Proiect muzical!!

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

Proiect muzical!!

Mesajde K_Fee » Mar Dec 07, 2004 1:40 am

Sunt unul dintre acei producatori muzicali care se "chinuie" sa aduca muzica la un nivel "cat de cat" occidental.Impreuna cu ceilalti,putini la numar,dar ambitiosi,incercam sa va propunem un sondaj.Si unul care va va da ocazia si voua sa participati la emanciparea muzicii romanesti.

CE V-AR PLACEA CEL MAI MULT SA INTALNITI LA UN NOU PROIECT MUZICAL?

( faceti referiri la gen muzical,atitudine,look )

Cel care va veni cu cea mai buna idee va primi o piesa cu promovare GRATUIT!

Va multumim pentru sprijin :)
K_Fee
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Noi 25, 2004 12:51 am
Localitate: In fata pc-ului:))

Mesajde UnCopilutz » Mar Dec 07, 2004 8:06 pm

adica , io , care-s taran si sap de dimineata pana seara , am dat peste mesajul tau si iti dau o idee stralucita , tu ma inregistrezi pe banda si ma vinzi? Nice.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Tot noi.....

Mesajde K_Fee » Mie Dec 22, 2004 2:59 pm

UnCopilutz scrie:adica , io , care-s taran si sap de dimineata pana seara , am dat peste mesajul tau si iti dau o idee stralucita , tu ma inregistrezi pe banda si ma vinzi? Nice.

NU,cine a zis de inregistrat?
Era vorba de ceea ce ati dori sa vedeti,nu ti-am cerut sa canti nimik......oricum...sunt convinsa ca mesajul a fost inteles ....in termenii in care am vrut sa fie inteles.....
K_Fee
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Noi 25, 2004 12:51 am
Localitate: In fata pc-ului:))

Mesajde Hyena » Mie Dec 22, 2004 4:27 pm

pai in primul rand artistul respectiv treb sa aiba un look cat de cat ,muzica trb sa fie ceva mai aparte,nu.La noi in Romania ar trebui ca lumea sa nu se mai axseze atat de mult numai pe dance,ar trebui si ceva ce se aude si afara.Poate rock sau chiar house-ul dar sa fie bazat macar putin.In muzica romaneasca ar trebui o schimbare majora si dak aceasta schimbare chiar s-ar realiza(prea putine sanse)eu cred k am putea sa fim egali cu cei de afara.Parerea mea
Hyena
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Mie Sep 05, 2001 1:01 am
Localitate: Slatina

Mesajde Dee-Dee71 » Mar Feb 22, 2005 6:46 pm

genul muzical trebuie sa aiba elemente de techno, dance, dar sa fie dur ca rock-uk si hip-hop-ul (eventual pasaje) iar pentru o nota exotica, influente folclorice. atitudinea sa fie cu un mesaj pozitiv, gen make love, not war, si nu fumeaza, drogheaza-te si pierde noptile sub fustele stripteuzelor, iar ca look am observat ca trupele celle mai placute sunt cele mixte. cel mai bine 2 fete cu 2 baieti. breakerii sunt de notat si numerele de semi-striptease. idei as avea eu multe, dar sincer mi-e fte lene. si nu am inteles care e premiul.
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

apropo de promovari

Mesajde DJ SAD » Vin Iul 29, 2005 10:05 pm

Adevaratilor va asteptam la http://www.keysolutions.ro.
In fiecare zi intre orele 21.00 si 24.00 Radio Keysolutions unde Dj autohtoni anonimi isi prezinta seturile, live. Aici pot fi promovati Dj si formatii de muzica electronica din Romania, o posibilitate demna de luat in seama pt a te face cunoscut.

Va asteptam
DJ SAD
Keysolutions Radio founder
DJ SAD
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Iul 29, 2005 9:40 pm
Localitate: timisoara


Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron