Cine vrea sa joace fotbal american,basseball,hockey sau basket ?

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Cine vrea sa joace fotbal american?

Mesajde Nkelu » Sâm Ian 24, 2004 11:26 pm

Salutari tuturor pasionatilor de fotbal american! Am o mini echipa de fotbal american si as dori sa am mai multi coechipieri! Suntem 5 la numar si avem cam 16 ani.Jucam acest sport superb in Strandul Studentesc.Avem o minge decenta dar nu avem echipamentul caracteristic acestui sport.Si ce daca? E la fel de frumos si fara. Cand ne adum mai multi folosim diferite scheme de joc si punem mult suflet in jocul nostru! Daca vreti fiti colegii nostri de echipa,dati-ne mail-uri pe adresa nkelul@yahoo.com
Nkelu
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Ian 20, 2004 11:25 pm
Localitate: Bucuresti

Care ar vrea sa joace baschet/hochei?

Mesajde Red_Mustang » Vin Ian 30, 2004 8:02 am

Care ar vrea sa joace baschet/hochei?

Argumentati-va parerea !
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

mamaligilor!

Mesajde Nkelu » Dum Feb 01, 2004 5:56 pm

Ce ma oftic cand vad ca va uitati doar la subiectul asta si nu-mi raspundeti! Va place deci fotbalul american televizat. Chiar nu e nimeni interesat?
Nkelu
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Ian 20, 2004 11:25 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Vince Carter » Lun Feb 02, 2004 1:34 am

Pai eu as vrea sa joc basket la un club da' nu am unde... asa ca mai joc si eu pe unde apuc ... prin vreo sala inchiriata sau la Politehnica sau prin curtzi de liceu (Cuza, Dante Alighieri) sau prin Studentesc. BLA. Ar fi marfa sa am unde sa joc (SUPER), dar faza e ca am 19 ani si nu prea am bani ca sa imi permit sa ma duc la un club (chiar daca m-ar primi la 19 ani).
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Mr Teo » Lun Feb 02, 2004 3:25 am

Nkelu scrie:Salutari tuturor pasionatilor de fotbal american! Am o mini echipa de fotbal american si as dori sa am mai multi coechipieri! Suntem 5 la numar si avem cam 16 ani.Jucam acest sport superb in Strandul Studentesc.Avem o minge decenta dar nu avem echipamentul caracteristic acestui sport.Si ce daca? E la fel de frumos si fara. Cand ne adum mai multi folosim diferite scheme de joc si punem mult suflet in jocul nostru! Daca vreti fiti colegii nostri de echipa,dati-ne mail-uri pe adresa nkelul@yahoo.com

Eu as juca omule si sunt interesat dar nu sunt in locul unde trebuie(sunt in Alaska).
Daca vreti sau aveti nevoie va ajut cu alte faze gen: reguli, locuri de unde sa cumparati mingi, echipament..etc.
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde Red_Mustang » Lun Feb 02, 2004 8:29 am

Vince si mie imi place baschetu' si joc si yo tot pe unde apuc...get it ?
La cluburi ce sa prinzi ca la noi in romania (cat de mult respect yo tara asta-d'aia scriu cu lit mica) toti intra la echipe pe pile si ... relatii

In schimb am facut hochei 2-3 ani de zile si am avut o lovitura la genuchiul stang si nu mai pot juca...asta e !
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Lun Feb 09, 2004 10:04 am

Vince cu tot respectul ti-o zic dar la 19 ani nu gasesti un club unde sa joci in nici o tara din lume! ;P Pt. ca la varsta asta trebuia deja sa ai ani buni de basket in spate si sa joci regulat intr-un campionat.

Solutia ramane sa inchiriezi o sala, in Romania e mai greu dar daca va strangeti mai multi pana la urma gasiti.



Bad-Wolf nu e de vina tara ci oameni care o conduc si mai ales oameni care nu inteleg asta
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Mar Feb 10, 2004 12:38 am

Pai asta am si facut. Am dat 8 de la trei sambata trecuta LOL. Daca va intereseaza sa jucati poate vorbim mai multi, ne strangem si inchiriem sala (ma ocup eu) si jucam. 250.000 pe luna, 3 ore sambata, deci 12 ore pe luna in total.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Red_Mustang » Mar Feb 10, 2004 7:38 am

Yo unu' as fi interesat...unde ?
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Mie Feb 11, 2004 2:02 am

La sala la Cuza. Adica pe langa Magazinu Titan, Salajan. Cosurile la 3m, tocmai bune de slamuri, tot ce vrei. E marfa.

Daca vrei ne intalnim si iti arat, poate jucam ceva in curte. LOL. Cand s-o mai incalzi. :sal:
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde dj_jaxxx » Mie Feb 11, 2004 4:16 pm

Cosurile la 3m sunt bune de slamuri? :D Adica na...eu am 1m 83cm si nu cred ca ating panoul. Vince...tu cat de inalt esti domle?
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Joi Feb 12, 2004 12:23 am

1.83 LOL. Tzi se pare ciudat?
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde COSS+min » Joi Feb 12, 2004 11:18 am

Vince tu ai mai fost pe la Cuza? Zi-mi numele cu care esti cunoscut acolo

Care e treaba cu cosurile de 3 m? Adica sunt mai joase decat normal?

Si eu am pe la 1.83-84 :) !
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Joi Feb 12, 2004 6:30 pm

Faza era ca nu intelegeam cum puteti sa faceti slam-dunk la un cos de 3m daca aveti doar 1.83 :) Eu deabea ajung la plasa. :)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Vin Feb 13, 2004 12:22 am

LOL. Pai ma rog... depinde de detenta fiecaruia, de ce varsta are, de musculatura, de tehnica de bla bla bla. Anyway, in Cuza ma cunoaste lumea ca Boby sau Robert. Si da, cosurile sunt la 3 m in loc de 3.05 m cat ar trebui (adica 10 feet - ca in NBA). Deci cu 5 cm mai jos cam asa. :D
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

mamaligilor 2

Mesajde Nkelu » Vin Feb 13, 2004 11:33 am

Ce fani ai fotbalului american are Romania,daca aproape nimeni nu vrea sa-l joace? Uitat-ti-va din nou la topic!
Nkelu
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Ian 20, 2004 11:25 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde santaclaws » Vin Feb 13, 2004 1:34 pm

omule, eu m-as baga la un fotbal american. mai ales ca de obicei joc basket pe studentesc, asa ca ar fi aproape. eu am fo 24 de ani ... sper ca primiti si pensionari. daca mai gasesc amatori, o sa iti zic.

in liceu am incercat vreo citeva ore de fotbal american, dar pe asfalt (pe terenul de fotbal). s-a lasat cu julituri pina la o barba sparta (nu de pumn, ci din cadere :-P) dar a fost super meserias. daca ar fi sa jucam pe iarba cred ca ar fi demential .....

pina se face mai cald afara tinem legatura pe forum ... desi poate ca ar merge si pe zapada, daca ar fi zapada ca lumea. nu stiu insa daca mai sunt amatori de fotbal american pe zapada.
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

in sfarsit

Mesajde Nkelu » Sâm Feb 14, 2004 12:15 am

Ce bine imi pare ca am primit un raspuns! In afara de Santaclaws,cum te mai cheama?Si da,primim si "pensionari"! Sa stii ca noi jucam duminica asta pe la 11! Esti binevenit!
Nkelu
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Ian 20, 2004 11:25 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Red_Mustang » Lun Feb 16, 2004 7:59 am

Vince Carter scrie:La sala la Cuza. Adica pe langa Magazinu Titan, Salajan. Cosurile la 3m, tocmai bune de slamuri, tot ce vrei. E marfa.

Daca vrei ne intalnim si iti arat, poate jucam ceva in curte. LOL. Cand s-o mai incalzi. :sal:

Daca e in curtea liceului Cuza...sunt de-acord...Singura problema e ca nu sunt prea inalt...adica 1.76 ajunge :D ? Nu prea cred...In schimb vreau so joc...N-am mai jucat de prin octombrie (last year)...
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Mar Feb 17, 2004 2:57 am

Pai... hmm... hai ca vedem noi cum facem... eu ziceam sa jucam in sala ca e marfa, numai ca tre' sa mai strangem niste oameni... ca sa jucam un 5 la 5 si sa platim sala. Ar fi super marfa, doar sa gasim oamenii.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Red_Mustang » Mar Feb 24, 2004 7:31 am

1,2 as mai putea aduce yo...Am fi 4...deci ar mai trebui 6... Bine ca ai avut initiativa =D
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Mie Feb 25, 2004 1:34 am

De fapt tre' sa fim 12... si in plus fiecare sa fie "able" sa dea 250.000 pe luna... daca e sa vad daca fac rost eu de altii dar si tu sa intrebi intre timp pe aia 4 daca pot sa dea 250.000.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Red_Mustang » Mie Feb 25, 2004 7:27 am

250.000 pe luna de caciula sau de 4 insi (adica stranse toate persoanele la loc ?)
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Mie Feb 25, 2004 6:41 pm

De fiecare. Adica dai 250.000 pentru 12 ore. (3 ore in fiecare sambata sa zicem, de 4 ori pe luna).
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Red_Mustang » Vin Feb 27, 2004 10:35 pm

Oki Doki...Sa anunti cand ai facut rost de restul de insi ca eu am vb deja cu unul si e de acord...mai trebuie sa vb la sf. saptamanii(eventual sf lunii) si...mai discutam...
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Vin Mar 05, 2004 10:39 pm

Vince tu ai aranjat cu directorul, sa vezi cand s-ar putea ?

Si de unde ai scos pretul asta?
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Vin Mar 05, 2004 11:40 pm

Pai eu cunosc pe altcineva care cunoaste acolo. Si el mi-a zis pretu. Oricum e de incredere. PM
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Red_Mustang » Vin Mar 26, 2004 11:34 am

Bai Vince se apropie vacanta (mai e doar o saptamana) si ce facem ? Noi avem banii pregatiti si suntem vreo 3 insi !
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Sâm Mar 27, 2004 12:50 am

Hmm hai ca vorbesc eu maine cu ala. Sa vedem - da' tre' sa fim mai multi.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde F@llen Angel » Mar Mar 30, 2004 4:54 pm

Bai si yo m-as baga la un baschet(invat in Cuza) si... il cunosc pe BaDWolf, daca e let us know ca vine acu' vacanta ! :)
Artificial Intelligence is no match for human stupidity.
Avatar utilizator
F@llen Angel
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mar 29, 2004 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori