>AGRESIV<

>agresiv<

Mesajde dan83euthanesia » Joi Dec 30, 2004 3:45 am

>AGRESIV< e o grupa de HipHop din Bucuresti care inca nu sa lansat pe piata!Sper ca acest pas va fi realizat in Anul 2005, ca eii sunt 2 baietzi cu un talent foarte mare!Deabia astept sa ascult albumu' intreg si sper ca pot sa ii ajut mai departe cu threadu asta sa auda mai multi oameni de eii!!de cite stiu eu baietzii mai au de inregistrat citeva chestii si sper ca vor primii suportul trupei Codu' Penal cu care au inregistrat deja o piesa....
va urez succes baietzi si sa nu va lasatzi de muzica ca nea|tzu ca ar fii foarte naspa!
Agresiv/Jericho ASA MAI DEPARTE!!!
Bucuresti/La Familia/Codu'Penal/Baxter/Chuco/Dizzy/Royala Mare <<< 4 Life :)) ______________________________
PS: >Agresiv< : ma-si bucura sa aud si eu ceva de voi pe aici in internet ca momentan nu am mIRC si nu pot sa vb. cu nea|tzu direct...
aici gasiti piesa " Agresiv-unitate "
http://de.geocities.com/dan_nichifor/My_Music.html
Este singura piesa care am gasito pe mIRC si care a bagato cineva pe net.Si daia bag si eu piesa asta si nu pe altele care le mai am de la eii !! si care nu o sa le uploadez pina nu acord baietzii la asta! "Unitate" << Cred ca este o piesa putzin mai veche pt. ca piesele care le am primis eu indirect de la AGRESIV ultima data se aud mult mai marfa si au alta caliate! Dar totusi e o piesa buna si va zic din inainte: da! negativu se aude ca unu a lu 2Pac! si piesa mea care e pe site " Dan-MaMa " este pe germana si NU nu este furata de la 2pac este numai un sample de la Joe Sample care la folosit si 2Pac.Salut....


Hades edit: intr-un interval de 3 ore foloseste butonul EDIT daca ai uitat sa zici ceva, fara a face posturi consecutive!!!
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde dan83euthanesia » Joi Dec 30, 2004 4:33 am

aici gasiti piesa " Agresiv-unitate "
http://de.geocities.com/dan_nichifor/My_Music.html
Este singura piesa care am gasito pe mIRC si care a bagato cineva pe net.Si daia bag si eu piesa asta si nu pe altele care le mai am de la eii !! si care nu o sa le uploadez pina nu acord baietzii la asta! "Unitate" << Cred ca este o piesa putzin mai veche pt. ca piesele care le am primis eu indirect de la AGRESIV ultima data se aud mult mai marfa si au alta caliate! Dar totusi e o piesa buna si va zic din inainte: da! negativu se aude ca unu a lu 2Pac! si piesa mea care e pe site " Dan-MaMa " este pe germana si NU nu este furata de la 2pac este numai un sample de la Joe Sample care la folosit si 2Pac.Salut....
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde dan83euthanesia » Joi Dec 30, 2004 2:19 pm

mersi pt. Edit Hades! ieri noapte mergea serverul foart foarte foarte nasol si daia am gresit citeva chestii!salut
aici gasiti piesa " Agresiv-unitate "
http://de.geocities.com/dan_nichifor/My_Music.html
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Agresiv

Mesajde Gyno » Lun Ian 10, 2005 5:35 pm

Da.. am si eu cateva piese cu Agresiv.. canta binisor.. din cate stiu..nu vor mai colabora cu Codu Penal...
Baietii sunt cu mine in cartier,dar nu am tangente cu ei.
cu capu-n nori si picioarele pe pamant
Avatar utilizator
Gyno
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mie Dec 08, 2004 12:00 am

Mesajde dan83euthanesia » Mar Ian 11, 2005 9:31 am

nu mai e nimic cu Codu Penal? pacat! dar au facut deja o piesa cu eii! ce naiba sa patit?mie i-mi plac de eii foarte mult :) si cred ca sunt mult mai buni decit multzi de pe scena underground care ies acum! deci cum am zis mai sus : sper ca o sa au noroc sa se lanseze! eu o sa incerc sa ii ajut cu cit pot si eu....totusi
bucuresti/agresiv rules :-)
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde Gyno » Mar Ian 11, 2005 11:14 am

Nu stiu cum si care a fost treaba... piese au mai multe cu CODU PENAL... au si doar cu Sobi..si cu aia de la Casier..... pm... eu am cam 20 piese cu ei
cu capu-n nori si picioarele pe pamant
Avatar utilizator
Gyno
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mie Dec 08, 2004 12:00 am

Mesajde dan83euthanesia » Mar Ian 11, 2005 2:56 pm

pai da cam atitea piese au facut! si eu am citeva si sunt marfa! mai ales aia "Unde esti?" cu gagicka aia la refren sau "Vina mea" eu vreau sa iau contac cu eii si daca se iau serios de muzica si ies pe piatza poate ii ajut cu un homepage sau cu negative...gyno tu de unde ai luat piesele?? eu le-am primis de la un prieten bun de a lor! adica nea|tzu de pe mirc...tu de unde le ai? astept raspunsul...ma bucur ca e unu pe aici in fanclub care stie de eii :) daca mai auzi si tu ceva de la eii atunci scrie pe aici ca sunt curios cit de departe sunt si cum merge traba mai departe....salut
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde Gyno » Mar Ian 11, 2005 3:02 pm

depe dc++ :B
cu capu-n nori si picioarele pe pamant
Avatar utilizator
Gyno
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mie Dec 08, 2004 12:00 am

Mesajde dan83euthanesia » Mar Ian 11, 2005 3:37 pm

ah ok! sper ca beietzii nu se supara pe chestia asta...
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde Gyno » Mar Ian 11, 2005 4:35 pm

de kestia ca piesele sunt pe dc++ ... ar trebui sa ii supere.
De faza ca am luat si eu piesele... :) nu ar trebui sa s supere..si oricum...poa` sa se supere :P
cu capu-n nori si picioarele pe pamant
Avatar utilizator
Gyno
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mie Dec 08, 2004 12:00 am

Mesajde dan83euthanesia » Mie Ian 12, 2005 2:08 pm

pai cred ca se supar dar numai pe aia care au dat piesele mai departe..normal ca ti le tragi daca sunt pe dcc...
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde ckride » Mie Ian 19, 2005 12:27 am

am terminat liceul in aceeasi promotie cu vlad (tzeapa), insa n-am avut tangente cu el. Am acasa un album luat de pe net, de prin 2003, plus alte melodii mai vechi. Agresiv e o formatie care merita cel putin un contract ! Imi pare rau ca n-au reusit sa scoata albumul pe piata, imi place foarte mult muzica lor, spre deosebire de codu penal (chiar daca au o colaborare cu ei pe album), pe care nu mai pot sa-i diger. Auzisem ca trupa Agresiv se destramase, insa sper sa aud ceva de la ei pe viitor. Prefer la orice ora sa-i ascult pe ei decat tampeniile astea "andagraund" care au poluat atmosfera in ultimul timp.
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde dan83euthanesia » Mie Ian 19, 2005 2:28 pm

i-mi vorbesti din inima Neamtzule! asa este! numai timpenii pe underground!!!si oamenii talentazi care NU!! fac numai muzica sa zic si eii ca sunt pe scena hiphopului NU primesc sansa la contrac! acum aud ca sau despartit de Codu Penal! pacat rau de tot!
eu o sa ii reprezint pe viatza ca sunt baietzi de prin cartierul meu si sunt baietzi autentici! daca vor reusii vreo data sa iau contract si sa lansez album o sa incerc sa ii ajut cu tot ce pot! chiar si threadurile astea sper ca vor misca ceva!
AGRESIV / BUCURESTI pe Viatza
AGRESIV/AGRESIV/AGRESIV/AGRESIV/AGRESIV/AGRESIV/AGRESIV/AGRESIV/AGRESIV/
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde profund » Joi Ian 20, 2005 10:47 am

da-ne si noua exemplu de "tampeniile "astea undergound te rog frumos
profund
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 6:50 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde dan83euthanesia » Joi Ian 20, 2005 4:30 pm

ca sa lamuresc situatia! eu am inteles de la un prieten bun ca CODU PENAL o sa ii ajute pe baietzii de la AGRESIV sa se lanseze....Cabron zice pe codupenal.ro ca a fost pur si simplu numai o colaborare la melodia aia "vino cu noi" si ca el a auzit ca grupa nu mai exista! chestia cu colaborarea am inteleso , deci n-au facut decit o piesa inpreuna asta e tot, dar voi ce a-ti mai auzit prin strazi? sa despartit grupa? si ce inseamna "sau despartit"? sunt doi prieteni buni decit stiu eu!!! chestia este daca mai fac muzica sau nu!!???
bucurestenilor mai intrebati si voi de eii pe strazi , ceva!!! ca ce pu** mea au talent mare, trebuie!! sa se lanseze un album ceva....
*profund cred ca NU trebuie sa-ti dau exemplu! stii singur ca exista "trash" mult pe underground...important este ca agresiv e definitiv o grupa cu talent mare! cite porcarii sunt pe underground chiar nici nu e interesant daca oamenii cu talent cistiga...
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde Gyno » Dum Ian 23, 2005 11:33 am

Un membru al fostei trupe agresiv... ar putea semna un contract cu o CASA de productie(poate a si facut-o) :) ghiciti labelul(CASA de productie) :P
cu capu-n nori si picioarele pe pamant
Avatar utilizator
Gyno
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mie Dec 08, 2004 12:00 am

Mesajde dan83euthanesia » Dum Ian 23, 2005 3:48 pm

pai vorbesti despre "LABEL" sau vb. despre casele alea de discuri ca intercont music etc.?daca vb. despre label-uri atunci cred ca la REBEL au cele mai bune sanse, nu??? REBEL ajuta pe astia care sunt la inceput si ari fii marfa daca ajung la rebel ca am un prieten bun roman aici la berlin care ii cunoaste pe aia de la rebel....dar eu a-si spera sa ajunga pe la scandalos(la familia),evill records(codu penal) sau ceva de genu asta!!! cel mai important este sa intre pe oameni sinceri care nu au de gind sa i-si bat joc de eii....
____________________________
gyno crezi ca ari fii posibil sa-mi dai si mie piesele alea cu agresiv pe un mp3-cd sau audio-cd??? daca ai nevoie de orice muzica i-ti dau si eu!zi-mi de ce ai nevoie, am destule!hiphop romanesc,franzuzesc,american sau poate vrei programme de muzica....facem prin posta ;) ari fii marfa daca gasim un compromis...salut...
BUCURESTI/AGRESIV 4 Life
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde Tzzeapa » Lun Ian 31, 2005 5:00 am

salutare ...da intradevar au fost niste discutzi intre noi dar sau rezolvat imediat .poate ca a fost mai bine pt ca acuma sunt sansele mult mai mari de a ajunge pe piatza cu noua formuola adica ..Eu Jerycho si Mitza ...Ma bucur ca se asculta Agresiv .. inseamna ca am facut o treaba buna.

Pace.. si mai vb pe forum, Jerycho o sa exlice mai mult
Tzzeapa
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Ian 31, 2005 3:20 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Jerycho » Lun Ian 31, 2005 5:00 am

[quote="dan83euthanesia"]pai vorbesti despre "LABEL" sau vb. despre casele alea de discuri ca intercont music etc.?daca vb. despre label-uri atunci cred ca la REBEL au cele mai bune sanse, nu??? REBEL ajuta pe astia care sunt la inceput si ari fii marfa daca ajung la rebel ca am un prieten bun roman aici la berlin care ii cunoaste pe aia de la rebel....dar eu a-si spera sa ajunga pe la scandalos(la familia),evill records(codu penal) sau ceva de genu asta!!! cel mai important este sa intre pe oameni sinceri care nu au de gind sa i-si bat joc de eii....
____________________________
gyno crezi ca ari fii posibil sa-mi dai si mie piesele alea cu agresiv pe un mp3-cd sau audio-cd??? daca ai nevoie de orice muzica i-ti dau si eu!zi-mi de ce ai nevoie, am destule!hiphop romanesc,franzuzesc,american sau poate vrei programme de muzica....facem prin posta ]
Salut Dan, sunt Jerycho!Merci frumos pentru reclama, am citit mesajele tale mai sus! Despre trupa Agresiv nu iti pot spune prea multe lucruri la prezent pt. ca nu mai exista!Va exista in curand Firma Agresiv Productions care s va ocupa d productie muzica R&B si Hip-Hop!Componenta este cam aceeasi: Eu (Jerycho), Vlad (tzeapa), si Mitza (S.P.M)!In firma, Vlad si cu Mita s ocupa d negative, iar eu d texte si linii melodice!
Trupa Agresiv nu mai exista pt. ca eu si cu Vlad am luat-o fiecare p calea lui si acum fiecare s va ocupa cu c stie mai bine sa faca!Initial, a fosto cearta intre noi, din cauza can bagam unu peste altu dar am gasit si cu ajutorul luiMitza o modalitate d a colabora care estefoarte benefica pt. totzi!Despre trupa Agresiv itipot scrie un roman intreg!Noi am inceput cam in 2000 prin octombrie, amconcertat atat in Bucuresti( cam in toate cluburile posibile) cat shi in Petrosani, Constanta, Mamaia,Costinesti si Neptun!Avem deja o experienta care spune multe insa deocamdata sunt numai vorbe!Avem la activ cred ca2 albume gata, dar nu le-am putut scoate pt. ca nu am gasit contracte!In prezent noi lucram in paralel la negative si textepentru alti artisti din zona R&B si Hip - Hop cat shi la proiectul meu solo pentru care am facut deja aproape jumatedin el!Niste piese din 2004 de-ale mele l gaesti shi p dc++ si nu am nimic impotriva daca l dai piesele p net pt. ca oricum sunt (cele din 2004)!tot c e nou vom avea mare grija sa iasa doar p cd!Despre zvonu ca eu as fi semnat cu Mafia nu pot spune decat ca am avut niste discutii cu ei pt. ca Tataee a fost foarte incantat d mine insa nu au fost totzi 3 d acord si nu a iesit nimic!Oricum am avut foarte multe d invatat d la ei pt. ca sunt nishte profesionisti adevarati, mai multe nu pot spune!Cam atat pt. acu shi sper sa scrii inaopi ca sa itzi pot raspunde la intrebarile p care l mai ai!
PS: piesa UNITATE e din 2001 shi e inspirata k sa nu zic furata dupa Troublesome'96 a lu 2pac!(noi nu prea l aveam cu studioul p vremea aia, deci nu prea aveam cum sa facem negative d calitate, asha s cam incepe)!
pa
Jerycho
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Ian 31, 2005 2:46 am
Localitate: Bucuresti

agresiv production

Mesajde dan83euthanesia » Lun Ian 31, 2005 11:22 am

Jerycho sa stii ca m-am bucurat foarte mult ca ai raspuns si chiar asta era intentia mea de la inceput! sa intratzi si voi pe net sa vb. si mai ales sa vorbeasca lumea din nou despre voi ca suntezi tari! mda naspa ca va-ti certat! da´sa stii ca voi o sa avetzi suportul meu de la inceput pina la sfirsit! daca avetzi nevoie de ceva pt Agresiv Production sa-mi zici ca va trimit prin posta!! avetzi nevoie de programme? am wavelab; logic ; reason 2.5 ; cubase si multe soundbank! sau daca avetzi nevoie de un design la un site eu va fac ;) nu va cer nici un ban frate si nici nu am alte intentii decit sa va ajut!eu i-mi fac momentan site-ul meu si o sa bag si niste piese cu agresiv pe ea si piese si negative facute de mine!cind e gata pagina o sa-ti dau un mesaj si link-ul! auzi ? unde e neaItzu ??? zii sa dea si el un semn de viatza ca nu am mai vb. cu el de mult timp! hai ca sunt la scoala si sa terminat pauza! mai vorbim! da-mi un email ca am internet pe telefonu mobil si sunt mereu online non stop! dannichifor@eplus-hiptop.de salut frate! salutai pe totzi!
Bucuresti/Agresiv pe viatza
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde dan83euthanesia » Lun Ian 31, 2005 11:23 am

pai tzzeapa voi avetzi talent frate si credema ca am auzit multe si nu o zic pe asta asa la misto! mai vorbim! noroc
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde BullShitMisfit » Lun Ian 31, 2005 12:57 pm

AGRESIVILOR, nu cantati si voi un drum'n'bass si-n Twice sau ceva-ceva...?
Nu, pe bune, concertati si'n Twice sus la rap k e multa lume .
Peace for my hip-hop homies !
This body holding me reminds me of my own mortality, embrace this moment, remember, we are eternal, all this pain is an illusion. (Tool - Parabola)
Avatar utilizator
BullShitMisfit
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Sâm Ian 22, 2005 12:00 am

Mesajde Jerycho » Mar Feb 01, 2005 12:46 pm

BullShitMisfit scrie:AGRESIVILOR, nu cantati si voi un drum'n'bass si-n Twice sau ceva-ceva...?
Nu, pe bune, concertati si'n Twice sus la rap k e multa lume .
Peace for my hip-hop homies !



Scuze ca poate iti suna cam cu arfe dar noi nu cantam decat unde ni s dau bani, experienta avem destula!
Jerycho
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Ian 31, 2005 2:46 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde nea|tzu » Joi Feb 03, 2005 9:53 pm

Dan hier ist ... Mein Block mein Block und meine Jungs :))) . Ce mai faci ma nebunule , cum merge cu muzica ai m-ai facut o piesa ceva ? Ai zis ca te intorci in Romania vad ca n-ai m-ai facut-o , ce nu te lasa nemtzii sa pleci ? :))) . Sa-mi scri si mie ce mai faci si cum o mai duci golanule :P.
nea|tzu
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Feb 03, 2005 9:29 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde nea|tzu » Vin Feb 04, 2005 2:24 am

Sal all in primu rand , vreau doar sa vad daca merge sa trimit mesaje aici :)).
nea|tzu
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Feb 03, 2005 9:29 pm
Localitate: Bucuresti

sal neamtzu

Mesajde dan83euthanesia » Vin Feb 04, 2005 9:32 am

sal neaItzule ! ce mai faci mai??? in sfirsit ai venit si tu pe aici! ma bucur ca v-am adunat pe totzi aici ! :)))) hai ca mai vb. AGRESIV PRODUCTION in curind ;)
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde hardbeat » Vin Feb 04, 2005 2:46 pm

imi inchipui eu cam ce canta Agresiv astia daca-i plac lui dan83etaun...(ptiu! m-am incurcat) euthanesia. probabil un "hip-hop" gen bone, thugs&...schaisse(corecteaza-ma daca am gresit)
Avatar utilizator
hardbeat
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Sâm Iun 19, 2004 11:00 pm

Mesajde hardbeat » Vin Feb 04, 2005 2:49 pm

BullShitMisfit scrie:AGRESIVILOR, nu cantati si voi un drum'n'bass si-n Twice sau ceva-ceva...?
Nu, pe bune, concertati si'n Twice sus la rap k e multa lume .
Peace for my hip-hop homies !

nu-nteleg care-i treaba cu drum&bassul
Avatar utilizator
hardbeat
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Sâm Iun 19, 2004 11:00 pm

Mesajde dan83euthanesia » Sâm Feb 05, 2005 12:33 pm

hardbeat nu stiu de ce crezi tu ca ma cunosti dar sa stii ca te-ai inselat! agresiv nu cinta in genul bone! agresiv cinta in genul agresiv! si nu inteleg de ce scrii scheisse? ai invatzat si tu un cuvint pe germana si ai vrut sal bagi si tu pe net?? te rog frumos sa gingesti inainte si dupa aia poti sa scrii aici sau sa ii intrebi pe baietzii de la agresiv ce vrei! o sa aflii in curind ce cinta Agresiv cind pagina mea va fii gata! acolo o sa bag piese si aici o sa va dau linku!
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde hardbeat » Sâm Feb 05, 2005 1:26 pm

hai ca m-ai facut curios. tare vreau sa vad cum e stilul asta agresiv. cat despre tine, poate ca nu te cunosc personal insa posturile tale de pe forumul asta spun destul de multe . eu zic ca un om care crede ca don baxter asta e "marfa" nu prea stie ce-i de fapt hip-hopu' si mai are un pic de invatat.
p.s. am folosit scheisse in incercarea de a te face sa intelegi ca vad ca romana nu o stapanesti prea bine. iti promit ca data viitoare incerc sa-ti raspund in germana.
Avatar utilizator
hardbeat
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Sâm Iun 19, 2004 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron