Viteze maxime in q3 (ups)

Aici putem abera despre orice tine de eSport si nu numai

Viteze maxime in q3 (ups)

Mesajde Hawkeye » Joi Mai 20, 2004 9:41 pm

Care au fost cele mai mari viteze la care ati ajuns cu spatele accelerand (eu cu speed pe grid am reusit sa ajung la 1952 ups cu spatele, cu fata 2000 si ceva)
and could somebody clarify my mind what does ups mean???
If u wana dance?
Dance by my beat
Avatar utilizator
Hawkeye
Junior Member
 
Mesaje: 241
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Joi Mai 20, 2004 9:45 pm

units per second, si pe acelasi grid am ajuns pe la douamiisiceva insa nu numai din strafe, ci si cu propulsie pe baza de rachete ca altfel me plictiseam :)

e interesant de stiut daca a reusit careva sa intreaca railu' sau MG-u
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Hawkeye » Joi Mai 20, 2004 9:49 pm

e interesant sa stii cat are un astfel de proiectil
If u wana dance?
Dance by my beat
Avatar utilizator
Hawkeye
Junior Member
 
Mesaje: 241
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Hawkeye » Joi Mai 20, 2004 10:08 pm

Tocmai am facut o viteza de zile mari cu ajutorul unor chestii dinalea minoreee rau de tot ca
1. BFG
2. Quad Damage
3. Speed
Dupa cum se vede am ajuns la o viteza de 11334ups si a fost chiar si la mai mult dar acolo am reusit sa fac screen shot :P
http://www.proarena.com/p/dir/Portal/Galerie/Screenshots/_p_nu_cred_ca_ati_vazut_atatea_ups.html
If u wana dance?
Dance by my beat
Avatar utilizator
Hawkeye
Junior Member
 
Mesaje: 241
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde EroarE » Joi Mai 20, 2004 10:54 pm

daca imi amintesc bine, ulltima oara cand ma ineresa astfel de problema ma chinuiam sa tre e "700", viteza medie a unu quaker BUN cel putin in unitatile cunoscute de mine pe vremea aia...(hmm.. cevreme?..e chiar o intrebare serioasa)...era o viteza supeoptima... ma refer aici la navigare "normala", nu "adaptarie" gen rl. pg, gl etc... mai ales ca BFG nu are ce cauta intr-un meci 1v1..
@^%@!#@#)&$+_+*_*&#^%$
Avatar utilizator
EroarE
 
Mesaje: 387
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde EroarE » Vin Mai 21, 2004 1:23 pm

gizas...ce dracu' am scris mai sus?? :D:D:D:D
@^%@!#@#)&$+_+*_*&#^%$
Avatar utilizator
EroarE
 
Mesaje: 387
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde [stryder] » Vin Mai 21, 2004 1:40 pm

ai inceput sa te ramolesti varzo :D
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde EroarE » Vin Mai 21, 2004 2:50 pm

nu am uitat... ma minunez :)
@^%@!#@#)&$+_+*_*&#^%$
Avatar utilizator
EroarE
 
Mesaje: 387
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde God » Dum Mai 23, 2004 10:42 am

Eu cel mai mult am VAZUT 9000
We are nothing but the sum of our parts!
Avatar utilizator
God
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde rake » Sâm Sep 18, 2004 11:18 pm

viteze ?
pai in 5 min de incercari pe grid cu quad, speed, battle suit sau god am ajus si io la o viteza...
Imagine
am si demo pt "toma"
si se poate si mai mult. :)
Fişiere ataşate
rake-speed.zip
(93.2 KiB) Descărcat de 189 ori
rAke | Romanian DeFrag League
Avatar utilizator
rake
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Dum Sep 19, 2004 2:31 am

a-nviat raketu
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde rake » Dum Sep 19, 2004 12:47 pm

n`am inviat ma pt ca nu am murit
doar ceva probleme cu scoala, examene si alea alea
in octombrie o sa reinviu si cu reinvierea mea o sa reinvie si defragu/freestyle`ul in romania :)
rAke | Romanian DeFrag League
Avatar utilizator
rake
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde God » Dum Sep 19, 2004 12:52 pm

Omfg 18 mii!
We are nothing but the sum of our parts!
Avatar utilizator
God
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Dum Sep 19, 2004 3:14 pm

900 si ceva..fara grid
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde rake » Mar Sep 21, 2004 8:15 am

Groparoo scrie:900 si ceva..fara grid


wtf ? adica, cum fara grid ?
rAke | Romanian DeFrag League
Avatar utilizator
rake
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

I hate grid...

Mesajde luminoux » Mar Sep 21, 2004 10:07 am

ma voo nu va tremura harta asta ? ma exaspereaza.. tot timpu ratez jump-uri... ca nu-mi dau seama cand dau de pamant exact....
eu fiind mai old-fashioned... 2142 forward double beat strafes... si stiu ca e putin.. ca am vazut io demo cu 2800 si ceva... da ma deprima harta si nu pot :p
nu vreti sa mutam discutiile despre viteza maxima pe o harta mai bine construita pt asa ceva ? io as propune de exemplu cos1_beta7b... tunelele alea lungi pt race.. e si mai lunga chiar :) ...sau daca nu e, atunci sigur ma deprima grid-u :p
cat despre 18 mii-u lu rake... kewl =D .. am incercat si asta acuma.. si mai mult de 17k si ceva n-o vrut.. o fi fost bfg-u meu de vina ~) ... sau poate o fi fost mai motivat rake, imaginandu-si ca fuge de-nvatzat ;n
"Aim low. Aim so low that no one will care even if you succeed." (Marge Simpson)
"You tried your best and you failed miserably. The lesson is: never try." (Homer Simpson)
Avatar utilizator
luminoux
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde luminoux » Mar Sep 21, 2004 2:02 pm

tot cu 18 k ala.. m-am tot chinuit io.. si dupa lupte seculare de 10 min am reusit sa trec.. si dupa mi-am dat seama.. ba.. io n-aveam speed.... si ce sa vezi.. m-am chinuit iara si cu speed.... kk... aproape nici o diferenta... nu stiu daca mai are relevanta la metode din astea de deplasare...
Fişiere ataşate
grid_21k_speed.jpg
grid_21k_speed.jpg (82.22 KiB) Vizualizat de 5153 ori
grid_20k_nospeed.jpg
grid_20k_nospeed.jpg (81.91 KiB) Vizualizat de 5173 ori
"Aim low. Aim so low that no one will care even if you succeed." (Marge Simpson)
"You tried your best and you failed miserably. The lesson is: never try." (Homer Simpson)
Avatar utilizator
luminoux
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Mar Sep 21, 2004 8:22 pm

rake scrie:wtf ? adica, cum fara grid ?


adica nu eram pe "dunga" aia care iti mareste viteza (cred)...pe o harta strfe jump training 2..parca sa ii zice...iti trimit niste demouri
si mi-am intrecut 900 si am facut 1000 si ceva...la vale
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

dunga

Mesajde luminoux » Mie Sep 22, 2004 1:58 am

maybe u know something we don't know :)
I know nothing of "dunga".. do tell
harta-i sjt2 ?
daca da.. tre sa treci doar cu 0.601 secunde mai repede decat arata demo-u meu... si esti za best :)
si asta pt ca exista cel de-al doilea demo... care il am de mai demult.. poate s-a mai coborat... n-am mai urmarit forumu opc...
oricum parerea mea ramane ca w3sp roolz la strafing
hf
Fişiere ataşate
sjt2[df.vq3]00.06.480(-w3sp-).zip
(68.49 KiB) Descărcat de 162 ori
sjt2[df.vq3]00.07.080(luminoux.Romania).zip
(72.55 KiB) Descărcat de 171 ori
"Aim low. Aim so low that no one will care even if you succeed." (Marge Simpson)
"You tried your best and you failed miserably. The lesson is: never try." (Homer Simpson)
Avatar utilizator
luminoux
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Mie Sep 22, 2004 1:22 pm

damn al meu e de 07.816...da' te intrec io daca' ma mai antrenez :D
Fişiere ataşate
sjt2_7.816_GROP4ROO_ROMANIA.zip
(62.7 KiB) Descărcat de 136 ori
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde luminoux » Mie Sep 22, 2004 2:46 pm

nici o problema.. chiar te rog.. si cum ziceam cu .601 ar fi perfect :)
"Aim low. Aim so low that no one will care even if you succeed." (Marge Simpson)
"You tried your best and you failed miserably. The lesson is: never try." (Homer Simpson)
Avatar utilizator
luminoux
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde rake » Mie Sep 22, 2004 2:56 pm

luminoux scrie:maybe u know something we don't know :)
I know nothing of "dunga".. do tell
harta-i sjt2 ?
daca da.. tre sa treci doar cu 0.601 secunde mai repede decat arata demo-u meu... si esti za best :)
si asta pt ca exista cel de-al doilea demo... care il am de mai demult.. poate s-a mai coborat... n-am mai urmarit forumu opc...
oricum parerea mea ramane ca w3sp roolz la strafing
hf


w3sp nu ruleaza la strafing (cetus ruleaza la strafing)
mai asteapta oleaca sa imi rezolv si io cu examenele si cu faculta asta, sa ma cazez in camin si apai facem tot felu de harti si de timpi record pe tzara
si mai vedem cu cat o sa trec peste timpul tau, daca o sa trec
:)

cya
rAke | Romanian DeFrag League
Avatar utilizator
rake
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Mie Sep 22, 2004 5:12 pm

mi-am mai intrecut azi recordu' cu 0.040 ...:D

luminoux cum ai reusit sa faci atat???
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde rake » Mie Sep 22, 2004 5:39 pm

Groparoo scrie:mi-am mai intrecut azi recordu' cu 0.040 ...:D

luminoux cum ai reusit sa faci atat???


20mii viteza zici ?
se poate ma, numa tre sa stii sa dai cu bfgu
cu plasma inca mai mere fain prinzi in jur de 8mii cu quad, speed si god

gl
rAke | Romanian DeFrag League
Avatar utilizator
rake
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde luminoux » Mie Sep 22, 2004 7:19 pm

@Groparoo : pai.. cum o reusit ala ? as putea sa ma-ntreb si eu... better strafing I guess.. dac-as sti io exact ce face altu diferit de cum fac eu sa mearga mai repede as incerca si eu :)
keep practicing... si tot o sa se imbunatateasca timpii... cu cate 0.040, cu cate 0.001.. si incet incet se poate... parerea mea

@rake0r :p : pai stie si cetus strafing cat incape.. nu neg.. si m-am si exprimat gresit.... sa reformulez : w3sp "e tare"(nu neaparat cel mai tare, dar eu il apreciez) la "mers drept" :) .. parerea mea ca la un sprint l-ar lua.. fie el pe linie dreapta sau pe pad-uri. cetus e tatic all-around.. stie de toate... f f bine

Edit : dupa cum spuneam... :)
Fişiere ataşate
sjt2[df.vq3]00.07.056(luminoux.Romania).zip
(84.13 KiB) Descărcat de 127 ori
"Aim low. Aim so low that no one will care even if you succeed." (Marge Simpson)
"You tried your best and you failed miserably. The lesson is: never try." (Homer Simpson)
Avatar utilizator
luminoux
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde luminoux » Joi Sep 23, 2004 6:33 pm

Groparoo... ca sa-ti dau un raspuns mai bunicel la intrebarea ta...
m-am gandit io acuma sa studiez mai cu atentie diverse demo-uri pe harta aia cu diversi timpi....
ca o prima observatie la tine... nu misti mousu destul de repede.... in momentul in care schimbi partea in care te uiti trebuie sa schimbi cat mai repede... abia dupa ce ai schimbat... mai misti inca incet incet mousu in dir respectiva
o diferenta majora si care nu tare mi-a sarit in ochi pana acu.. ca deh.. is ignorant :) .. ar fi ca tu faci harta din 11 sarituri, io din 10, iar w3sp din 9 :-S
also... as recomanda sa-ti pui totusi defrag 1.9 sau 1.91.. ca am vazut ca ai 1.7.. nu sunt schimbari la fizica din cate stiu eu.. da au fost reparate intre timp ceva bug-uri si nu se mai accepta nicaieri demo-uri mai vechi de 1.9... de ce ? nush.. da pt orice eventualitate :)
acuma... mai in detaliu.... foloseste gazometru' si timescale mic.. chiar 0.1 sa vezi diferente la miscare...
/df_hud_cgaz 3 .. si o sa ai si vitezometru si accelmeter (1 parca pt numa accel)... niste linii pe acolo prin mijl. ecranului :) ce tre sa urmaresti tu... este un dreptunghi verde ce apare sub tinta.... ei tu tre sa tii tinta in timpu jumpului se pare cat mai spre partea opusa sariturii in dreptunghi.. adica spre marginea verde deschisa a dreptunghiului verde... asa am vazut la w3sp si la vreo 2 altii care aveau timpi record pe div site-uri.. ca defrag-france.net si german-defrag.de ...
si am incercat si eu... si 7.032 am bagat.... in rest daca ma chinui prea mult aterizez hapt in lava la al 9-lea jump.. lucru care nu prea mi se intampla inainte... mai ales ca pe mine mai mult ma deranja.. ziceam eu.. gazometru ala... si cand m-am uitat la demo-u meu am observat ca tineam cam in mijl dreptunghiului tinta...
cred ca tare mult sub 7 nu se poate scade cu 10 sarituri...

in rezumat... lucrurile de baza intai... dupa aia sa-ti reglezi "aimu" ca sa zic asa in dreptunghiu ala.
si am sa-ti descriu lucrurile asa cum le-am citit si io pe pagina baietilor de la iT
"fast switching"
"keep the mouse moving ever so lightly"

Disclaimer :) : 1. nu sunt sigur de chestia cu dreptunghiu.. n-am vazut scris de altii sa confirm... asta e.. mi-o fo lene sa caut... dar mie mi-a imbunatatit un pic strafe-u
2. scuze pt eventualele greseli de exprimare sau gramaticale.. da nu mai stau sa mai citesc o data ca ma grabesc sa bag un mic :p

P.S. keep in mind :
"All work and no play makes you a dull boy,
All play and no work makes your game perfect" :)

hf
"Aim low. Aim so low that no one will care even if you succeed." (Marge Simpson)
"You tried your best and you failed miserably. The lesson is: never try." (Homer Simpson)
Avatar utilizator
luminoux
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde rake » Joi Sep 23, 2004 7:32 pm

fain acolo luminoux
dar mai asteapta pana ne rezolvam cu cazarea si apai incepem fain defragu asta pe plan national :)
o sa fac rost de un forum special numa pt trickjumping si defrag si acolo o sa ne batem in posturi si recoarde
:)
ttyl
rAke | Romanian DeFrag League
Avatar utilizator
rake
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Joi Sep 23, 2004 7:41 pm

man....am observat si io in demou' tau k aveai un aim ciudat..pt k nu aveam deschis ala "gazometru" sau cum ii spui tu...si ai dreptate mi-am gasit greseala eu ajung din 10 jumuri, iar tu din 9...eu parca asa tin minte
demou' lu w3sp ala nu-mi mere...probabil de la vers mea 1.7...da' mai am vreo luna si dau de net :D...
de faza cu dreptunghiu' sunt tare curios...o sa incerc

tie nu iti obosesc ochii pe harta asta...nu pot sa privesc in ansamblu..privesc spre partea de jos a ecranului sa ma concentrez pe strafe..dupa 30 min sunt terminat :)
thnx 4 th advice..."all work an no play" :D
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde luminoux » Vin Sep 24, 2004 1:21 am

pai.. nu tare imi obosesc ochii... sau cine stie.. poate ca faptu ca nu vad pe unde merg si ma izbesc de toate cele cand ma ridic de la calc o fi legat de asta :-?
acu pe bune... la strafat asa de naluc in linie dreapta sau pe pad-uri nu prea ma deranjeaza.. ca am tendinta sa ma uit la viteza sau la accelmeteru' ala mai degraba decat la drum.. drumu ii tot la fel... :)
"Aim low. Aim so low that no one will care even if you succeed." (Marge Simpson)
"You tried your best and you failed miserably. The lesson is: never try." (Homer Simpson)
Avatar utilizator
luminoux
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Vin Sep 24, 2004 8:42 am

daca pui si saritura de pe margine pe piatra e ca tine sunt 11 jumpuri la mine si 10 la tine.....dak fac si io ca tine 10 jumpuri ajung exact in mijlocul baltoacei...da' viteza ta tot n-o am..
nu stiu de ce..ieri imi venea sa-mi dau palme...am facut basica pe degetu mijlociu..
n-am comanda ai df_hud_cgaz...din cauza versiunii
ori sunt eu prea varza...ori din cauza versiunii nu ajung eu la 1200 ups cat ai ci doar la 1100 aprox..?
timescale e cheat protected? mie asa imi spune
nu mai pot...cred k imi pun ochelari in curand cat ma zgaiesc la harta asta :)
luminoux imi pare rau k n-ai venit la rql..eram in aceeasi grupa
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Generalitatzi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori