Compilatzie

Compilatzie

Mesajde Vendetta » Sâm Iun 12, 2004 1:08 am

Compilatzie V. RecordS
am hotarat sa scot o compilatzie... ashtept demo-uri la vendetta@email.ro , aceasta compilatzie o sa fie de calitate ... altfel nu o sa apara [-X ... pe compilatzi pana acum shtiu ca o sa apara DZA shi KST-276 ...
pentru mai multe informatii http://www.VRecordS.go.ro
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

More detailz ...

Mesajde rap_t_one » Sâm Iun 12, 2004 8:50 am

Mai zi detaliuri .... ?! Peace ! Compilatie ... detalii !
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde Vendetta » Sâm Iun 12, 2004 8:45 pm

detaliiiiiiii ....
- pe ea nu o sa fie nici o formatzie de afara ... totul o sa fie Romanesc 100%
- piesele nu o sa fie ganxta
- se va vinde pe net
- o sa apara cand o sa am 77 > de minete de hh de calitate ....
- o sa fie o piesa cu oameni de pe FanClub ... ideea e mai vecehe ...
- daca nu avetzi unde sa tragetzi , tragetzi la V. RecordS
- :cow:

PACE
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

...

Mesajde rap_t_one » Dum Iun 13, 2004 12:17 am

Ahaa ...Okay :D
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

...

Mesajde Hades » Dum Iun 13, 2004 1:55 am

Vendetta da-mi un pm cu un nr de mobil unde sa te gasesc...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde Vendetta » Mar Iun 15, 2004 11:04 am

zzz. Pe compilatzie o sa mai apara Veritasaga , Adevarapper shi mai mult ca sigur shi Interventii Lirice

p.s. user-ul meu pe Yahoo Messenger este - vendetta1414

PACE
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

Mesajde Vendetta » Mar Iun 15, 2004 10:55 pm

:dir: pana acum am primit demo de la rap_t_one shi Hades .... ashtept demo...

p.s. am facut upload la site http://www.vrecords.go.ro la compilatzie ...

PACE
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

Mesajde Vendetta » Mie Iun 16, 2004 10:33 am

am scris shi mai sus ca o sa fie o piesa doar cu oamenii de pe Fan-Club ... cine e interesat poate sa ia instrumentalul (loop) de pe http://www.vrecords.go.ro/compilatzie.htm ... fiecare pesr o sa cante 40-50s ....

PACE
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

catre vendetta

Mesajde dj pirzi » Joi Iun 17, 2004 9:11 am

Vendetta scrie:am scris shi mai sus ca o sa fie o piesa doar cu oamenii de pe Fan-Club ... cine e interesat poate sa ia instrumentalul (loop) de pe http://www.vrecords.go.ro/compilatzie.htm ... fiecare pesr o sa cante 40-50s ....

PACE


mah omule n-am nimic cu voi,dar daca faceti o compilatie scoateti-o pe piata nu pe net sa o vindeti intre voi
eu sunt romano-italian...tata iatlian,mama romanca...singurul de pe acest forum care este bun cu adevarat este foxu,am vb cu el si la vara cand vine in italia o sa lucrez cu el.Cumnatul lui m-a contactat,mi-a trimis un demmo,mi-a placut omul cum canta,iar la vara o sa vina la casa mea de discuri TimeRecords,
nu va obositi sa faceti o compilatie daca nu o scoateti pe piata....VOI O FACETI,VOI O CUMPARATI :))) ce rost are?
ARE CINEVA NUMARUL DE TELEFON A LUI FOXU?DACA -L ARE CINEVA L-AS RUGA SA MI-L DEA SI MIE
dj pirzi
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Iun 17, 2004 8:50 am
Localitate: MILANO

...

Mesajde dj pirzi » Joi Iun 17, 2004 9:17 am

l-am auzit pe foxu ca parazitii asteapta demmo-uri in continuare ,de ce nu trimite-ti compilatia lor?poate le place si va ajuta.
foxu mi-a zis ca gianiny munteanu(parca asa il cheama)e un om de nota 10 si e foarte intelegator,ati putea incerca cu ei(n-am vb niciodata cu gianiny ,dar modu cum vb foxu de el...m-a impresionat si cred ca desii nu-l cunosc a daca chiar sunteti buni ,v-ar ajuta)
bafta

nr lui foxu ?il aveti?
dj pirzi
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Iun 17, 2004 8:50 am
Localitate: MILANO

...

Mesajde rap_t_one » Joi Iun 17, 2004 12:30 pm

Modu cum vorbeste Foxu ... :j no comment :))
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde Kombat » Joi Iun 17, 2004 5:33 pm

kst -276 nu mai exista ..am zis ca o sa-ti dau o piesa kst ...fara vreun numar dupa :D
Avatar utilizator
Kombat
Junior Member
 
Mesaje: 189
Membru din: Dum Iul 21, 2002 11:00 pm

...

Mesajde Hades » Joi Iun 17, 2004 7:05 pm

dj pirzi scrie:singurul de pe acest forum care este bun cu adevarat este foxu


totzi ceilaltzi itzi multzumim ca ne-ai facut de kkt... dar intrebarea mea: pe catzi ai mai ascultat de pe acest forum sa zici ca numa el e adevarat? nu te obosi sa ne raspunzi...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde AdevaRapper » Joi Iun 17, 2004 9:04 pm

Dj Pirzi...daca erai mai atent ai fi vazut ce-a iesit din celalta propunere de acest gen, legata de scoaterea pe piata a unei asemenea compilatii.
Si, cand vrei sa scoti ceva pe piata, mai intai te intrebi "Cine o sa cumpere?" Raspunsul la aceasta intrebare, daca o sa-l gasesti, te va lamuri.
PS: Vad ca foxu nu s-a invatat minte dupa tentativa esuata!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

catre rap_t_one si adeva si vendetta

Mesajde dj pirzi » Vin Iun 18, 2004 7:54 am

catre rap_t_one
am ascultat piesele lui foxu:mi-e sila,lumea intunericului, si alte 3 piese care acum imi scapa numele
din cate stiu eu tu ai cantat cu foxu(si inca mai canti),in loc sa-l sustii,tu-l critici?sa-ti fie rusine

catre adeva:
am vazut ce s-a intamplat si cu cealata compilatie...pe care zicea foxu c-o face,dar nici cu asta nu mi-e frica..........
nu stiu cati dintre voi aveti sansa lui foxu de a scoate un album piata (in italia)si cati dintre voi daca ati trimite un demmo ati ajunge la TimeRecords
mi-a dat foxu adresele voastre de web,dar nu stiu care ale cui sunt

catre vendetta:
am vazut c-ai scris intr-un mesaj ca cine n-are unde sa traga poate sa traga la tine....cu sculele alea ai vrea tu sa vina lumea sa traga la tine???m-am uitat pe http://www.vrecords.go.ro.
voi nu faceti altceva decat sa frecari pula pe aici,sa criticati ce fac altii EXEMPLU:cand scoate parazitii o piesa ,un clip ceva ......toti mama ce tari sunt,dar apoi incepeti sa-i criticati.......hahal rappari ce sunteti
daca-as fi in locul lor as intra pe acest forum si v-as da la toti la muie.......darpoate ca n-ati observat ca ei nu-si prin mintea cu voi
dj pirzi
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Iun 17, 2004 8:50 am
Localitate: MILANO

...

Mesajde foxu » Vin Iun 18, 2004 8:05 am

catre dj pirzi:
adeva-www.aria53.go.ro
vendetta-www.vrecords.go.ro
numarul meu de telefon:0742698638

catre adeva,pe mine nu ma intereseza acesta compilatie in mod deosebit...mi-e indiferent daca apar pe ea sau nu.
cu dj pirzi n-am facut altceva decat sa-i dau adresa asta de pe fanclub,ca mi-a zis daca noi avem forum de hip-hop...si i-am mai dat cum vezi adresele voastre de web,cu gandul ca poate o sa colaborati si voi cu el pe viitor.......daca eram unu de neam prost cum sunt unii ,nu-i dadeam adresele voastre.......iar la faza cu compilatia mni-am cerut scuze de n ori...totusi eu am avut initiativa de a faca ceva bun,dar am gresit.......in schim tu stai aici si doar critici pe altii......pe mine ma doare la 2m in spatele pulii de barfe voastre de tot cacatul......daca ne mancam intre noi precum caini nu facem nimic bun
gli incontri,gli scontri,lo scambio di opinioni,
persone che son' fatte di nomi e cognomi
venghiono signori,che qui c'e il vino buono
le pagine del libro e le melodie del suono
si vive di ricordi,signori e di giochi
di abbracci sinceri,di baci e di fuochi
di tutti i momenti tristi e divertenti
e non di momenti tristemente divertenti
foxu
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Feb 23, 2003 1:00 pm
Localitate: bals

...

Mesajde rap_t_one » Vin Iun 18, 2004 8:51 am

hmmm... Nu imi e rushine pirzi , pentru ca nu am de ce ! Daka am facut o afirmatie shtiu eu de ce am facut-o ... piesele respective ... nu le-am ascultat ... azi o sa ajung la el si il voi audia in recital :) ;) DEci peAce!
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

hehehe ...

Mesajde rap_t_one » Vin Iun 18, 2004 9:12 am

;)........
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

...

Mesajde Hades » Vin Iun 18, 2004 11:09 am

dj pirzi scrie:nu stiu cati dintre voi aveti sansa lui foxu de a scoate un album piata (in italia)si cati dintre voi daca ati trimite un demmo ati ajunge la TimeRecords
mi-a dat foxu adresele voastre de web,dar nu stiu care ale cui sunt

catre vendetta:
am vazut c-ai scris intr-un mesaj ca cine n-are unde sa traga poate sa traga la tine....cu sculele alea ai vrea tu sa vina lumea sa traga la tine???


ok frate... te iau pas cu pas... daca esti asa mare si tare... dc naiba nu a auzit nimeni de tine si de 'TimeRecords'... cine esti tu sa ne critici pe noi? tu crezi ca noi avem banii tai? lucram cu scule cumparate din alocatzii si bani stransi... vad ca n-ai raspuns la postu meu de mai sus... era de asteptat...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

hehe...

Mesajde rap_t_one » Vin Iun 18, 2004 1:08 pm

Pai problema e alta ... la cate faze am halit eu cu foxu ... am ajuns sa-i cunosc supa bine stilu ! Fox ti-am zis eu trimit ... dak te bagi ... baga-te shi lucram piesa ... ti-am zis o piesa va fi cu gizzo pe negativ shi alta cu tine(dak vrrei) dar tu cum pleci la "time records" nu te mai bagi la kkturi dastea de se vand pe net ...
Unde ai inregistrat piesele respective ? negativele sunt cumva facute de yo ?
Si mai spune-mi si mie ? tu cu pirzi sunteti siamezi ( ceilalti userti priviti atchu de mai sus si tragezi concluziile ) ? Sa nu-mi zici ka tu ajungi imediat dupa pirzi la net shi ... :) nu mai zic nimic .... Shi parca mi-ai mai zis ceva de acest pirzi ... oricum iti cunosc stilul de a scrie : toti usrii noi se adreseaza cu full nick la alti useri ( garantat) insa la tine cu adeva e ceva familiar , ii zici mereu decat adeva ... vad ca shi pirzi l-a placut pe lok ...
Shi dak eshti atat de binefacator , ashteptam sa vdem ce facwe acest pirzi pentru noi :)
Dar nu va face ... ca tu dupa ce tragi piese singur ... ti se sparge cd-u ... pleaca oamnenii cu care tragi din tara ... deci nu se poate vedea nimik fizic .... mi s-a luat de manariile tale ieftine !
Dak greshesc cu ceva ... pacatu meu ... dar imi miroase iar a kakanarie d'a ta !!!
Pace la toti ! ramane sa vedem ce va fi ! PEace !

PS : vreti sa vedeti ca un mesaj de la pirzi va mai aparea d'abia luni ? Sau duminica ... sper sa nu ma insel :)) SHi foxu la fel tot atunci ;b A-) ;-)
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde Kombat » Vin Iun 18, 2004 5:48 pm

:))
ma..lol
m-am cacat pe mine de ras...Foxu..Pirzi ..same person..observasem si eu da' mi-a luat-o altcineva inainte
Mai fratele meu...cat de rau poti sa ajungi sa faci faze de genul asta? :))
rau de tot ..iti zic eu..uite eu nu am ascultat nici o piesa de la tine...dar acum sunt chair curios..ce paote sa-ti bese mintea...de unde le-as putea procura?
Oricum..compilatia e o joaca .. fiecare face vrea...are voia sa se joace :D ..unii cu time records..altii cu ce au acasa ...dar nu dati asa o mare nota de seriozitate treburilor ca nu e cazul :P
Avatar utilizator
Kombat
Junior Member
 
Mesaje: 189
Membru din: Dum Iul 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Kombat » Vin Iun 18, 2004 5:51 pm

si care e faza cu site-ul ala rasisti-k??? ca nu e nimic pe el in afara de un loop cu un scretch de prin hip hop ejay?
Avatar utilizator
Kombat
Junior Member
 
Mesaje: 189
Membru din: Dum Iul 21, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Vin Iun 18, 2004 6:51 pm

foxu scrie:catre dj pirzi:
adeva-www.aria53.go.ro
vendetta-www.vrecords.go.ro
numarul meu de telefon:0742698638
catre adeva...


Foxu...imi pare rau daca ai ajuns sa ai parerea asta despre mine.
In fine, trebuia doar sa citesti cu atentie ce am scris si contextul in care am scris! Nu ma mai obosesc... cred ca ai inteles
Rap-T-One: respect pentru ca ai avut tupeul de mai sus. Si eu am avut un coleg care facea super-negative, dar i se stricau *.flp-urile cand vroiam sa vad ce instrumente a folosit, care se tragea singur si i se bulea windozu cand ma duceam sa aud si formata hardu ca altfel nu mergea...
Sa fie lamurit: eu nu am nici o pretentie de a fi MC...deci site-ul aria53 nici nu cred ca mai exista... Nu stiu cum de unii nu pricep. Tot ce fac e o joaca, asa cum a afirmat Kombat, pentru ca din cand in cand este permis sa te si joci. Si daca o sa am chef de joaca si playground (loc de inregistrare=camera libera) poate voi aparea pe compilatie. Eu sunt doar un fan caruia ii place sa creada ca se afla cu picioarele pe pamant!

PS: Gizzo - super producator... respect sincer

Pace!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Vendetta » Vin Iun 18, 2004 10:42 pm

PACE...

pt Kombat - ok ... KST - PACE

pt dj pirzi - man ... daca cineva chiar vrea sa traga poate ... daca nu... sa se duca sa dea bani ..... ok .... :M

pt foxu - man poti sa trimitzi orikand vrei tu demo ... shi daca imi place ... np ... apari

pt adeva - man ... o sa apari sigur pe compilatzie pe melodia cu oamenii de pe Fan Club (FCHHC) .... shi apoi daca mai trimitzi vre-o mel OK

p.s. am primit piesa de la DZA shi e de ~s ~s ~s ~s ~s
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

catre hades

Mesajde dj pirzi » Sâm Iun 19, 2004 11:06 am

mah omule dac ai citit in ziarele de la voi,ai fi aflat ca o formatie "haiducii" au furat piesa lui ozon de la voi.cand dan popi,ne-a contactat in legatura cu furatul piesei lui ozon,noi am hotarat ca cei de la ozon sa vina la casa noastra de discuri "TimeRecords".
...deci in final cine de cine n-a auzit?voi de TimeRecords,sau TimeRecords de voi?:)))
am ascultat aseara 2 piese de la vendetta "vino k sa vezi" si "nu eu sa castig"...negativele sunt varza,si se vede si flow-ul impiedicat.......
am mai ascultat pe adevarapper si mi-a placut piesa "linia inamica"
urcati si voi piese d'ale voastre pe undeva pe net....ca tot ziceti ca"pe cati dintre voi am ascultat"
oricum sunt tare curios sa ascult compilatia voastra ...sa vad cum suna,...adica toti va credeti rappari ,dar sa vad cum dati pe"beat"
dj pirzi
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Iun 17, 2004 8:50 am
Localitate: MILANO

Mesajde dj pirzi » Sâm Iun 19, 2004 11:20 am

[quote="rap_t_one"]Pai problema e alta ... la cate faze am halit eu cu foxu ... am ajuns sa-i cunosc supa bine stilu ! Fox ti-am zis eu trimit ... dak te bagi ... baga-te shi lucram piesa ... ti-am zis o piesa va fi cu gizzo pe negativ shi alta cu tine(dak vrrei) dar tu cum pleci la "time records" nu te mai bagi la kkturi dastea de se vand pe net ...
Unde ai inregistrat piesele respective ? negativele sunt cumva facute de yo ?
Si mai spune-mi si mie ? tu cu pirzi sunteti siamezi ( ceilalti userti priviti atchu de mai sus si tragezi concluziile ) ? Sa nu-mi zici ka tu ajungi imediat dupa pirzi la net shi ... :) nu mai zic nimic .... Shi parca mi-ai mai zis ceva de acest pirzi ... oricum iti cunosc stilul de a scrie : toti usrii noi se adreseaza cu full nick la alti useri ( garantat) insa la tine cu adeva e ceva familiar , ii zici mereu decat adeva ... vad ca shi pirzi l-a placut pe lok ...
Shi dak eshti atat de binefacator , ashteptam sa vdem ce facwe acest pirzi pentru noi :)
Dar nu va face ... ca tu dupa ce tragi piese singur ... ti se sparge cd-u ... pleaca oamnenii cu care tragi din tara ... deci nu se poate vedea nimik fizic .... mi s-a luat de manariile tale ieftine !
Dak greshesc cu ceva ... pacatu meu ... dar imi miroase iar a kakanarie d'a ta !!!
Pace la toti ! ramane sa vedem ce va fi ! PEace !

PS : vreti sa vedeti ca un mesaj de la pirzi va mai aparea d'abia luni ? Sau duminica ... sper sa nu ma insel :)) SHi foxu la fel tot atunci ]



catre rap_T_one:
in caz ca nu stiai s-a inventat telefonia mobila...adica vb la telefon la ce ora sa ne intalnim pe net....tu n-ai facut asta niciodata?
mie imi place de foxu pt ca avem multe lucruri in comun:primul fiind faptul ca gandin c-am acelasi lucru.cred c-ati inteles gresit ceea ce vroia el sa zica....as fi vrut si eu sa fac o piesa pt compilatia asta,dar nu se poate pt ca eu sunt dj.,oricum o sa fac un negativ si o sa il trimit lui foxu sa cante pe el...il fac special pt acesta compilatie.....deci e foarte simplu,dar nu vad ce va este greu sa intelegeti:eu fac negativele,foxu canta.......ce este asa greu
CHIAR ACUM O SA-L SUN PE FOXU SA VINA LA NET SA VADA SI EL CE MAI E PE AICI
catre vendetta:omule ce claritate o sa aiba o piesa trasa in conditiile alea?mie mi-a zis foxu ca toti d pe aici faceti asta ca si el pt ca nu sunt bani de studio-uri....va inteleg,dar eu cred ca nimanui nu-i convine sa vina pana la tine acasa sa traga o piesa ,cand si el are aproape aceleasi scule si poate sa traga la el.........la asta nu te-ai gandit??
dj pirzi
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Iun 17, 2004 8:50 am
Localitate: MILANO

Mesajde Vendetta » Sâm Iun 19, 2004 11:25 am

~r Tu vs. Eu
http://www.VRecordS.go.ro/1.part1.rar
http://www.VRecordS.go.ro/1.part2.rar
http://www.VRecordS.go.ro/1.part3.rar

pt dj pirzi ... alea sunt primele melodi ....
p.s. am auzit destule piese hh under care sa fie trase cu un mic de comp ... eu zic ca e diferentza dintre un mic de 3$ shi un Shure BG 5.0
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

...

Mesajde Hades » Sâm Iun 19, 2004 7:25 pm

dj pirzi The IP Address is: 194.102.105.1. The host name is: 007.coninsalt.ro.
foxu The IP Address is: 194.102.105.1. The host name is: 007.coninsalt.ro.

foxule... n-am ce sa itzi fac... nu itzi dau ban acum, posteaza aici ceva sa mai rad si eu si o sa-tzi dau ban peste 2-3 zile... timerecords? lol... ai ajuns la un nivel josnic incat sa ajungi sa te lauzi singur... probabil ca nu ai skilluri sa ajungi macar pe o compilatzie care se comercializeaza pe net si mai comentezi de altzi...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde Kombat » Sâm Iun 19, 2004 8:40 pm

awahahahaha
bai hades da paote nu ai auzit de telefonia mobila care skimba ip-ul calculatorului:))))
Avatar utilizator
Kombat
Junior Member
 
Mesaje: 189
Membru din: Dum Iul 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Kombat » Sâm Iun 19, 2004 8:40 pm

awahahahaha
bai hades da paote nu ai auzit de telefonia mobila care skimba ip-ul calculatorului:))))
Avatar utilizator
Kombat
Junior Member
 
Mesaje: 189
Membru din: Dum Iul 21, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori