Trilobitzii

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Trilobitzii

Mesajde SOD » Dum Mar 27, 2005 4:42 pm

de unde fac rost de-o pereche de trilobitzi, dar care sa aiba pedigree? avetzi idee de unde as putea procura?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Mar 29, 2005 12:58 am

gata, nu mai e nevoie de-o pereche. am facut rost de femela trilobita si am nevoie de-un mascul trilobit. cine ma ajuta? plizzzzzz....
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Joi Mar 31, 2005 11:44 pm

femela mea trilobita e foaret jucausha.ieriam iesit cu ea in parc si am facut senzatzie. totzi copiii s-au adunat in jurul meu si au mangaiat-o. totusi as vrea sa-i ofer o pereche. daca auzitzi de cineva care are un mascul trilobit cu pedigree, va rog sa-mi spunetzi.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Dum Apr 10, 2005 4:51 pm

stie cineva un cabinet veterinar pentru trilobitzi? cred ca trilobita mea a facut ceva la dintzi.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Dum Apr 10, 2005 6:57 pm

se vede ca esti nou in cresterea trilobitilor altfel ai fi stiut ca trilobitii, mai ales femelele , se trateaza duar la clinicile de ordopedie si nu la veterinar . la spiatulul de ortopedie de la foisorul de foc s-a deschis de curand o sectie speciala , cu echipamente numai din inport, pentru tratarea bolilor specifice trilobitilor.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Dum Apr 10, 2005 7:01 pm

da, asha e, sunt nou si nu prea am experientza in cresterea trilobitzilor. si e scump la clinica asta? e chiar foarte bine ca e de ortopedie ca mie frica ca nu cumva sa prinda si vreo artrita ceva trilobita mea.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Dum Apr 10, 2005 7:05 pm

ce simptome prezinta?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Dum Apr 10, 2005 9:19 pm

bre, ce sa zic? cand sta asha trilobitu meu intins pe canapea, se scarpina la dintzi. spre deosebire de cand sta intins pur si simplu si se scarpina intre lobi. daca incerc sa-l ating la dintzi scheauna si da sa muste.

+ ca in ultima saptamana isi tot trage dupa el picioru din spate dreapta. ai idee ce e? e grav? sper sa nu fie ceva grav...
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Apr 12, 2005 4:48 pm

bre, am cautat pe net si-am mai gasit crescatori de trilobitzi si chiar m-am infratzit cu unu din insulele mauritzius, care mi-a promis ca-mi trimite un mascul de trilobit, care cica el masculul are parintzi campioni cu pedigree american. sunt foarte fericit! yupiiiiii
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde h0va » Mar Apr 12, 2005 5:30 pm

domnu' SOD creca bucuria lu' matale ieste prematura caci am citit un studiu despre creshterea trilobitului condus de catre un mare savant care a studiat trilobitu' incepand cu stramoshu' lui, Triarthrus eatoni..concluzia la care a ajuns ashtea ie urmatuarea: daca femelei nu'i da nici un trilobitzoi supt cuada in primu' an de veatza ia, trliobita, nu mai poa sa ramana grea deci canci trilobitzei..ashadar trebe' s'o cautz la lobi sa vez daca are varsta regulamentara..daca nu, itz recomand sa'tz iei varianta pe baterie trilobitus electricus gasesht info despre asta uite aci: http://www.revistapresei.ro/articol.php?a=4318

o zi buna va dorex!

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mar Apr 12, 2005 5:33 pm

y0ung_h0va scrie:...trebe' s'o cautz la lobi ...


Mai bine caut-o la lobby!!! ~p
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde SOD » Mar Apr 12, 2005 10:01 pm

foarte bun articolul tinere hova, da nu-i ce-mi trebe mie. ideea e ca trilobita mea e taman buna de prasila, varsta ei fiind de aproximativ 7 luni jumate. astept sa vad daca ala din mauritzius se tzine de cuvant. deocamdata ma ingrijoreaza sanatatea ei, dupa cum v-am mai zis.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde nbm » Mie Apr 13, 2005 2:42 pm

nenea SOD, daca iti reuseste miscarea cu omu din Mauritius - ca am auzit ca trilobitii face tare urit la transport :( si f putini supravietuiesc :( - as vrea si eu niste pui, daca nu va e cu suparare. eventual o pereche, ca sa va returnez favorul mai tirziu :)

ca am prins drag de aceste animalutze, de cind am aflat ca si nichita stanescu a scris despre ele, dupa cum ne povesteste CTP:

In aceasta din urma poezie, inchinata Partidului, apare un vers emblematic pentru intreaga lucrare poetica a lui N.S.: "Spre trilobiti o lume veche se cufunda/". Asezonarea cantarii comunismului cu trilobitii - asa intelegea sa-si justifice prostitutia artistica N.S., plasand langa propaganda ordinara cuvinte, fraze, concepte, poezii "intelectualiste", "savante", "nobile", "inalte", "nepatrunse". La inceput, pesemne ca tovarasii se vor fi temut ca trilobitii aia sa nu fie un soi de trotkisti, apoi dupa ce i-au prins metoda lui N.S., au zis: "Just, tovarase poet!" Mai tarziu, N.S n-a facut decat sa scoata Partidul din versuri si sa lase "trilobitii", obtinand mirarea ignoranta, dar linistita, admirativa si complice a securistilor si activistilor: "Mare poet!"
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde SOD » Sâm Apr 16, 2005 9:43 am

daca masculu asta de mauritzius e penetracios si-o lasa grea pe Mari Mar a mea, itzi dau pui obligatoriu, ca tare as vrea sa am si io un preten crescator de trilobitzi cu care sa ies in parc la primbare cu trilobitzii dupe noi. si mergem in parc la tineretului si noi ne-asezam la terasa la o bere si trilobitzii sa se joace frumos in iarba. de-abia astept.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Sâm Apr 16, 2005 10:33 am

in perspectiva de a largi clubul animalelor din dotare, am shi eu o intrebare catre crescatorii de trilobitzi: sunt curatzi iei asha de felu lor ? shi cam cum s-ar intzelege c-o birmaneza ?
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Apr 16, 2005 2:24 pm

salut!ma puteti ajuta si pe mine va rog mult.
am promis si eu la un verisor de al meu de 4 anisori ca ii fac cadou de 1 iunie un trilobit,dar la noi aici in urziceni la magazinul de animale nu se gasesc.am incercat si la slobozia,si la tandarei.acuma luni ma duc la calarasi,poate acolo au.
voi stiti vre-un magazin de animale unde sa aibe trilobiti?
eu as vrea un trilobit baiat,maron sau negru-carbune si care sa nu muste si mai ales sa nu lase par.si inca ceva..pot ei fi tinuti si in curte?cum se impaca cu iernile friguroase de la noi?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Lun Apr 18, 2005 2:30 pm

voi incerca sa raspund la toata lumea.

trilobitzii sunt de 3 feluri si anume trilobitul de stanca, trilobitul ecvestru si trilobitul polar. din cele trei specii doar cel de stanca a fost adaptat pentru o viatza domestica. cu celelalte doo specii s-a esuat lamentabil.

triobitul de stanca nu lasa par dar poate musca destul de rau atunci cand este provocat. o data pe an naparleste dar nu este o problema, deoarece nu face mizerie. acum , ce sa zic, si trilobitul de stanca are mai multe subspecii care practic sunt la fel doar ca difera coloritul, in functzie de stanca natala.
Mari Mar a mea e trilobita nepaleza si are o frumoasa culoare alb - siclam cu tente roscate la lobi.

magazine nu sunt pentru ca specia este adusa pe neveu in romania. practic io, de cand am trilobita, traiesc in ilegalitate. da odata ce va face pui, o sa dau la toata lumea.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Apr 18, 2005 2:37 pm

da odata ce va face pui, o sa dau la toata lumea.

sa fie toti ilegali?
din cauza lu SOD trilobitzii de stanca au devenit o specie pe cale de disparitie, care toti scotocesc stancile dupa ei...si ramane stancile fara trilobitzi.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde mikutzul » Lun Apr 18, 2005 3:29 pm

Un amic de-al meu e mare crescator de trilobitzi si spunea ceva de genu ca au predispozitie genetica la intepenire, piatra la rinichi, cataracta, hernie, calcificarea oaselor, caderea parului, hipertensiune si nanism...este adevarat?
mikutzul
Junior Member
 
Mesaje: 501
Membru din: Vin Mar 11, 2005 3:34 pm
Localitate: kinky land

Mesajde MiG29 » Mar Apr 19, 2005 6:35 pm

SOD iti multumesc pentru raspunsul care mi l-ai dat.De abia astept sa faca pui Mari Mar(sunt convins ca e o frumusete)si sa pot sa iau si eu unul.Iti multumesc inca o data.Sunt asa de fericit ca imi vine sa cant.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Joi Apr 21, 2005 4:47 pm

adevaru asta e, ca trilobitzii pot face pietre la rinichi, mai ales daca nu sunt lasatzi sa manace nisip, ca si gainile. da eu o scot pe Mari Mar in parc si-o las la groapa de nisip sa se joace si nu cred c-o sa am probleme de astea.

migule, esti primu pe lista cand or fi sa iasa puishorii.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde mikutzul » Joi Apr 21, 2005 5:47 pm

Io stiam ca trilobitzii se pot reproduce si A-secsual asa ca daca-l lasi singur si nu te preocupi de el o vreme se declanseaza mecanismul A-secsual si depune oo gata fertilizate.
mikutzul
Junior Member
 
Mesaje: 501
Membru din: Vin Mar 11, 2005 3:34 pm
Localitate: kinky land

Mesajde Amaterasu » Joi Apr 21, 2005 5:58 pm

da` pe trilobite le doare la nastere? si cati pui fac in general?
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Apr 21, 2005 7:38 pm

cum sa ii doara la nastere?eu nu vreau sa ii doara,pentru ca imi este mila de ei.sunt asemenea fiinte plapande si sensibile.
am fost si la calarasi,nici acolo nu au trilobitzi...am inteles ca ar fi avut o pereche din cei ecvestrii,insa au devenit agresivi si au fost nevoiti sa se desparta de ei.
S.O.D. esti singura mea sansa.Verisorul meu plange in fiecare zi si ma intreaba cand ii aduc trilobitul:(
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Vin Apr 22, 2005 4:07 am

mda, tare, trilobiti in romania!
nu v-ati gandit cate boli d-alea ciudate poa sa transporte? + ca ei se chinuie daca-i tineti la bloc. orcum trilobitii se aduc foarte greu, chiar si legal, daramite pe supt mana. eu nu cred ca-s d-aia adevarati.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Apr 22, 2005 9:01 am

in sfarsit un om de bine care se gandeste si la sufletul bietilor trilobiti
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde cubu » Vin Apr 22, 2005 9:57 am

Am auzit ca cativa care si-a luat trilobiti si nu a avut grije de ei, le-a fugit trilobitii de acasa si s-a refugiat in suptsolu de bloc, unde a format bande de trilobiti, asa numitele bande de trilobiti de suptsol de bloc, care, supt pretecxstul ca le scoate la un suc si o punga de pufuleti, profita in mod bestial de inocentele trilobite de apartament. Asa ca, SOD, ai mare grije de Mari Mar, ei actioneaza si in parcuri si suptparcuri, mai ales langa gropile de nisip, cand saracele trilobite vine sa manance. Asemenea incrucisari sunt fatale, trilobita nu va supravietui mai mult de perioada de gestatie, timp in care va naparli ingrozitor, urmeaza o cadere psihica, trilobita nu va mai vrea sa manance din cauza ca nu se va putea adapta cu noua sa infatisare, fetusul nu se va dezvolta normal, iar la nastere vor deceda amandoi. Aveti mila de bietele trilobite de apartament, starpiti trilobitii de suptsol de bloc!!!
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde SOD » Sâm Apr 23, 2005 6:00 pm

ce legatura or avea trilobitzii cu kterincile nu stiu. cert este ca m-am suparat.

defapt, ce zic io aici? depeshmaind, catzi.....
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Necko » Sâm Apr 23, 2005 9:47 pm

SOD, nu te supara, te rog ! tocmai acum cind voiam sa te rog sa ma treci si pe mine pe lista cu o trilobita. vreau si io o trilobita ca mie imi plac mai mult fetele. si ma gindeam sa ii pun numele de Numai Iubirea sau Mari Lu. promit sa am grija de ea si de oole ei.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Apr 23, 2005 11:17 pm

necko,cum potzi tu să spui că iubesti trilobitzii cand tu sustii că ei fac ouă.Toată lumea stie că trilobitzii se reproduc intocmai ca niste mamifere care sunt.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori