OffTopic

Aici putem abera despre orice tine de eSport si nu numai

OffTopic

Mesajde kos » Mar Feb 01, 2005 1:11 am

Cred ca un astfel de thread ar fi util pe orice forum, pentru a reduce cat de cat numarul discutiilor aberante de pe celelalte threaduri. Si nu cred ca sunt singurul :D . Am observat ca exista un numar important de post-uri care incep cu "nu am gasit unde sa postez acest mesaj, si m-am gandit sa il pun aici", care ar sta foarte bine pe acest thread. Aici s-ar putea pune de exemplu orice (in limitele bunului simt) nu isi gaseste loc in vreunul din threadurile existente, si a carui importanta nu este destul de mare pentru a crea o discutie noua. Cei atentionati aici, ar trebui sa fie doar cei care sunt ontopic pe un alt thread :)) . Si am sa incep eu cu aberatiile mele:

1. @opa - as fi vrut sa raspund mai de mult la postul acesta , dar iar m-ar fi tras kshu de urechi.

"Anul reeditarii nu cred ca are de-a face cu anul redactarii textului (care, dupa parerea mea e scris in perioada calculatoarelor cu cartele perforate)"

Sunt de acord ca textul este scris de ceva ani buni, dar pe vremea calculatoarelor cu cartele, nu stiu cate firme isi permiteau sa tina evidenta produselor pe calculator. Ideea mea era, ca in momentul in care s-a trecut la informatizarea gestiunii produselor intr-un numar suficient de mare de firme, pentru ca acest lucru sa fie mentionat intr-un manual, calculatoarele deja depasisera limita invocata in textul citat. La punctul doi sunt perfect de acord cu tine :)) .

2. @admini pe proarena.
As dori sa primesc kick temporar (pana pe data de 13 februarie 2005) pe urmatoarele doua IP-uri:
82.208.184.13 - nemesis.ase.ro
82.208.184.14 - cache.ase.ro.
Motivul este simplu: internetul fiind atat de prost, pierd foarte mult timp pana mi se incarca pagina :no: , si se pare ca nu ma pot abtine sa nu vizitez site-ul de cateva ori pe zi.
Daca totul decurge conform planului, ne auzim peste 2 sapt. Multumesc!!! :rulz:
"Dret and double dret"
"Hi Hi Hi!!!"
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Mar Feb 01, 2005 1:30 am

Da' cand te-am tras eu de urechi?
Faci reclama la ATI mai nou? :P
Eu unu incurajez obsesiile :), eu votez no ban.
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde kos » Mar Feb 01, 2005 3:04 am

Uite ca nu mai gasesc threadul, in care m-ai intrerupt aberatiile offtopic. Tineam minte ca ar fi fost in "Citate amuzante", dar acum nu mai gasesc. Probabil au fost sterse posturile (sau s-au pierdut cand a fost sters site-ul de pe server din greseala). Oricum o meritam :P .
Ruby era pe cutia noii placi video, si mi s-a parut simpatica. Nu se compara cu a ta, dar merge :))))))
Chestia cu ban-ul e ff serioasa.....solicit atentia unui admin serios. Kshu se tine de glume.
Si asa am trecut si de postul 69 :( . LOL!!!

P.S. Acum trebuia sa invatz, ca mai e putin si se face dimineatza, si mai am o gramada. :P
"Dret and double dret"
"Hi Hi Hi!!!"
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Mar Feb 01, 2005 7:34 am

ar cam trebui sa ma tund
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde yoy » Mar Feb 01, 2005 8:43 am

perfect !! nu stiam unde sa postez asta
Stie cineva , unde ash putea sa imprim o imagine + text pe material textil (tricou/bluza) ,dar nu cum e in unirea , mall , etc....cauciuceala d'aia care se f*te dupa 2 spalari .... vreau serigrafie ! am cautat pe google....sunt destule firme in buc , am trimis mail.....dar ma intereseaza daca a incercat cineva undeva ...si daca se merita calitate/pretz . opa hai ca tu le stii pe toate ... :> thxol
...fara text inteligent
Avatar utilizator
yoy
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 19, 2004 11:00 pm

Mesajde kos » Mar Feb 01, 2005 8:46 am

stiam eu ca e util un astfel de thread :D .
"Dret and double dret"
"Hi Hi Hi!!!"
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Mar Feb 01, 2005 8:56 am

in orhideea ai incercat?

stiu pe cineva care si-a facut acolo. o sa intreb sa vad cum e cu sexul dupa 2 spalari.
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Dany_S » Mar Feb 01, 2005 9:06 am

cred ca "say what..." e un thread unde se pot posta astfel de chestii, sa vedem ce o sa zica nenea mozii/adminii
draivit laic iu stolit.
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde kos » Mar Feb 01, 2005 3:14 pm

@kshu - mi-am amintit unde eram offtopic :D . posturile erau pe "citate amuzante" si s-au pierdut. anyway, ma contraziceam cu mai multi pe marginea sintagmei "Stiri noi", pentru ca eu sustineam ca e pleonasm si recomandam schimbarea ei. am sa revin cand voi avea o parere autorizata. :P
@opa - aveam mai de mult o problema cu crash-ul explorerului cand intram cu folderul cu filme, si cerusem ajutorul pe "FPS Movies in the Arena". Problema era de la ghici ce film??? Johnny's Dream LOL!!! Solutia era mai simpla decat ma asteptam si consta in apasarea simultana a Shift+Del. :P Crapa explorerul si pe codecurile pe care mi le-ai recomandat tu.
poate imi modifica vreounul topicul, ca ma supar rau...dupa ce ca nu vor sa imi dea ban, sa mai imi modifice si topicul....grrr :D
"Dret and double dret"
"Hi Hi Hi!!!"
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Mar Feb 01, 2005 3:43 pm

a naibii sesiune....am luat GDu'...mai am examene...offf....n-am mai jucat q3 de vreo 2 luni...nu mai am bani...m-am lasat de baut...2 luni...si m-am apucat de fumat pana ma apuc iar de baut....e bun threadu' asta...zici ce ai pe suflet.."in limita bunului simt"...

salz la toata lumea
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Mar Feb 01, 2005 4:51 pm

cred totusi c-ar trebui sa ma tund
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde yoy » Mar Feb 01, 2005 5:48 pm

intai afla cum sta treaba cu serigrafia :P
...fara text inteligent
Avatar utilizator
yoy
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 19, 2004 11:00 pm

Mesajde luminoux » Mar Feb 01, 2005 6:07 pm

deci io am primit pachet si acuma mananc :eat: :B
"Aim low. Aim so low that no one will care even if you succeed." (Marge Simpson)
"You tried your best and you failed miserably. The lesson is: never try." (Homer Simpson)
Avatar utilizator
luminoux
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde kos » Mar Feb 01, 2005 8:27 pm

@lumi - dadusem click pe buton si dupa doua minute nu se intamplase nimic (fara gluma), si m-am gandit ca poate am uitat sa dau click. :D . :ban: anyone???
"Dret and double dret"
"Hi Hi Hi!!!"
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Mar Feb 01, 2005 8:46 pm

sa-ti fie de bine neoane
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde luminoux » Mar Feb 01, 2005 9:25 pm

ty.. o sa-mi fie... pana maine.. cand reincepe questu mancarii :)
"Aim low. Aim so low that no one will care even if you succeed." (Marge Simpson)
"You tried your best and you failed miserably. The lesson is: never try." (Homer Simpson)
Avatar utilizator
luminoux
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Mar Feb 01, 2005 9:30 pm

am mancat o pulpa, o ciuperca si am baut niste apa, toate in pozitia sezand... wtf?!
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde nodingat » Mie Feb 02, 2005 12:02 am

dacă scriu că vreau să fiu offtopic, sunt offtopic?
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Mie Feb 02, 2005 12:30 am

doar ce-am mankt....snitzele..cu salata orientala..snitzele facute de tata...maine am exam la chimie..shit..da' mai am timp sa invat..acu' cred k o sa ma uit la un film.. he Grudge...park...si pe urma ma duc sa invat...e chiar misto threadu asta...parca m-as uita in oglinda si as vb cu mine...gg kos
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde kos » Mie Feb 02, 2005 12:34 am

sephinoroth esti ontopic. LOL!!! aveti careva boti mai "inteligenti"? ca m-am saturat de tactica de 2 lei a lui xaero si de mitraliera lui cu 80% acc....n00b!
"Dret and double dret"
"Hi Hi Hi!!!"
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde luminoux » Mie Feb 02, 2005 2:41 am

ba mai usurel cu atata mancat ca devine un topic :)
cat de boti io nu tare stiu.. spiterbot.. lakerbot.. ce-am mai auzit.. da nu stiu sa-ti dau link decat google :)
"Aim low. Aim so low that no one will care even if you succeed." (Marge Simpson)
"You tried your best and you failed miserably. The lesson is: never try." (Homer Simpson)
Avatar utilizator
luminoux
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde kos » Mie Feb 02, 2005 5:32 am

birocratie pe internet :)) ....intreb lumea de pe proarena de nishte boti mai mishto si sunt trimis la google....caut pe google si ma trimit inapoi la proarena LOL....la un articol de-al lui spawn "Pagini aurii quake 3" (park). Lakerbot e varza iar pe celalalt nu l-am incercat...dar am gasit altceva....in paginile alea aurii era un link catre un mod care are scripturi rescrise ale botilor, si acum xaero e muult mai tare (chiar challange-ing :P ).
am pus si eu nishte poze in categoria wallpapers/babes dar vad ca nu apar....grrr :P
mi s-a dereglat de tot programul de somn....:(( .....bantui ca prostu pe net toata noaptea...macar merge netul mai bine de pe la 2 incolo :D
"Dret and double dret"
"Hi Hi Hi!!!"
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde Spawn » Mie Feb 02, 2005 7:42 am

kos scrie:birocratie pe internet :)) ....intreb lumea de pe proarena de nishte boti mai mishto si sunt trimis la google....caut pe google si ma trimit inapoi la proarena LOL....la un articol de-al lui spawn "Pagini aurii quake 3" (park). Lakerbot e varza iar pe celalalt nu l-am incercat...dar am gasit altceva....in paginile alea aurii era un link catre un mod care are scripturi rescrise ale botilor, si acum xaero e muult mai tare (chiar challange-ing :P ).
...


spiterbot (iti recomand 0.4a ptr ca se misca mai aproape de realitate, desi strafe-ul e totusi nefiresc)
Spawn
 

Mesajde Opa-Opa » Mie Feb 02, 2005 8:58 am

cica e lame sa citezi postul anterior :P
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Spawn » Mie Feb 02, 2005 9:06 am

atunci a fost lame twice (ontopic+quote)...
Spawn
 

Mesajde EroarE » Mie Feb 02, 2005 10:56 am

Opa-Opa scrie:cica e lame sa citezi postul anterior :P

true.........
@^%@!#@#)&$+_+*_*&#^%$
Avatar utilizator
EroarE
 
Mesaje: 387
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde kos » Mie Feb 02, 2005 12:05 pm

aseara am luat spiterbot 0.52 de la rusi. ma bag eu repede sa il pun in folderul quake, citesc putin prin readme....vad aceleasi balarii ca si la lakerbot (timing, accuratete sporita, strafe jump etc.), intru in joc, si vad ca pot sa aleg nivel de dificultate de la 1 la 100. ma gandeam ca 100 ar trebui sa fie ceva mai bun ca xaero 5 sau lakerbot 5.
il bag pe spite pe 100 si dupa vreo 9 minute era 28-0 pentru el LOOOOOOL!!!! si am iesit ca nu avea rost....deci acc la rail in jur de 95% :O

da' pozele mele unde sunt???
"Dret and double dret"
"Hi Hi Hi!!!"
Avatar utilizator
kos
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Mar Aug 10, 2004 11:00 pm

Mesajde Spawn » Mie Feb 02, 2005 12:52 pm

incearca spiter 0.4a.. e mai uman :D / pozele au un format ciudat; eu n-am reusit sa le vad...
Spawn
 

Mesajde luminoux » Mie Feb 02, 2005 2:14 pm

numa 95 la rail ? da cum de-o ratat ? :)
"Aim low. Aim so low that no one will care even if you succeed." (Marge Simpson)
"You tried your best and you failed miserably. The lesson is: never try." (Homer Simpson)
Avatar utilizator
luminoux
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Mie Feb 02, 2005 2:26 pm

Subiectul asta devine periculos de ontopic asa ca propun o schimbare de subiect: inca un sinucigas in Buc., regie, P16. A mai sarit unu azi dim cred, o sa fie la stiri later daca nu au dat deja. Asta se pare ca nu a scapat ... dar nu garantez acuratetea informatiei.

Gata, acu stiu cum iau examenele: ii amenint pe profi ca daca nu-mi dau 5u' sar! Yess ... si de la anu ca sa fiu mai convingator ma mut in 16 :).
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Generalitatzi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron