Despre manele in "jeneral"

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Despre manele in "jeneral"

Mesajde Jackal » Lun Ian 07, 2002 10:52 am

Auuuuu.....mama doamne ce-mi place o manea cand sunt cu spritul pe nas sau in calduri;re ..... dar mai e o kestie dragilor, ca manelele te influentzeaza si iar te apuci de baut...:drool: Dupa ce iti trece, te pui la calculator;us mai bag naibii o manea si incepi shi cantzi si tu ....doamneeee..doamneeeee...... te rog doamneee..... adu-mi inapoi dragostea meaaaa.... etc bla bla nu are rost sa continui:freak:
Voi ce parere aveti despre manele fratzilor? Mi bine bagi o zanganeala de aia la kitara:moon: shi incepi sa deranjezi vecinii..k-lumea:cou: .da' cand se mai apuca vecinu' Mitica de batut in tzeava ... hehe itzi vine sai dai in gura;f
MA rog pa....... mai dati un reply....:bok:
Jackal
 

Re: Despre manele in "jeneral"

Mesajde Aragorn » Lun Ian 07, 2002 12:35 pm

Reply la ce, la amintiri din copilarie?:confused:
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Roxana Maria » Mie Ian 09, 2002 5:21 am

Manele sunt niste melodii de prost gust...poate doar la petreceri se asculta, dar nu prea mult ca strica.
Roxana Maria
 

Mesajde nikotin » Lun Ian 14, 2002 8:04 am

Initial trimis de Roxana Maria
Manele sunt niste melodii de prost gust...poate doar la petreceri se asculta, dar nu prea mult ca strica.


Vara trecuta era nebunie dupa manele (parca)... Ma rog am cumparat si eu casete atunci... Cind am revenit in Paris am apucat sa le ascult in intregime... Primele 5 melodii m-iau placut, dar a 6 ea (tot manea) avea aproape acelas versuri ca prima.... Am zis ma rog, ascult a doua caseta... Tot acelas lucru asa ca va zic ceva:
In manele nu e nici o originalitate ! tot versuri proaste, EXACT acelas ritm de la una la alta, si titluri atit de asemanatoare incit te intrebi daca cumva nu ar fi un remix ! Si cind vezi ca adrian copilu minune are vreo 100 piese (aproximativ) scoase pe piata, iti dai seama ca ala trebe sa fie tare prost sau sa fie inbolnavit de parkinson asa se tot repeta !
nikotin
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Ian 14, 2002 7:32 am
Localitate: in fata calculatorului

Mesajde n3aGabitz » Joi Ian 17, 2002 11:23 am

manelele nu sunt de nasu' vostru...ascultati altceva mai complicat..asa ca pentru nivelul vostru!
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde diavolo3400 » Sâm Ian 19, 2002 4:16 pm

manelele is cele mai vero melodi... are fi culmea ca la o nunta sa se asculte hip-hop...
...restul nu mai conteaza...
diavolo3400
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Joi Sep 20, 2001 10:22 am
Localitate: Cluj Napoca

Mesajde diavolo3400 » Sâm Ian 19, 2002 4:18 pm

nikotin tata in cazul asta itzi sugeres sa asculti o romanta a lu` Dan Spataru si sa bei o galeata de "Pernac"... vezi cum te simti a doua zii...
...restul nu mai conteaza...
diavolo3400
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Joi Sep 20, 2001 10:22 am
Localitate: Cluj Napoca

!

Mesajde LinX » Sâm Ian 19, 2002 8:19 pm

ar fi culmea sa se mai asculte manele peste vreo 3 ani (in afara corturilor de tigani) ... Cred ca mi s-ar face rau de-a binelea sa aud manele la o nunta. DEZTZIGANIREA BAEE !!!!!
Avatar utilizator
LinX
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Joi Ian 17, 2002 12:00 am

Mesajde nikotin » Lun Ian 21, 2002 7:14 pm

Dan spataru rulez
nikotin
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Ian 14, 2002 7:32 am
Localitate: in fata calculatorului


Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron