Theatre Of Tragedy

ce-a fost pe Muzici o data

Theatre Of Tragedy

Mesajde TEMP » Lun Aug 02, 2004 12:10 am

Am deschis acest nou thread ca sa aud parerile voastre despre aceasta formatie.
Eu sincer din ce am ascultat ~Aegis~ , ~Velvet Darkness They Fear~ , ~Inperspective~, ~Der Tanz Der Schatten~
sincer mi-au placut toate foarte foarte mult!!!!
Mai ales versurile sunt geniale!
Dar am auzit ca Liv Kristine s-a casatorit si a parasit trupa
NOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!
;a ;a ;a ;a ;a ;a ;a ;a ;a
I'm dooooooooooooomed!!! ;s
Eh! De! Asta e! Dar parca si-a pierdut tot farmecul.
Avatar utilizator
TEMP
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Iul 31, 2004 11:00 pm

Mesajde SatyR » Lun Aug 02, 2004 12:49 am

Acum cativa ani ascultam la greu theatre...era una din trupele mele de suflet sa zic asa. Velvet darkness they fear este intr-adevar foarte reusit si deasemenea foarte compac, dar adevaratul sound theatre se gaseste in primul album, intitulat parca chiar "Theatre of tragedy". Alt album care suna binisor ar mai fi Aegis, care din pacate anuntza prin sound-ul sau si directia ceva mai comerciala pe care avea s-o imbratiseze trupa in urmatoarele ei materiale. Ultimul album, muzik(parca) dupa cum era de asteptat, e super, mega , giga, terra distrus..cu un sound vai de mortii lui...asa ca nu-ti mai face probleme ca Liv s-a maritat si ca a parsit trupa...cu un sound asa compromis putea ea sa faca si pe draq'n 4 ca degeaba...
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde TEMP » Lun Aug 02, 2004 1:07 am

Tnx, deci o sa caut primul album ca e misto, cat despre ultimul album am ascultat putin la un preten si am crezut ca ma minte, pur si simplu nu i-am recunoscut. Oh well, what comes up must come down.
Avatar utilizator
TEMP
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Iul 31, 2004 11:00 pm

Mesajde SatyR » Lun Aug 02, 2004 1:19 am

No problem...cauta primul album si mai vorbim. Am impresia ca exista si un demo inainte de albumul asta daca imi aduc eu bine aminte, nu sunt prea sigur dar poti verifica...apropo..esti nou intr-ale grohaielilor astea de taiat vene?
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde TEMP » Lun Aug 02, 2004 2:26 am

SatyR scrie:apropo..esti nou intr-ale grohaielilor astea de taiat vene?



Nu chiar. Ascult chestii d-astea de mult timp dar nu prea am postat pe forum-uri, eh mai sunt si alte formatii pe care le apreciez:
-Tristitia
-Eternal Tears of Sorrow
-Macbeth
-Negura Bunget(hmm... merge)
-si mai sunt

Oricum imi mai plac Children of Bodom, Amorphis(niceeee), nu mai stiu tot ma rog de unu sa-mi dea si mie Bahamus sa ascult, ca cica e dragut.
Avatar utilizator
TEMP
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Iul 31, 2004 11:00 pm

Mesajde TEMP » Lun Aug 02, 2004 2:49 am

Cat despre taiatul venelor, nu cred! fara mutilare ;f si satanism ;y LOL
Avatar utilizator
TEMP
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Iul 31, 2004 11:00 pm

Mesajde SatyR » Lun Aug 02, 2004 8:04 pm

LOL, m-ai inteles gresit...chestia cu taiatu venelor era o aluzie la faptul ca theatre canta o muzica depresiva. Nu te lua dupa avatar sau dupa faptul ca ascult si metale. N-am nici o treaba nici cu satanismul nici cu automutilarile..sunt o persoana cat se poate de normala..probabil ca daca m-ai vedea ai intelege acest lucru, cat despre muzica pe care ai mentionat-o tu acolo pot spune ca cel mai mult imi place Negura Bunget.
Tristitia, Children si Amorphis merg si ei dar nu ma impresioneaza in mod deosebit..iar pe restul nu-i cunosc.
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde TEMP » Lun Aug 02, 2004 10:00 pm

Lol! Nu m-am referit la tine, atunci cand am spus satanism sau altele, si eu sunt pasionat de chestii oculte sau altele. Spuneam asa ca am citit mai devreme un thread despre asta si eram in tema, nu am vrut sa te jignesc.
Sorry pt confuzie. :)
Tie ce formatii iti plac?
Avatar utilizator
TEMP
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Iul 31, 2004 11:00 pm

Mesajde TEMP » Lun Aug 02, 2004 10:02 pm

LoL si avatarul me e putin ciudat, dar nu am gasit alta poza interesanta.
Avatar utilizator
TEMP
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Iul 31, 2004 11:00 pm

Am uitat o formatie

Mesajde TEMP » Mar Aug 03, 2004 1:19 pm

Tristania e super am ascultat
"Widow's Weeds" (1998) si "Beyond The Veil" (1999) foarte frumoase :)
Avatar utilizator
TEMP
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Iul 31, 2004 11:00 pm

Mesajde wednesday » Sâm Aug 21, 2004 1:38 pm

...pot spune k iti impartasesc trairile... ...
sunt inca o mare fana tot, dar incetasem sa sper k ceva se va skimba in involutia lor...
faptul k liv kristine a decis sa parasesca trupa era un lucru previzibil... si firesc... din unele puncte d vdr...
asta nu opreste p nimeni sa s bucure si acum d realizarile lor mai veki...
:)

apropos ai asc decoryah?
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde soulsick » Sâm Aug 21, 2004 2:27 pm

hm, ati ascultat leaves eyes? noua formatie a lui liv kristine. poate va mai domoleste suspinele. am ascultat 2 melodii ale acestei formatii si pot sa spun ca suna foarte bine. si daca nu v-am starnit interesul, sa adaug ca a fost ajutata la inregistrari de interpretii de la atrocity...
itr-adevar, TOT a murit, dar ramane de urmarit cum se va descurca liv in continuare.iar albumul ei de debut este destul de apreciat de catre critica de specialitate.
O, suflet sparge-odata, ingusta-ti inchisoare
Si scutura-te-odata de-acest lut pamintesc!
Vreau sa m-agat de tine, spre cer navala dind
Cum viermii de-un cadavru s-agata misunind!
Avatar utilizator
soulsick
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Mai 18, 2004 11:00 pm

Mesajde soulsick » Sâm Aug 21, 2004 6:27 pm

soulsick scrie:a fost ajutata la inregistrari de interpretii de la atrocity...

de fapt, ei fac parte din formatie, nu sunt o simpla prezenta in studio, am gresit mai sus
O, suflet sparge-odata, ingusta-ti inchisoare
Si scutura-te-odata de-acest lut pamintesc!
Vreau sa m-agat de tine, spre cer navala dind
Cum viermii de-un cadavru s-agata misunind!
Avatar utilizator
soulsick
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Mai 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Arbaces » Sâm Sep 18, 2004 11:16 am

TEMP scrie:Am deschis acest nou thread ca sa aud parerile voastre despre aceasta formatie.
Eu sincer din ce am ascultat ~Aegis~ , ~Velvet Darkness They Fear~ , ~Inperspective~, ~Der Tanz Der Schatten~


Ari trebui sa asculti si ~...And when he falleth~,tot de pe albumul "Velvet Darkness They Fear~. Trupa este una dintre primele trupe ale acestui gen (Symphonic Black cu voce feminina ). Dupa ea au aparut Autumn Tears, Tristania, After Forever, Nightside, Summoning, The Sins of thy beloved insa Th Of Tr ramane unica.
Avatar utilizator
Arbaces
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm


Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori