(Verita)Saga Continua

ce-a fost pe Muzici o data

(Verita)Saga Continua

Mesajde dribbler » Lun Feb 28, 2005 3:53 pm

Cred ca este momentul unei declaratii oficiale in legatura cu viitorul trupei Veritasaga. Aici este:

Pe 19 Septembrie 2004 existenta trupei a fost puternic zdruncinata de plecarea unuia dintre membri in Australia pentru o perioada de timp nedefinita. Contributia sa la albumul de debut al trupei - intitulat "Punct si de la capat" si lansat in 2003 in undergroundul bucurestean - este inestimabila si a adus amaraciune (si spun asta fara a exagera) atat in randurile fanilor trupei, cat si in inimile colegilor de trupa si prietenilor. Numai bine Pretoare si mult noroc.

Referitor la activitatea viitoare a trupei fata de acel moment, unii au propus aducerea unui nou MC in trupa, ca inlocuitor pentru Praetor. Altii au sugerat ca Jhivago sa fie promovat sub propriul nume si sa continue ca artist solo. Altii au sugerat sa ne oprim.

Pe parcursul ultimelor 6 luni au fost analizate toate cele trei variante si s-a ajuns la urmatoarea decizie:

Veritasaga va continua sa cante, va folosi acelasi nume si va avea urmatoarea componenta:

Jhivago(voce) + Dribbler(productie) + Dj Sonia (platane); Big Up pt noul membru ! Sa fie intr-un ceas bun.

Veritasaga va semna un contract cu Hades Records si va inregistra un album care va fi lansat undeva in toamna 2005, in conditii de legalitate si publicitate maxima de aceasta data.

Pentru cei care nu au fost la concertele organizate de Hades Records in ultimele luni permiteti-mi sa descriu ce ati fi putut si veti vedea in continuare la aceste evenimente atunci cand numele VeritaSaga va exista pe afis: Un Mc la mult disputatul microfon (Jhivago), un DJ la platane (Dj Sonia) si un producator pe undeva prin spate care se ingrijeste de absolut toate detaliile secundare aferente unui show reusit(eu a.k.a. Dribbler). Obishnuiti-va cu aceasta formula.

Pentru a evita aglomerarea acestui topic va rog ca opiniile si comentariile rezervate specific doar unuia dintre membri sa fie facut pe privat sau pe adresa de mail aferenta.


Multumesc. Pace, Drib
dribbler
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Feb 28, 2005 3:47 pm
Localitate: Bucuersti

Mesajde AdevaRapper » Lun Feb 28, 2005 10:57 pm

Salut!
In calitate de ascultator si fan, consider ca fara Praetor nu mai poate fi vorba de VeritaSaga, ci de altceva (mai bun? mai rau? cine stie?) insa nu VeritaSaga si de aceea ar fi fost bine sa continuati sub un alt nume. Nu de altceva, dar preferam sa raman cu imaginea albumului "Punct si de la Capat"...si atat, ca un material aproape perfect...un eventual esec acum ar darama un mit.
Oricum, mult succes in noua formula, dar sub vechiul nume!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde dribbler » Mar Mar 01, 2005 2:20 pm

Veritasaga nici nu va mai fi LA FEL fara Praetor. Comparatii se vor face fara
indoiala dar eu am increderea so speranta ca va fi ceva care sa rivalizeze - cel putin - cu PSDLC. Alt nume inseamna o formatie noua, ceea ce nu e prea adevarat din moment ce inca mai exista in Romania o proportie de 66,(6)% din VeritaSaga. De aceea am considerat optima solutia asta cu pastratul numelui. Pe mine unul ma reprezinta 120% si pe Jhivago la fel.

E normal sa fiti sceptici la inceput, dar timpul si calitatea produsului finit vor
caracteriza aceasta mutare. Noi nu suntem sceptici, altfel nu am fi facut aceasta alegere.

O ultima sugestie ar fi sa nu mai fiti socati de faptul ca VeritaSaga va sustine
concerte si va trage album fara Praetor. Permiteti-mi sa modific putin ultima parte din postul pilot: "Obisnuiti-va incet cu ideea". Si noi stam tot cam pe-acolo.


Pace, Drib
dribbler
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Feb 28, 2005 3:47 pm
Localitate: Bucuersti

bine.

Mesajde usualflow » Mar Mar 01, 2005 11:46 pm

locul numelui veritasaga e in primul rand in muzica. altfel nu ar fi in al doilea rand in sufletele noastre.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am


Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori