O campanie PRO WEED asta vreau

Forumul asociat fanclubului Parazitzii

O campanie PRO WEED asta vreau

Mesajde Neddy » Lun Apr 26, 2004 3:26 pm

atzi fi de acord ca parazitii sa inceapa si o campanie de legalizare(sau macar de tolerare) a marijuanei?
pana acum campaniile care le-au facut(Anti-Playback si Jos cenzura) si-au indeplinit cat decat obiectivul
Avatar utilizator
Neddy
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Mie Iul 10, 2002 11:00 pm

Mesajde MonsterSnatch » Lun Apr 26, 2004 4:25 pm

Neddy scrie:pana acum campaniile care le-au facut(Anti-Playback si Jos cenzura) si-au indeplinit cat decat obiectivul


..in ce masura?! playback se face in continuare si CeNzurA e in floare..
clar ca s-a realizat ceva prin campaniile respective insa personal nu cred ca avem nevoie de o campanie pentru legalizarea canabisului. sansele reale pt o astfel de reforma tind spre un mare zero barat.
\\Plus ca change, plus c`est la même chose ...
\\a.karr
Avatar utilizator
MonsterSnatch
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

"I would if i could but i can't so i won't"

Mesajde dicky » Lun Apr 26, 2004 5:41 pm

foarte multa lume vb de weed.foarte multi dintre ei nu stiu cum weedul arata.sunt doar vb aruncate in vant.in legatura cu legalizarea......parazitii sunt doar niste hip-hoperi.nothing more.talking is easy.Get to the real life.
dicky
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Mar 31, 2004 1:54 am
Localitate: chicago

Mesajde h0va » Mie Apr 28, 2004 9:49 pm

Neddy scrie:atzi fi de acord ca parazitii sa inceapa si o campanie de legalizare(sau macar de tolerare) a marijuanei?
pana acum campaniile care le-au facut(Anti-Playback si Jos cenzura) si-au indeplinit cat decat obiectivul


du'te bah shi pune mana pe o carte..bah ce boala am io pe ajtia kre nu faq diferentza intre fictziune shi realitate..bah baiete baga'tzi mintzile in cap!!!

weed=drog=BAD..asha k pt preshcolari!!!

eu sunt pt o campanie kre sa legalizeze baiataia cu rigla la palma shi urecheala pt copiii care in loc sa'shi vada de carte trag liniutze prin cluburi, baga'n vena shi fumeaza iarba..

daca vrei Vicii cumpara albumu' lu Cheloo!!!!!!!!!!!!!!!!

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

no way!

Mesajde sadox » Joi Apr 29, 2004 8:32 am

Sunt total de acord cu promovarea campaniilor anti-playback shi jos cenzura dar nu acelashi lucru pot spune despre legalizarea ierbii,sunt cu totul impotriva,indiferent de ce cred restuh' care poate o consuma.Avem destule anomalii in tzara asta asha ca........no offense pentru cei care se simt.PACE!
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

of of of

Mesajde Neddy » Joi Apr 29, 2004 2:49 pm

stiti cati oameni au murit de cand a aparut tutunul si pana acum?
milioane
stiti cati oameni au murit din cauza ierbii de cand a aparut si pana acum?
NICI UNUL
aia care fumeaza iarba si pe urma isi baga in vena heroina sunt niste prosti sau niste copii
asa ca intai documentati-va si pe urma dati voi sfaturi bai "doctorilor"
Avatar utilizator
Neddy
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Mie Iul 10, 2002 11:00 pm

si inca ceva

Mesajde Neddy » Joi Apr 29, 2004 2:58 pm

stiti dc nu se face nimik in tara asta?
din cauza ca foarte multi gandesc ca voi
si voi ce credeti ca daca se va tolera iarba toata lumea va fuma fericita oriunde ?
NU
se vor face localuri speciale unde nu vor avea voie sa intre decat persoane majore
daca te va prinde ca fumezi pe strada ti se va da o amenda usturatoare si daca te vor prinde ca vinzi pe strada ,fara discutie puscarie
insa e bine ca daca fumezi in localurile specializate nu te vor baga la parnaie
ci te vor lasa sa te rupi legal
parerea mea :cei care gandesc ca voi ar trebui sa asculte alte genuri de muzica in nici un caz hip-hop
Avatar utilizator
Neddy
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Mie Iul 10, 2002 11:00 pm

Mesajde Uncle Boggy » Joi Apr 29, 2004 4:15 pm

Deci dupa tine Neddy toti cei care asculta hip-hop ar trebui sa se rupa in doua doar ca sa te simti tu bine ca tragi. Ascult hip-hop de multa vreme, si apreciez genul dar asta nu inseamna ca trebuie sa fac acum tot ceea ce zic ei in melodiile lor. Ca atunci ar trebui sa ma iau dupa Eminem, sa pun mana pe pusca si sa o omor pe prietena mea.
Avatar utilizator
Uncle Boggy
Junior Member
 
Mesaje: 84
Membru din: Dum Noi 17, 2002 12:00 am

Mesajde MonsterSnatch » Joi Apr 29, 2004 4:38 pm

Neddy scrie:stiti cati oameni au murit din cauza ierbii de cand a aparut si pana acum?
NICI UNUL
[..]asa ca intai documentati-va si pe urma dati voi sfaturi bai "doctorilor"

..doctore, au murit destui si din cauza consumului de canabis: supradoza + inima slaba era de cele mai multe ori cauza. anyway, nu e asta subiectul discutiei..
pace
\\Plus ca change, plus c`est la même chose ...
\\a.karr
Avatar utilizator
MonsterSnatch
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

ha ha ha ha ha ha ha

Mesajde Neddy » Joi Apr 29, 2004 9:13 pm

supradoza de cannabis
la cine o sa-i spui treaba asta o sa rada de tine ca de benny hill
stii care e doza mortala de cannabis?
din cate am citit io vreo 8 kile
nu am auzit pe nimeni care sa fumeze 8 kile de iarba
8 kile de iarba nu le fumezi nici intr-un an
si nu zice nimeni sa faci ceea ce asculti in muzik
da nici sa fii dala care sa bei numa apa minerala
oricum un joint pe luna e sanatate curata
Avatar utilizator
Neddy
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Mie Iul 10, 2002 11:00 pm

Mesajde tester » Joi Apr 29, 2004 10:36 pm

Daca vreti mai multe amanunte depre marijuana va propun sa dati u ochi pe forumul de underground marijuana drog or... http://www.fanclub.ro/showthread.php?t=6855

Eventual dupa ce va lamuriti un pic care e trebea cu marijuana puteti discuta despre o campanie "pro weed" a trupei Parazitii.

P.s Acolo si aflati care ar fi, cel putin teoretic, supradoza de marijuana necesara (vreo 8 kile)

Neddy care vorbesti in versuri, un joint pe luna nu e sanatate curata:)
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde superbiggy » Joi Apr 29, 2004 10:46 pm

tester threadul despre care le vorbesti tu se gaseste la UNDERGROUND si este pe primul loc de la aparitia sa, exista si un sondaj acolo si dezbaterile sunt mult mai argumentate. acolo si eu sunt sustinatorul miscarii de legalizare a consumului de marijuana in Romania iar threadul de numeste MARIJUANA DRUGS OR NOT DRUGS. Keep up smokers !
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde muffinass » Vin Apr 30, 2004 12:30 am

Grav viitorul tineriilor in ROmania daca toti gandesc ca tine Neddy...de fapt, si aici in canada sunt multi idioti care vor acelasi lucru.
O sa raspund direct la ce ai zis, dupa care o sa intru in aberatiile mele.

Neddy scrie:se vor face localuri speciale unde nu vor avea voie sa intre decat persoane majore
daca te va prinde ca fumezi pe strada ti se va da o amenda usturatoare si daca te vor prinde ca vinzi pe strada ,fara discutie puscarie
insa e bine ca daca fumezi in localurile specializate nu te vor baga la parnaie
ci te vor lasa sa te rupi legal

mda...bai, nu stiu in ce tara traiesti tu, da' de unde POOLA mea sa aiba romania bani sa bage legislatura asta? Iti dai seama de cati bani ar fi nevoie sa cladesti locuri speciale, sa platesti alti politisti care sa patruleze zona si localul, sa organizezi tratate de import de iarba...esti un cretin, sincer. Nu imi pot imagina ca tinerii de zi in Romania nu au nimic in cap decat sa iasa la bairamuri si atat. Da' nea jeane...tu nu crezi ca banii aia care s-ar duce pe curul tau de 'fumator' ar fi mai bine distribuiti la aziluri de batrani sau chiar spitale?!?!
Si da nea jeane...sa vezi tu ce mare control asupra ierbii va fi daca chiar se va 'legaliza'. Toti pustani si aurolacii prosti s-ar duce sa se rupa in 'cafenele'. Tu crezi ca societatea Olandei (unde e legal) e egala cu cea a Romaniei? Nu stiu daca tu ai observat, dar Romania nu stie aproape nimic despre iarba, si ca sa introduci un asemenea element in societate pai nene ti-ar trebui sa faci o campanie de un an intreg sa educi lumea. Ca sa nu mai zic de cati minori ar fuma ilegal. Ia spune-mi tu mie, despre ce control vorbesti tu, cand in ziua de azi se fura in stanga si-n dreapta si spaga/mita e in floare?
Neddy scrie:parerea mea :cei care gandesc ca voi ar trebui sa asculte alte genuri de muzica in nici un caz hip-hop

Copil mai esti. Auzi, tu stii pentru ce a fost 'facut' hip hop-ul? Te rog, mergi si citeste ceva despre istoria hip hop-ului, si apoi vino tu aici sa ne dai peste fata cu idei imature de genul asta. Presupun ca asculti numai cretinatati de hip hop nu? Gen Master P si Juvenile...

Mda...si acu' sa revin la aberatiile mele: deci, iarba este un drog social care iti fute viata (nu sanatatea) si traiul de zi cu zi daca nu stii cum sa te comporti. Multa lume nu poate asimila viata lor si iarba fara a creea schimbari radicale in modul lor de viata. Iar in Romania cred ca asta al fi cel mai daunator lucru.

Neddy, asculta 'egali din nastere' si spune-mi daca societatea de care vorbeste ombladon chiar are nevoie de asa ceva. Cand batranii n-au ce sa manance si guvernul stoarce lumea de bani pan' la culme, tu vrei sa scapi de realitate saracul de tine? Poate daca te-ai gandi la campanii anti-guvernamentale si anti-coruptiei ai face ceva bun pentru societate. Pana atunci stai pe bara si rupe-te cat vrei de mult, ca altceva nu vei primi de la viata.
As scrie un eseu intreg de ce iarba nu e sanatoasa in general, da' prea am scris acum.
Poate ca am fost prea vulgar si nesimtit, dar Neddy, incearca sa scoti tonul meu negativ si sa citesti printre randuri la ce am scris si sa-mi spui daca nu am dreptate.
Atat.
"sunt inzestrat cu- deosebita putere,
ce poate lasa kiar si bolta cereasca fara stele..."
/
tehnica ta....este minunata
Avatar utilizator
muffinass
Junior Member
 
Mesaje: 128
Membru din: Sâm Feb 23, 2002 12:00 am

Mesajde tester » Vin Apr 30, 2004 1:06 am

superbiggy absolut corect, forumul este pe primul loc acolo si chiar am postat recent.

muffinass iti propun sa continui cu argumentele tale pe forumul acesta http://www.fanclub.ro/showthread.php?t=6855 pentru ca spui atatea prostii din auzite ca nu stiu de unde sa incep.

Chiar te rog sa scrii eseul ala despre iarba, ca am cam ramas fara material si combatanti.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde muffinass » Vin Apr 30, 2004 2:59 am

tester scrie:superbiggy absolut corect, forumul este pe primul loc acolo si chiar am postat recent.

muffinass iti propun sa continui cu argumentele tale pe forumul acesta http://www.fanclub.ro/showthread.php?t=6855 pentru ca spui atatea prostii din auzite ca nu stiu de unde sa incep.

Chiar te rog sa scrii eseul ala despre iarba, ca am cam ramas fara material si combatanti.

e nu ma inebuni. Hai zi ce prostii spun din auzite. Hai sa vedem ce ai presupus tu despre mine.
Mancav-ash gura de increzuti
Astept argumente la 'prostiile' mele
"sunt inzestrat cu- deosebita putere,
ce poate lasa kiar si bolta cereasca fara stele..."
/
tehnica ta....este minunata
Avatar utilizator
muffinass
Junior Member
 
Mesaje: 128
Membru din: Sâm Feb 23, 2002 12:00 am

Mesajde MonsterSnatch » Vin Apr 30, 2004 8:17 am

Neddy scrie:supradoza de cannabis
la cine o sa-i spui treaba asta o sa rada de tine ca de benny hill
stii care e doza mortala de cannabis?
din cate am citit io vreo 8 kile
nu am auzit pe nimeni care sa fumeze 8 kile de iarba
8 kile de iarba nu le fumezi nici intr-un an
si nu zice nimeni sa faci ceea ce asculti in muzik
da nici sa fii dala care sa bei numa apa minerala
oricum un joint pe luna e sanatate curata

..supradoza e relativ! la o inima slaba ajung cateodata 1-2 jointuri!
\\Plus ca change, plus c`est la même chose ...
\\a.karr
Avatar utilizator
MonsterSnatch
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde h0va » Vin Apr 30, 2004 9:47 pm

muffinass scrie:e nu ma inebuni. Hai zi ce prostii spun din auzite. Hai sa vedem ce ai presupus tu despre mine.
Mancav-ash gura de increzuti
Astept argumente la 'prostiile' mele


fratzie nu te consuma de pomana..acilea orice post mai lung de 10 cuvinte care nu contzine cuvantul cheie "pooola" e catalogat drept ineptzie..sau stai k sa ma erijez intr'un idiot get'beget sunt "aberatzii"..nu degeaba zice Ombla:"copii la genu' larg se'mbraca dar asculta manele/nu poarta nimic in cap decat shepci prostia s'o acopere!" (smth like that..)..

pisham'ash pe ea de mishare dak asta e mishkarea rapa din rom..bah cum reushesk romanii sa ia mereu ce'i de kkt din tot ce vine din exterior?

bah capete seci dak voi din hh luatzi:iarba,alcool,gang'bang,jigodism shi nepasare: datzi'va foq la cd'uri, visors'uri shi baggies'uri..

bah capete seci hh in viziunea moderna este modalitatea perfecta de a exprima nijte nemultzumiri, de a trage nejte semnale de alarma de a incerca sa combata cat mai multe dintre tarele societatzii in care traim..deci hh'erii tre' sa fie oameni cu capu' pe umeri nu in nori de fum de mahoarca..vretzi sa va rupetzi rupetzi'va'n pewla mea cu vodka saniutza..astea sunt prl romaniei azi mah?!? legalizarea marijuanei? cand ajtia se taraie de 3 ani cu legea ce ar trebui sa legalizeze prostitutzia?!?

vretzi o romanie moderna..la fel ca Olanda? boooooooooon pey atunci o sa'shi ceara shi p0p0narii drepturile sa poa' sa se friga'n kur legal shi poa' sa se shi ia la biserica..hmm..ce zicetzi de asta...eventual cva cu rezolvarea prl tziganilor..pewla mea nu vedetzi ca sunt discriminatzi, sa le dea locuri de munca...kkm'ash pe solidaritatea romaneask..cand vine f'un ungur shi zice "vreau shi io universitate in limba materna" il trimitetzi totzi acolo pa unde a ieshit..unde va e spiritul reformator..pewla mea shi va mai numitzi hh'eri bah d'aia stramba totzi comunishtii ajtia din nas cand afla ca ascult parazitzii..deja ne asociaza cu golanii care freak menta pe gardu' din fatza blocului sau lustruiesk statzia de metrou din romana..k sa parafrazez un hh'er autohton "hh'erii se cunosc nu se inventeaza"..renuntzatzi sa va mai purtatzi ca nejte copii..maine'poimaine trantitzi un copil shi cu ce pewla mea o sa'l hranitzi cu salata de canabis shi in biberon ii bagatzi un kil de jim beam shi gata?!..pt cei care au dubii mai rulatzi odata de la jumate "avort verbal"(para), rulatzi "rock bottom"(em), rulatzi "changes"(2pac)..shi cel mai bine ar fi sa ascultatzi piesele cu mesaj social de pe albumele de hh romanesc nu caterincile ca nu prea merge sa faci mijto pe burta goala..

frate muff pha frate ce vrei cu viatza ta..aici e o cauza pierduta..putzini sunt in stare "sa citeasca printre randuri"..aici putzini sunt cei care shtiu sa citeasca..shi shi mai putzini sunt cei care intzeleg ceea ce citesc..

word

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde superbiggy » Vin Apr 30, 2004 10:47 pm

Mai copii sunte-ti de belea mai, lasati iarba si consumul ei pe seama oamenilor mari, a consumatorilor, a toxicomanilor, a vizionarilor, a artistilor sau cum mai doriti voi sa ne categorisiti pe noi fumatorii de ceva mai bun , sac sac sac dar nu-i tutun,... merge-ti si bagati-va capul in cur si nu va mai face-ti voi griji de ziua de maine ca pentru voi oricum o sa fie la fel, toamna, ploaie, rece si vant.
Pentru toti consumatorii indiferent de varsta, etnie, sex, orientare sexuala, religie, apartenenta politica, etc:
Va doresc de 1 Mai muncitoresc un fum bun si ceai turcesc.
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde yummy » Vin Apr 30, 2004 10:53 pm

uimitor spui si tu ceva argumentat...si trebuie sa fiu de acord cu tine...in romania nu se poate face o asemenea campanie si sa fie inteleasa cu adevarat...dar mai cred si ca fiecare ar trebui sa poata sa fie liber sa alega atata timp cat cei care fumeaza iarba acum sunt o gramada...si cred ca daca alegi sa fumezi iarba si faci asta si legal e mai bine daca sa te ascunzi.

y0ung_h0va scrie:bah capete seci hh in viziunea moderna este modalitatea perfecta de a exprima nijte nemultzumiri, de a trage nejte semnale de alarma de a incerca sa combata cat mai multe dintre tarele societatzii in care traim..deci hh'erii tre' sa fie oameni cu capu' pe umeri nu in nori de fum de mahoarca..
zici tu............inca ceva...tu esti fan parazitii, nu? da' parca oamenii fumeza iarba...stii nu mi-o lua in nume de rau da' nu se contrazice statutul asta cu ceea ce gandesti....sa nu ma intelegi gresit acum, nu zic ca daca esti fan parazitii trebuie sa fii antifeminist, sa fumezi, sa tragi, etc, da' "nu sunt cu capu-n nori am in cap norii de fum, daca ma-ntorci cu capu-n jos cad vreo 10g acum" sau " vreau sa vad acum doar partea frumoasa, mainile in aer care inca fumeza, daca cineva intreaba o ard in focuri, 002 doar alcool, sex droguri" iti spune ceva?
pt faza:
y0ung_h0va scrie:bah capete seci dak voi din hh luatzi:iarba,alcool,gang'bang,jigodism shi nepasare: datzi'va foq la cd'uri, visors'uri shi baggies'uri..
sunt total de acord cu tine pt ca eu consider ca daca asculti hh nu trebuie sa te apuci sa faci tot ce zic aia in versuri ci trebuie sa vezi printre randuri
[color=DarkGreen] minte-ma-n gura ma-tii ca te mint si eu![/color]
yummy
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Vin Apr 23, 2004 9:29 am
Localitate: .

alt istetz,...

Mesajde superbiggy » Vin Apr 30, 2004 11:15 pm

MonsterSnatch scrie:..supradoza e relativ! la o inima slaba ajung cateodata 1-2 jointuri!


cind o sa se auda ca cineva a fumat marijuana si a intrat in coma din cauza supradozei eu ma voi lega cu testiculele de balustrata si voi sari de la balcon !
So help me GOD !,...
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde muffinass » Sâm Mai 01, 2004 12:10 am

superbiggy scrie:Mai copii sunte-ti de belea mai, lasati iarba si consumul ei pe seama oamenilor mari, a consumatorilor, a toxicomanilor, a vizionarilor, a artistilor sau cum mai doriti voi sa ne categorisiti pe noi fumatorii de ceva mai bun , sac sac sac dar nu-i tutun... merge-ti si bagati-va capul in cur si nu va mai face-ti voi griji de ziua de maine ca pentru voi oricum o sa fie la fel, toamna, ploaie, rece si vant.

Omule, am fumat iarba timp de 2 ani, si am facut si alte chestii si mai dure. Eu unul m-am lasat pentru ca nu puteam sa-mi controlez starea pe vremea aia, dar acum sunt ok. Nu am fumat de mult timp, si nu simt nevoia. Orisicum, nu ma trata ca pe un idiot care nu stie nimic despre asa ceva ca stiu destul de mult.
Problema care o vad eu in a legaliza iarba este ca nu se va face un control absolut asupra distributii si locurilor de consum. Nu am nimic impotriva ca sa fie legalizata atat timp incat lumea se poate controla si nu le altereaza viata in mod negativ. Dar tu nu-mi poti spune mie ca naiba, imediat cum Romania, va scoate niste bani care nu isi permite, si va legaliza si va drege niste localuri d-alea asa 'faine cum li au in olanda' (a se citi cu ton manelist, facut intentionat) atunci o sa vezi numai oameni cu capul pus pe umeri (cum ai fi tu, din cate am inteles) fumand. Deja pustani AICI in Toronto de 14 ani fumeaza...pai tu vrei sa-mi spui ca riscul de a raspandii iarba la minori este minuscul daca o legalizezi? Si vad acum un scenariu tipic din viata unui pustan: "Mamiiiii...hai ca ma duc cu Ionut la colt sa trag niste iarba..." Da-o-ncolo de treaba. Mai bine ati face ceva pentru heroina aia draku care face ravagii printre tinerii din Romania decat sa va relaxati mai bine.
Am sarit in halul asta, si cu un ton probabil nepotrivit de socul care l-am avut cand am vazut inconstiienta unora. Nu e destul ca una lume asculta mafia si le considera lirica ca fiind on filozofie asupra vietii (ascult si eu mafia, dar cu un sentiment de caterinca si 'gangsterism' fals), mai trebuie sa mai stricam societatea putin sa le dam niste alterante sa uite de viata de cacat in care se scalda multe familii, si sa-si vada de joint-ul lor.
Vorba lui Young-hova, hh-ul este o muzica pentru critica sociala, este un strigat catre guvernul Romaniei care se scalda de bani, timp in care tinerii aia cu capul pe umeri si-o baga-n vena.
Repet, DACA Romania ar face o campanie de educare MASIVA a societatii in ce priveste iarba, si DACA s-ar implementa metode extrem de stricte pentru distributie si consum, numai atunci sunt eu de parere ca ar fi ok.
Dar...
1) Societatea de azi, asa cum e, chiar si printr-o educare masiva TOT nu ar intelege conceptul de iarba si efectele sociale care le are (si ARE efecte sociale asupra unora, lucru care nu se poate ignora).
2) Bani nu exista - si iara ma repet, faceti va rog o campanie pentru spalarea strazilor, pentru curatarea orfelinatelor, pentru re-industrializarea sau re-cladirea unora sate/orase care sunt abandonate.
3) Oriunde in lume, mereu se vor gasi incalcari de legi...LOL si voi, in ROMANIA, vreti sa aveti legi strict impuse...mai uitati-va in jur si apoi spuneti-mi de absenta de coruptie.
Tot astept argumentul ala de la tine SuperBiggy.
Sper ca am fost cat de cat diplomatic :)
"sunt inzestrat cu- deosebita putere,
ce poate lasa kiar si bolta cereasca fara stele..."
/
tehnica ta....este minunata
Avatar utilizator
muffinass
Junior Member
 
Mesaje: 128
Membru din: Sâm Feb 23, 2002 12:00 am

Mesajde muffinass » Sâm Mai 01, 2004 12:13 am

si ca samentionez sa nu fiu luat drept bosorog blegit, in Romania ar trebui o campanie pentru eliminarea termenilor de inchisoare pentru consum de iarba complet. Dau ca dovada incidentul ala cu un anume hh-er care a fost prins fumand.
Iar treaba cu pusul in puscarie pentru heroina...trist. Sigur ca puscaria te trezeste la realitate, dar nu cred ca este cea mai buna optiune. Mai bine i-ar baga in centre de reabilitare.
gata!
"sunt inzestrat cu- deosebita putere,
ce poate lasa kiar si bolta cereasca fara stele..."
/
tehnica ta....este minunata
Avatar utilizator
muffinass
Junior Member
 
Mesaje: 128
Membru din: Sâm Feb 23, 2002 12:00 am

da da da

Mesajde Neddy » Lun Mai 03, 2004 12:12 pm

am revenit din weekend unde am baut ca porcu,m-am distrat ca porcu si AM FUMAT CA PORCU' si am ascultat HIP-HOP ca porcu asta ca sa uit de tara asta de cacat in care suntem
in fine
daca iarba se va tolera in primul rand nu guvernul romaniei va da bani pt. construirea de localuri
ci vor veni firmele puternice din olanda si vor deschide asha ceva(deci vor veni investitori straini)
muffinass zice ca a fumat iarba 2 ani (s-a lasat din motivele lui)si zice ca nu
simte nevoia sa mai traga .Ce inseamna asta? ca marijuana NU creeaza dependenta(in schimb tutunu?)
daca vreti sa cunoasteti mai multe despre campania de tolerare a marijuanei CARE VA INCEPE ducetiva pe http://www.marijuana-ro.com/forum/viewtopic.php?t=518 si cititi acolo
respect pt. superbiggy care e baiat destept si care se zbate si el ca si mine
mai vorbim
Avatar utilizator
Neddy
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Mie Iul 10, 2002 11:00 pm

Mesajde Drkev » Lun Mai 03, 2004 5:27 pm

Io vreau sa va intreb si atat:
1. Credeti k Parazitii daca ar face o campanie pro-Marijuanei nu ar avea probelme?
io zic ca poate sa se lipseasca de asa ceva....treaba lor ce fac in rest ..dar eu zic ca nu o sa se lupte cu morile de vant pentru asa ceva...
Viata-i frumoasa in ritm de Hip-Hop
Avatar utilizator
Drkev
Junior Member
 
Mesaje: 131
Membru din: Mar Feb 03, 2004 12:00 am

Mesajde LoveVerde » Dum Iun 06, 2004 8:48 pm

HAHAHHAHAHA ! cica campanie PRO-weed
trezirea!
1. legalizarea weed-ului --> asta nu s-ar intampla niciodata pt ca weed = DROG
2. ce campanie fratilor? daca aude CNA-ul cuvantul weed cenzureaza piesa, interzice albumu, face tot ce stie el mai bine faca. campanie fara promovare in mass media e ZERO !

e ceva de domeniul SF-ului toata "campania" asta

plus ca s-ar face de rahat cu toata treaba asta
cum zicea si DrKev ... s-ar lupta cu morile de vant
:))
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde LoveVerde » Dum Iun 06, 2004 8:49 pm

plus ca s-ar face de rahat cu toata treaba asta
cum zicea si DrKev ... s-ar lupta cu morile de vant
:))
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

pacaaaat

Mesajde Neddy » Mie Iun 09, 2004 4:22 pm

sunteti foarte pesimisti si daia nu merge nimik bine
inca o data zic
din cauza celor care gandesc ca voi nu merge bine nimik in tara asta
Avatar utilizator
Neddy
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Mie Iul 10, 2002 11:00 pm

Mesajde LoveVerde » Mie Iun 09, 2004 5:11 pm

pesimisti sunt cei care vor legalizarea "weed-ului"
imaginati-va ce s-ar alege de tara asta: numai drogati ... oricum nimeni nu face nimic ...

Revenind la campania anti-cenzura, cu toata pretuirea si respectul pe care o am pt ei, nu cred ca au vreo sansa sa miste ceva. Nu in anul electoral 2004. E adevarat ca muzica e prima voce, dar pana la transformarea intr-un cor e cale lunga, cam cat o sosea de centura care ar inconjura Romania (Jean Lorin Sterian)


se pare ca nu suntem pesimisti: suntem realisti ;e
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

apropos de campanii ...

Mesajde LoveVerde » Mie Iun 09, 2004 5:17 pm

Revenind la campania anti-cenzura, cu toata pretuirea si respectul pe care o am pt ei, nu cred ca au vreo sansa sa miste ceva. Nu in anul electoral 2004. E adevarat ca muzica e prima voce, dar pana la transformarea intr-un cor e cale lunga, cam cat o sosea de centura care ar inconjura Romania (Jean Lorin Sterian)


se pare ca nu suntem pesimisti: suntem realisti ;e
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

daaa

Mesajde Neddy » Joi Iun 10, 2004 12:37 pm

prosti sunt aia care cred ca daca marijuana se va tolera vom ajunge o tara de drogati
pe mine ma intereseaza cel mai mult sa nu mai fac puscarie doar pentru ca fumez un joint cu baetii in casa ascultand "o stare de spirit ",din plantatia proprie
normal pe dealeri ar trebui sa ii bage in puscarie nu pe consumator
in orice caz sa ma cac in mentalitatea voastra "sfanta"
Avatar utilizator
Neddy
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Mie Iul 10, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Parazitzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron