jurnalul unei existentze plictisite

...pentru cei carora le place sa scrie

jurnalul unei existentze plictisite

Mesajde DeathBride » Mie Iun 23, 2004 11:46 am

....mi s-a terminat jrnalul(caietul) si mie lene sa ma duc pana la limbrarie .........so.........
azi am fost trezita la teribila ora 6 de mama care inainte sa plece mi-a lasat o lista enorma cu treburile pe care ar trebui sa le fac (de parca m-as obosi)..............nici nu ma asezazes bine la calculator ca ma si trezesc cu Razvan care venise sa planga pe umaru meu ca la parasit iubita si ca deabia acuma a aflat ce credea ea despre el ..........a trebuit sa-ii vorbesc exagerat de frumos(ca sa scap de el) si sa-i dau sfaturi:get some drink & make some pogo.................................................................pe cand speram sa ma intorc si eu la ratziunea vietzii mele calculatorul ..........suna andrada..........care ma chinuie o juma de ora la telefon incercand sa-mi dea motive pt care sa fiu trendi(ce-o mai fi si aia?) i-am inchis telefonu dar a apucat sa spuna ca vine sa ma ia pe afara...........daca nu sa mai completez aici inseamna ca-s la politzie dupa ce-am scapat lumea de andrada.....................
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde DeathBride » Joi Iun 24, 2004 9:53 am

.so se pare ca cineva acolo sus a tinut cu mine relativ ieri.............exact cand ieseam din bloc cu Andrada m-am intalnit cu niste prietene si iubitu uneia (care apropo te crucesti daca te uitzi la el ...........avea pantaloni roz si vorbea de parca era maica precista ceva de genu si buna sa iti fie inima).........n-am zis nimic exceptand c-am facut misto de tanara si ''infloritoarea '' pereche .........am mers prin spring sa mancam unde ciudatu ala si iubita lui(recte prietena mea) au facut cinste .... .......pe urma "maica precista'' vroia auzi sa mergem la nu stu ce film plicticos asa ca dupa o repriza de facut misto de ei am facut pa :bye: ...................norocu meu ca m-am intalnit cu andrei si am mers la un film (de data asta relativ interesant 'troia'') si a tot vorbit si a vorbit dar nu m-a plictisit....ne am plimbat pana am facut basici la picioare..................am venit acasa si m-am infipt in stendhal (in carte adica ''rosu si negru'' ) pe fundalul interesant intotdeauna:katatonia............pe care am si adormit..............boring nu?
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde DeathBride » Vin Iun 25, 2004 12:23 pm

i'm running on high voltage
today &eniway
i can't escape
it's like a circle
speening around
like this wont hapend
uncoloer seems the normal way
i'm in a glass of high voltage
he can't be broken.......citat din mine insami......monotonia de care ma plangeam s-a spart dar intr-un mod urat....................
ce..ma enerveaza...........pateticii astia genu care se trezesc dimineatza si zic "astazi ii pun piedica Oanei(adica mie)"'.............un nefericit care cica imi e amic ............idiotul mia-a pus piedica--------urmarea ghips doua saptamani.......doamne am murit de durere........si acuma ma doare mana ailalta pt ca am tastat numai cu ea............................. =D dar si eu ca un copil bun ce sunt i-am sunat pe parintzii molustei si le am spus ca se drogheaza idiotul de copilul lor........si m-au crezut..........da abia astept sa vad daca are vrun ochi vanat...................... ;j ....asta-i din ciclul nimic nu se pierde totul se razbuna.................................................... :j
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde DeathBride » Lun Iun 28, 2004 10:11 pm

sunt atat de deprimata .................nu mai am chef de nimic si de nimeni..............nu credeam ca o carte ma poate aduce in starea asta................unde mai pui ca mai citisem carti de genu asta................................dar am plans atata din cauza tristetzi provocate de carte incat ma dor pur si simplu ochii..............pur si simplu nu mai vreau sa mai vad pe nimeni sa nu mai aud pe nimeni...............am nevoie sa nu mai exist ...........tot ce sa insemn sa fie o reminiscenta pe roua frunzelor pregatite pt o noua zi........care dispare in fata dimineti nemiloase si totusi atat de buna .........o mireasa a tristetii ...............
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde DeathBride » Vin Iul 02, 2004 3:10 pm

god damit cat de cald poate sa fie ................de abia am venit din iadul de afara ....oribil.....ce m-am plictisit.......................din toti prietenii de pe messanger nu este activ decat o persoana de care m-am plictist cumplit...............neputand sa ma duc in sufragerie unde erau niste musafiri si sa-mi iau o carte sa citesc ..si nici calculatorul nu mergea( ;S iar am mai stricat o tastura) .....a trebuit sa ma conformez si sa citesc o carte pe care am primit-o la premiu ................god dar cat de plictisitoare putea fi!Era vorba de unu care se uita la dealuri !si atat!la asta se rezumau primele 150 de pagini ...... ;f .............cat de plictisita sunt............. ;f iesisem pe afara ieri cu un stupid pe afara si de abia dupa 2 ore si-a dat seama ca ma plictiseste ~( ...sper sa treaca mai repede zilele pana plec la mare...........
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde DeathBride » Sâm Iul 03, 2004 7:10 pm

doamne iesisem azi pe afara cu Andrei sa ma plimb .........si cand imi era lumea mai draga............pe cine vad in fata mea !doua foste colege de generala pe care le-am urat mereu! ma intorc cu spatele,alea tot ma vad si zic ca ultima scapare (de alea) e sa fug! o iau eu la sanatoasa ,alea ma strigau din urma ,imi intrasera suvite de par in ochi,si ca punct culminat intru intr-o mos si il daram!;si ala ma apuca de mana si incepe sa mi faca morala .......alea ma ajung si zic ceva de genu ''vai covoas(porecla mea din generala) uite ce ai facut ?'' !nenorocitele dracu ..........si stupidul de Andrei mai si radea ...............god damit cred ca aveam o fata atat de disperata......mi-a luat zece minute sa scap de bosorog si o juma de ora sa scap de fostele mele colege care tot faceau aluzii ca uite cu cine esti .................ma rog mi-am dat seama ca le urasc la fel de mult ca in ani de scoala :ham:
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde DeathBride » Mar Iul 06, 2004 12:38 pm

''toate momentele acelea cand viata tace ,ca sa-ti auzi singuratatea...In Paris,ca si intr-un catun indepartat,timpul se retrage,se inghemuieste intr-un colt al constiintei si ramai cu tine insati,cu umbrele si luminele tale.Sufletul s-a izolat si in zvarcololili nedefinite se ridica la suprafata ta ,ca un cadavru pescuit in adancuri.Si atunci iti dai seama ca mai exista si alt sens al pierderii sufletului decat cel biblic''(cioran)
hmm si iata un raspuns al starii ce ma apuca cateodata ...si culmea este ca l-am descoperit fara nici un fel de intamplare ,pur si simplu in timp ce citeam.........
hmm in rest tot existenta mea plictista ....aceiasi oameni .........aceleasi vorbe......am deseori senzatia de deja vu......cu toate ca m-a cuprins o lene .............si cum ieri naveam chef de iesit afara am fost silita de mirosul care venea de afara de nu puteai sa stai in casa...........si eram asa de adormita ca nici n-o ascultam pe Andreea ..care frumos mi-a trantit ca daca o sa aiba copii no sa le faca poftele ca altfel o sa ajunga ca mine rasfatata...........nu inteleg de ce multa lume imi spune ca-s pretentioasa ,rasfatata ,capricioasa ,............oare chiar asa sunt?Oglinda imi spune ca nu...........
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde DeathBride » Sâm Iul 10, 2004 11:28 am

neata jurnale......hmm stiu nu prea am in ultimul timp chef de tine..........ce am mai facut?jeez aseara am vazut cel mai oribil film posibil ''evil horizont'' .........oricat de rezistent esti la filme de genu ala tot iti intoarce stomacul pe dos ............unele scene fiind pur si simplu grotesti.................
Aseara n-am inchis nici macar un ochi ,pur si simplu nu imi era somn deloc...........si cum nu pot sa stau cu geamul inchis(din cauza caldurii) a trebuit sa aud : pe uni care isi spalau balconul la 3 dimineata,o pisica stupida care miorlaia sub geamul meu(am aruncat cu ceva in ea ,spre satisfactia mea am nimerit-o ) dar nenorocita tot n-a plecat,dintr-un apartament schelalaia un caine stupid...etc
dimineata(pe la 8)m-a trezit sunetul telefonului.....si a sunat.....doar o juma de ora........n-am avut chef sa raspund .....dar perseverent a mai sunat o data.Nu mai aveam atata rabdare sa mai suport telefonul ,asa ca am raspuns cu gandul sa scap mai repede de acel idioat interlocutor...........hm raspund ---andrei se certase cu cineva(nu ma intrebati cu cine eu dormeam pe mine la ora aia),m-am aseazat in pat si aproape ca adormise cand imi tipa andrei in ureche ca ce nici nu-l ascult (cum si-o fi dat seama ~o )ca si eu sunt la fel ca si parintii lui (cred totusi ca cu ei se certase ;s ) ca cica nici eu nu-l inteleg.....i-am aruncat un mare ''si ce daca?'' la care mi-a inchis telefonul.
chiar acuma era fratimiu laga mine si zicea ceva si zicea dar sincer n-am inteles (la cat de somn imi e) decat cuvintele ''south park'',''hary pusi potter'' si ''cartman''....nu pot sa zic decat un mare whatever................
aud telefonul iar suna ,n-am nici cel mai mic chef sa raspund !sa sune.......
.
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde DeathBride » Joi Iul 15, 2004 12:52 pm

da bestie de jurnal te-am neglijat!asta este!..........am adunat atata sictir si plictiseala in mine ca este posibil sa te pleznesc!glumesc nu as da niciodata in tine :eat: ..Ieri m-am ofticat ca nu am ce face in casa si am iesit afara cu niste nervi si cu o privire a la Rambo :hi: hi hi..la care a contribuit si cazatura in freza din fata blocului.....ah si dobitoacele de colege ale mele(cu ele am iesit pe afara) sau apucat sa ranjeasca si m-am apucat sa le spun........ce nu-mi place la ele...si le-am tot spus....doar o juma de ora....dupa care mi-au replicat ca daca eu le consider psihopate abrutizate numai au ce discuta cu mine.Le-am aruncat un ''si ce daca'' si am plecat in continuarea unor noi victime(deja prinsesem gustul).... o sun pe andreea,duda asta era cu friendul ei ,ei mai fiind prezenti si in postul 2 sau 3 al jurnalului meu,dupa cate comentarii am facut eu gandindu-ma ca andreea e travestit desi o cunosc de cand aveam 4-5 ani si parea si atunci fata....pana la urma ala a zis ca nu o mai lasa pe prietena lui sa umble cu o persoana atat de rautaciosa ca mine(zau de unde eu sunt cea mai amabila dntre pamanteni :j ).....am trecut apoi pe la andrei stiind ca el se crede intotdeauna neinteles de cei din jur si mereu are chef de cearta....unde stupoare in ciuda eforturilor mele de a avea un conflict cu cineva care sa ma scape de monotonie ,el imi tranteteste ca de fapt asa cica imi arat eu afectiunea pentru el !deah,numai sunt vremuri asa de bune ale haosului unde toata se cearta! ;P a trebuit sa vin acasa si sa ma cert cu Chukie adica pisica mea ea e macar cum am educat-o eu!
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde DeathBride » Sâm Iul 17, 2004 2:53 pm

of de abia a venit mama de la cumparaturi ca m-am si trezit cu o tona de haine roz si alte culori stupide ,pe care nu le port niciodata si le pastrez aruncate printr-un colt intunecos al camerei mele ........iar mi sa reprosat ca nu sunt o persoana normala ,ca nu ma intereseaza ce ar trebui la varsta mea...& all that fucking bla bla bla..........azi noapte am visat tot timpul ca sunt devorata de niste caini(btw ce poate sa insemne asta?),azi ma simt asa ciudat din cauza acestui vis.............ieri m-am dus prin magazine si dupa o ora de cautari zadarnice (numa tampenii se gasesc prin magazine) mi-am gasit si eu niste pantaloni in carouri (2 la numar),un tricou interesant pe care scrie ''copii nu ar trebui sa se joace cu lucruri moarte''(bine e scris in engleza) si niste pantaloni incrozitor de largi....in ciuda faptului ca plecasem hotarata sa mi iau tzoale am cumparat o groaza de alte lucruri :niste cd-uri ,un ceas desteptator in forma de pitic de gradina in miniatura(adica de casa) si a carui sonerie este un ras psihadelic(stiti ce simpatic e :D ),niste carti interesante ...etc adineauri m-a sunat o duda care trece a 8 a si m-a intrebat daca am baltag ha ha ...parca'as sta eu cu arme in casa
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde DeathBride » Vin Iul 23, 2004 2:00 pm

so mi am facut obiceiul de a povesti abia dupa o zi ce mi sa intamplat :hi:
ieri sub impulsul plictiseli ...bine si sub implulsul de a face rost de o carte(pe care o avea una din persoanele cu care am iesit pe afara)..mi am luat avant si am iesit cu niste prietene ...........mda nimica interesant ..ca de obiecei ..............am fost la mihaela de am luat cartea apoi ne-am uitat la un film plictisitor numit ''mean girls'' despre supravietuirea in liceu ..un subiect de-a dreptu absurd dupa parerea mea umila........in rest ne-am plimbat ,eu am vorbit tot timpul..........a mam mai intalnit cu my beloved friend care mi-a dat un sfat cica ''sa numai porti lese pe mana''(referindu-se la bratarile tintate) ;B in rest m-am plictisit pt ca dudu nu avea alta treaba decat sa-mi povesteasca despre ce a mai facut in viata lui oribila si nelasandu-ma sa vorbesc,of era asa de cald ca numai puteam de durerea de cap si el dadea inainte cu vorbaraia ,mai aveam putin si-l strangeam de gat. ;h ..............btw am dat niste bani la o cersetoare batrana si din multumirea ei a reiesit ca viitori mei copii o sa intre la facultate .........doamne m-a pufnit rasul.......oare nu a vazut ca eu sunt aprope un copil? ;i ........anyway in sfarsit am reusit sa vorbesc cu un amic de pe mirc cu care eram nerabdatoare sa vorbesc :yD si care zicandu-i cat de plictisita de viata sunt , mi-a dat o idee de scapare.........cica daca te obisnuiesti cu moartea ea nu intarzie sa apara .....si de abia am asteptat sa-i spun ca medota lui nu functioneaza .....omul are pretentii(da doar atata) de filozof.............cam atata pentru moment :hi:
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde DeathBride » Mie Iul 28, 2004 1:14 pm

of o sa incep prin a povesti ziua de ieri ......dupa mult timp am reusit sa dorm mai mult de 4-5 ore ....dar ne mai fiind obisnuita cu atata somn m-am trezit cu o durere de cap insuportabila ..... ;f ....am zacut ceva timp pe la calculator ....apoi am iesit cu niste prieteni.......mi-a venit chef de a fi malitioasa ....asta m-a distrat putin....am venit acasa unde m-am batut cu pisica si recunosc spre rusinea mea ea a iesit invingatoare................apoi am batut in retragere spre camera mea..........am terminat cartea ''la umbra unui crin'' de mircea(nu ala cel batran) eliade ......cel mai mult mi-a placut povestirea cu Dayan......despre ''crima'' din camera unde soarele nu rasare nicioadata .......mi-a placut ideea asta.......of mi s-a intamplat un lucru crepp......pe la vro 1 am m-am dus sa-mi fac un capucino si pe geamul de la bucatarie era o pisica (nu pisica mea aia era in bucatarie) ...ce m-am speriat ..si m-am dus si am inchis geamul ...din cauza asta dihania pierzandu-si echilibrul a cazut(nu a patit nimic pentru ca stau la 1) a pe urma i-am aruncat si niste mancare .... :D ..ciudat,nu?
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde DeathBride » Vin Iul 30, 2004 12:39 pm

~( se pare ca in vacanta asta nu o sa mai plec nicaieri.....cat a trecut din ea s-a dovedit a fi destul de plictistuare si enervanta si cand ma gandesc ca o sa inceapa scoala si probabil notiunea de timp mi se va parea si mai neverosimil de apasator !m-a cuprins un soi de anemneza (caci asta reprezinta pentru mine trecutul,o constientizare a evenimentelor care inca se mai petrec in trecut) ,privesc in presupusul trecut si nu vad nimic important la fel mi se intampla daca ma imbina un gand despre viitor si acumularile lui adica prezentul .Si revenind la el ,la prezent voi povesti ziua de ieri ,inceputa caracteristic cu navigatul in apele tulburi ale internetului in barca sigura a calculatorului meu,apoi mi-am zis ca trebuie sa ma socialiez(oare?) putin si am iesit pe afara.,m-am plimbat cu o prietena si am trecut apoi pe la colega care era cu inevitabilul grup de persoane fluffi,care se uitau la mine si la dude ailalta' ca la ca la felul paispe'.Cand ma intorceam acasa m-am inatlnit iarasi cu niste cunoscuti(doi la numar) si dupa ce am mers cativa pasi un pichinez(sau cum l-o chema) l-a atacat pe unul din ei ,adica a l-a muscat de picor .Stapana fiarei o tinea una si buna ca patrupedul respectiv e vaccinat.Vazand ca faptul nu a provocat mari trume nici cainelui(de parca mi-ar pasa) si nici amicului meu , i was gone.
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde DeathBride » Sâm Aug 14, 2004 8:27 pm

of azi din nefericire a trebuit sa merg sa ajut pe ai mei parinti la cumparaturi.........un lucru cu adevarat deprimant.........in tramvai atatea chipuri chinuite purtand povara unei lumii a plangerii.......ah si mai erau niste creaturi(nu merita a fi numiti nici macar oameni) doamne ce fel vorbeau .dah erau niste tigani analfabeti si abjectii ...............cu toate astea ma bucur ca incep sa ma rezum de la ura la nihilism.......pai un om in mod normal este personajul dramei ''perfecte'' si victima Corului(intruchipat in viata reala de nevoile carnale) .si reusita in viata este cat poti sa te departezi de Cor.si sa devii un spectator.....eu sunt ceva de genul cu picioarele pe scena dar cu mainile intinse catre un sala,spre un scaun ..............si ma intrebam astazi daca sunt un personaj ca oricare altul si nu am reusit sa ma departez deloc........
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

jurnalul unei existentze gripate la maxim

Mesajde DeathBride » Mar Sep 07, 2004 12:48 pm

mda......ce frumos am inceput ziua de ieri.......dupa niste vise cu adevarat ciudate,de te intrebi cum de le-am inchis in inconstient......m-am trezit cu durere de cap....temperatura,ganglioni umflatii.......bineinteles ca am zacut cateva ore in care am intrebat incontinuu ''de ce eu''?....am luat o tona de medicamente, nimica.....god damit numai eu racesc vara
am terminat "'INtoarcerea bastinasului''(Thomas Hardy).....care s-a terminat cu adevarat deprimant....Wildeve si Eustacia mor in loc de ratatul flower power de Clym....in orice caz primii doi pareau predestinati tragediei maxime...Autorul iti da de ales intre doua sfarsituri:1unu care se termina cu nunta lui Venn(asta e cel mai insipid si cu spirit de lacheu personaj care l-am citit vrodata dupa parerea mea) cu Thomasin(o alta insipida taranca).....si 2.unul mai sumbru in care Thomasin ramane vaduva(adica nu se mai casatoreste nu ca moare lancheul).....bineintzeles ca am optat pentru al doilea sfarsit care era in concordanta cu gandirea mea austera ~p .......in orice caz citirea primului sfarsit m-a deprimat prin veselia lui.....
in restul timpului(in care nu am citit) m-am gandit cu groaza la reunirea constintei mele cu timpul ...adica inceperea scolii....sa intru iar in teroarea observarii datelelor .....iar sa ma duc la o ora anume undeva....... :-S
oricum nici nu stiu daca scoala incepe pe 13 sau pe 15? ~(
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

o alta fila pierduta eteric prin spatiu

Mesajde DeathBride » Vin Sep 10, 2004 9:28 pm

Azi.....o alta picatura chinezeasca ....M-am trezit cu o lene atat de specifica persoanei mele. si a carei esenta e gandul ""'de ce sa te agiti prosteste pe o planeta ratata. '''......cu greu m-am desprins din calduroasa patura si perina mea draga.........in casa mi s-a parut asa de frig......Mi-am petrecut dimineata viziondand episoade din South Park....god damit chestia asta chiar e amuzanta............spre pranz am iesit outside unde m-am plimbat pe strazile insipide care in perioada asta a anului imi par atat de inexpresive ,indemnandu-te doar la nihilismul cel mai acru ......afundata in propriile ganduri am luat o frumoasa cazatura in freza...persoana care ma insotea mi-a zis ca mergeam ca neo cand a intrat pentru prima oara in metrix...unde toti mergeau uniform numai el nu
Am revenit apoi acasa ..unde m-am afundat intr-o noua carte -''al cincele munte'' de paulo coelho..deah ie vorba de profetul Ilie dar autorul i-a mai atribuit si reverii filosofice..pare interesanta......
Momentan stau si ma gandesc ca uf luni incepe scoala.......gandul asta ma darama ....chiar n-am chef sa-mi vad colegii si profesorii....of si ma si streseaza vecina nebuna de sub mine care iar a inceput sa cante si sa oracaie in baie.....nici nu ma obosesc sa o injur in gand pentru ca oricum o sa pocneasca in curand din cauza grasimii...... :D
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

mai plictisita ca acum nici ca se mai putea

Mesajde DeathBride » Mar Sep 21, 2004 2:14 pm

"trezeste-te'' asta o sa aud in fiecare dimineata a vietii mele .stiu sigur ca dupa acest indemn o sa urmeze datu cu capul de peretii in actiunea de a gasi baia.(foarte greu de gasit dimineata cu toate ca e la 2 pasi de camera mea) si apoi adormirea cu capul in chiuveta si cu sapunul pe fata.....si azi am urmat acelasi ''progam'' mai sus pomenit dupa care m-am tarat pana la scoala,aici dezamagire inca nu a fost daramata?......ca de obicei ajung ultima si ma retrag in intunericul din bancile din spate....incercam sa ma trezesc cand din umbra a iesit o mana infioratoare care se apropia cu o mufa care sa o infiga in mine si care parca imi striga ''u thinc that's the air that u breed?u r the chosen one ,run if u stiil hav time'' si atunci am auzit acel sunet ingrozitor :o melodie pop........si atunci mana intunecata s-a dovedit a face parte dintr-un coleg si mufa o casca al unui walkmen......restul zilei s-a dovenit a fi un amalgan de deja-vouri .....anyway ce capcauni mai sunt si aia care au pus sportul ultima ora?mai e cineva in stare sa se miste dupa ce a stat treaz de la 6.30?se pare ca acei colegi ai mei da...... ;f ......fireste ca si azi m-am scutit de la sport . doar ma durea capul........am ajuns acasa unde ma consolez cu my dier friend always coca-cola....ce viata plictisitoare
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm


Înapoi la Scrieri, ganduri si jurnale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori