Baschet (campionatul national)

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Baschet (campionatul national)

Mesajde TorsionGril » Dum Mar 13, 2005 5:14 pm

am vazut ca sunt o gramada de posturi cu NBA dar nici unul cu campionatul national de baschet...se apropie play off-ul si la fete si la baieti, iar Asesoft e in final 4...
tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

Mesajde target » Mar Mar 22, 2005 12:15 am

:) . ma bucr sa dau peste fani asesoft ...dupa ce am jucat 6 ani baschet doar cu nr 6, burlacu m-a facut (vorba vine) sa-l schimb.. acum am si eu 10. cioc imi lasam chiar daca el si-l taia
target
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mar 21, 2005 11:51 pm
Localitate: cu capul in nori

Mesajde TorsionGril » Joi Mar 24, 2005 8:41 am

:) eu tin cu asesoft, da la baieti...mie imi place mult campionatul feminin si tin cu Cluju:) imi place mult baschetul la noi, desi cel feminin e la pamant...imi plac sporturile de sala :)
tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

Mesajde COSS+min » Vin Mar 25, 2005 5:03 pm

Va propun un experiment interesant! Uitati-va la un meci din NBA (vineri la 3 noaptea pe TVR2 sau in reluare sambata la 11 dimineata)! Si pe urma uitati-va la un meci din campionatul national! ;a

O sa aveti impresia ca ai nostri sunt handicapatii! De fapt pe mine ma binedispune un meci de basket de la noi pt. ca imi da impresia ca daca m-asi antrena un pic mai mult asi putea ajunge si eu in campionatul national! :)
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde LoveVerde » Vin Mar 25, 2005 11:25 pm

TorsionGril scrie::) eu tin cu asesoft, da la baieti...mie imi place mult campionatul feminin si tin cu Cluju:) imi place mult baschetul la noi, desi cel feminin e la pamant...imi plac sporturile de sala :)



CLUJUL PANA LA MOARTE !

Basketul feminin nu e chiar asa la pamant cum crezi. Iti zic asta sigur. Dar oricum, comparand ce jucam in Romania ce joc acum in SUA, e mare diferenta.
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Lun Mar 28, 2005 4:04 pm

Derbiul Dinamo-Asesoft este acuma mai interesant ca oricand!

Va avea loc marti la sala Dinamo din Stefan cel Mare in jurul orei 19:00

Eu o sa ma duc la meci pt. ca merita

Desi nu tin cu nimeni cred ca o sa ma duc in galerie la Asesoft :)
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Mar 28, 2005 5:11 pm

Eu nu cred ca ajung la meci, dar merge tatal meu cu siguranta! Dinamovist si el...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde COSS+min » Mie Mar 30, 2005 12:37 am

Am gresit! Meciul a fost la Ploiesti! ;a

A castigat Asesoft dupa o repriza de prelungiri la vreo 3 pct! Meciul destul de interesant dar nu exceptional! Dinamo a dovedit ca e la valoarea lui Asesoft!

Mi-au placut Burlacu (care a aruncat exceptional de 3 astazi)! Cam atat!

A si galeria n-a mai fost asa de exploziva ca la alte meciuri desi sala a fost iarasi plina!
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Mar 30, 2005 7:09 am

ayrtoane, ai ajuns, pana la urma, la meci? ~p

Meci de senzatie la Ploiesti
Meci de zile mari marti seara la Ploiesti intre Asesoft si Dinamo-Erbasu, intr-un joc restanta contand pentru etapa a XVI-a a Diviziei Nationale masculine de baschet, amanat datorita participarii ploiestenilor in fazele finale ale FIBA European Cup. Dupa patru sferturi de baschet total scorul era egal 73-73, dinamovistii reusind egalarea prin Markovic, dupa ce gazdele nu au reusit sa marcheze prin Helcioiu decat o libera din cele doua avute cu 12 secunde inainte de finalul timpului regulamentar. CSU Asesoft s-a remarcat printr-o aparare foarte buna, mai putin recuperarea defensiva, iar daca Bulatovic ar fi fost valid (a jucat numai ultimele 4 minute si cele 5 minute de prelungire), probabil ca ar fi castigat inainte de prelungiri. Decisiv a fost cosul de 3 puntce reusit de Krasic in prelungiri si ratarile lui Ucechukwu din afara semicercului. Asesoft s-a impus in cele din urma, dupa prelungiri, cu De la Dinamo remarcatii sunt Claudiou Fometescu si Adrian Voinescu, alaturi de cuplul Marianovic - Markovic. La ploiestieni gaselnita lui Mladen Jojic a fost folosirea lui Catalin Burlacu ca extrema de forta, patrunderile lui aducand foarte multe puncte gazdelor. Acesta victorie le aduce gazdelor aproape sigur locul 1 la sfarsitul sezonului regulat si avantajul unui meci in plus pe teren propriu in toate fazele playoff-ului. Se anunta una din cele mai interesante finale din ultimii ani, cele doua formatii, Dinamo-Erbasu si ASESOFT, fiind la un nivel valoric asemanator. Ca o ciudatenie, jucatorii lui Dinamo reusesc sa ramana in calculele pentru titlu in ciuda faptului ca nu au primit nici o rata contractuala pe anul 2005.

ps: nu e facuta de mine, ci luata cu copy/paste.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Mar 30, 2005 8:13 am

Tocmai vroiam sa faco reclamatie oficiala impotriva lui COSS+min pt dezinformarea cu minciuni false :D a forumistilor si implicit si a altor persoane, ca l-am sunat pe taica-miu sa merarga la meci... bine ca nu s-a mai dus ca ma injura...

Referitor la meci, am vazut jumate din repriza a doua si pe cea de prelungiri (apropo, un alt mincinos la televizor, comentatoru' lu' peshte anunta ca sunt doua reprize de prelungiri !!! ). Meci echilibrat, mai putin tensionat ca altadata, putea castiga oricare din echipe, iar ca au castigat ploiestenii nu e nici un bai, asta e, au fost mai ... castigatori (nu mi-a venit nici un cuvant mai potrivit sa scriu :D ). Asteptam play-off -ul pt revansa.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde TorsionGril » Mie Apr 06, 2005 6:16 pm

:) baschetul romanesc e la pamant pentru ca se baga mai multi bani in fotbal...cu putina vointa din baschet s-ar scoate mai mult decat din fotbal, pentru ca am vazut ca in fotbal nici nationala nu mai merge...rezultate de bun simt oricum se scot...dar mai multi bani nu strica, nici la baieti si mai ales la fete...trebuie sa se creeze concurenta si sa se mai lase platile la arbitrii pentru ca e penibil...
tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

Ordinarilor!!!

Mesajde COSS+min » Mie Apr 06, 2005 10:40 pm

Cei de la TvSport au intrerupt meciul de basket din euroliga masculina de miercuri seara dintre Panathinaikos si Efes Pilsen la scorul de 88-88 , chiar cand urma o dramatica repriza de prelungiri, pentru a difuza Stirile(acel moment de idolatrizare a declaratiilor de neam-prost, de comentarea a intrigilor cele mai scandaloase si mai ordinare, bineinteles din fobalul romanesc). Au dovedit o lipsa de respect elementara fata de telespectatori, aceasi care constituie singurul motiv pentru care exista presa, si pentru care se lupta si isi permite aproape orice! Ei lucreaza „ in slujba cititorilor(telespectatorilor)â€Â
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde Daimon » Mie Apr 06, 2005 10:46 pm

niste ordinari astia de la TVsport. eu nu am urmarit decat pe sarite meciul. incredibil ce era acolo in sala... la noi pe majoritatea stadioanelor de fotbal nu exista asa ceva!
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde TorsionGril » Vin Apr 08, 2005 6:21 pm

la noi lumea merge la fotbal ca la urs...ca parca se joaca cine stie ce...te uiti la meciurile din CL si simti ca lesini ce e acolo...alea meciuri, ala fotbal...cum sa fie educat romanu sa priveasca si alte sporturi cand toata ziua vedem la stiri cum ramane becali fara benzina la maybach sau fac blat bistrita cu cluju...
tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Apr 08, 2005 9:41 pm

in primu rand ca acolo exista si sali adevarate.la noi nu cred ca exista vreo sala de nivelu ala in toata Romania.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Vin Apr 08, 2005 10:27 pm

Normal! Nu exista o asa sala, dar totodata nici la fotbal nu avem asa stadioane! Diferenta este ca la fotbal suntem de cacat pe cand la alte sporturi ( vezi tenis de masa, gimnastica, rugby) suntem mult mai buni!
Insa presa nu pormoveaza aceste lucruri, ei prefera sa dea o declaratie a lui Borcea pe prima pagina decat sa spuna ca suntem campioni europeni la pin-pong!
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde TorsionGril » Sâm Apr 09, 2005 10:22 am

pai e mai interesant, nu?ce performante sunt la baschet masculin si la handball feminin, mai ales, si ce performante sunt la fotbal?nu stiu daca ati vazut vreodata sala Rapid, dar este de nivel european...adevarat, se umple pana la refuz, dar doar la meciurile din cupe europene...
tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Apr 09, 2005 10:51 am

nici macar sala de la Rapid nu la nivelu celor de afara.O sala de sport moderna are in jur de 10.000 de locuri.La noi s-au construit vreo 400 de sali de sport de mana a cinspea in loc sa faca 10-15 calumea.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde TorsionGril » Sâm Apr 09, 2005 11:50 am

ei bine...la noi nimic nu se face bine...nu neaparat 10000 de locuri, pentru ca depinde de sala...sunt sali afara cu 5000de locuri la nivel inalt...oricum, sala rapid e una din salile moderne de la noi...nu s-au facut 400de sali de sport...s-a dat un strat de var la alea vai mama lor si s-au construit numai ca sa fie facute...se puteau face 40 dar facute bine, dar ce sa ceri?avem si noi sala de sport facuta noua la scoala...e facua in bataie de joc...ne-au stricat curtea ca sa faca o hardughie care cade la prima furtuna...ca pe vremea comunistilor...facem sa fie facute...
tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Apr 09, 2005 12:03 pm

asta e mentalitatea.dar totusi ma gandesc ca o sala "polivalenta",ceva gen arena,de ex cum au grecii chestia aia din Pireu trebuie totusi facuta,ca sa nu mai joace nationalele Romaniei la handbal,baschet,volei,etc prin toata tara.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde TorsionGril » Dum Apr 10, 2005 6:01 pm

:) asa e...acum nu conteaza asta...ASESOFT a castigat fiba euro cup...dupa ce arbitrii (unul era din marea britanie, unde nici nu stiu ce-i ala baschet) au incercat sa schimbe castigatoarea meciului...nu s-a putut...ai nostri au fost mai buni...iata ca cei care au bani si pasiuni pot duce sportul romanesc in fata...cu o minima investitie, sporturile ca baschet, handbal, volei, rugby, tenis si atletism pot duce Romania acolo unde ii e locul.Sper ca victoria de astazi a celor de la ASESOFT Ploiesti sa aduca investitori acolo unde se poate face cu adevarat performanta...
tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

Mesajde SOD » Dum Apr 10, 2005 6:04 pm

dupa cum am mai spus, asesoftu e una din putzinele ucruri care te fac sa te mandresti ( sau sa ai curajut sa strigi in gura mare ) ca esti roman. restul e doar vorba goala.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Dum Apr 10, 2005 6:39 pm

Am vazut cu totii spectatori cu lacrimi in ochi!!! Incredibil!!! Cel mai bun meci facut de vreo echipa romaneasca de cand ma uit eu la basket! Si cea mai mare performanta din istorie!! Final magic, Kuzmanovici - probabil cel mai bun meci al carierei! :A :A ~a

Apropo de final, a fost cam ambiguu, comentatorii strigau s-a terminat, jucatorul continua actiunea, iar pe urma au cerut fault! Arbitrul n-a gresit decat o data cand au facut ei fault ofensiv!
Comentariul bun!(au pus mult suflet :o )
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Apr 10, 2005 9:23 pm

O mare performanta pentru baschetu romanesc.Bravo Asesoft si sa va vedem la anu poate in Euroliga.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Apr 11, 2005 2:23 pm

Apropo de final, a fost cam ambiguu, comentatorii strigau s-a terminat, jucatorul continua actiunea, iar pe urma au cerut fault! Arbitrul n-a gresit decat o data cand au facut ei fault ofensiv!

si la un fault al rusilor sub cos pe care l-au tratat ca "capac" urmat de un fault acordat cel putin usor la noi...

oricum aceste mici magarii au aratat ca cand joci calumea arbitri nu pot distruge totul.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde TorsionGril » Mie Apr 13, 2005 3:08 pm

:) asta e...arbitrii erau cat pe ce sa schimbe rezultatul...dar, desi mici si saraci, am reusit sa ramanem...VITEJI...
tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

Mesajde TorsionGril » Mie Apr 20, 2005 2:33 pm

a inceput play-off ul la feminin..acum sunt semifinalele livas-u cluj si cet govora - sportul studentesc:)
tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

Mesajde COSS+min » Dum Apr 24, 2005 11:39 am

E ciudat ca eu de fiecare data cand vreau sa aflu ceva din bachetul romanesc pe net nu gasesc nimic!
De exemplu acu vroiam sa vad rezultatele din play-off, si meciurile viitoare. Nimic, nici macar pe site-ul oficial!

In alta ordine de idei, s-a intamplat si un lucru extrem de fericit: Am obtinut un tricou cu autografele a 5 dintre campionii de la Asesoft. Evenimentul s-a intamplat, vineri la CERF 2005 cand toata echipa de baschet era la standul Asesoft! ( m-am simtit extrem de bine mai ales pt. ca am discutat cate ceva cu totii jucatorii)
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde TorsionGril » Lun Apr 25, 2005 8:19 pm

tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

Mesajde TorsionGril » Joi Apr 28, 2005 7:43 pm

In campionatul feminin atat Livas, cat si Sportul Studentesc conduc cu 2-0 in semifinalele campionatului national jucate in compania CSU Acsa Cluj si CET Govora..La baieti, conduc ASESOFT si Dinamo in disputele cu Policarbochim Cluj si Farul Constanta...
tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

Următorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron