utilizator
Mark1
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Lun Noi 17, 2003 12:00 am

Mesajde Nicholas_Alex » Mie Ian 14, 2004 5:14 pm

Initial trimis de Mark1

Nu sint nici habotnic, nici pocait, sunt doar un om simplu care incearca sa caute calea dreapta.


Initial trimis de Mark1
Stie cineva adrese deosebite de curve de lux in Constanta? Poate facem schimb... Nicholas?



Si sa nu mai zic de asta:

http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&postid=202133#post202133


:D

Peseu: thanks dana!
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Ian 14, 2004 5:17 pm

vezi ca ai dat link catre editarea postului si nu il poti accesa decat tu si adminii :D

http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&postid=202133#post202133
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde ROMIKA » Mie Ian 14, 2004 5:43 pm

Nicholas, el doar incerca marea cu degetul.....
din cati prieteni am, shi am destui, nu am auzit niciunul care sa se laude ca e credincios sotziei.stitzi voi, cand stai la o bere sau un shpritz, se mai dezleaga limbile......
aminteste-ti mereu, casatoria este primul pas catre divort.....
ROMIKA
Junior Member
 
Mesaje: 133
Membru din: Mar Ian 13, 2004 3:58 pm
Localitate: wherever you want me to be....

Mesajde Nicholas_Alex » Mie Ian 14, 2004 5:52 pm

Mda... da´se mai schimba omul. Poate intre posturi a gasit "calea dreapta". Numai sa nu fie aia de care a zis batrinul (bonvoyage). :)

Vorbind de schimbari, pina si varu-miu, ala labagiu, sa calugarit. Ultima oara vindea icoane furate de la nu stiu ce manastire. Nu am cumparat...sa nu fac pacat. Cica este nasol acolo. Il pun calugarii aia mai batrini la munca in ograda, sa culeaga ridichi si altele. Daca nu munceste, nu are mincare. De cind am auzit asta, nu mai dau lovele la calugarii de prin C-ta. Pai ce, il exploateaza pe varu-miu si mai vor si bani. Ai dracu hoti!
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde trix » Mie Ian 14, 2004 7:14 pm

Initial trimis de Mark1
dragi Pretini...

Legamintul de a nu-ti insela nevasta si nici ea pe tine a fost solemn. Asta de fapt te obliga sa nu calci stramb si sa o iubesti toata viata.

Nu sint nici habotnic, nici pocait, sunt doar un om simplu care incearca sa caute calea dreapta.


Ce misto - dragoste din obligatie...
trix
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Ian 14, 2004 5:29 pm
Localitate: bucuresti

Brava!

Mesajde Mark1 » Joi Ian 15, 2004 10:41 am

Hai ca sinteti tari!

Sa lamurim cum sta treaba:

1. Nu sint insurat si-mi place sa fiu liber.

2. Daca ma voi casatori, probabil voi cauta acel... drum drept. Asta e conceptia mea despre familie.

3. Imi place de voi ca sinteti treji, in sensul figurat desigur.

:a
Mark
Constanta/Romania
London/UK
1906
Avatar utilizator
Mark1
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Lun Noi 17, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Ian 15, 2004 10:48 am

marcule....io m-am prins.
el face acu ceva de genul: astia casatoriti sa fie cuminti ca sa fut io toate gagicile....
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde ROMIKA » Vin Ian 16, 2004 2:00 pm

crezi ca face fatza?:confused:
aminteste-ti mereu, casatoria este primul pas catre divort.....
ROMIKA
Junior Member
 
Mesaje: 133
Membru din: Mar Ian 13, 2004 3:58 pm
Localitate: wherever you want me to be....

Mesajde Prozac » Vin Ian 16, 2004 2:43 pm

Nu cred ca e vorba despre a avea voie sau nu, ei pot sa faca ceea ce doresc. Un singur lucru mi se pare ciudat: daca pentru o bucata de fund esti in stare sa risti pierderea familiei si in primul rand risti sa iti pierzi copiii, n-ai decat sa calci stramb pana iti rupi chiar si mainile. Daca calca stramb si eu nu aflu, avantaj el, dar daca calca stramb si voi afla nu va avea drept la replica in fata mea.Nici ca a fost beat, nici ca a fost curios, nici ca era cu baietii, absolut nici o explicatie. Pentru ca daca eu as face-o nu as fi iertata de nimeni, incepand de la el, familia lui si terminand cu amicii lui, voi fi aratata cu degetul toata viata si etichetata drept curva. De ce ar fi altfel pentru barbati?
Zicea cinevba in posturile de mai sus ca barbatii mai calca stramb dar ca stau impreuna de dragul copiilor. Nici un lucru benefic nu poate iesi dintr-o asemnea relatie, nici pentru copii nici pentru ei si asa mai departe.
Calci stramb, o faci pe riscul tau, valabil si pentru femei si si pentru barbati.
Avatar utilizator
Prozac
Junior Member
 
Mesaje: 59
Membru din: Vin Oct 10, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Ian 16, 2004 2:53 pm

prozac, hotzu neprins ,negustor cinstit
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde shakti » Vin Ian 16, 2004 3:47 pm

Initial trimis de Prozac

Zicea cinevba in posturile de mai sus ca barbatii mai calca stramb dar ca stau impreuna de dragul copiilor. Nici un lucru benefic nu poate iesi dintr-o asemnea relatie, nici pentru copii nici pentru ei si asa mai departe.
[/B]



chiar ai dreptate . copiii sufera cel mai mult atunci cand parintii nu se inteleg .
Avatar utilizator
shakti
 
Mesaje: 560
Membru din: Dum Dec 14, 2003 12:00 am

Mesajde Prozac » Vin Ian 16, 2004 7:41 pm

Initial trimis de eyewitness
prozac, hotzu neprins ,negustor cinstit


Da ai perfecta dreptate, cam asa ceva am zis si eu eyewitness: avantaj el daca nu il prind. Oricum nu am sa stau niciodata sa scotocesc prin buzunarele lui, sa ii umblu prin telefon sa vad cu cine a vorbit si ce a facut ori sa ma duc dupa el prin oras sa vad daca e acolo unde mi-a zis ca se este.DAR, de obicei chestiile astea ies la suprafata mai devreme sau mai tarziu oricat de mult ai incerca sa le ascunzi. Lumea e incredibil de mica si de "binevoitoare".
Avatar utilizator
Prozac
Junior Member
 
Mesaje: 59
Membru din: Vin Oct 10, 2003 11:00 pm

Mesajde ROMIKA » Sâm Ian 17, 2004 12:30 pm

Initial trimis de Prozac
Calci stramb, o faci pe riscul tau, valabil si pentru femei si si pentru barbati. [/B]


D-AIA IUBESC EU VIATZA ASTA.....
aminteste-ti mereu, casatoria este primul pas catre divort.....
ROMIKA
Junior Member
 
Mesaje: 133
Membru din: Mar Ian 13, 2004 3:58 pm
Localitate: wherever you want me to be....

in amoruri extraconjugale e mai bine sa nu te bagi

Mesajde Mr Teo » Dum Ian 18, 2004 1:34 am

Daca incepi nu ai cum sa te opresti si mergi in continuare pana fie divortezi de concubin fie faci vreo prostie si toata lumea stie ce sa intamplat.
Barbatii nu ar trebui sa aiba un statut special comparativ cu femeile.
Ca si daca tu ca tip ai amanta si cu ca tipa ai amant tot adulter se cheama.
E drept ca de multe ori nu esti prins sau daca esti prins pana la urma poti rezolva ceva si ramane totul intre doua persoane.
Dar daca faci asa care e motivul sa fii insurat doar sa zici ca ai... un sclav acasa la care dacai arunci bani te suporta cum esti tu?


(Nu am experiente reale vorbesc doar din idei).
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

cron