ctc

ctc

Mesajde Gnom » Joi Sep 23, 2004 2:16 pm

controlul tehnic de calitate...undergound shit :U
"cineva mi-a spus odata un lucru destept/norocu nu o sa vina de la sine eu degeaba il astept"
Avatar utilizator
Gnom
Junior Member
 
Mesaje: 153
Membru din: Mar Oct 01, 2002 11:00 pm

Mesajde Asassinu » Joi Sep 23, 2004 3:39 pm

sao, ce-i cu threadul asta ca io n-am prea inteles???
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Gnom » Sâm Sep 25, 2004 4:38 pm

vreti sa vb de undergpund vb si de ctc atat...nu se vroia nimic.. :T ..ci doar un reminder :dir: ;-)
"cineva mi-a spus odata un lucru destept/norocu nu o sa vina de la sine eu degeaba il astept"
Avatar utilizator
Gnom
Junior Member
 
Mesaje: 153
Membru din: Mar Oct 01, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Sep 25, 2004 4:40 pm

Sau un mod de a aminti cine anume va rupe anul asta :)
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Asassinu » Sâm Sep 25, 2004 8:01 pm

da de unde stii ca "va rupe" anu asta? niste informatii ceva?
oricum, multi asteapta, si io astept.
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde IrC » Sâm Sep 25, 2004 8:43 pm

Orice piesa Ctc, rupe.Sunt cei mai tari.Sper sa scoata un album cat mai repede.
pace
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

Mesajde tUdOrUK » Dum Sep 26, 2004 6:01 pm

IrC scrie:Orice piesa Ctc, rupe.Sunt cei mai tari.Sper sa scoata un album cat mai repede.
pace

Albumul ? adica Defectiuni Technice ? l-am downloadat saptamana trecuta. Ce sa zic.. e bestial, show total.
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

ce cred

Mesajde sadox » Dum Sep 26, 2004 11:08 pm

Pai poate gnom vrea shi incearca sa spuna multora dintre noi ca ctcul are un potentzial under ridicat?KOREKT(pacat de trupa ca s-a rupt da kuvantul ramane valabil).Shi am mai intzeles shi faptuh ca din cate shtiu yo din surse sigure ca trebuie sa-shi traga shi baietzii un album.Pai deh daca iese toamna asta albumu lor sau cel tarziu anu astah inseamna c-o sa avem o perioada rappa propice avand in vdr lansarile care s-au facut.In concluzie vreau sa-i vad pe ctc prin magazine pe copertzile de cd-uri.:)
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Pai...e cam asa...

Mesajde Chevin Shunca » Mar Noi 30, 2004 8:30 pm

Albumul CTC e gata, ca proiect,dar in completare, avand in vedere cerintele pietei romanesti. Toti cei care au dat jos de pe net o anumita versiune sa se pregateasca pentru o surpriza majora. Oricum nimic nu mai e la fel. Nu invinovatesc pe nimeni ca l-a luat, probabil daca as fi fost in locul respectivilor si eu as fi facut acelasi lucru. Tot raul spre bine.

Va iesi probabil la anul in februarie-martie-aprilie - o data exacta nu pot preciza. Pentru toti cei care-l asteapta - CREDETI-MA, NU IL ASTEPTATI NICI PE DEPARTE CUM IL ASTEPTAM NOI!!!!!! Multa pace.
Chevin Shunca
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Feb 17, 2003 4:59 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde IrC » Mar Noi 30, 2004 9:52 pm

tUdOrUK scrie:Albumul ? adica Defectiuni Technice ? l-am downloadat saptamana trecuta. Ce sa zic.. e bestial, show total.

De unde l-ai downloadat?
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

Mesajde tUdOrUK » Mar Noi 30, 2004 10:11 pm

IrC scrie:De unde l-ai downloadat?


de pe dc++ , daca il vrei adaugama la lista ta pe msn shi il uploadez pe yousendit.com
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

Mesajde sadox » Joi Dec 02, 2004 12:58 pm

Sa intzeleg ca albumu' asta care se gaseshte pe net(ca din alte surse nu se poate face rost din pakate:(() ye doar un simplu preview la ceea ce va urma?Daca ash reushi sa pun mana pe albumu nou in original care va ieshi anu' viitor(dupa cum zisese chevin) ar fi shi mai bine decat ce am acum:).
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde Neddy » Dum Dec 05, 2004 8:00 pm

Cumparati originalul bhai bulangiilor, lasati dreaq download-ul
majoritatea spun ca il downloadeaza de pe net dar cumpara si originalul (cica pentru colectie)
o data ce il ai ca mp3 in calculator te doare-n p*&@ de albumul original (ca deh ,cine stie) si cu cei 150.000 de lei mai bine faci altceva
parerea mea este urmatoarea: chiar daca ai posibilitatea sa il tragi de pe net inaintea aparitiei pe piata mai bine astepti ,pentru ca ai mai mare satisfactzia cand il asculti original (adik eu unul asha fac) si ma simt de o mie de ori mai mandru cand stiu ca altii asculta un album care a aparut de 5 zile pe blanc-uri si eu il ascult de pe original
injuratzi-ma cat vreti dar daca iubitzi cultura trebuie sa va obisnuiti cu faptul ca trebuie sa cumparati materialul pe care l-ati ales sa-l ascultati ORIGINAL
Avatar utilizator
Neddy
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Mie Iul 10, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Dec 05, 2004 9:48 pm

bahi neddy, omu' chevin a zis asha

Toti cei care au dat jos de pe net o anumita versiune sa se pregateasca pentru o surpriza majora. Oricum nimic nu mai e la fel. Nu invinovatesc pe nimeni ca l-a luat, probabil daca as fi fost in locul respectivilor si eu as fi facut acelasi lucru. Tot raul spre bine.


ce dracu' mai comentati atat....nu e clar?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Neddy » Lun Dec 06, 2004 7:07 pm

e clar ca se pirateaza la greu ,asta e clar
nu stiu carui mc sau trupe ii convine ca intai albumul la care muncit din greu
sa-i fie downloadat de pe net si apoi cumparat
anul trecut, am facut rost de Proiectul Verde cu vreo luna jumate inainte sa iasa pe piata, iar dupa ce am CUMPARAT ORIGINALUL am constatat ca versiunea pe care o aveam eu nu prea era cu mult schimbata fata de versiunea originala , asta cu referire la ce a spus omu Chevin
de aceea am ales sa cumpar tot ce imi convine original si in nici un caz sa mai downloadez
ce este si mai rau este ca si recunoasteti ca downloadati intai albumele de pe net si pe urma le cumparati
foarte frumos ajutati voi cultura sa se dezvolte
=D bravo voua , tineti-o tot asa si vom asculta un album de hip-hop o data la zece ani
Avatar utilizator
Neddy
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Mie Iul 10, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Lun Dec 06, 2004 7:18 pm

bahi omule, in primul rand k itzi lipseste o anumita informatie ca sa potzi intzelege ce-a zis omu' chevin. In al doilea rand, CEEA CE ESTE PE NET NU ESTE ALBUMUL. CLAR? Deci ce s-a "piratat" reprezinta mult prea putzin fatza de ce va aparea pe piatza. Eu n-am zis k e bine k s-a dwl in draci, dar pe de alta parte, se asteapta ceva nou de la ctc de multishor, shi cand n-ai nici cea mai vaga idee cand potzi sa faci rost de albumul original te multzumesti cu ce gasesti.

Ma rog, problemele sunt altele shi din pacate trupa n-are nici o vina k se amana atat..
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Neddy » Mar Dec 07, 2004 5:42 pm

Noul album CTC va aparea in 2005 la Rebel Music , adik asa a spus Doctoru intr-un freestyle in Griffins la concertul Zale
Cine a fost, probabil ca a auzit , pentru cine nu a fost i-am zis eu acum
Avatar utilizator
Neddy
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Mie Iul 10, 2002 11:00 pm

Chestie......

Mesajde filipilie » Joi Ian 13, 2005 1:22 pm

in numarul din ianuarie al revistei monden la pagina 88 este Vlad Dobrescu.... :)
filipilie
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mai 03, 2004 10:31 am
Localitate: CT-B

Mesajde Black Eagle » Vin Ian 14, 2005 3:20 pm

ctc rulz!!!
Fuck da' system!!!
Black Eagle
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Ian 10, 2005 5:03 pm
Localitate: Bacau

Mesajde Raspopitu » Vin Ian 14, 2005 7:04 pm

lol,mesaj mai sec ca cel de deasupra nu am vazut demult.Da mah da,asa e cum zici tu,dar fi mai explicit:D
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Black Eagle » Sâm Ian 15, 2005 11:40 am

ma refeream la versuri(mesaj) shi beat-uri, in mare la tot ce inseamna ctc (cat de explicit voiai sa fiu)?
Fuck da' system!!!
Black Eagle
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Ian 10, 2005 5:03 pm
Localitate: Bacau

Mesajde Raspopitu » Dum Ian 16, 2005 6:34 pm

Pai mah orice copil infantil e in stare sa zica numele unei formatii urmate de un "rulz" sau "sucks".Vroiam sa spui ce iti place la ei,daca tot ai postat.in fine neesential....
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Noroc Gnom

Mesajde adebissi » Mar Mar 01, 2005 8:55 am

Sunt Sorin (prietenul lui Mihai) in fine nu cred ca ma tii minte,ce vroiam sa te ro e sa-mi trimiti si mie un replay sa-mi spui si mie cand mai aveti concerte eventual lansari,o sa-l sun si pe Costin(L-gula)
Numa bine fratelo!
Avatar utilizator
adebissi
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Iul 07, 2003 11:00 pm

Noroace!

Mesajde adebissi » Mar Mar 01, 2005 8:57 am

Fratilor ceea ce va rog e sa-mi da-ti si mie un replay si sa-mi spuneti si mie cand mai aveti concerte.Numa bene!
Avatar utilizator
adebissi
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Iul 07, 2003 11:00 pm

Mesajde Gnom » Sâm Mar 05, 2005 12:16 am

off topic

vis-a-vis de penultimu post...o sa fie concerte nici noi nu stim acum ce si cand...o sa vina albumu...deci stai linistit...ca o sa fie material raparta

on topic

controlul tehinc de calitate isi va pune shtampila in scurt timp



citesteprintreranduri
"cineva mi-a spus odata un lucru destept/norocu nu o sa vina de la sine eu degeaba il astept"
Avatar utilizator
Gnom
Junior Member
 
Mesaje: 153
Membru din: Mar Oct 01, 2002 11:00 pm

Mesajde hardbeat » Sâm Mar 12, 2005 1:31 am

asat-i bine, da' stampile mai vechi de unde pot sa cumpar?
Avatar utilizator
hardbeat
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Sâm Iun 19, 2004 11:00 pm

Mesajde bobbysteels » Sâm Mar 19, 2005 1:32 am

deliric e bun. ma amuza cand incepe sa abereze pe teme gen astronomie, chimie etc.. e cu adevarat deliric. Dobrescu e spiritual, are voce buna, nimic special. L Doctor e cel mai bun dintre ei. Imi plac analogiile lui asta si jocurile lui de cuvinte (ambele elemente adaptate prob din hh de afara). Per total sunt demni de playlist-ul meu. Albumul asta de debut al lor nu rupe da e de ascultat (in fine asta va spune unul care asculta mult Wu deci automat standardele sunt ridicate). Albumul demo e mai bun insa.

RZA out!
bobbysteels
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Mar 17, 2005 7:14 pm
Localitate: constanta

Mesajde usualflow » Mie Apr 06, 2005 1:43 pm

concert C.T.C. in Iasi
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

CTC la Iasi 14 apr.

Mesajde usualflow » Dum Apr 17, 2005 6:00 pm

A iesit super tare show-ul. Un mare big up pt toti cei care s-au implicat in bunul mers al event-ului. ;-)

Pt cei interesati, cateva bucati audio aici: http://s20.yousendit.com/d.aspx?id=3W56L0WQO8CNK31592PU76XCXK
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Dum Apr 17, 2005 6:07 pm

shots by whigguh (for more, mail to bboyspdy@yahoo.com) ca din din pozele postate de mine lipseste dj paul, dupa cum se poate observa.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron