Foame de bani

Foame de bani

Mesajde UnCopilutz » Sâm Aug 28, 2004 8:02 pm

La familia a scos un alt album,dupa cum stiti sub numele de Sisu si Puya , fiindca n-au putut altfel (vezi povestea din piesa "Foame de bani") , multumita celor de la BUG Mafia. Azi am vazut si eu prima data clipul piesei si am ascultat pentru prima data piesa. Imi place tare mult si ma bucur ca Sisu a avut curajul de a pune totul pe beat , toata povestea asta de doi lei in care BUG i-a bagat , ma bucur ca au scos un alt clip reusit asemanator cu cele dinainte (vezi Tupeu de borfas si Vorbe).Un inceput inspirat,cu o convorbire telefonica intre Sisu su Puya si o poveste redata excelent!
In clip apar si niste imagini cu posturi de aici de pe fanclub.ro ( ex : http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=242400&postcount=15 ) si am fost si de data asta fericit , pentru ca se adevereste ca lumea nu vorbeste aici degeaba despre fanii lor , sau despre cei pe ale caror CDuri dau banii.
Singura mea nelamurire e aceea ca in cazul in care vpe melodie canta si Sisu, cum e posibil lucrul asta?
Cumparati albumul in original de la magazinele de specialitate!
Bravo Puya...si bravo Sisu,te asteptam!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde IrC » Sâm Aug 28, 2004 8:44 pm

Pai, Iluchiano mi-a spus, k La Familia, au inregistrat albumul asta, inainte sa-l bage pe Sisu la racoare.Am vazut si eu clipul.Clipul k clipul, dar piesa, nu straluceste.Refrenul e naspa rau.Mai bine isi rezolvau singuri problemele, fara sa le faca publice.
pace
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Dum Aug 29, 2004 6:35 pm

Observ ca pe tot forumul e plin de threaduri cu subiectul asta,nu trebuia sa il deschid si eu,dar , oricum,parerea mea e ca aici ii era locul.
Mie imi place ce au facut,am mai zis-o!
Pai asta cu inregistratul numelui la OSIM nu cred ca s-a intamplat inainte sa-l bage pe Sisu.Si nici versurile lui de pe piesa nu prease leaga cu ale lui Puya,deci as putea sa spun ca Sisu a inregistrat inainte si partea lui a fost legata de cea a lui Puya ,care a inregistrat-o acuma dupa evenimente.Zic cum cred...nu stiu nimic sigur!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde I`m With You » Mie Sep 01, 2004 7:07 pm

Eu luni mi-am luat albumul.Nu shtiam ce se intamplase,dar cand mi-am luat albumul "Foame de bani" eram cu prietena kre mi-a zis daca shtiu ce se intamplase intre La Familia & B.u.g. Mafia...Si am zis ca nu.Dupa ce am ascultat albumul mi-am dat seama de ce "baietzi" sunt cei de la B.U.G. Mafia..deci eu nu ma ashteptam la asha ceva din partea lor,sunt nijte b*lanjii si-mi place ca Puya le zice totul in fatza.Ma rog,nu in fatza..."la televizor sunt baietzi" si sincer...le dau mare dreptate baietilor.
"Daca erau baietzii nu cereau banii,ca shtiu ca e nevoie de bani{nevoie de bani} pt mine"..
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Joi Sep 02, 2004 8:13 pm

Am mai zis-o si o mai spun:eu ii admir de asemenea pentru ce au facut si pentru jumatatea asta de palma pe care au reusit sa le o dea mafiotilor.bravo!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde dan83euthanesia » Sâm Sep 04, 2004 4:20 pm

Am tras si eu foame de bani videoclipu si albumu si pot sa zic ca e marfa de tot mai ales videoclipu!cind o sa fiu in tara o sa-mi cupar sie eu albumu original ca trag muzica pe net ca nam cum sa dau de album altfel ;) MARFA MARFA MARFA!faceti asa mai departe baieti!!!!!!!
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

sper ...

Mesajde rap_t_one » Dum Sep 05, 2004 12:40 am

O sa cumpar albumu pentru melodia asta ! Care imi cunoasteti cat de cat parerile ... ziceti-mi : o sa imi para rau ? :a ... E o schimbare in bine ... !
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde lluchiano » Dum Sep 05, 2004 12:53 am

rap t one eu zic ca nu iti va parea rau ,isi merita fiecare leu zic eu
Cu respect, Luchian !
Avatar utilizator
lluchiano
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Apr 25, 2003 11:00 pm

Mesajde SatyR » Dum Sep 05, 2004 1:29 am

Interesanta melodia asta "foame de bani". Ramane de vazut cum se prezinta albumul. Sper sa nu fie ca cel anterior, de unde nu mi-a placut doar "politia e militie".
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde dan83euthanesia » Dum Sep 05, 2004 4:54 pm

Cel mai tare negativ este "adevarul gol golut" de pe albumu nou lu la familia!;) !! lluchiano vezi ca ti-am scris un mail pe http://www.la-familia.ro !! Ca nam vrut sa scriu aici carei treaba!
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde dan83euthanesia » Dum Sep 05, 2004 5:03 pm

Cel mai tare negativ este "adevarul gol golut" de pe albumu nou lu la familia!;) !! lluchiano vezi ca ti-am scris un mail pe http://www.la-familia.ro !! Ca nam vrut sa scriu aici carei treaba!
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde UnCopilutz » Lun Sep 06, 2004 10:14 pm

dane,dupa cum prea bine observi,ai grija cu parkinsonu` ala ca ne umpli de mesaje trase la xerox ! in rest,ce sa spun?mi-as lua si eu albumul ,dar in oraselul asta minunat in care stau nu are cum sa apara prea degraba.cand mai trec prin cluj o sa il iau.
satyr,si eu sper si imi place sa cred ca e ceva mai bun decat materialul anterior,si nu are cum sa nu fie asa.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Subsemnata` » Mar Sep 07, 2004 4:16 pm

Ii admir pe Sisu si Puya pt ca au avut curajul sa faca un lucru pe care multi au preferat sa-l ascunda..Cei de la Bug Mafia meritau melodia asta..acum sincera sa fiu nu stiu dak meritau o astfel de melodie kiar de la Sisu si Puya avand in vedere k fara Bug Mafia La Familia nu mai exista..dar ma bucur k si-au luat inima in dinti si k au spus adevarul despre Bug..
Melodia imi place mult..clipul nu l-am vazut de prea multe ori deci nu prea pot sa-mi dau cu parere depsre clip..albumul e destul de bun..imi place k are melodii in genul celor vechi de prin 98-99
Te invit la dans..il stii pe tot? sau trecem la capitolul:faci bot?
Avatar utilizator
Subsemnata`
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Joi Sep 02, 2004 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Mar Sep 07, 2004 5:13 pm

Subsemnata` , de ce spui tu ca fara BUG , La Familia nu mai exista? Din cauza lor nu mai exista,poate!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde J'adore » Joi Sep 09, 2004 11:44 am

dupa foame de bani, adevarul gol golut imi place cel mai mult dp noul album. Desigur toate mel. sunt marfa.
Cat despre mafia, au decazut in ochii mei f mult, si nu, numai din cauza scandalului cu Sisu si Puya.
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde dan83euthanesia » Joi Sep 09, 2004 8:58 pm

Jadoare mafia tu ai semnatura mai lunga decit mesajul care il pui pe forum :-D si
Uncopilutz eu nam bagat mesajul ala dublat ma mir sie eu acum ca e de doua ori si mai sper sa gasesti albumu ca ce naiba eu sunt in berlin si am si albumu si videoclipu nou :-P hai salut noroc pa
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde Subsemnata` » Vin Sep 10, 2004 1:52 am

UnCopilutz scrie:Subsemnata` , de ce spui tu ca fara BUG , La Familia nu mai exista? Din cauza lor nu mai exista,poate!

Pey...Bug Mafia i-au lansat pe La Familia...adik nu sunt prezicatoare sa spun ce se intampla dak bug Mafia nu-i lansa atunci..dar.nu cred k dak la vremea aceea Bug Mafia nu-i ajuta mai aveau ei atata succes..
In orice caz...asa cum i-a ajutat atunci sa se lanseze asa ii "ajuta" acum a nu mai fie ce au fost..dar nu prea reusesc..pt mine Sisu si Puya tot La Familia raman
Te invit la dans..il stii pe tot? sau trecem la capitolul:faci bot?
Avatar utilizator
Subsemnata`
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Joi Sep 02, 2004 11:00 pm

Na p00la ba

Mesajde tataee4B.U.G. » Vin Sep 10, 2004 9:07 am

Salut la totzi baietzii de pe FORUM-ul asta...Sper ca veti citi mesajul meu si va veti convinge ca ce va spun este adevarat...sa trec la fapte...
Frate yo ascult B.U.G. Mafia din 1998 si pula mea...intzeleg muzica Under Ground ca pe viatza mea...poate datorita faptului ca am invatzat sa fiu baiat de cartier si sa ii ajut pe fratzii mei...Sunt un mare FAN B.U.G. dar am si un comentariu la scandalul cu La Familia.Pula mea...Mafia are dreptate in legatura cu numele formatziei...dar scandalul facut nu isi avea locul in momentele astea...macar trebuiau sa astepte si "mafiotzii" pana iesea Sisu de la parnaie si...pula mea...se intzelegeau cumva...Totusi si La Familia cauta subiect de cearta prin albumu asta pt ca prin acest album "familistii".PUYA are dreptate cand a facut afirmatzia ca nu trebuia sa iasa scandalul asta chiar acum...Si voi toti astia care credetzi ca Mafia nu e korekta...sugetzi pula...fara nici o suparare acum...Mafia are dreptate pt ca atunci cand i-a invitat pe La Familia sa intre in CASA ei au refuzat...pai in pula mea...nu se face asa...apoi cand XXL si 10 Grei le-a cerut ajutorul sa scoata un album La Familia a zis nu frate...noi ne descurcam si singuri...va dati seama...B.U.G. i-a ajutat sa se lanseze acum 7 ani si ei acuma zic frate...suntetzi bulangii...pai cum sa nu fie cand "familistii" nu vor nici sa mai auda de Mafia...
Totusi parerea mea e ca Mafia a gresit cu scandalul asta si La Familia a gresit la fel de mult cand a scos albumu asta ca fiind raspuns la "furtul" numelui lor...pt ca ei acuza in "Foame de bani" B.U.G. Mafia si baietzii lor dar cel mai grav e ca "familistii" acuza CASA de scandalul asta.Asta NU se face.Pe bune.
Sa nu luatzi in nume de rau ce v-am zis pt ca nu am zis asta doar pt ca sunt fan B.U.G. dar si pt ca le intzeleg atat muzica cat si tot ce fac si spun.

R3sp3kt pentru fratzii mei din EST/Nimic in rest...

PeaCe!
tataee4B.U.G.
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Sep 10, 2004 12:01 am
Localitate: Bucuresti - Strazile ma invatza sa traiesc

Mesajde UnCopilutz » Sâm Sep 11, 2004 2:45 am

Cacaturi nefondate ... si "stiri" neverificabile pt. mine. Nu cred nimic . Esti ignorant.
Subsemnata : La Familia si-a facut o reclama nebuna prin chestia asta,ma rog,Sisu si Puya.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde IrC » Sâm Sep 11, 2004 9:32 pm

tataee4B.U.G. scrie:Frate yo ascult B.U.G. Mafia din 1998 si pula mea...intzeleg muzica Under Ground ca pe viatza mea...poate datorita faptului ca am invatzat sa fiu baiat de cartier si sa ii ajut pe fratzii mei...
PeaCe!

Fratele meu, stii macar ce inseamna muzik underground?Dak nu stii, vezi k e un subiect pe forum-ul cu underground.Si ce inseamna pt.tine sa fii baiat de cartier?Ma enervati voi cu cartierul si blocurile voastre, mai bine va apucati sa cititi o carte.
Mafiotzii, au fost chiar bulangii cu faza asta.K nu vrea omu' sa vina la casa ta de discuri, ii ceri 15.000, de euro?Cel mai bine ar fi fost sa se inteleaga cumva.
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

Mesajde dan83euthanesia » Sâm Sep 11, 2004 10:18 pm

Asa e IRC !zile la toti! Erau si prosti familisti daca se duceau la casa aia lor de muzica!cine stie cite procente cereau si in ce prostii si belele intreau sisu si puya...ca aia de la b.u.g. nu iau chemat la casa lor sa aiba prieteni langa eii!singurul scop era totusi banii! Si ce daca b.u.g. iau suportat acum citiva ani pe la familia sa se lanseze??? Succesul si lau facut singuri!!! Nu au pus aia de la b.u.g mafia rime pe hirtie pt. Puya si sisu! Baietzii si-au facut treaba singuri!sau descurcat singuri!succesu nu lau garantat aia de la b.u.g. cu suportul lor!!!!! Si e normal sa te ajute cineva la inceput!Credeti ca B.U.G. au devenit asa de mari fara nici un support la inceput de altii??numai daca reusesti sa-ti faci un label(casa ta independenta de muzica)si iesi cu muzica ta si ai succes poti sa zici ca nu tea ajutat nimeni!! Si chiar daca refuzi sa intrii la o casa de muzica nimeni nu are nici un drept sa-ti fure numele tau sau sa-ti dea in cap!unde pu*a mea suntem?
Dar bine toti nu stim exact ce sa intimplat dar eu o sa ii suport pe baietzii sisu si puya mereu si asta e opinia mea! Si inca o chestie! B.U.G. Poate ca au undeva dreptate(vorbesc despre chestiile care poate nu le cunosc)dar pot sa zic ca cistigatori din toata chestia asta sunt asa si asa puya si sisu pt. ca aia de la b.u.g. nu sau gindit bine cum au putea sai loveasca pe familisti fara sa se mai ridica!nau facuto cu cap!
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde Subsemnata` » Dum Sep 12, 2004 12:20 am

UnCopilutz scrie: Subsemnata : La Familia si-a facut o reclama nebuna prin chestia asta,ma rog,Sisu si Puya.

ai dreptate..faza e k nu m-am exprimat bine..cei de la Bug incearca sa faca in asa fel incat trupa sa nu mai existe,sau cel putin sa nu mai aiba succes k inainte...faza marpha e k cu acest scandal Sisu si Puya si-au facut publicitate
Te invit la dans..il stii pe tot? sau trecem la capitolul:faci bot?
Avatar utilizator
Subsemnata`
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Joi Sep 02, 2004 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Dum Sep 12, 2004 12:38 am

"Dar bine toti nu stim exact ce sa intimplat dar eu o sa ii suport pe baietzii sisu si puya mereu si asta e opinia mea!" - dane,voiai sa zici "sprijin" prin "suport",nu?
exact , reclama si iar reclama , daca nu o sa se vanda cel mai bine albumul asta dintre toate scoase de sisu si de puya , sa mi zici mie cusu`...desi nu e foarte bun materialul...zic eu.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde dan83euthanesia » Dum Sep 12, 2004 1:42 am

Mai UnCopilutz eu ma bucur ca mai pot sa scriu macar ceva pe limba romana ca sunt plecat de 10 ani ;-) asa ca "please" nu ma lua cu gramatika :-D
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde lluchiano » Dum Sep 12, 2004 2:19 am

Acest scandal nu are sub nici o forma sau aspect publicitar.Daca se face mare publicitate este pentru simplul fapt ca lumea are interes fata de acest subiect si este ff mediatizat.Gaditi-va ca baieti au investit in numele LA FAMILIA 7 ani de munca,bani si nu in ultimul rand suflet.Viatza lor a fost si este LA FAMILIA.
Cu respect, Luchian !
Avatar utilizator
lluchiano
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Apr 25, 2003 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Dum Sep 12, 2004 1:37 pm

Nu am spus niciodata ca s-ar fi ganidit cineva inainte la reclama care avea sa se faca baietilor de la La Familia . Ei pot sa le multumeasca totusi mafiotilor pentru ce a iesit,fara nici un leu dat macar.Poate or sa isi faca cinspemii de euro pe vanzarea albumului si si-or lua si numele inapoi :) , joke!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde dan83euthanesia » Lun Sep 13, 2004 5:50 pm

Nu cred ca si-ar lua numele inapoi Uncopilutz chiar daca fac 15.000€! La Familia sunt doi baietzi Sisu si Puya si cum zice si Sisu nu conteza ce nume au! conteaza ce au de zis..si fani adevarati gasesc cd-urile sau casetele lor pe rafturile de la magazin chiar daca nu se mai scriu pe ele La Familia! ;-)
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde high » Dum Sep 19, 2004 2:38 pm

frate il adimir la nebunie pe sisu si imi pare super rau ca nu este si el in videoclip.Puya mi se pare baiat de baiat da pola mea nici mafia nu trebuia sa faca itita ascndal acuma macar mai tarziu daca era.Io acuma ma chinui sa imi lansez niste piese pe piata si pe urma sa fac si io un videoclip dar este greu frate. in orice caz frate sa traiasaca hip hopul. Sharky
high
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Noi 07, 2003 11:49 am
Localitate: Romania,Ploiesti

De la Sharky ptr Hip-Hop

Mesajde high » Dum Sep 19, 2004 2:42 pm

frate il adimir la nebunie pe sisu si imi pare super rau ca nu este si el in videoclip.Puya mi se pare baiat de baiat da pola mea nici mafia nu trebuia sa faca atita scndal acuma, macar mai tarziu daca era.Io acuma ma chinui sa imi lansez niste piese pe piata si pe urma sa fac si io un videoclip dar este greu frate. in orice caz frate sa traiasaca hip hopul. Sharky (Sharky_Hakeru@yahoo.com)
high
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Noi 07, 2003 11:49 am
Localitate: Romania,Ploiesti

Mesajde dan83euthanesia » Dum Sep 19, 2004 3:21 pm

Noroc bafata si succes sharky "high"
Si eu sunt exact la acelasi pas! Dar nu vreau sa scot in romania albumu meu! Il scot aici in germania! Intii o sa fiu pe un project la o grupa si cred ca in vreo doi ani o sa scot albumu meu solo aici in berlin pe germana!hai salut...
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Următorul

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori