R Q L - T H E M O V I E

Filme, demo-uri, ce ati mai gasit ca lumea ...

R Q L - T H E M O V I E

Mesajde The vTx » Sâm Mar 05, 2005 7:56 pm

Inca nu e sigur nimic, incerc in prima faza sa adun faze numai de la RQL-uri, daca se aduna faze, ramane asa, daca nu o sa mai vedem pe urma.
Dati si voi cu parerea daca vreti un film "rql-only" sau un film cu tot felul de faze romanesti(numai 1v1 ma gandesc totusi) si daca sunteti dispusi sa veniti fiecare cu fazele lui(de quake ma refer bineinteles :D)
Daca adunatul demourilor merge OK, apreciez ca in aproximativ 2 luni filmul o sa fie gata.
Avatar utilizator
The vTx
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Sâm Mar 05, 2005 8:54 pm

mah...ar putea sa fie ceva gen get quaked...sa fie si cpma si tdm si ra(nu cred totusi)..ctf?..ca..ffa..un run d'alu rake
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde The vTx » Sâm Mar 05, 2005 9:13 pm

Ideea nu e rea, dar:
1. Cine a jucat cpma ?
2. Cine a jucat tdm ?
3. Cine a jucat ctf ?
Avatar utilizator
The vTx
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Sâm Mar 05, 2005 9:17 pm

am putea sa facem nista demouri pt film cu cpma...eu am jucat cat de cat cpma..dak mai e cineva...ne batem..tre sa iasa faze mijto...da' cel mai frumos era un ra
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Sâm Mar 05, 2005 9:49 pm

asteapta sa vezi si RQL: "5" ( ;) ) si apoi alegi daca sa-l faci numai cu demo-uri rql sau nu.

daca tot nu vei avea destul vei putea face un film .ro.

pana atunci mai analizeaza-ti muzica si scenariul (banuiesc ca deja le ai). dar nu trebuie sa-ti zic io ce sa faci... ai facut mai multe filme ca mine :)

un run "by rake" ca intro, outro sau interludiu (eventual pentru a sublinia evolutia) suna bine..

cei care vor sa-ti trimita demo-uri ar face bine sa taie numai partea interesanta pentru a-ti usura munca.
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde The vTx » Sâm Mar 05, 2005 10:57 pm

Nu pot sa astept RQL5. Acum am niste timp liber, daca nu fac filmuu in aprilie, tot proiectul cade. Ideal ar fi sa-l termin pana la RQL5 si acolo sa-i fac lansarea :)
Ceea ce inseamna ca cel tarziu saptamana care vine, in functie de ce anume vrea si lumea, o sa ma hotarasc asupra continutului si o sa incep deja sa adun demouri.

Oricum demourile o sa fie gen clasic:
Nick_#1_0:00.zip, deci e OK sa trimita tot demoulm nu ma incurca cu nimic.
Avatar utilizator
The vTx
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde [stryder] » Dum Mar 06, 2005 12:23 am

iti dau un sfat : nu astepta ca jucatorii sa stea sa se uite la demouri..mai bine te uiti tu si alegi de acolo fazele.
Am cateva demouri de la rql3 care n-au apucat sa ajunga, din lipsa de timp, in vreun film. Daca te hotarasti sa faci filmul ti le pasez.
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde The vTx » Dum Mar 06, 2005 10:11 am

Thx, ma bazam pe ele :)
Ideea e ca ei nu ar trebui sa se uite ... fiecare cam stie daca i-a iesit vreo faza klumea cu cineva, trebuie numai sa o caute in demoul respectiv.
Cred ca asta o sa fie ceva decisiv in alegerea "rql-movie" VS "all romanian movie", deci te rog sa specifici ce anume intelegi tu prin "cateva", tx.
Avatar utilizator
The vTx
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde yoy » Dum Mar 06, 2005 10:39 am

si unde ar trebui sa trimita jucatorii demourile ? un mail ceva?
...fara text inteligent
Avatar utilizator
yoy
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 19, 2004 11:00 pm

Mesajde The vTx » Dum Mar 06, 2005 1:45 pm

Daca ramane numai rql trebuie numai sa spuneti timpul si cu cine e meciu si le iau io dp proarena.
Daca o sa fie "all romanian stars :D" o sa postez aici un mail ... voi sa la aveti pregatite pentru ca in cel mai scurt timp o sa anunt.
Deocamdata incerc sa vad cam ce ar vrea toata lumea: numai rql sau si alte faze.
Avatar utilizator
The vTx
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde [stryder] » Dum Mar 06, 2005 3:33 pm

cateva adica cele la care am apucat sa ma uit...nu sunt toate meciurile

ps: numele filmului mai trebuie slefuit...am un nume misto si reprezentativ pt. liga si q3-ul in sine, care ar merge perfect pt film. Ti-l zic mai incolo cand te hotarasti ce si cum...asta daca vrei ;)
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde The vTx » Dum Mar 06, 2005 5:30 pm

Din ce am vorbim cu kshu am inteles ca ai muuulte faze de la rql3 ... ma gandeam sa fie cel putin juma de film material acolo.
Referitor la titlu am unu pregatitsi io ... dar vorbim ca nu e nimic batut in cuie.
Ce ma gandesc eu e ca asta o sa fie probabil ultimuu film de q3 romanesc(sper sa ma insel) si fiecare are o faza pe undeva care are potential de film si asta ar fi principalul motiv pentru care as prefera sa nu ma limitez la fraguri din rql.
Oricum ar fi pana la urma, daca si barosanii dp proarena n-au nimic impotriva: o sa scrie undeva pe la inceput ceva de genu:" featuring many RQL and POC frags" si "powered by proarena.com" ... numai sa se straga demouri.
Avatar utilizator
The vTx
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Dum Mar 06, 2005 5:41 pm

Ma e filmul tau, il faci cu ce vrei tu. Eu, Spawn, etc, Proarena, nu avem nimic impotriva sa apara scris Proarena pe unde vrei tu si nu stiu daca ai inteles tu gresit sau ceva, eu n-am zis sa faci cu rql only. E alegerea ta. Eu am zis numai ca mie mi-a placut cel mai mult rql2 the movie, ca avea o seminificatie deosebita evenimentul pentru cei care au participat. S-a deosebit clar de restul filmelor "Fragged by x".

Pe de alta parte, daca vrei sa vina lumea cu super fraguri, e mai bine sa nu faci rql only. Dar cine stie daca vine? :)

Oricum vrei sa il faci, eu zic sa postezi mai clar intentiile tale. Sfat.
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde The vTx » Dum Mar 06, 2005 7:19 pm

Draga kshu, (si draga restu :) )

1. Indecizia mea vine in primul rand din faptul ca RQL inseamna ceva pt
quakerii din Romania, si deci ar fi incorect din partea sa am o atitudine
de genul: "bah io fac filmuu, nu-ti convine ia-ti fraguu de kkt si du-te!"
Poate am gresit eu, dar m-am gandit ca poate si ala care picat la RQL cu un
jucator puternic(ca mine sau sluga :P) si n-a apucat sa ia rochetu, are totusi
un cuvant de spus in asta.
Vorbesti tu acolo despre: filmul tau, alegerea ta. Cum ar suna in schimb:
filmul nostru, alegerea noastra ?

2. Nu am postat nicaieri cum ca tu ai fi zis sa fac rql-only (asta numa draga kshu)

3. Super-fraguri nu cred sa sa fie, dar oricum mai multe fraguri OK (sper)

Ca sa-mi exprim intentia (ca e una singura):
realizarea unui film de q3 - dar as dori sa aflu de la userii proarena.com ce anume ar dori si ei:
a)RQL - The Movie
b)Fragged by a fuckin' romanian
[bineinteles cu titlurile de rigoare nu cele mentionate mai sus :D]

Si stii ce vreau sa vad in urmatorul tau post ?
"EU VREAU SA FIE NUMAI RQL" / "EU VREAU SA NU FIE NUMA RQL" - ca in afara de groparu si yoy ... restul au fost sfaturi/idei (nu ca nu le-as aprecia duamne fereste :D) dar dupa ele putea fi adaugat: uite bah si ce mi-ar place mie.
Puterea e in mainile VOASTRE.
Avatar utilizator
The vTx
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde kshu » Dum Mar 06, 2005 7:45 pm

Eu Vreau Sa Fie Numai Rql
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde luminoux » Dum Mar 06, 2005 8:16 pm

si eu vreau tot rql. un frag facut in concurs parca e mai kewl. ce de-acuma mai rar faze care sa nu le fi vazut nimeni... sau care sa nu fi iesit la multi... da cand stii ca e facut sub presiune tot mai impresioneaza.. parerea mea :T
"Aim low. Aim so low that no one will care even if you succeed." (Marge Simpson)
"You tried your best and you failed miserably. The lesson is: never try." (Homer Simpson)
Avatar utilizator
luminoux
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde The vTx » Dum Mar 06, 2005 8:24 pm

OK ... asta asteptam ... sa vedem ce cred si ceilalti cateva zile si dupaia vedem
Avatar utilizator
The vTx
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Lun Mar 07, 2005 1:43 am

eu vreau sa fie scene bune indiferent din ce fel de meci sunt luate... insa daca ar fi numai de la competitiile organizate de RQL ("gramaticaly" corect ;) ) as fi de doua ori fericit.
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde rake » Mar Mar 08, 2005 1:27 pm

no sa fac de un demo un run ceva ?
o sa il bagati in movie sau ba ?
rAke | Romanian DeFrag League
Avatar utilizator
rake
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde The vTx » Mar Mar 08, 2005 10:40 pm

O sa te anunt cand o sa fie nevoie. [ceva cam 10 secunde am calculat :)]
Pana acum se prefigureaza totusi un "RQL MOVIE", pt ca se pare ca nu prea exista doritori pt un all romanian*.
Avatar utilizator
The vTx
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde rake » Mar Mar 08, 2005 11:23 pm

whatever
oricum nu duc lipsa de aparitii prin filme
;b
rAke | Romanian DeFrag League
Avatar utilizator
rake
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde The vTx » Mar Mar 08, 2005 11:45 pm

Vorbeam serios ... cam de atat am nevoie pt intro, daca nu gasesc faze pt credits la sfarsit o sa mai apelez :)
Avatar utilizator
The vTx
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde The vTx » Joi Mar 10, 2005 9:27 pm

Avatar utilizator
The vTx
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm


Înapoi la Cool shots

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori