Bisexualitatea avantaje si dezavantaje

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Este bisexualitatea un avantaj?

Chestionarul s-a închis pe data de Dum Oct 03, 2004 11:08 pm

DA
6
32%
NU
13
68%
 
Voturi totale : 19

Bisexualitatea avantaje si dezavantaje

Mesajde valbog » Lun Iul 05, 2004 11:05 pm

Consider ca bisexualitatea are anumite avantaje numai daca la un moment dat poti spune stop pentru a nu-ti influentza viata prea mult! mai ales pt cei care au familii!
sunt curios sa vad ce parere aveti despe acest subiect!
avantaje sunt pentru ca ai posibilitatea sa apelezi la altceva in l;ipsa de ceva ( intelegeti voi ) , da dovada de adaptabilitate, asa consider eu! iar ca dezevantaje modul societatii de a privii chestia asta cu toate ca nu ar trebui sa-i intereseze pe ceilalti ce facem in dormitor si cu cine! Nu este un criteriu de competentza sau de clasificare a unui om! ;e
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Lun Iul 05, 2004 11:39 pm

Nu cred ca aduce nici un avantaj faptul ca esti bisexual .. Si cred ca se limiteaza doar la planul sexual , pentru ca nu cred ca porti o pancarta cu " sunt bisexual/a" .

( valbog , te rog frumos sa te abtii de la jigni userii , oki ? si citeste regulamentul )
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Izabela » Lun Iul 05, 2004 11:50 pm

Am sa ma abtin deocamdata sa votez aici,pentru ca nu stiu inca cum.Oricum subiectul e bun.Valbog,noi am mai avut o "discutie" pe tema asta,dar acum incerc sa inteleg(nu-s incuiata!)Totusi,io nu-nteleg cum poate sa-ti placa o fata si un baiat in aceeasi masura.Unul din ei trebuie ca-ti place mai mult,nu?Asa as mai intelege.
Avatar utilizator
Izabela
Junior Member
 
Mesaje: 342
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde Tessy » Mar Iul 06, 2004 12:33 am

cred ca este derutant sa iti placa si un barbat si o femeie indiferent care iti place mai mult.....persoana resp trebuie sa fie in mari dileme cu privire la starea sanatatii mintale.....sunt unii care privesc foarte mandrii acest lucru si se bat cu pumnii in piept ca ei sunt bisexuali(in general femei..pt ca barbatii mai rar recunosc asa ceva).....imi dau si io cu parerea pt ca subiectul asta mi-e chiar necunoscut
eu ua as fi foarte debusolata si nesigura pe mine si nu cred ca mi-ar place sa fiu in situatia asta:(
Avatar utilizator
Tessy
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Iun 22, 2004 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mar Iul 06, 2004 12:40 am

bisexualitatea e un avantaj pentru bisexuali. nu are cum sa fie un avantaj bisexualitatea atat timp cat nu esti bisexual. si 'in lipsa de altceva' (in cazul de fata o femeie) de duci la alta. nu vad ce avantaj ar fi sa te duci la o persoana de acelasi sex atata timp cat nu te atrage si ai alte inclinatii.
declar acest subiect stupid tare.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Dany_S » Mar Iul 06, 2004 5:53 am

mie-mi plac fetele bisexuale, deci in ceea ce ma priveste e un avantaj, cel mai biune e sa fie bi-curios, adica sa fie hetero dar cu o oarecare atractie spre alte fete.......despre barbatii bisexuali nu-mi dau cu parerea ca nu ma intereseaza asa ceva
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Merci EKO

Mesajde valbog » Mar Iul 06, 2004 10:08 am

eko scrie:Am sa ma abtin deocamdata sa votez aici,pentru ca nu stiu inca cum.Oricum subiectul e bun.Valbog,noi am mai avut o "discutie" pe tema asta,dar acum incerc sa inteleg(nu-s incuiata!)Totusi,io nu-nteleg cum poate sa-ti placa o fata si un baiat in aceeasi masura.Unul din ei trebuie ca-ti place mai mult,nu?Asa as mai intelege.


Intr-adevar noi am mai avut o discutie in care ne-am cam intepat, probabil era si ora inaintata la care am ppurtat discutia aceea atunci. ORicum imi cer scuze pt atunci si nu cred ca esti incuiata din moment ce ai intrat pe threatul meu! Cat despre cum poate sa-ti placa si de o fata si de un baiat in acelasi timp nu-ti pot spune decat ca daca e vorba de iubire nu poti iubi decat o singura persoana si nu doua cum s-a inteles!
Este un subiect foarte vast dar in ceea ce ma priveste consider ca este un avantaj si nu o metoda te a te dezorienta! Acvum nu sfatuiesc pe nimeni sa fie bisexual, chestia asta vine de la sine si nu ar trebui sa naste polemici foarte mari pt ca nimeni nu te fortzeaza sa fi asa ci este o alegere strict personala!

In ceea ce priveste satisfactia pe care o ai pot spune ca te simti mai implinit atat timp cat sti ca te controlezi si sa alegi calea cea buna, eu numesc chestia asta o faza de tranzitie pna cand gasesti ceva care cu adevarat te poate face sa te simti implinit si nu mai ai nevoie de altceva!
Mdea, oricum e o nebunie a tineretii! Dar e fain mai ales atata timp cat esti bisexual ( masculin) si ai un partener stabil valabil si pt fete si pt baieti, si mai ales sa nu-ti bati joc de persoanele din viata pt ca si ei sunt oameni chiar daca au unele orientari sexuale pe care societatea nu le accepta mai greu sau deloc!
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde valbog » Dum Iul 18, 2004 9:50 am

Hmmm vad ca nu mai posteaza nimeni nimik! oare de ce? Oricum consider bisexualitatea un avantaj si daca simti atractie spre asa ceva nu e bine sa te limitezi la faza de fantezie! pana nu incerci nu stii cum este!
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde supermouse » Dum Iul 18, 2004 11:46 am

pentru ca pui problema in mod greshit. Orientarea sexuala NU are nimic optzional. te nashti cu ea.
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde valbog » Dum Iul 18, 2004 11:52 am

moaaaaa ce tare esti:))) problema pe care am pus-o este daca sunt sau nu avantaje in a fi bisexual! Si in plus nu cred ca te nasti bisexual! E o chestiune de circumstantze!
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde supermouse » Dum Iul 18, 2004 11:56 am

NU. Ca toate chestiile care tzin de orientare sexuala- nu ai o optziune. Cum decizi daca eshti atras sau nu de catre cineva? Preferintzele sexuale sunt hardwired in creierul nostru. Nimic de a face cu optziunile
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde valbog » Dum Iul 18, 2004 12:02 pm

aici te contrazic! eu sunt bi si pana a fi bi acum cativa ani nici nu ma gandeam ca as putea face ceva cu un baiat! eram cu fetele si eram intr-o relatie serioasa de cativa ani cu prietena mea! Dra s-a intamplat sa fac chestia asta si mi-a placut! Oare e un buton declansator pe care il are fiecare?
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde supermouse » Dum Iul 18, 2004 1:57 pm

tu confunzi prejudecatzile pecare tzi le impune societatea cu sentimentele. Daca te-ai simtzit vreodata atras catre cineva de acelashi sex, inainte de umita experientza- atunci ai raspunsul. Shi probabil ca atractzia a determinat acea experientza :)
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde ianix_boy » Dum Iul 18, 2004 3:30 pm

;b
gabuba scrie:bisexualitatea e un avantaj pentru bisexuali. nu are cum sa fie un avantaj bisexualitatea atat timp cat nu esti bisexual. si 'in lipsa de altceva' (in cazul de fata o femeie) de duci la alta. nu vad ce avantaj ar fi sa te duci la o persoana de acelasi sex atata timp cat nu te atrage si ai alte inclinatii.
declar acest subiect stupid tare.


stupid nu e subiectul, gabuba... e chiar interesant si ... shit !!! de ce nu mi-a venit mie ideea asta? ;b

Ma vad obligat sa ii dau dreptate (din nou) lui supermouse. nu avem neaparat puterea de a alege ce ne place, ci asta vine din strafundul fiintei noastre. In plus, nu se poate pune problema de avantaje sau dezavantaje. nu stiu de unde ideea asta, valbog, dar ai pus problema gresit. din moment ce te intrebi daca e bine sau nu, care sunt avantajele si dezavantajele in a fi bisexual, inseamna ca incepi sa regreti ca esti asa sau nu esti prea sigur ca esti cum zici ca esti. Personal, nu vad nici un avantaj si nici un dezavantaj in conditia mea de bisexual, atata timp cat fac ce imi place si daca imi place ceva, inseamna ca e bine si nu are dreptul NIMENI sa se ia de mine sau sa imi spuna daca e bine sau nu ceea ce fac.

Pentru a fi mai explicit, vreau sa clarific celor care viziteaza forumul cam cum percep eu bisexualitatea in mod comparativ (asta daca intereseaza pe cineva, ca nu imi place sa ma dau mare). So... :
Fetele imi plac mai mult cand vine vorba de sex... Pentru mine este mult mai fain sa fac sex cu o fata decat cu un baiat. nu stiu de ce asta... poate pt ca este mai igienic, mai placut simturilor, etc.... De baieti imi place .... sa ma uit admirativ, sa ma implic cu ei in relatii de prietenie. Imi place sa vad un baiat care arata bine dezbracat, dar nu si sa fac sex cu el. Imi place sa iubesc un baiat, ceea ce si fac momentan, dar ocolesc pe cat pot relatiile sexuale. Imi place sa discut cu un baiat (sau cu mai multi) pentru ca mi se pare ca sunt mult mai sinceri si mai (sa ma iertati aici) inteligenti decat fetele. Poate gresesc, si chiar vreau sa ma corectati, dar asta este parerea mea la general vorbind. mai sunt si exceptii normal si nu as vrea sa se simta nimeni ofensat/a.

cred ca va fi un subiect super interesant....
Avatar utilizator
ianix_boy
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde supermouse » Dum Iul 18, 2004 4:00 pm

are potentzialul de a fi un subiect interesant... intr-adevar
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde valbog » Dum Iul 18, 2004 4:08 pm

ianix tind sa te contrazic la faza cu igiena! te rog sa nu generalizezi! [-X
Intr-o relatie bisexuala igiena e foarte importanta la fel ca intr-o relatie hetero! asa ca te rog sa nu mai generalizezi! Intr-adevar este un subiect inetresant , ca doar eu l-am initiat! :moon:
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde supermouse » Dum Iul 18, 2004 4:15 pm

fapt este ca nu este vorba de avantaje shi dezavantaje. incerci sa ratzionalizezi o problema de biologie.
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

supermouse!

Mesajde valbog » Dum Iul 18, 2004 9:31 pm

de ce trebuie sa fi mereu contra mah supermouse? ma refer strict uman, social, etc daca bisexualitatea este un vantaj?
si ce avantaje crezi ca ar avea si ce dezavantaje
e asa de greu sa raspunzi la o astfel de intrebare?


nu este deplasat! doar ca tu nu vrei sa intelegi sau chiar nu intelegi ce vreau sa spun!
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde supermouse » Dum Iul 18, 2004 10:07 pm

eu sunt contra maus :)
este cam asha: tu prezintzi bisexualitatea ca pe o chestie de optziune. Sg=htiu din proprie experientza ca nu este. In concluzie punctul de vedere mi se pare ... deplasat.
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

nush ...

Mesajde rap_t_one » Lun Iul 19, 2004 12:00 pm

frate ce sa zic ca nus bisexual ... sa zic ka imi place si turns me on fetele care se saruta se mangaie si etc... si ka ash accpeta sexul cu doua femei si sexul intre ele dar sa nu zic ka m-ash duce sa ma frec in cur cu unu ka nam femeie ! vorba unuia de aici : "ma duc sa caut alta !"
Cat despre dragoste pentru un baiat : da admir baieti pentru ceea ce sunt pentru felul lor de a fi da nici nu dau curs la ganduri de iubire altfel decat cele de prieten devotat si apropiere "normala" intre oameni de acelasi sex !
Sper ka nu fac greseala sau dovada de cine shtie ce chestie zicand ca tolerez lezbienele dar din punctul asta de vedere ma dezgusta barbatii care fac chestia asta si femeile kare fac kestia asta si numai asta ! eu zic ka de dragul diversitatii si distractiei din partea mea ar putea toate sa incerce ! Femeile sunt altfel ,senzuale , frumoase etc ... barbatul tre sa fie mai frumos un pic ka porku !
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde valbog » Lun Iul 19, 2004 4:51 pm

fiecare cu parerile lui! Dar stiam ca barbatul trebuie sa fie putin mai frumos ca draq!
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

...

Mesajde rap_t_one » Lun Iul 19, 2004 9:25 pm

in multe aparitii scenice dracul arata frumos ;) :D deci porcu ramane de baza sau de bazna ! Peace
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde valbog » Lun Iul 19, 2004 10:53 pm

mie imi place corpul barbatesc, dar sa arate bine sau chiar foarte bine! Il adimr si ii admmir si pe cei care au grija de aspectul lor fizic si cred ca de aceea imi plac si barbatii! Poate ca de aceea sunt bi! Analog pt fete!
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde weed13 » Lun Iul 19, 2004 11:09 pm

mie imi place mult mintea indiferent de genu ei. o admir si ii admir pe cei care au grija de mintea lor si cred ca de asta imi plac aia dastepti/e. poate de asta ratez sa observ aspectu fizic, care trece in momentu in care nu mai ai grija de el, spre deosebire de minte, care daca nu mai ai grija da ai avut mai demult, ramane o minte ingrijita. da ma rog, ca sa fiu ontopic, valbog, avantaje si dezavantaje din ce punct de vedere? sociologic, economic, sexual sau politic? sau in general? pt ca nu am inteles asta din intrebarea ta. adica nu vad ce avantaje sau dezavantaje iti poate aduce asta... daca vrei, te rog sa iti explici intrebarea, ca sa stiu cum sa votez.
mersi
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde valbog » Lun Iul 19, 2004 11:28 pm

uite din punctul meu de vedere ma consider avantajat ca bisexual! intretin relatii sexuale si cu un baiat si cu fete si din punct de vedere sexual ma simt mult mai satisfacut si implinit decat atunci cand eram hetero! Multi se feresc sa recunoasca macar pe forum ca sunt bisexuali! Din punct de vedere social nu stiu cat de avantajos ar fi sa te declari bisexual pentru ca in primul rand siocieatatea diogera mai greu astfel de orientari sexuale si in al doilea rand nu cred ca ar trebui sa intereseze pe nimeni de la birou sau din amicii de bere ce fac eu in dormitor si cu cine!
Consider ca sexualitatea nu ar trebui sa ne influenteeze viata sociala!
Deci avantajele ar fi ca sunt o persoana bilaterala, poate mai deschisa la minte si mai curajoasa ca am incercat sa vad cum e altfel!
dezavantaje sunt multe daca te declari! Unii poate ca s-ar gandi cat timp poate pendula un bisexual intre cele doua sexe! asta depinde de fiecare! Eu nu stiu exact cat voi pendula dar stiu sigur ca o sa vreau sa-mi intemeiez o familie si sa am copii! Deci ar urma cumintirea!
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde weed13 » Lun Iul 19, 2004 11:41 pm

pai asta eram si eu curios, din ce punct de vedere te consideri avantajat. acum, tu esti activ sau pasiv in relatiile cu baietii? nu iti inteleg bilateralitatea de care zici, deoarece eu am facut sex cu mai multe fete, da nu ma consider multilateral. sincer, am cunoscut o data un bisexual, si recunosc ca in momentu in care am dat mana cu el, ma gandeam ca daca simt ca face un gest mai nelalocu lui, poate ii trag v-o doua. involuntar. nu m-o deranjat partea asta a lui, atata timp cat nu si-ar directiona preferintele sexuale inspre persoana mea. deoarece daca sunt hetero, asta nu inseamna ca nu is mai deschis la minte. adica daca tu crezi ca asta te face mai deschis la minte, sunt tentat sa te contrazic. in acelasi timp, eu dau vina pe educatia de care am avut parte. deoarece logic ma gandesc ca nu are de ce sa ma influenteze faptu ca cineva ii declarat bisexual. dar doar logic. in momentu in care as fi pus in fata cu o persoana de genu asta... am zis mai sus cam ce imi trece prin cap. si stiu ca nu ii bine, si cu toate ca poate nu ar trebui sa generalizez, da cred ca la noi din cauza educatiei multi au probleme cand intalnesc sau cunosc un bisexual/homosexual. ma rog, ca sa revin, nu cred ca bisexualtiatea are avantaje, deoarece multi oameni pe care ii stiu is hetero si totusi is impliniti sexual. daca tu te simti si mai implinit ii ok, da asta inseamna ca pe tine nu te-au multumit numa fetele. daca pe altii ii multumeste, nu trebuie musai sa ii blamezi (stiu ca nu faci asta) pt ca ei nu sunt asa de avantajati, cum consideri tu ca esti. dezavantaje, in schimb, aduce, din motivele pe care le-ai zis tu. la asta iti dau dreptate, si cu parere de rau o zis ca ma incadrez in aceasta categorie. deoarece involuntar ma gandesc ca nu ii normal asta. asta consider eu. stiu ca nu ii bine, repet, asa ca sa nu imi zici ca nu ii bine, ok ?
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde valbog » Lun Iul 19, 2004 11:55 pm

mey in primul rand nu cred ca are vreo importanta ce fac eu in pat cu un baiat , daca sunt activ sau pasiv, dar daca vrei un raspuns sunt si a si p ! multumit? e normal sa gandesti astfel si iti respect parerea doar ca nu trebuie sa crezi ca un bisexual daca ar vorbi cu tine ar si vrea sa faca ceva cu tine! Poate ca eu fiind bisexual am un libidou mai mare sau poate ca sunt o persoana mai deschisa la experimente! nu stiu! Dra imi place ceea ce fac! la inceput a fost mai greu pt ca nu stiam care e treaba cu mine dar mi-am dat seama ca nu e chiar asa de grav daca sunt bi sau nu!inainte eram doar cu fete acum sunt si cu un baiat si chiar am descoperit ca uneori sexul cu un baiat e mult mai placut decat cu o fata! Am ajuns sa spun asta pentru ca am observat la partener ca stie exact ce face sio ca stie exact cum sa faca sa iasa super de fiecare data!

Nu e vorba despre educatie! e vorba despre ceva mult mai ciudat! e chestie de moment. La inceput am zis "-hai sa o fac si pe asta!" in momentul cu pricvina, si mi-a p[lacut! deci nu tine de educatie cel putin la mine!

In ceea ce priveste normalitatea nu cred ca putem spoune ca e ceva normal pe lumea asta in societatea umana! Nimic nu e normal, asa ca ar trebui sa lasam criteriul de normalitate de-o parte si sa gandim mai profund nu dupa niste tipare cu care am fost invatati de mici! Ati inabusi visele si trairile din cauza unor reguli de "normalitate" nu duce la nimik bun!
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde weed13 » Mar Iul 20, 2004 12:14 am

hoooo. in primu rand nu te mai simti asa de vexat. tu ai inceput threadu asta, asa ca asuma-ti riscurile fara sa sari la jugulara omului pt simplu fapt ca are o parere. te-am intrebat daca esti activ sau pasiv deoarece eram curios daca numa una din ele iti aduce satisfactie. una la mana. pe urma, ziceam ca tine de educatie faptu ca ii privita asa de rau treaba asta, nu faptu in sine de a fi bisexual. si ziceam de mine, ca mi-i ciuda pe mine ca privesc lucrurile asa din cauza educatiei primite. pt ca imi dau seama ca nu ii bine... da cred ca ar fi foarte greu sa repar asta la mine. si daca eu consider asta ca fiind o anormalitate, nu stiu, ce iti pasa tie ? criteriul de normalitate consider ca io si numai io mi-l pot fixa. avand in vedere ca tu esti alta persoana, si deci nu io, tu ai alta limita a normalului. limita care nu coincide. da te rog sa nu imi zici ce sa fac cu visele mele. daca ai zis-o altcuiva, ok, da trebe sa imi respecti, macar din bun simt ceea ce eu am decis.
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde valbog » Mar Iul 20, 2004 12:20 am

my god!!!! nu m-am luat de tine! am vorbit la general! sorry daca ai interpretat asa! Imi cer scuze dar nu a fost intentionat!
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

yooooooooyy

Mesajde ianix_boy » Mar Iul 20, 2004 1:25 am

bai, pe ce thread intru, dau numa de discutii in contradictoriu de-ale lui valbog cu cate cineva (care e mai la indemana). VALBOG, am mai spus-o odata. te banuiesc si chiar te acuz ca postezi in urma unei jalnice dureri pricinuite de grava ta boala: plictiseala. insa, vezi tu? ceea ce ar fi fost fain sa se transforme intr-o polemica inteligenta si atractiva, tu ai facut-o o cearta ba cu unu ba cu altul, ca sa aratzi tu lumii cat esti de destept... sau sa iti arati tie? ma rog...
in primul rand subiectul asta (sau problema) a fost enuntzata de la inceput... parerea mea este ca nu exista nici avantaje si nici dezavantaje, pentru ca nu e ceva pe care sa alegi sa il posezi sau sa nu il mai ai... homosexualitatea (sau bisexualitatea) nu e ceva asupra caruia hotarasti. poti sa te chinui cat vrei, ca tot gay sau bi o sa iasa din tine....
second... de ce sa ne ascundem dupa deget, sau mai bine zis dupa... bisexualitate? stii mai bine decat mine ca nu poti fi "cu curu in 2 luntre" si ca terbui e sa iti placa ceva , una din 2 , mai mult. sa nu ma contrazica nimeni cand spun ca multi gay se dau ca fiind bisexuali numai din frica de ei insisi sau de societate, ca nu cumva sa fie considerati... acea "secta sexuala" pe care o reprezinta gay-ii... nu, tata. de ce sa nu recunosti ca iubesti un baiat si ca sexul cu fetele e numai asa, mai mult de ochii lumii, sau de "control", sa vezi daca mai esti macho cum ai fost... si ca de fapt nu exista placere nici cat atunci cand inghiti o coaja de paine tare? eu personal inclin sa cred ca voi deveni in curand din "bisexual" din ce in ce mai gay, daca se poate spune asa.... asta pentru ca iubesc un baiat si recunosc asta (numai aici) cu mana pe inima si pentru ca devini pe zi ce trece din ce in ce mai misogin, fapt care nu prea ma linisteste si chiar ma pune pe ganduri, pentru ca in general imi place sa fiu fair-play. si? what the fuck ??? O sa fiu GAY. mare lucru.
So... daddy VAlbog, don't be so silly si fii mai sincer cu tine si cu cei din jur. Dealtfel, daca vrei, JUR ca e ultima data cand ma iau de tine.
"undefined"? ca sa traiesti trebuie sa fii stapan pe visele tale
Avatar utilizator
ianix_boy
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori