Stiri

Stiri

Mesajde lluchiano » Dum Mai 16, 2004 10:22 pm

Stiri ,concerte si tot ceea ce tine de trupa care stiti ce stiti postati aici !
Cu respect, Luchian !
Avatar utilizator
lluchiano
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Apr 25, 2003 11:00 pm

Foame de Bani

Mesajde lluchiano » Sâm Aug 21, 2004 11:40 pm

Albumul e deja pe piatza in toate magazinele de specialitate si se gaseste aproape in toata tara iar videoclipul va aparea pe data de 27 august.
Cu respect, Luchian !
Avatar utilizator
lluchiano
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Apr 25, 2003 11:00 pm

Mesajde IrC » Dum Aug 22, 2004 12:45 am

Am vazut albumul, dar pe el scria Sisu si Puya - Foame de bani.S-a despartit La Familia?Nu l-am ascultat.
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

...

Mesajde n3aGabitz » Dum Aug 22, 2004 8:51 pm

cred ca ai trait intr-o pestera in ultimul an
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde IrC » Dum Aug 22, 2004 9:39 pm

Nu sunt fan La Familia si nici nu prea ascult k sa caut informatii despre ei.Am vazut si eu albumul in magazine si m-am intrebat de ce scrie Sisu si Puya pe el.Lamuriti-ma si pe mine.
pace
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

hmmz

Mesajde lluchiano » Lun Aug 23, 2004 10:47 pm

IrC scrie:Nu sunt fan La Familia si nici nu prea ascult k sa caut informatii despre ei.Am vazut si eu albumul in magazine si m-am intrebat de ce scrie Sisu si Puya pe el.Lamuriti-ma si pe mine.
pace
Frate nu s-au despartit,doar ca alcineva le-a luat numele,l-a inregistrat la OSIM ,osim fiind o asociatzie unde se inregistreaza firmele si ei nu mai pot canta acuma sub numele de la familia,acum se numesc Sisu si Puya.
Cu respect, Luchian !
Avatar utilizator
lluchiano
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Apr 25, 2003 11:00 pm

Mesajde IrC » Lun Aug 23, 2004 11:04 pm

Nasol.L-au eliberat pe Sisu, s-au astea sunt inregistrari mai vechi?
pace
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

legat de piese....

Mesajde lluchiano » Mar Aug 24, 2004 3:03 pm

Sisu a inregistrat niste piese inainte sa fie "legat" ,park ar fi avut o intuitie or something...
Cu respect, Luchian !
Avatar utilizator
lluchiano
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Apr 25, 2003 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Mie Aug 25, 2004 4:41 pm

E vorba despre trupa B.U.G care a inregistrat numele de "La Familia" iar cand sa scoata pe piata albumul nou,Puya s-a confruntat cu probleme,casa de discuri spunandu-i toata miselia pe care B.U.G a facut-o.Nu stim cauza,asta ar fi cel mai important.Caddy,care se da drept cel care a "botezat" trupa lui Sisu si a lui Puya , atunci , la inceputuri , cere 15.000 de EU pentru ca acestia doi sa mai poata folosi numele trupei pe care l-au folosit de 7 ani de zile.
Pe album sunt piese facute de ambii membrii ai trupei : Sisu versuri (i-au fost date titlurile iar el a compus) si Puya restul.
Puya a primit informatii cum ca toata tigania asta ar putea inceta si ar putea sa depuna o contestatie sau ceva la inregistrarea numelui trupei sale pentru ca el si Sisu au fost cei care au facut-o cunoscuti.Pana atunci nu putem decat sa citim pe copertele albumelor : Sisu si Puya.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde lluchiano » Joi Aug 26, 2004 9:10 pm

A aparut si videoclipul pe la tv asa ca stati cu ochii pe ecranele televizoarelor
Cu respect, Luchian !
Avatar utilizator
lluchiano
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Apr 25, 2003 11:00 pm

cony

Mesajde niculescu alex » Vin Aug 27, 2004 5:37 pm

TARE CLIPUUUU..................nota 10 +
niculescu alex
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Ian 14, 2002 1:13 am

Mesajde dan83euthanesia » Dum Aug 29, 2004 3:08 pm

Sa mor ce spurcata a devenit lumea din romania!vorbesc despre kkti de la BUG care auf furat numele lu sisu si puya!! Sa ma kak pe eii! Nu mai ascult bug de acum!!parca nu fura muzica acum mai fur si nume de Gruppe!bagami-asi pula! Locuiesc in berlin si dau din cap ca nu mai inteleg lumea...pacat pacat
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde Subsemnata` » Mar Sep 07, 2004 4:47 pm

Bug Mafia nu le-a furat numele..si-au luat numele inapoi..pt k ei le-au dat lui Sisu si Puya numele de La Familia..in orice caz,ceea ce au facut ei e josnic..pur si simplu nu avea rost sa le i-a numele pt k asa cum zic si versurile lumea tot La Familia o sa le zica..si kiar dak nu mai au acel nume ei tot acelasi "talent" au..
Te invit la dans..il stii pe tot? sau trecem la capitolul:faci bot?
Avatar utilizator
Subsemnata`
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Joi Sep 02, 2004 11:00 pm

Mesajde lluchiano » Dum Sep 12, 2004 2:53 am

Subsemnata nu Mafia le-a dat numele daca e sa o luam asha ci Kid Frost si chiar daca ar fi sa le fi dat Mafia numele "La Familia" reprezinta o firma,o marca si din cate stiu sisu si puya si-au facut singuri numele cunosc,ei l-au promovat atatia ani si ei il reprezinta si numele pe ei.Afirmatia ta e irationala !

Anunt ! Puya si Codul Penal vor incepe un turneu de promovare a albumului Foame de Bani si o campanie anti-drog ,sau vor fi combinate amandoua,nu stiu sigur.Concertele vor fi anuntate pe site http://www.la-familia.ro la rubrica "stiri" din cadrul site-ului !
Cu respect, Luchian !
Avatar utilizator
lluchiano
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Apr 25, 2003 11:00 pm

Mesajde lluchiano » Mar Sep 14, 2004 9:26 pm

Miercuri 15.09.2004 Puya la Rondul de Dimineata pe Pro FM la ora 08.30 pentru cine vrea sa asculte.Tot azi la magazinul Diverta din cadrul complexului comercial "Bucuresti Mall" la ora 18:00 sesiune de autografe.
Cu respect, Luchian !
Avatar utilizator
lluchiano
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Apr 25, 2003 11:00 pm

Sesiune de autografe :

Mesajde lluchiano » Lun Sep 20, 2004 10:31 pm

BRASOV


sambata, 25 septembrie, ora 14.00 la libraria Stefan Octavian Iosif din str. Muresenilor nr. 14



TIMISOARA


sambata, 2 octombrie, ora 16.00 la magazinul Andy din complexul comercial Bega
Cu respect, Luchian !
Avatar utilizator
lluchiano
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Apr 25, 2003 11:00 pm

Mesajde lluchiano » Joi Apr 14, 2005 4:03 am

Puya Dj pentru o ora la "Rondul de Dimineta" PRO FM 15.04.2005 ora 08:00
Cu respect, Luchian !
Avatar utilizator
lluchiano
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Apr 25, 2003 11:00 pm


Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator