Luis Miguel

ce-a fost pe Muzici o data

Luis Miguel

Mesajde Ximena » Lun Dec 27, 2004 7:09 pm

In primul rand as dori sa va salut. Postez pentru ptima data.:sal:

As dori sa stiu daca-i mai place cuiva de aici Luis Miguel, daca da, ce melodie , videoclip etc. Mie imi place foarte mult. :cool:
Fişiere ataşate
MMMMMMMMM.jpg
MMMMMMMMM.jpg (33.6 KiB) Vizualizat de 1017 ori
Ximena
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Dec 09, 2004 1:48 pm
Localitate: around here

Mesajde Elektra » Joi Ian 13, 2005 8:00 pm

luis miguel are cateva melodii f frumoase. mie imi palc f mult "por debajo de la mesa" si "sabor a ti". de pe net n-am reusit sa iau prea multe melodii de-ale lui, iar pe piata nu cred ca exista vreun album de-al lui.
Avatar utilizator
Elektra
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Lun Dec 20, 2004 12:00 am

Mesajde Ximena » Joi Ian 13, 2005 9:16 pm

:shock: Au dat pe la tv "Sabor a mi" si eu n-am vazut ? Sau ai luat-o de pe net ?

In Bucuresti se gasesc destule albume ale lui : "Amarte es un placer", "20 Anos", "Romances", "Segundo Romance", "33". Dar nu in toate locurile si, de obicei, intr-un singur exemplar sau cel mult doua. ;P

Pe net gasesti si melodii, si videoclipuri, doar sa cunosti ceva site-uri. Le pun cand mai intru, acum nu le am la indemana.
Ximena
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Dec 09, 2004 1:48 pm
Localitate: around here

Mesajde Elektra » Vin Ian 14, 2005 5:24 pm

"sabor a mi" am vazut-o la tv si era dintr-un concert. oricum melodia nu-i a lui, au mai cantat-o si altii inainte, dar mie-mi place cel mai mult varianta lui.
Avatar utilizator
Elektra
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Lun Dec 20, 2004 12:00 am

Mesajde Ximena » Vin Ian 14, 2005 9:48 pm

Luis Miguel are o colectie de albume de bolero-uri (spera sa ajunga la un numar de 10), dintre care putzine sunt inedite (compuse doar pentru el). "Sabor a mi" este un bolero clasic adaptat de Luis Miguel pentru publicul tanar. De fapt, asta a urmarit prin aceasta colectie de albume, sa readuca bolero-urile in atentia publicului tanar. Sunt si melodii care initial nu au fost bolero-uri, dar el le-a transformat. Un exemplu ar fi celebra melodie "El dia que me quieras", un cunoscut tango la origine. Acum incearca ceva asemanator cu melodiile ranchera.
Fişiere ataşate
cover33.jpg
cover33.jpg (21.52 KiB) Vizualizat de 1013 ori
chile1.jpg
chile1.jpg (9.5 KiB) Vizualizat de 1011 ori
LM.JPG
LM.JPG (30.8 KiB) Vizualizat de 996 ori
Ximena
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Dec 09, 2004 1:48 pm
Localitate: around here


Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron