Hochei pe Gheata

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Hochei:STEAUA BUCURESTI vs SPORT CLUB MIERCUREA CIUC

Mesajde claudio » Mie Feb 13, 2002 11:34 am

Salutare fratilor!
Ce parere aveti de super meciurile de hochei dintre eternele rivale:Steaua si S.C. M-Ciuc?
Eu sunt un fan al echipei ciucane dar totusi se poate observa o crestere substantiala a nivelului de joc a ambelor echipa!
Cine credeti ca este favorita la titlu,anul acesta?
Ce parere aveti despre sangeroasele batai dintre
jucatori acestor echipe?
In M-Ciuc in preajma Playoff-ului toti locuitori
sunt intr-o continua fierbere,si toti localnici spera ca finala Playoff-ului sa se joaca intre:
Steaua Bucuresti si S.C. M-Ciuc!

Astept parerile voastre!
claudio
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Ian 09, 2002 4:25 pm
Localitate: Miercurea Ciuc

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Feb 13, 2002 6:22 pm

Oaaa....un subiect cat se poate de bine venit la forumul de sport !
Frate....si eu am fost la nenumarate meciuri Steaua-SC Miercurea Ciuc....pe patinuarul National Mihai Framaropol din Bucuresti. Desi sunt bucurestean....am tinut mereu cu ciucanii. :p

Spune-mi si mie te rog....calendarul competitional pe anul asta. Cand incepe play-offul,cand e finala..etc.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mie Feb 13, 2002 7:00 pm

Am mers la toate finalele din ultimii ani.
Meciuri foarte spectaculoase. Atmosfera nu mai zic...
M-am simtit mai bine decat la meciurile de fotbal.
Fata de domnul moderator de la sport eu tin cu Steaua.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Kryszti » Mar Feb 19, 2002 2:08 pm

eu m-am cam plictisit de acelkeasi si aceleasi meciuri, cu aceleasi si aceleasi probleme si n-am ami urmarit in ultimul an!
Dar, am auzit ca ciucul mai are un pas si intra progym in finala si am mai auzit ca o sa fie arbitrii straini!
Hai Sport Club!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Rolf » Mar Feb 19, 2002 2:15 pm

Faza e ca daca Progym mai bate o data ajunge in finala, dar arbitrii straini au fost solicitati de ciucani, care, finalisti sau nu, vor scoate din buzunar fo 10.000 USD pentru plata brigazii...

S-au dat meciurile pierdute de ciuc pe vreun post? Ce s-a intimplat cu ei de si-au luat-o asa urit?

Mda, mod, sterge te rog ala de dedesubt...
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Vizitator » Mar Feb 19, 2002 2:33 pm

Faza e ca daca Progym mai bate o data ajunge in finala, dar arbitrii straini au fost solicitati de ciucani, care, finalisti sau nu, vor scoate din buzunar fo 10.000 USD pentru plata brigazii...

S-au dat meciurile pierdute de ciuc pe vreun post? Ce s-a intimplat cu ei de si-au luat-o asa urit?
Vizitator
 

Mesajde Kryszti » Mar Feb 19, 2002 2:43 pm

Initial trimis de Rolf
Faza e ca daca Progym mai bate o data ajunge in finala, dar arbitrii straini au fost solicitati de ciucani, care, finalisti sau nu, vor scoate din buzunar fo 10.000 USD pentru plata brigazii...

S-au dat meciurile pierdute de ciuc pe vreun post? Ce s-a intimplat cu ei de si-au luat-o asa urit?

Mda, mod, sterge te rog ala de dedesubt...


Treab acu arbitrii straini tot trebuia facuta odata
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde claudio » Mie Feb 20, 2002 7:49 pm

Ba singura faza cu bataia care a primito ciucu de la
progym e ca,ecipa ciucana a jucat cu doar doua lini pa cand
cea de la Geogheni cu patru!
Oricum de preferat ar fi ca finala sa fie intre vecile rivale,ar face
mai interesanta finala!
claudio
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Ian 09, 2002 4:25 pm
Localitate: Miercurea Ciuc

Mesajde claudio » Mie Feb 20, 2002 7:53 pm

n-am zis ca ecipa stelei nu e buna doar n-au
castigat playoff-ul de atatea ori degeaba nu,
dar eu cred ca anu asta nu prea au sanse la titlu
deoarece si Sport Clubul si Progymul au
jucatori straini asa ca nu pre se stie cine ...
claudio
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Ian 09, 2002 4:25 pm
Localitate: Miercurea Ciuc

Mesajde Kryszti » Mie Feb 20, 2002 7:57 pm

Initial trimis de claudio
n-am zis ca ecipa stelei nu e buna doar n-au
castigat playoff-ul de atatea ori degeaba nu,
dar eu cred ca anu asta nu prea au sanse la titlu
deoarece si Sport Clubul si Progymul au
jucatori straini asa ca nu pre se stie cine ...


Doamne ajuta! Asa sa fie!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Feb 20, 2002 8:18 pm

Bai Kriszti..foloseste new reply cand vrei sa dai un mesaj..nu quote .
Si poate imi spunetzi si mie cand or sa mai fie maeciuri pe mihai Flamaropol..sa ma duc si eu !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Kryszti » Joi Feb 21, 2002 10:03 am

Ai dreptate! Asa o sa fac! Nu stu cand e finala, dar banuiesc ca weekendul viitor sau peste 2 saptamani.
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Feb 21, 2002 11:15 pm

Merci ! Atunci....ne vedem la patinuar !
Sa ma anuntzi cand afli data exacta !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

chestia cu hocheiul

Mesajde baixinho » Vin Feb 22, 2002 9:00 pm

Deci, nu mai tin minte toate mesajele, dar incerc sa reproduc din memorie. Ciuc a pierdut cu Progym meciurile 2 si 3 pentru ca, pe de o parte ca nu au jucat Elekes si Szocs. Pe de alta parte, multi jucatori de la Cickszereda au fost raciti au nu s-au simtit bine deoarece erau in faza de vindecare de dupa raceala. ricum, sper ca sambata si duminica sa bata pe Progym ca sa joace finala cu echipa aceea careia nu suport sa-i pronunt numele. Ar fi superb ca HC Miercurea Ciuc sa bata in primul meci al finalei, la Bucuresti, in urmatoarele doua sa castige, astfel ca va urma sa primeasca acasa trofeul de campioana a Romaniei. Din puctul meu de vedere ar fi mai frumos daca:
1. echipa din Bucuresti ar castiga primul meci al finalei (cel din 2 martie).
2. Cickszereda s-ar impune in urmatoarele doua (din zilele de 9 si 10 martie).
3. echipa din Bucuresti sa castige meciul cu numarul 4 (care se va juca in ziua de 14 martie).
4. in meciul 5, care se va juca pe 15 martie, formatia din Bucuresti sa conduca cu 1-0, iar Elekes sa egaleze cu 20 de secunde inainte de finalul celor 60 de minute regulamentare. pentru ca ulterior, Szocs sa marcheze "golul de aur". Nu ar fi frumos?
baicsu
PS: Szereda, Szereda, Szereda, Szereda, Szereda!
baixinho
 

Mesajde baixinho » Vin Feb 22, 2002 9:05 pm

Initial trimis de claudio
n-am zis ca ecipa stelei nu e buna doar n-au
castigat playoff-ul de atatea ori degeaba nu,
dar eu cred ca anu asta nu prea au sanse la titlu
deoarece si Sport Clubul si Progymul au
jucatori straini asa ca nu pre se stie cine ...


Steaua a castigat play-off-ul pentru ca asa au vrut arbitrii. In meciurile directe e la Bucuresti, arbitrii au eliminat jucatorii ciucani pe banda rulanta. Steaua a avut superioritate pe gheata de plus doi oameni timp de vreo 10 minute. Iar la Miercurea Ciuc, in primul meci (penultimul din campionat), Csikszeeda s-a impus cu 5-2. In al doilea, iar au avut grija arbitrii sa-si faca de cap. Nu stiu daca ma crezi pe cuvant, dar am fost la fata locului si am vazut cu ochii mei.
baicsu
baixinho
 

Mesajde Kryszti » Sâm Feb 23, 2002 1:30 pm

"Steaua a castigat play-off-ul pentru ca asa au vrut arbitrii. In meciurile directe e la Bucuresti, arbitrii au eliminat jucatorii ciucani pe banda rulanta. Steaua a avut superioritate pe gheata de plus doi oameni timp de vreo 10 minute"



Dar asta nu-i ceva nou... A fost mereu asa!
Nici un stelist aici?! Mai bine!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde baixinho » Sâm Feb 23, 2002 7:24 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Oaaa....un subiect cat se poate de bine venit la forumul de sport !
Frate....si eu am fost la nenumarate meciuri Steaua-SC Miercurea Ciuc....pe patinuarul National Mihai Framaropol din Bucuresti. Desi sunt bucurestean....am tinut mereu cu ciucanii. :p

Spune-mi si mie te rog....calendarul competitional pe anul asta. Cand incepe play-offul,cand e finala..etc.


Deci: finala incepe pe 2 martie si are urmatoarea desfasurare:
* meciul 1 - 2 martie (la Bucuresti);
* meciul 2 - 9 martie (la Csikszereda);
* meciul 3 - 10 martie (la Csikszereda);
* meciul 4 - 14 martie (la Bucuresti);
* meciul 5 - 15 martie (la Bucuresti).
baixinho
 

Mesajde baixinho » Sâm Feb 23, 2002 7:27 pm

Initial trimis de claudio
n-am zis ca ecipa stelei nu e buna doar n-au
castigat playoff-ul de atatea ori degeaba nu,
dar eu cred ca anu asta nu prea au sanse la titlu
deoarece si Sport Clubul si Progymul au
jucatori straini asa ca nu pre se stie cine ...


"ecipa" (ca sa te parafrazez) (o: aia la care te referi tu a castigat pleiofu a facut acest lucru pentru ca asa au vrut cei de sus. Iar cand scriu cei de sus ma refer la cei din federatie.
baixinho
 

Misto fazã!

Mesajde baixinho » Dum Feb 24, 2002 3:38 pm

Ce facem fratilor, mergem la Patinoar si urlam din toti plamanii "Hai Progym-ul"?

Echipa Progym Gheorghieni s-a calificat in finala Ligii Naí¾ionale de hochei pe gheaí¾í£, in urma victoriei obí¾inute, simbí£tí£, in deplasare, cu scorul de 2-0 (0-0, 2-0, 0-0), in faí¾a formaí¾iei SC Miercurea Ciuc.
Golurile au fost marcate de Farkas '22 ºi Koos '28.
Progym s-a calificat in finalí£, cu scorul general de 3-1, urmind sí£ intilneascí£ formaí¾ia Steaua Bucureºti. Echipa din Gheorghieni a ciºtigat, cu scorul de 8-1 ºi 6-4, partidele disputate, pe teren propriu, in urmí£ cu o sí£ptí£miní£. Primul meci al semifinalei play-off-ului a fost ciºtigat de Miercurea Ciuc.
Progym Gheorghieni s-a calificat pentru prima oarí£ in finala Ligii Naí¾ionale, in timp ce pentru Miercurea Ciuc este prima ratare a calificí£rii dupí£ anul 1989. Secretarul general al Federaí¾iei Romane de Hochei pe Gheaí¾í£, Edurad Paní£, a declarat, duminicí£, agení¾iei MEDIAFAX cí£ primul meci al finalei Ligii Naí¾ionale va avea loc pe 3 martie, de la ora 11.00, pe patinoarul "Mihai Flamaropol", din Bucureºti.
In minutul 57 al meciului, suporterii echipei SC Miercurea Ciuc ºi-au scos tricourile alb-albastre ºi le-au aruncat inspre jucí£torii aflaí¾i pe gheaí¾í£ sau pe banca de rezerve, dupí£ care au inceput sí£ susí¾iní£ formaí¾ia adversí£. Atitudinea galeriei ciucane a continuat piní£ la sfirºitul meciului, cind intreaga tribuní£ a scandat lozinci impotriva echipei Steaua Bucureºti.
Sí£ptí£mina trecutí£, dupí£ eºecul din cele douí£ partide cu Progym, suporterii i-au acuzat pe hocheiºtii de la SC Miercurea Ciuc de „non combatâ€Â
baixinho
 

Mesajde Kryszti » Lun Feb 25, 2002 12:05 pm

Mergem!!! Hai Progmu'!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Feb 25, 2002 7:53 pm

Multumesc pentru program ,baietzi !
Bainxinho & Kryszti...ne vedem pe patinuar ..in data de 2 martie ! :D
Avetzi idee cam cat o fi biletul ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Hai Proghimu'!

Mesajde baixinho » Lun Feb 25, 2002 9:21 pm

Nu jtu acu cat ie biletu, da ma interesez si cel mai tarziu miercuri va voi informa. Avand in vedere ca sunt interzise cuvintele opscene, ma rezum la a scrie: Hai Proghimuuuuuuuuuuuu!
baicsu
baixinho
 

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Feb 27, 2002 3:47 am

Duminica..ma scol la 5 dimineatza..ma uit la Formula 1..din Australia. Dupa ce se termina iau micul dejun..si plec spre patinuar. La 11 AM ....e meciul !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Kryszti » Mie Feb 27, 2002 2:13 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Duminica..ma scol la 5 dimineatza..ma uit la Formula 1..din Australia. Dupa ce se termina iau micul dejun..si plec spre patinuar. La 11 AM ....e meciul !


Cat de prosti sunt organziatorii de competitii ca sa programeze la ora 11 meciuri?!! Pe bune, aia e ora de dormit, nu de hochei. Dupa aia se mai si plang ca nu vine lumea la patinoar sau la sala?!!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Rolf » Mie Feb 27, 2002 4:50 pm

Asta cam asa e, ma gindeam si io sa viu, da nu cred ca o sa ma scol la ora aia. Mai avem pina sa invatam marketing, ca sa zic asa.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Feb 27, 2002 7:10 pm

Profitand ca stau la 5 minute de patinuar..am trecut astazi pe acolo...si nu era afisat nimic ! Stiu de ora 11...din TV Mania. Meciul e transmis live pe TVR 2.
Da...asta imi confirma ideea ca poporul roman e un popor de dobitoci ! (o vorba auzita prin batrani..nu am inventat-o eu :D )
Meciul trebuia pus la 8 seara ! Pe langa asta..trebuiau sa faca si ei ca in NHL..o mica festivitate..artificii ..etc. Dar probabil..ca le cerem prea mult !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Chestia cu Hai Proghimu

Mesajde baixinho » Mie Feb 27, 2002 7:52 pm

Tre sa recunosc ca am fost un nemernic si nu m-am interesat cat costa beletu la meci. Da maine sigur aflu si va comunic. Pana atunci, Hai proghimuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
baicsu
baixinho
 

Mesajde Kryszti » Joi Feb 28, 2002 1:42 pm

Nu, mah, dar la noi exista anumite prejudecati:
1. toti copii sunt prosti
2. toti batranii sunt ramolitii
3. negrii sunt salbatici
4. lumea nu cere nimic de calitate, dar cere gunoaie
5. romanii nu vor sa vada decat fotbal, iar nici un alt sport nu trebuie promovat.
Niste cretini!!!

La noi nu se intreseaza lumea (organizatorii, presa etc) de hochei decat daca e s-o dea pe "m*ie ungurilor de la ciuc" in bucuresti, iar multi buimaci de la ciuc exact pe dos "m*ie romanilor de la steaua"

ba cata infantilitate!!!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Hai Proghimu!

Mesajde baixinho » Joi Feb 28, 2002 7:31 pm

Mesajui pentru Kryszti! Deci la faza cu presa aj putea sa te contrazic. Adica, chiar de contrazic. Ca am scris despre semifinala de la Bucuresti dintre echipa aia si Sportul si am fost cam singurul, cel putin la primul meci. Asta pot sa-ti garantez. Nici Pro Sport, de Gazeta nu mai spun, ca pe nenea Ionascu Razvan il dor oolele daca se deplaseaza la patinoar, e mai simplu sa-l sune pe Negoita. A, sa nu credeti ca vreau sa ma dau rotund ca un singur reprezentant al presei (adica eo) am fost la patinoar. E clar, sunt exceptia are confirma stiti voi ce. Revenind la finala dintre o anumita echipa si Progym, biletul costa treigeci di mi di lei, da asta am aflat-o de la un oficial al federatiei, ca de afise nici nu sepoate vorbi la patinoar. Evident, cele referitoare la cursurile de patinaj nu se pune.
In concluzie, hai Progymu!

baicsu
baixinho
 

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mar 01, 2002 2:40 pm

Scump 30 000 lei...pt. ceea ce ni se ofera .....adica un patinuar cu scaune murdare de gainatz...si un hockey de o slaba factura tehnica si spectaculara !
Cred ca voi urmari meciul din fatza micului ecran !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator