............ajutor?

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

............ajutor?

Mesajde catzzz » Lun Feb 28, 2005 2:22 am

Stii cum e sa fii mic si dulce? Pufos si dragastos? Te intrebi de ce te-ai nascut? Nu!.. pentru ca nu potzi gandii asa departe..ori poate pentru ca nu esti facut sa cugetzi.Te simtzi scump? Asa te vad si eu! Dar lumea se uita la tine in scarba, te alunga cu suturi, cu vorbe, lumea nu te place si nu te vede cu ochii mei. Poate iti este foame, dar cui ii pasa, poate sete? poate nici nu iti mai amintesti gustul mancarii, si cand vei primii ceva de mancare vei vomita..vei vomita pentru ca stomacul tau e mic si nu mai stie sa digere..vei vomita si vei linge mancare din nou..Te doare ceva, nu ai cui spune, nu primesti decat scarba, sau poate si mai rau, cuiva ii este "mila" de tine si te ucide, doar pentu faptul ca i-ai aparut in cale si vazul tau l a deranjat. Sunt oameni care fac asta de placere..placerea sa chinui o fiintza care nu se poate apara, s-o auzi cum pe limba ei te roaga sa-i dai drumu, dar tu nu.. nu te lasi pana nu ii auzi oasele troznind ori ultima suflare, ultimul oftat pe limba sa.
Orice loc in lume.Mai precis aici, Romania. Realitate.
Trecem la mine..ca om, pentru ca asta sunt..din fericire nu sunt mic si pufos.. si poate nefericit. Iubesc animalele..enorm, si de aceea sufletul nu ma lasa daca vad pe strada o pisicutza mica si parasita, nu o pot lasa acolo..Am adunat multe, multe pisici..din cimitire, de pe strada, din locuri de unde nici nu te asteptzi..nu uimitor am ajuns la o suma frumisica de pisici.Nu imi pot permite sa le tin pe toate, nu imi pot perimite nici sa castrez femelele toate deoarece e in jur de 500k de castrat o pisica (fem), pe motani ii las asa.Va cer ajutorul voua daca avetzi suflet bun in voi.Va rog doar daca avetzi posibilitatea sa tinetzi o pisica, v-asi fii foarte recunoscatoare daca ati adopta vre una. Am sa postez cateva poze cu catziva pisoi mai mici.Va rog mult ajutat-tii!!!!
Fişiere ataşate
Mitica1.jpg
Mitica1.jpg (232.16 KiB) Vizualizat de 3641 ori
Minibutzu2.jpg
Minibutzu2.jpg (307.02 KiB) Vizualizat de 3641 ori
pitica4.jpg
pitica4.jpg (309.94 KiB) Vizualizat de 3634 ori
Pica3.jpg
Pica3.jpg (247.66 KiB) Vizualizat de 3645 ori
An erotic alchemy!
Avatar utilizator
catzzz
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Feb 28, 2005 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Feb 28, 2005 2:31 am

frate...sunt frumoase pisicile astea. eu mi-as lua una...dar se caca draq prin casa...si e naspa pe urma. sau dupa cum a patit un prieten de'al meu numit Nicholas...poa sa te muste pisica in timp ce dormi...si sa te omoare. sunt foarte periculoase am auzit.
plus ca tre' sa le cumperi mancare. abia am eu o paine pentru mine.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde RooT » Lun Feb 28, 2005 2:38 am

catzzz: Stii cum e sa fii mic si dulce? Pufos si dragastos?

de unde draq sa shtiu ? ;a ... ce intrebare cretina ... ~)
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Feb 28, 2005 2:41 am

catzzz scrie:Te simtzi scump?


nu. ma vand si pe o bere :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde catzzz » Lun Feb 28, 2005 2:57 am

[quote="RooT"]catzzz: Stii cum e sa fii mic si dulce? Pufos si dragastos?

de unde draq sa shtiu ? ]

Omule.. se vede ca nu ai citi tot ce am scris acolo..nu te-am intrebat pe tine.. nu am intrebat pe nimeni.. Asa era in mintea pisicii.. dar se vede ca nu gandesti mai mult decat o pisica asa ca zat sau catzz cu raspunsuri nepoliticoase :bleah:
An erotic alchemy!
Avatar utilizator
catzzz
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Feb 28, 2005 12:00 am

Mesajde RooT » Lun Feb 28, 2005 3:10 am

Aha .. deci e vorba de ceea ce se intreaba pisica ... dupa intrabarea aia n-am mai citit .. eram in necunoshtintza de cauza .. ca defapt e vorba de cineva care scrie despre ce se gandeste pisica in sinea ei cand sta spanzurata in mana aia paroasa ... multzumesc pt. clarificare .. deshteapto :)
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Feb 28, 2005 3:11 am

da...e un fel de say what's on your cat mind ! :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde catzzz » Lun Feb 28, 2005 3:48 am

RooT scrie:Aha .. deci e vorba de ceea ce se intreaba pisica ... dupa intrabarea aia n-am mai citit .. eram in necunoshtintza de cauza .. ca defapt e vorba de cineva care scrie despre ce se gandeste pisica in sinea ei cand sta spanzurata in mana aia paroasa ... multzumesc pt. clarificare .. deshteapto :)

..Despre ce gandeste pisica..despre ce ar gandii pisica..(off greu te mai prinzi :u ) wotever' intzelegi ce vrei :fuck: sunt un fel de pisica dar nu stiu sigur cum gandesc toate.. ..am incercat sa va fac sa-mi aratatzi latura voastra sensibila..daca avetzi.. tot ce am gasit la tine e.. imi esti nesuferit ..but anyway i m welcome on the site, am i not ? asa desteapta cum sunt A-)
An erotic alchemy!
Avatar utilizator
catzzz
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Feb 28, 2005 12:00 am

Mesajde RooT » Lun Feb 28, 2005 3:56 am

Si esti dulce si pufoasa ? .. ca in rest e clar :p
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde catzzz » Lun Feb 28, 2005 4:26 am

RooT scrie:Si esti dulce si pufoasa ? .. ca in rest e clar :p

Dulce? \:/ Foarte adevarat..pufoasa? numai daca folosesc cocolino la clatitul rufelor ;-) si gata nu mai vorbesc cu tine.. ca o dam amandoi in offtoppic :nope:
An erotic alchemy!
Avatar utilizator
catzzz
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Feb 28, 2005 12:00 am

Mesajde cubu » Lun Feb 28, 2005 9:55 am

catzzz scrie:am incercat sa va fac sa-mi aratatzi latura voastra sensibila..

Nici o problema, hai ca ti-o arat io...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Feb 28, 2005 10:51 am

RooT scrie:Si esti dulce si pufoasa ?


pufoasa in sensu de neepilata bre :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Lun Feb 28, 2005 11:02 am

Toti care ati scris dupa fata aia sunteti de un mare rahat!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Feb 28, 2005 11:23 am

pishaneam pe pisicile vuastre atunci :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Amaterasu » Lun Feb 28, 2005 11:35 am

Pisicofobi ce sunteti!
Catzzzz da` ia vezi poate e vreun forum si pentru bucataria chinezeasca si poate gasesti p`acolo niste cumparatori...

p.s: Vezi p.m.
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Feb 28, 2005 1:08 pm

catzzz scrie:Dulce? \:/ Foarte adevarat..pufoasa? numai daca folosesc cocolino la clatitul rufelor ] Azi, 04:26
piskeshu scrie:Toti care ati scris dupa fata aia sunteti de un mare rahat!
Azi, 11:02

~p
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Feb 28, 2005 2:15 pm

ce ar gandii pisica..( ... ) wotever' intzelegi ce vrei


ce e keshule se pisiceste latura telectuala a matzei agramate pe pisicirea pisicilor tale?
~p de angajament cum s-a loat pijkeshu la peleu singur ~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

catzz

Mesajde Alienor » Lun Feb 28, 2005 6:39 pm

Inchizand ochii in ceea ce priveste "agramaticalitatile" pentru care pisoii nu au nici o vina :) iti pot spune ca, din cate stiu, in Bucuresti exista mai multe cabinete veterinare care ofera reduceri semnificative daca 'beneficiarii' interventiilor (sterilizari+tratamente) sunt animale "comunitare"/abandonate si gasite, etc. Nu le scriu aici pentru ca presupun ca asta contravine regulamentului. Daca-mi dai un pm iti pot da detalii.
In alta ordine de idei, exista numeroase site-uri pe care poti publica (gratuit, cred) anunturi si fotografii in vederea adoptiei. Pe urma, multe pet-shop-uri si cabinete veterinare au locuri speciale pentru afisat mici anunturi/poze... poti incerca si acolo.

Nu te pot ajuta direct, luand o pisica, intrucat mi-am asumat deja responsabilitatea ingrijirii mai multor patrupede (cel mai important dintre ele fiind catelul meu - luat si el de pe strada - a carui prezenta in casa/viata mea o exclude pentru moment pe cea a pisicilor).

ps- pe viitor ar fi foarte bine sa elimini cumva ideea ca poti/trebuie sa salvezi TOATE animalele care-ti ies in cale... departe de a fi constructiva, ideea asta nu poate genera decat decat o disperare si o culpabilitate continue.
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde Izabela » Lun Feb 28, 2005 8:38 pm

Maidanezi, cati ai?
Avatar utilizator
Izabela
Junior Member
 
Mesaje: 342
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

.

Mesajde Alienor » Lun Feb 28, 2005 8:51 pm

Izabela, animalele de care spuneam ca ma ocup sunt toate "maidaneze" (fie ca nu sunt de rasa, fie ca sunt de rasa dar sunt gasite, salvate s.a.m.d.) nu am dat detalii pentru ca nu vreau sa ma erijez in vreo maica tereza salvatoare a patrupedelor.
ce vrei exact sa afli?
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde Izabela » Lun Feb 28, 2005 8:56 pm

Cum miroase la tine?
Avatar utilizator
Izabela
Junior Member
 
Mesaje: 342
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

?????

Mesajde Alienor » Lun Feb 28, 2005 9:29 pm

1) Ai impresia ca, in conditii similare de educatie si ingrijire, un animal "maidanez" emana alte mirosuri decat unul cu pedigree? (daca da, nevermind ..nici nu-mi mai raspunde)
2) "la mine" am cainele de care aminteam mai devreme... iar intr-o curte am alte animale... Altfel, "la mine" miroase fuarte frumos, cum miroase casa oricarui om curat ("ma ocup" nu inseamna "am acasa", reciteste ce am scris)

Am dat destule detalii... cred ca ceea ce am spus e arhisuficient, atata timp cat singura ta contributie la acest post se rezuma la intrebari al caror scop imi scapa...
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .


Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron