Despre infidelitate

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

de ce suntem infideli

Mesajde carramba » Sâm Ian 08, 2005 7:21 pm

fratilor si surioarelor, vreau s-aud parerile voastre, eu nu cred in fidelitate totala, voi ce ziceti?
tare as vrea sa ma contraziceti ;)
carramba
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Vin Dec 17, 2004 12:25 am
Localitate: la munca

Mesajde nonick » Dum Ian 09, 2005 2:43 am

Nu suntem fideli pentru ca asa e firea omului. Mama natura ne-a facut poligami si oricit ne-am stradui e destul de greu sa fim monogami "cuget si simtiri". Problema nu e ca suntem infideli, ci ca suntem infideli si mincinosi in acelasi timp.
nonick
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Joi Sep 02, 2004 12:08 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde baixinho© » Dum Ian 09, 2005 7:54 am

carramba, prima persoana care isi da cu parerea pe un subiect este cea care a deschis threadul.

multumesc frumos pentru atentie si o zi excelenta in continuare
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde nonick » Dum Ian 09, 2005 3:35 pm

baixinho: cred ca si a treia persoana care posteaza ar trebui sa-si dea cu parerea.
Multumesc frumos pentru atentie :)
nonick
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Joi Sep 02, 2004 12:08 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde PeerGynt » Lun Ian 10, 2005 5:00 pm

Corect, Nonick! Ai vazut asta pe Discovery? Mie mi s-a parut fascinant!!! Si sunt perfect de acord ca fiinta umana este programata sa fie poligama, cu atat mai mult cu cat zone diferite din creier se ocupa de procesarea sexului si a romantismului.

Cu toate astea, sunt unele cazuri in care se gaseste intr-adevar perechea ideala si atunci poate fi vorba de fidelitate totala timp de decenii.

O alta chestie care am vazut-o pe Discovery si mi-a placut a fost cand au adus vorba despre casatoriile deschise. Sunt casatorii in care diverse cupluri fac schimburi sexuale intre ele. Sotii ce practica asa ceva spun ca nu au nici o problema de constiinta, deoarece totul e pe fatza, organizat. In plus, cu partenerii straini e doar sex.

Cel putin teoretic, in felul acesta se rezolva urmatoarea problema: iti iubesti cu adevarat sotul/sotia, dar esti curios sa vezi si cum e cu altcineva, doar sex. Iata solutia! Apare diversitatea sexuala, ambii soti isi satisfac curiozitatea (caci schimbul de parteneri cu alt cuplu are loc simultan) si toata lumea este multumita! Se pare ca rata de divorturi in astfel de cupluri este FOARTE SCAZUTA!!!

Mai mult, in Occident exista cluburi pentru aceste cupluri. Acolo merg si cunosc alte cupluri dornice de "schimburi". Mie unul mi se pare super!
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde nonick » Lun Ian 10, 2005 9:27 pm

Neah, am ajuns singur la respectiva concluzie.
Dupa parerea mea chestiile de genul infidelitate, sex in 3, schimburi intre cupluri, si alte rafimanente trebuie sa ramina la acest stadiu, iar asta se face neabuzind, pentru ca altfel mai devreme sau mai tirziu ti se acreste. In definitiv nu maninci in fiecare zi camembert si caviar.
nonick
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Joi Sep 02, 2004 12:08 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde h0va » Lun Ian 10, 2005 9:58 pm

bre s'avetz parte numa de swingeri tuata veatza vuastra..bre 8sesii d'astea se vindeca greu..secsu se face in doi..de secs opus shi departe de ochii altora..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde nonick » Lun Ian 10, 2005 10:22 pm

y0ung_h0va scrie:secsu se face in doi..de secs opus shi departe de ochii altora..

si eventual cu lumina stinsa si sub plapuma, nu ?

tinere hova, nici camebertul nu e pe placul tuturor.

Sa inteleg ca tu esti adeptul/a fidelitatii totale intre parteneri ?
nonick
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Joi Sep 02, 2004 12:08 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde weed13 » Lun Ian 10, 2005 10:54 pm

Iata solutia! Apare diversitatea sexuala, ambii soti isi satisfac curiozitatea (caci schimbul de parteneri cu alt cuplu are loc simultan) si toata lumea este multumita! Se pare ca rata de divorturi in astfel de cupluri este FOARTE SCAZUTA!!!

recomand cu mare caldura laba !
si casa nu fiu oftopic, io nus deacord cu asta. adica daca vreau numa sa mio trag in stanga si in dreapta, atunci de ce sa tin pe o alta persoana langa mine care nu o fost sau nu ii infidela?!
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde andreea_dura » Mar Ian 11, 2005 1:50 am

Suntem infideli pt ca ne saturam sa facem acelasi lucru in fiecare zi si sa vedem in fiecare dimineatza aceeasi fatza.Oricum mai intervin si alte lucruri (la relatiile de lunga durata) cum ar fi:posesia,gelozia,etc
andreea_dura
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Dum Ian 02, 2005 2:32 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Mariner101 » Mar Ian 11, 2005 6:25 am

andreea_dura scrie:Suntem infideli pt ca ne saturam sa facem acelasi lucru in fiecare zi si sa vedem in fiecare dimineatza aceeasi fatza.Oricum mai intervin si alte lucruri (la relatiile de lunga durata) cum ar fi:posesia,gelozia,etc


Cata dreptate ai aici!
Mariner101
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Sâm Mai 15, 2004 10:10 pm
Localitate: Montreal/Je me souvien

Pe cea/cel pe care iubesti il inseli,pe ceilalti ii parasesti!!

Mesajde HotSweetMilk » Dum Ian 16, 2005 11:38 pm

C parere aveti?Este adevarat k poti iubi o persoana foarte mult si totusi sa o inseli?Este important ca tot la ea t intorci,sau dupa ce ai inselato mor anumite sentimente?sunt foarte curioasa ce parere au altii,pt k eu sunt foarte dezorientata.auzim atat d des:o/il iubesc,dar am gresit!sau orice faza de genul asta!
oare persoana inselata trebuie sa ierte gandindu-se:a gresit dar tot la mine se intoarce?
sper k imi veti spune parerile voastre!
HotSweetMilk
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Dum Ian 16, 2005 11:23 pm
Localitate: acasa

Mesajde Mariner101 » Mar Ian 18, 2005 6:01 am

Problema adanc existentiala!
Daca iti iubesti partenerul si tot il inseli, inseamna ca nu il iubesti asa de mult cum crezi. Sau ai vrea sa incerci ceva si ti-e rusine sa-i ceri. De exemplu cum ar fi sa fii sotie si sa-i spui intr-o zi : dragule, eu as face orice ca tu sa fii fericit. Si el spune, ia sa vedem ~r , stii, fantezia mea e sa o fac cu tine si cu o fosta exa in acelasi timp si voi sa va iubiti intre voi! Sansele sa primesti un raspuns negativ sunt de 98 %, iar dupa aia ca sa primesti papucii, de 99% :fuck: ;a . Ei, cum dreaq sa-i spui asa ceva celei pe care o iubesti, sa-i ranesti sentimentele, daca a luat-o gura pe dinainte si a spus ceva, ce nici ea nu crede cu adevarat? Ptr ca la o faza ca asta, daca ar spune si crede ce tocmai a spus, ar trebui sa fie de acord cu zambetul pe buze. Si nu e, sau nu ar fi. Dar totusi, tu ai o fantezie, pe care nu te lasi, pina nu o pui in aplicare, si in felul asta apare motivul inselatului : dorinte neimplinite!
Eu de exemplu am ca fantezie, sa o fac cu doua gemene identice roscate, de pina in 20 de ani. Cum naiba sa-i spun asta ei? Ai idee cum ar reactiona? Chiar si daca i-as spune ca am avut asa un vis, si tot ar tulbura-o profund. O data am avut un vis erotic, in care eram in camera cu patru studente, toate goale si toate pe mine, si m-a rugat sa i-l povestesc, si dupa aia mi-a parut rau, ca s-a suparat rau de tot. Ei, cum naiba sa-i spui asa ceva si in viata reala? Nu iti bati cuie in sicriu, iti dai foc la valiza, singur?
Uite de ce il inseli, chiar daca il iubesti. Iar faza cu parasitul celorlalti, nu prea o cred, ptr ca fetele in general, nu prea fac sex fara sentiment, oricat de mic si infim ar fi, tot il au pe undeva!
Parerea mea! :dir:
Mariner101
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Sâm Mai 15, 2004 10:10 pm
Localitate: Montreal/Je me souvien

Mesajde aurora » Mar Ian 18, 2005 8:57 am

o sa fie o mare diferenta de pareri intre femei si barbati pe aceasta tema.

eu sunt convinsa ca o femeie care iubeste (nu are numai o relatie bazata pe diferite considerente) nu inseala. in primul rand pentru ca exista un soi de atasament care nu permite deschiderea spre alta persoana, apoi pentru ca atat timp cat e indragostita construieste neincetat in jurul cuplului tot felul de idealuri care nu-i mai lasa timp/spatiu pentru alte directii. problema se schimba insa radical atunci cand aceste idealuri sunt calcate in picioare. rabda cat rabda, pana o data, si apoi din razbunare sau din dorinta de a se detasa (se citeste a nu mai suferi) cauta altceva. in mod clar noi oportunitati de a cladi din nou, nu numai un simplu act.

acuma evident se naste si reciproca: daca o femeie inseala atunci inseamna ca nu iubeste cu adevarat. pe care insa nu o sa merg pentru a mai lasa o poarta pentru cine stie ce suflet indoit. . . dar e adevarata
aurora
Junior Member
 
Mesaje: 52
Membru din: Lun Noi 22, 2004 12:00 am

UAU, asa ca iepurii...

Mesajde Calm » Mar Ian 18, 2005 11:58 am

Opinia mea este ca nu trebuie sa crezi in fidelitate sau infidelitate - e ceva ce simti (pur animalic), iti vine sau nu. Eu sunt un mascul primitiv care nu imparte femeia, masina si apartametul, decat poate beat sau bine caftit, ori ambele. Cum ar fi, nonick, sa iti pice o tipa cu tronc si a doua zi sa o vezi cu acadeaua altuia in gura? Mai mult, sa mergeti impreuna, sa ii faci cunostinta cu baiatul... Misto nu? Cat despre monotonie, ne place sau nu, noi masculii trebui sa fim regizorii (e cu atat mai bine daca si tipa incearca ceva similar). E ca si cum ti-ai regiza propriul film. Poate ca e putin si ca la bucataraie, nu pui toate condimentele, ci pe rand, si asa aceeasi mancare va avea arome diferite. Daca iti place o prajitura, nu o schimbi si cu atat mai putin, nu o imparti cu altul (retineti, eu sunt un mascul primitiv si de prada). GRRRRRRR :j
Calm
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 18, 2005 11:18 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde cometa » Mar Ian 18, 2005 12:04 pm

calm, ai scos o perla :D
...ceea ce va dorim si dumneavoastra :D
Avatar utilizator
cometa
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Ian 17, 2005 12:00 am

Mesajde goni_q » Mar Ian 18, 2005 12:27 pm

cred ca infidelitatea e in functie de mentalitate ...... atata timp cat primesti ceea ce doresti si esti satisfacut/a nici nu mirosi prada altuia ......
daca insa ai sange fierbinte in tine si te arde .... poti sa fii super satisfacut/a sexual ca tot cauti alta prada ....... cred ca totusi si perioada de infidelitate este specifica la unii varstei la altii ...... "FOREVEEEEER"
goni_q
Junior Member
 
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iun 14, 2004 3:04 pm
Localitate: far far away... promisse land...

Mesajde cometa » Mar Ian 18, 2005 1:08 pm

eu creca daca te tine sa ai o relatie de cuplu si sa ai si relatii secsuale cu altcineva decat partenerul (a se diferentia, va rog :D), keep up the good work. daca nu, nu te baga :)
...ceea ce va dorim si dumneavoastra :D
Avatar utilizator
cometa
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Ian 17, 2005 12:00 am

Mesajde nonick » Mar Ian 18, 2005 9:22 pm

Eu nu cred in fidelitate/infidelitate de dragul fidelitatii/infidelitatii. Nu cred ca intr-un cuplu asta trebuie sa conteaze cel mai mult. Sunt lucruri mult mai grave care se pot intimpla decit o banala si intimplatoare escapada, neascunsa apoi fata de partener. Nu inteleg barbatii cu orgoliul de macho man si cu simtul proprietatii prea dezvoltat. N-aveti decit sa aveti simtul proprietatii cind vine vorba de obiecte, femeia nu e un obiect si nu aveti nici un drept de proprietate asupra ei (valabila si reciproca). Nu inteleg femeile cu atitudinea de genul "poate sa ma insele, dar sa nu aflu". Asta e, unora le place sa traiasca in minciuna.
Nu indemn nici la fidelitate, nici la infidelitate. Fiecare ar trebui sa faca ce ii place, ce simte. Problema e ca daca tu, mascul sau femela, vrei s-o comiti cu X sau Y, dar nu o faci din motiv de "fidelitate" vei fi frustrat, iar frustrarea se va revarsa mai devreme si mai tirziu si asupra celuilalt. Concluzia o trageti voi singuri.
A, si fidelitatea nu are nimic de a face cu iubirea. Poti foarte bine sa iubesti pe cineva s sa nu-i fi 100% fidel, poti sa nu iubesti si sa fi 100% fidel, etc.

Mariner101: da-mi voie sa-ti spun ca sunt o groaza de femei care fantazeaza la un 3some cu inca o femeie si destul de multe care chiar si-au indeplinit acest vis.
nonick
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Joi Sep 02, 2004 12:08 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde nonick » Mar Ian 18, 2005 9:35 pm

Calm scrie:Opinia mea este ca nu trebuie sa crezi in fidelitate sau infidelitate - e ceva ce simti (pur animalic), iti vine sau nu. Eu sunt un mascul primitiv care nu imparte femeia, masina si apartametul, decat poate beat sau bine caftit, ori ambele. Cum ar fi, nonick, sa iti pice o tipa cu tronc si a doua zi sa o vezi cu acadeaua altuia in gura? Mai mult, sa mergeti impreuna, sa ii faci cunostinta cu baiatul... Misto nu? Cat despre monotonie, ne place sau nu, noi masculii trebui sa fim regizorii (e cu atat mai bine daca si tipa incearca ceva similar). E ca si cum ti-ai regiza propriul film. Poate ca e putin si ca la bucataraie, nu pui toate condimentele, ci pe rand, si asa aceeasi mancare va avea arome diferite. Daca iti place o prajitura, nu o schimbi si cu atat mai putin, nu o imparti cu altul (retineti, eu sunt un mascul primitiv si de prada). GRRRRRRR :j


Hmm, de acord cu tine sa nu imparti masina si casa. Acelea sunt obiecte si iti apartin. Femeia, in schimb, este o fiinta inzestrata cu ratiune si suflet, ca si tine, si nu este ceva ce iti apartine. E alegerea ei cu cine se culca si cu cine nu. Si ce daca o vad cu a altuia in gura? S-ar putea sa ma oftic putin daca vad ca ii face ceva ce nu face cu mine, dar in rest, no problem. Stiu oricum ca sunt mai bun ca celalalt si tot la mine se intoarce :lol:
nonick
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Joi Sep 02, 2004 12:08 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde no_name » Mie Ian 19, 2005 9:51 pm

"Si ce daca o vad cu a altuia in gura? S-ar putea sa ma oftic putin daca vad ca ii face ceva ce nu face cu mine, dar in rest, no problem. Stiu oricum ca sunt mai bun ca celalalt si tot la mine se intoarce "(nonick)


Am mai auzit cazuri de genul "ea trebuie sa fie fidela pe cand eu sunt barbat si pot face ce vreau", dar ce spui tu acolo ;o chiar nu am mai auzit.Nu sunt de acord cu tine...si cred ca nici tu nu o sa mai ai aceeasi parere cand o sa fii in fata faptului implinit (asta indiferent in ce "pozitie" sunt ei atunci).Dar ma rog daca vrei potzi sa visezi mai departe("sunt mai bun ca celalalt si tot la mine se intoarce ") eu nu vreau sa te readuc la realitate fiindca e chiar frumos in visul tau...de ne-ar da parte,Dumnezeu, numai de barbatzi care ne lasa sa mergem si pe la altzii ;r ...chiar esti o raritate... :hehe:
Avatar utilizator
no_name
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Joi Ian 13, 2005 12:00 am

Mesajde nonick » Mie Ian 19, 2005 11:11 pm

no_name: merci, stiu ca sunt o raritate :)
Oricum ideea era legata cumva de egalitate. Adica ori avem voie amindoi s-o facem cu alte persoane daca vrem, ori nu are voie nici unul. Dar sunt sigur ca esti o persoana inteligenta si ti-ai dat seama de asta.
nonick
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Joi Sep 02, 2004 12:08 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Calm » Joi Ian 20, 2005 12:57 am

Stii, au incercat unii sa nege simtul proprietatii (adica natura umana) si nu au reusit. Ne place sau nu, dar suntem mai aproape de biologic decat am vrea. Multora nu ne convine, ne credem superiori si ne imbatam cu fraze sforaitoare, pana ne dam cu capul de crunta realitate; ei bine am o veste proasta (pentru sexul care se vrea tare): baietii rai castiga de cele mai multe ori, de ce? sunt MASCULI care nu isi bat capul cu egalitatea femeii cu barbatul, dar care si-au dat seama de rolul pe care trebuie sa il joace in fata femeii si in fata celorlalti barbati; nu ma intelegeti gresit: cred in bunele maniere (de care atatia duc lipsa, in ziua de azi) si in egalitatea in drepturi si responsabilitati, indiferent de culoare, religie, sex etc. - asta tine de natura democratiei pe care o iubesc si care ne-a lipsit tuturor atata amar de vreme. Ce vreau sa spun este ca barbatul si femeia sunt diferiti si trebuie sa le intre bine in cap chestia asta; chiar daca juridic sunt aproape asexuati, fiecare are un rol foarte clar, in cuplu. E adevarat ca in ultima vreme au inceput sa apara mutanti :silly: cum ar fi baiatul melancolic care plange din te-miri-ce, gen 3 SE sau tipe care se bat parte in parte cu barbatii. Evident, femeia trebuie sa fie libera sa aleaga si sa faca ce vrea cu viata ei, la fel ca si barbatii, dar trebuie sa ne asumam si consecintele faptelor (indiferent de ce avem prin lenjeria intima). Nonick, m-am referit la o tipa la care tii (femeia visurilor tale) si la ideea de a-i face lipeala cu un alt partener. Dar, daca tu esti capabil sa ii mai dai si o bere gagiului, dupa ce si-a tras-o sanataos cu femeia ta, atunci ai toata stima mea:o; eu m-as cam oftica si doar buna cuviiinta m-ar impiedica sa nu le aplic cate un spit viguros in coccis. Cat despre escapade discrete si eu cred ca fiecare este liber, in masura in care simte nevoia. In ceea ce priveste "Stiu oricum ca sunt mai bun ca celalalt si tot la mine se intoarce", da-mi voie sa te intreb: "Pe ce te bazezi?". Uite, mi-a venit o chestie in minte: daca femeia si barbatul nu pot face obiectul posesiei, atunci de ce spunem iubitul/iubita meu/mea?

PS Nonick, e draguta prietena (sotia) ta? :U
Calm
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 18, 2005 11:18 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde nonick » Joi Ian 20, 2005 1:07 pm

Calm: Ma tot gindesc de vreo juma de ora daca sa-ti raspund sau nu. Ori suntem aproape de biologic cum afirmi si atunci suntem poligami si acceptam asta atit la femei cit si la barbati, chiar daca motivele sunt diferite, ori nu suntem aproape de biologic si convietuim monogam fiecare cu perechea lui.
Hai sa-ti explic de ce baietii rai cistiga de cele mai multe ori. Este tentatia fructului oprit. Orice om normal, femeie in cazul asta, intre un tip bun, amabil, care roieste in jurul ei si unul rau, care n-o prea baga in seama, il va prefera pe cel din urma. Primul e deja o victima, nu mai prezinta nici un fel de interes, pe cind cel de al doilea incita printr-o oarecare nepasare. "Adica ce, nu sunt suficient de frumoasa pentru ala? Lasa ca ii arat eu lui!". Atitudinea de baiat rau te ajuta sa incepi o relatie, dar nu te ajuta sa o pastrezi. Aici ma refer strict la relatiile intre cei doi.
Nu am spus nicaieri ca ma apuc eu sa fac lipeala femei visurilor mele cu altul. Am spus doar ca mi se pare o dovada de crasa ipocrizie atitudinea de genul: "eu am voie sa fac nu stiu ce, ca sunt mascul feroce, tu nu ai voie ca esti femeie proasta"

P.S. Normal ca draguta dupa standardele mele, altfel n-o mai luam :D
nonick
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Joi Sep 02, 2004 12:08 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde goni_q » Joi Ian 20, 2005 1:46 pm

sunt de acord....... daca e javra ...... e mai bun si la pat sigur!!! ... dar apoi il arunci ca pe un prezervativ folosit ....
deci poti sa combini sa fii javra cand vezi ca ea are nevoie sa fii asa, de obicei la pat si sa stai cuminte cand vezi ca nu e bine sa scoti nasul afara .... cum vei stii ce si cum ?.... cand vei sti sa o citesti din priviri ..... ce vrea .......

obiectul posesiunii cred ca il avem toti indiferent in ce domeniu .... daca nu l-am avea cred ca nu am mai fi cupluri .... am fi ... gen "misa" ......toti in haita
goni_q
Junior Member
 
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iun 14, 2004 3:04 pm
Localitate: far far away... promisse land...

Mesajde jeorj » Joi Ian 20, 2005 2:37 pm

Daca intalnesti femeia perfecta:
frumoasa
desteapta
buna la pat
blanda
iubitoare
gateste bine
are grija de copii
ii place curatenia in casa etc...etc...

nu mai ai decat o singura grija




Sa nu stie una de alta. :a :D
(scuzati, e banc dar m-am gandit ca se potriveste)
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde PeerGynt » Lun Ian 24, 2005 5:51 pm

Ideea e simpla: daca ea se stie libera, daca poate ii mai scapa si un futai in stanga si dreapta (dar doar futai!) si tot la mine se intoarce dupa aia pentru ca pe mine ma iubeste cu adevarat, atunci sunt cel mai tare!!!

Chestia cu proprietatea e foarte periculoasa. La ce ti-ar folosi sa fii cu o femeie care sta cu tine de frica (ca o bati sau bagi cutitu’ in ea)? La nimic, desigur... poate ca pentru unii antropoizi este excitant si chiar necesar sa se stie respectati prin teroare.

Nu e vorba ca eu sau Nonick facem pe superiorii. Dar daca e sa ne luam dupa bilogicul lui Calm, atunci chiar ca ajungem la poligamie legalizata. Am mai spus-o: creierul proceseaza in zone diferite romantismul si sexul. Prin urmare, poti sa iubesti pe cineva si sa ti-o tragi si cu altcineva. Din punct de vedere al speciei umane, este perfect normal. Din punct de vedere spiritual si moral apar problemele.

Nu stiu ce as face daca as vedea-o pe femeia visurilor mele in bratele altuia. Nu mi s-a inamplat inca, deoarece inca n-am gasit-o pe femeia visurilor mele. Poate ca as turba de gelozie. Sau poate ca, daca m-as asigura ca e doar sex si nu tine la respectivul, as trece peste asta. Habar n-am.

Demult, o colega mi-a spus o chestie care m-a tulburat profund: mi-a spus ca atunci cand un tip se poarta frumos cu ea, i se pare suspect, nu i se pare interesant! Ca uite, tipul ala (si arata ca un golan) e mult mai incitant. Mie nu mi-a venit sa cred ca o tipa normala poate sa gandeasca asa. Dar uite ca anii au trecut si am aflat pe propria piele ca fetele se uita instinctiv dupa baietii rai. Lucrul asta ma scoate pe mine de fapt din sarite!!! Vor baieti rai, dar vor simultan si baieti buni care sa aiba grija de ele, sa le ocroteasca, sa le caute in coarne, sa le creasca copiii si sa le ajute in gospodarie.

Cu alte cuvinte, femeia are o nevoie dubla: un baiat rau in pat, care s-o reguleze sa-i sara capacele si sa se poarte cu ea dur, s-o supuna, si un baiat bun (un catelus) pe langa casa si care s-o mangaie.
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Sunny Morning » Lun Ian 24, 2005 6:46 pm

eheeei, sau astia doi intr-unu' singur...

si-acu' tu ce-ai alege, gospodina care te-asteapta cu ciulamaua ta preferata sau o dracoaica nerusinata care-ti da foc la pantaloni dintr-o privire?! pai nu ca pe-amindoua? Si daca nu le gasesti pe-amindoua-n aceeasi persoana?
vezi, de-aia e omu' poligam de la natura...
I'm singing and dancing in the rain...
Avatar utilizator
Sunny Morning
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde PeerGynt » Mar Ian 25, 2005 1:27 pm

Cum naiba sa le gasesti pe amandoua intr-una singura??? Ar fi prea frumos sa fie adevarat... Sunt firi mult prea diferite ca sa coexiste in acelasi trup. Natura mai face si astfel de greseli, dar din pacate prea putine.

Pai da, oamenii sunt poligami si cred ca e normal sa se manifeste asa, intre niste limite (evident) si cu acordul celuilalt.
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde cicik*a » Sâm Ian 29, 2005 10:48 pm

de ce suntem infideli?de ce nu?faza e ca oricine face asta la un moment dat.dc ai o relatie stabila si apare infidelitatea poate af fi bine sa te intrebi unde e comunicarea dintre cei doi.pe de alta parte eu cred a e un motiv de a-ti intari propriile capacitati de seductie.....si...poate iti ofera si tie ce a invatat de la "inculpat"(doar sa nu cumva sa-ti scape si numele printre soaptele de alint)
see the good things in your life!
cicik*a
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Ian 29, 2005 4:18 pm
Localitate: mangalia

Următorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori