Sa ne organizam

Sa ne organizam

Mesajde Drik » Mie Mar 31, 2004 8:57 am

:dir: daca nu ne organizam, nu vom putea face fata comercialului!
Cineva tre' sa i-a atitudine.Ex.Eu sunt din br si nu stiu dc exista Undeground hh la mine in oras.
Cand voi vedea shi eu un concert Undergroun hh in br?
Big UP! ;-)
Cu ochii larg inchisi...spre plus infinit
Avatar utilizator
Drik
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Mar 30, 2004 11:00 pm

Mesajde tUdOrUK » Lun Apr 05, 2004 3:15 am

-cand scoate careva banu
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

:)

Mesajde rap_t_one » Lun Apr 05, 2004 3:47 pm

:o Pai organizeaza-te : ia si fa-ti piese , cauta pe cineva sa cante cu tine si inviati mishcarea la tine in orash .... ! Apucati-va de lucru ! astfel veti da voi concerte ... daca te tine :) GOOD luck !
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde TheSmoker » Lun Mai 17, 2004 7:41 am

nu, adevaru ca cel mai corect aia a fost, cand vei scoate banu u sau careva de acolo ca sa chemi pe careva sau cum a zis si raptone cand vei avea formatzie u :p
Sunt un uitat din popor in istorie cu glorie
Sunt intr-un foc scanteia de victorie!
Avatar utilizator
TheSmoker
Junior Member
 
Mesaje: 261
Membru din: Joi Feb 27, 2003 12:00 am

Mesajde sadox » Mar Mai 18, 2004 1:26 pm

Atata vreme cat va exista shi va persista mentalitatea "mens rea" nu va fi nimik,pentru ca omu' obishnuit ascultator de caterinci shi muzica de voie buna cand aude hh under deja da pe spate ca nu shtie cu ce se mananca shi cine dracu' mai sunt shi aiah care canta asha ceva la noi in tzara ?.Vreau sa spun ca shi unde stau yo underu' e considerat muzica ciudata ,muzika neintzeleasa shi daca te apuci sa-i zici cuiva ca ascultzi under deja te priveshte ca pe un paria shi astah ma deranjeaza dar nu atat de mult inkat sa ma determine pe mine sa nu mai ascult hh under.Mai nou nici emisiunea YO nu reusheshte sa ma motiveze cum o facea inainte cand era DOX,sper sa se remedieze situatzia ca altfel n-ajungem nikaieri.

P.S. Am avea nevoie de fapte nu de vorbe!
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde Drik » Mie Mai 19, 2004 7:10 am

total de acord!Bine zis Sadox
Cu ochii larg inchisi...spre plus infinit
Avatar utilizator
Drik
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Mar 30, 2004 11:00 pm

Paria ...

Mesajde rap_t_one » Mie Mai 19, 2004 9:39 am

Hmmm ... Sa ma trateze unu ca pe paria ( cel putin s-o vad in ochii lui ) ca am mai scuipat unu odata ! Un mosh se uita la bazmaua mea cu cranii ... (eram shi cam beat ) ... si i-am luat basca de proletar din cap si i-am dat cu ea in strada !!!
Sau ashtia de pe la mine de pin orash ... poola mea eu cand vad rapperi sau punkeri sau rockeri ..deshi nu-i cunosc ... le dau cu " Pace frate ! " ! unii se uita mirati ... alti raspund !
DEci chestia e ca in peste tot nimeni nu ia atitudine ! Si ma voi ocupa de asta pe craiova ... ca sa fac ceva mai mult !!! Bisericute !
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde sadox » Mie Mai 19, 2004 12:41 pm

rap_t_one scrie:Hmmm ... Sa ma trateze unu ca pe paria ( cel putin s-o vad in ochii lui ) ca am mai scuipat unu odata ! Un mosh se uita la bazmaua mea cu cranii ... (eram shi cam beat ) ... si i-am luat basca de proletar din cap si i-am dat cu ea in strada !!!
Sau ashtia de pe la mine de pin orash ... poola mea eu cand vad rapperi sau punkeri sau rockeri ..deshi nu-i cunosc ... le dau cu " Pace frate ! " ! unii se uita mirati ... alti raspund !
DEci chestia e ca in peste tot nimeni nu ia atitudine ! Si ma voi ocupa de asta pe craiova ... ca sa fac ceva mai mult !!! Bisericute !


Ei acumah nici kiar ashah, nu tre' sa recurgi la violentza mai mult sau mai putzin domestika pentru a arata ca eshti rapper,pentru ca tot am dus vb. de violentza tokmai discutasem azi cu un x-rapper care acuma s-a dat pe rock iar la o discutzie asha la rece am aflat de la el ca "rapu' este o muzika violenta" ceea ce-i total in contradictzie cu parerea mea.So....drept urmare nu tre sa ne spargem in bashini in fatza celor care nu pricep sa aratam cat de bashtani suntem noi .Iar aici nu m-am referit doar la tine rap-t-one pentru ca n-am nimik cu tine ci m-am referit la cei care se simt in situatzia astah shi kontinua sa ramana in concordantza cu stupida mentalitate de turma.Singurul lucru pe care trebuie sa-l facem este sa ne inarmam cu multa atitudine shi respect atata tot!PACE!
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Da

Mesajde rap_t_one » Vin Mai 21, 2004 11:47 am

Respect ...
Asha ziceam shi de manelari ... Nicioadata nu am avut nimic cu preferita unuia altuia pentru muzica ! Dar cand tu eshti catalogat drept asha shi pe dincolo ... iti ieshi din pepeni ! Asha ca am mai schimbat atitudinea!
Shi la faza cu ala cu basca , nu am fost violent dar deja te saturi !
Shi i-am dat motive sa se uite si dupa mine si sa bombane in gura mare , ca in momentu in care m-a vazut bombanea ampulea sis e uita la mine ... un fel de mustrare ! Un fel de : " mata te vazu bah ?? " Asha ssa zic !
Deci ! RESPECT societatii comuniste !
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde Drik » Mie Mai 26, 2004 8:35 am

At cand esti privit ca un paria tre' sa dovedesti contrariul!
Cineva spunea ca miscarea noastra nu la fel ca a rockerilor adica mai slaba...
unitatea respectul inseamna tot.Cum pula mea sa fac trupa daca eu vreau doar sa ascult.Eu m-am referit la faptul ca daca s-ar face intalniri intre hh din orase dif am fi mai uniti.
Ati vazut la Sighisoara cum se strang rockerii si nu numai!Noi de ce nu?
"copiii la genul rap se-mbraca dar asculta manele/nu poarta decat sepci in cap prostia s-o acopere"
Cu ochii larg inchisi...spre plus infinit
Avatar utilizator
Drik
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Mar 30, 2004 11:00 pm

Pentru ca !!

Mesajde rap_t_one » Mie Mai 26, 2004 1:06 pm

Hai sa dau cateva exemple ! In cultura hiphop avem de-a face cu mai multe tipuri de oameni : mai culti mai dumb shi tot asha !
Tre sa-i cautam fiecare pe cei carte ni se potrivesc si sa facem ceva!
Ideia e ca eu cand voi termina sesiunea ... ma voi apuca sa caut ceva oameni cu dragoste de hiphop si sa facem un squad ceva ! :)
graferi, b-boys , musicianz!!
Try this at home ! shi daca ai incerca sa dai la mic sau la platane ce se intampla ??
Pana acu sunt multumit ca le-am facut pe toate ... break mai putin ca nu prea ma mai lasa burta :))
Dar ... cauta vocatia !
Shti ce ma oftica pe mine ? ca nu-mi pot achizitiona un picup fain si nishte scule calumea ... sa ma pot apropia de "the real thing " ;)
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Mie Dec 15, 2004 2:07 pm

Of ca nu esti singuru pe care il roade ca nu are un pick-up cat de cat.Cred ca ti-am mai si zis ca imi doresc de nu stiu cand niste scule adevarate si crede-ma ca nu m-ai mai scoate din casa o perioada de timp.Probabil cand o sa imi permit,cand voi avea banii mei,o sa imi iau,daca va mai conta atunci.Ca vad ca incet incet toate "visele" mele de cand eram "mai mic" devin tot mai irealizabile.Probabil cand imi voi permite asa ceva o sa am alte activitati mult mai importante si anume a supravietuii intr-o tara ca asta.Cat despre organizare....e frumos,romantic si mirific ce zici tu Drik,dar sincer la ce hip-hop-eri cunosc eu nu merita sa faci asa ceva.Cativa care chiar gandesc,restul "wanna bees" care gandesc cat se poate de infatil si inca nu au trecut peste stadiul de "mama frate ma pun azi in cap".Oricum ar fi interesante intalniri dinastea pt ca am putea sa vedem lume noua si poate si pe cei cu care iti "pierzi timpul" pe YM(se stiu ei).Doar din punctul asta de vedere cred ca ar merita asa o organizare.Poate gresesc.

Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm


Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron