Skizzo Skillz - Cel mai bun rapper de care nu ai auzit

Clip Shorty Skizzo

Mesajde OnlyFoMyStyle » Mie Iun 01, 2005 7:02 pm

Ce parere aveti despre clip? piesa .. el ca MC? ar trbui sa imi spun eu primul parerea .. dar ma grabesc ..
365-366 d zile ... identice .. Mi-as dori 367 poate accea zi va fi altfel
Avatar utilizator
OnlyFoMyStyle
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Mai 31, 2005 11:00 pm

Mesajde HABEEB » Joi Iun 02, 2005 12:40 pm

e haios.. fara pretentzii de gangsta sau alte figuri de cartier.. astept si alte piese pt a vedea daca are ceva de spus sau doar a vrut sa apara la tv

ps.vezi ca e pop dupa ce zice zoso :D
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

...

Mesajde OnlyFoMyStyle » Joi Iun 02, 2005 8:37 pm

.. O sa auzi .. e din Tm .. a mai colaborat cu Pacha Man, a existat Blessing Squad ... numai e .. si din cate mai stiu scoate album si pt ce il admir ..:) am incercat sa fac rost de piese .. dar pana nu scoate albumul nu, "distribuie" nici una ... etc .. Timisoara rullz inca odata .. Timisoara si Miscarea .. Mwcrew .. etc .. Banat Zu Domination ..
365-366 d zile ... identice .. Mi-as dori 367 poate accea zi va fi altfel
Avatar utilizator
OnlyFoMyStyle
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Mai 31, 2005 11:00 pm

Skizzo Skillz - Cel mai bun rapper de care nu ai auzit

Mesajde Sydney » Sâm Iun 04, 2005 2:03 pm

Am vazut joi seara YO si primul clip a fost Skizzo Skillz - Umblu teleleu. Mi-a placut super mult piesa. Stie cineva ceva despre Skizzo?Ce piese mai are?Unde pot sa mai gasesc ceva info?


Fresh news....
Clipul piesei Skizzo Skillz - Umblu teleleu ruleaza la TV pe la posturile specializate si are si album scos pe piata. Dak mai stie cineva ceava detalii rog sa arunce un post si p-aici !

edit : am unit subiectele despre Skizzo si am unit posturile lui Sydney pentru ca erau posturi consecutive ! That's it :)
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

Mesajde snuffy » Sâm Iun 04, 2005 5:09 pm

playlist gasesti la http://www.romhiphop.go.ro
check this out:
www.hhvideo.go.ro
snuffy
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Feb 28, 2005 8:38 pm
Localitate: Arad

Mesajde HABEEB » Sâm Iun 04, 2005 6:52 pm

mmmmmmm... titlul topicului lui syndey l`am pus pe seama acceselor de "dragoste" pt artist.. dar am vazut pe siteul lui snuffy ca asa se cheama albumul... Cel Mai Tare Rapper De Care N-ai Auzit... pana mea... altul care face poc de modestie
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde snuffy » Mar Iun 07, 2005 12:33 am

HABEEB scrie:mmmmmmm... titlul topicului lui syndey l`am pus pe seama acceselor de "dragoste" pt artist.. dar am vazut pe siteul lui snuffy ca asa se cheama albumul... Cel Mai Tare Rapper De Care N-ai Auzit... pana mea... altul care face poc de modestie


da, asa se numeste. am pus si o poza mai mare pe site. dati click pe ala mic, si veti vedea!
check this out:
www.hhvideo.go.ro
snuffy
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Feb 28, 2005 8:38 pm
Localitate: Arad

Mesajde Neddy » Mie Iun 08, 2005 2:22 pm

albumul lui skizzo este deja pe piata?
adik la cumparat cineva?
daca da, cum e? (sunt foarte curios)
Avatar utilizator
Neddy
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Mie Iul 10, 2002 11:00 pm

Mesajde Dia » Mie Iun 08, 2005 2:29 pm

Este deja pe piata...l-am vazut in magazine ...dar nu l-am cumparat ! :) daca il cumpar iti spun cum e ! :)
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Ascultat album ... spus parere

Mesajde kmi26 » Mie Iun 08, 2005 3:55 pm

Eu intru de mult sa citesc pe forumul asta, dar pana acum n-am postat nimic. Da' pt ca vaz cum ca vreti sa stiti despre Skizzo si nu stie nimeni nimik ... va spun si eu parerea mea.
Eu l-am luat ... mi-a placut melodia (vazusem clipu' pe Atomic - btw caam nashpa clipul) ... si am fost curioasa.
in afara de melodia de clip mai are vreo 2 OKeiutze. Per ansamblu nu e rau.Daca iti place soft ragga muzic ... mere!
si titlul eu cred ca e la mishto pus ... nu ca ar face parada de "modestie" cum spunea cineva mai sus.
kmi26
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iun 08, 2005 3:48 pm
Localitate: B

Mesajde Neddy » Joi Iun 09, 2005 2:55 pm

e bine atunci
in orice caz am drum duminica la bucuresti si o sa-l iau
stie cineva ceva de albumul lui pacha?
a cantat in deschidere la zale (super misto) insa nu a zis nimik de album
Avatar utilizator
Neddy
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Mie Iul 10, 2002 11:00 pm

Mesajde kortez » Sâm Iun 11, 2005 11:30 pm

OnlyFoMyStyle scrie:.. O sa auzi .. e din Tm .. a mai colaborat cu Pacha Man, a existat Blessing Squad ... numai e .. si din cate mai stiu scoate album si pt ce il admir ..:) am incercat sa fac rost de piese .. dar pana nu scoate albumul nu, "distribuie" nici una ... etc .. Timisoara rullz inca odata .. Timisoara si Miscarea .. Mwcrew .. etc .. Banat Zu Domination ..



Dap a fost la Blessing Squad (Coalitia),pe atunci nu prea il inghiteam,oricum de atunci si pana acum s-au schimbat multe...Albumul e deja pe piata,lansarea a avut deja loc,o lansare zic eu foarte reusita ;M . Sper sa cumparati albumul (in original) pt ca merita !

Lista pieselor de pe album

01 Intro
02 Mic Check
03 Make It Hot
04 Aduc Belele
05 Toba Si Linia De Bas
06 Timishuaua Slang
07 High Troublez ( feat. Connect-R )
08 Cel Mai Tare Rappa
09 Nu Reprezintzi
10 Comercial Sau Underground
11 Pam Pam ( feat. Jiddah )
12 Umblu Teleleu
13 Many Emceez
14 Comercial Sau Underground - Riddim
15 Nu Reprezintzi - Riddim

pace la all care umblati teleleu ;-)
kortez
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Apr 10, 2005 11:00 pm

Mesajde dan83euthanesia » Dum Iun 12, 2005 10:24 am

baiatu este foarte penibil! pacha man era bun chiar daca exaghera, ca e si el rastafa etc care nici nu ar putea fii vreo data, dar asta shizoo freak nu are nimik ca artist si da din coate! "n-a vetzi flow eleele" zice el! dar el nu are absolut nimik ce text e ala?!ma freaca la cap cu un cuvint de 100ori!asta nu e ragga nici reagge! teleele ce pielea mea?? daca asculti skizzo atunci poti asculta si fizz si aia cu "traiasca slanina" si toate porcariile si aberatziile de pe piatza! daca va plac sa traitzi !
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde kortez » Lun Iun 13, 2005 5:15 pm

o simpla intrebare ... :dir: AI ASCULTAT ALBUMUL ?
kortez
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Apr 10, 2005 11:00 pm

copie....

Mesajde Gyno » Lun Iun 13, 2005 9:00 pm

Din pacate... ascult ce ascult.. si priviti ce am gasit... ( mi se parea mie ca stiu negativu de la "umblu teleleu"... e identic!!!

Originalul...

intrati aici,se va deschide o fereastra,si ve-ti vedea in centru niste casti micutze.apasati langa castile alea,pe butonul " LYT ",se va deschide un player intr-un popo-up si apoi PLAy,si aveti rabdare.. e acelas negativ.... urat,f urat... si kiar imi placea...

p.s. Skizzo e un fost elev de-a lu` Pacha , care si-a bagat pula in profesor.
cu capu-n nori si picioarele pe pamant
Avatar utilizator
Gyno
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mie Dec 08, 2004 12:00 am

daca deja stii ... marfa, daca nu stii ... afla

Mesajde E CHIAR SKIZZO? » Lun Iun 13, 2005 11:56 pm

"umblu teleleu" e inregistrata pe un riddim [pt cine nu stie = instrumental] riddimurile se folosesc in jamaica [e ca muzica populara la noi] sunt cel putzin 15 artisti pe acelasi riddim folosit pentru "umblu teleleu", uneori e de ajuns doar sa mentionezi autorul riddimului si il potzi folosi, dar unele se mai si platesc in final nefiind sume foarte mari. Riddimu folosit pentru "umblu teleleu"
se numeste "doctor's darling riddim"
si skizzo nu a fost elevu lui pacha, a avut trupa cu el si inca altzi 6 emcee din timishuaua si s-a numit blessing squad

daca deja stii ... marfa, daca nu stii ... afla
E CHIAR SKIZZO?
 

Mesajde Red_Mustang » Mar Iun 14, 2005 9:13 am

Porcarie mare !!!!
De unde pana mea ati scos-o si pe asta ? "cel mai bun rapper de care nu ai auzit"...frate in clipa de fata cei mai buni rapperi ai Romaniei sunt Parazitii si BUG Mafia (chiar daca nu imi plac deloc Mafia)...
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Sydney » Mar Iun 14, 2005 10:05 am

Cum spui tu ,coco! Da` daca nu poti nu te mai fortza!! ;-)
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

Mesajde kortez » Mar Iun 14, 2005 3:11 pm

E CHIAR SKIZZO? scrie:"umblu teleleu" e inregistrata pe un riddim [pt cine nu stie = instrumental] riddimurile se folosesc in jamaica [e ca muzica populara la noi] sunt cel putzin 15 artisti pe acelasi riddim folosit pentru "umblu teleleu", uneori e de ajuns doar sa mentionezi autorul riddimului si il potzi folosi, dar unele se mai si platesc in final nefiind sume foarte mari. Riddimu folosit pentru "umblu teleleu"
se numeste "doctor's darling riddim"
si skizzo nu a fost elevu lui pacha, a avut trupa cu el si inca altzi 6 emcee din timishuaua si s-a numit blessing squad

daca deja stii ... marfa, daca nu stii ... afla



dap f. adevarat !!! NU A FOST ELEVUL LUI PACHA SA STIE TOATA LUMEA! am mai auzit si la altcineva chestia asta...

E Red_Mustang scrie:cei mai buni rapperi ai Romaniei sunt Parazitii si BUG Mafia

aaa Mafia in nici un caz...poate cei mai bun pe gangsta dar In HH ro nu sunt cei mai buni !
kortez
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Apr 10, 2005 11:00 pm

Mesajde Gyno » Mar Iun 14, 2005 3:16 pm

E KIAR SKIZZO? ... :) eu stiu din anumite surse ce am spus.

Blazzin squad? eu stiam ca erau 5 nu 6... stai sa ti-i insir :

Dramatik , Skizzo Skillz, Jidahh, Don Shahaza, Pacha Man

in legatura cu ce ai zis ... tot COPIAT II SPUN,DECI NU E CEVA ORIGINAL!

p.s. eu stiam ca atunci cand vrei sate impui,trebuie sa vii cu o idee originala...


KORTEZ,cei mai buni,nu cumva sunt cei care au cele mai mari vanzari? Si in cazul Romaniei BUG MAFIA a fost este si va fii nr1 ,oricat nu ar convenii unora... E ca si cum ai spune ca mergi la vot,cel pe care l-ai votat este invins,dar tu pe el il consideri presedinte... te duci oare la el daca ceva nu e bine?nu cred... te duci la cel care este OFICIAL presedinte sa-l strangi de gat.... (asta asa,ca o paranteza...)
cu capu-n nori si picioarele pe pamant
Avatar utilizator
Gyno
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mie Dec 08, 2004 12:00 am

Mesajde Red_Mustang » Mar Iun 14, 2005 11:03 pm

In fine Kortez...nu conteaza Bug Mafia prea mult ... Skizzo Skillz ??? tot raman la parerea ca e praf !!! *asta e doar pct meu de vedere*
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde kortez » Mie Iun 15, 2005 11:12 pm

parerea ta man...dar yo zic ca ar trubui sa-l sustinem pe skizzo pt ce e un om care promite multe pt hh romanesc...
kortez
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Apr 10, 2005 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Joi Iun 16, 2005 8:33 am

Toata lumea incurajeaza Hip-Hopul romanesc...ar fi misto ca un artist sau o formatie sa ajunga pe primele locuri in lume...(ex, desi nu ii puteam si inca nu ii pot suferi pe cei de la O-zone)...au avut noroc ca au scos o piesa ca aia...si s-au imbogatit...chestia e : in momentul cand scot capul in lume si dau de bani, sa nu inceapa scandalurile...si cacaturilea astea...

Toata lumea isi sustine idolul, ca altfel nu ar mai exista fanii...si in cazul tau: da domne...sustine-l pe Skizzo...
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Parintele » Joi Iun 16, 2005 12:04 pm

De ce de cate ori apare unu nou, sapati pana ii gasiti un cacat acolo de care sa va luati?? Mai bine ati sustine treaba.. sau invidia e mare? Daca nu poti sa fii tu in locul lui.. atunci mai bine l critici.. cam asa se merge prin Romania.

Cine vrea sa i puna intrebari lui Skizzo Skillz poate sa o faca pe forumul sitului rapcultura.com aici http://www.rapcultura.com/forum/viewtopic.php?t=99
Parintele
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Mai 10, 2005 2:45 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Reshad » Dum Iun 19, 2005 2:42 am

totul este ok in legatura cu skizzo spun eu... a fost super lansarea... super sonorizare... super Tao super show super Skizzo... lucrul pe care nu il prea servesc este ca s`a filmat in bucurestiul acela obosit... exista pe clip ceva din Timisoara??? De ce la bucuresti? Asa a dorit casa de distributzie??? acei copii... acele stradutze nu erau si la noi in Tm? Sper ca urmatorul clip sa fie filmat aici... sau urmatorul artist care se mandreste ca e Timisorean isi traga filmarea la videoclip in Timishuahua asta cea mai tare! Aproape totzi merg si se filmeaza in bucuresti... parca mereu acelasi film,aceiasi actori, aceeasi mitici obositzi si plini cu caca la cur:)) poate exagerez... dar oricum totzi gandim la fel, numai ca ne exprimam diferit... ma refer la cei care asta au simtzit...!
Reshad
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Dum Iun 19, 2005 2:33 am
Localitate: Timisoara

Mesajde kortez » Lun Iun 20, 2005 1:23 am

Reshad scrie:totul este ok in legatura cu skizzo spun eu... a fost super lansarea... super sonorizare... super Tao super show super Skizzo... lucrul pe care nu il prea servesc este ca s`a filmat in bucurestiul acela obosit... exista pe clip ceva din Timisoara??? De ce la bucuresti? Asa a dorit casa de distributzie??? acei copii... acele stradutze nu erau si la noi in Tm? Sper ca urmatorul clip sa fie filmat aici... sau urmatorul artist care se mandreste ca e Timisorean isi traga filmarea la videoclip in Timishuahua asta cea mai tare! Aproape totzi merg si se filmeaza in bucuresti... parca mereu acelasi film,aceiasi actori, aceeasi mitici obositzi si plini cu caca la cur:)) poate exagerez... dar oricum totzi gandim la fel, numai ca ne exprimam diferit... ma refer la cei care asta au simtzit...!



:beer: :beer: :beer: bvo !in sfarsit un semn ... :D
kortez
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Apr 10, 2005 11:00 pm

hmmm...

Mesajde sen » Mie Iun 22, 2005 12:05 am

cand am vazut videoclipul(fugar...)... ma gandeam k in sf a aparut ceva original pe incredibil de originala scena "ragga/reggae wannabe" k altfel nu pot sa-i zic... insa l-am ascultat la cineva care il cumparase deja si mi-am facut o parere nu tocmai buna...

cine zicea de 'doctor's darling riddim' zicea bine... il am... si cand am asc "teleleu" mi s-a parut mult prea cunoscut negativul k sa nu dau o raita printre mp3-uri... am avut o surpriza relativ neplacuta... ascultati 'tanya stephens - it's a pity' si poate aveti si voi o surpriza... in afara de faptul k riddim-ul e facut de seeed ( niste nemtzi.. culmea.. kre fac shushu pe tot ce inseamna 'dancehall' romanesc )

pacat... pana la urma cel mai bun rapper de care nu vroiam sa aud...

ps. sunt curios totusi... nu m-am uitat pe coperta... scrie pe undeva ca-i riddim "imprumutat"?... macar pe albumu' lu pacha scria de 'one blood'

alt ps. oamenii aia care-s 15 pe un riddim ii imparti la populatia kingstonului si nu iese nici macar un skizzo
dk vrei un beat gratis cumpara un stetoscop...
sen
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Noi 18, 2003 10:07 pm
Localitate: world

Mesajde LoveVerde » Dum Iul 03, 2005 8:23 am

sen scrie:cand am vazut videoclipul(fugar...)... ma gandeam k in sf a aparut ceva original pe incredibil de originala scena "ragga/reggae wannabe" k altfel nu pot sa-i zic... insa l-am ascultat la cineva care il cumparase deja si mi-am facut o parere nu tocmai buna...

cine zicea de 'doctor's darling riddim' zicea bine... il am... si cand am asc "teleleu" mi s-a parut mult prea cunoscut negativul k sa nu dau o raita printre mp3-uri... am avut o surpriza relativ neplacuta... ascultati 'tanya stephens - it's a pity' si poate aveti si voi o surpriza... in afara de faptul k riddim-ul e facut de seeed ( niste nemtzi.. culmea.. kre fac shushu pe tot ce inseamna 'dancehall' romanesc )

pacat... pana la urma cel mai bun rapper de care nu vroiam sa aud...

ps. sunt curios totusi... nu m-am uitat pe coperta... scrie pe undeva ca-i riddim "imprumutat"?... macar pe albumu' lu pacha scria de 'one blood'

alt ps. oamenii aia care-s 15 pe un riddim ii imparti la populatia kingstonului si nu iese nici macar un skizzo


==D

Lumea cam musca din sloganul "cel mai bun rapper de care nu ai auzit" si asa va vinde copilul asta la albume de numa, pt ca toata lumea vrea sa il auda.
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde kortez » Dum Iul 03, 2005 2:47 pm

:dir: marsh ma
kortez
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Apr 10, 2005 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Dum Iul 03, 2005 3:21 pm

kortez asta e adevarul...
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori