Desene Animate

sub lumina lanternei magice

Te uiti la desene animate?

Chestionarul s-a închis pe data de Mie Apr 24, 2002 6:50 am

doamne fereste, NU!
0
Niciun vot
foarte des
6
67%
Ma uitam mai demult...
3
33%
nu mi-au placut niciodata
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 9

Desene Animate

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Ian 13, 2002 10:44 am

Despre acest subiect....chiar nu s-a vorbit pe forum. Eu,desi de ani buni nu mai sunt copil...sunt mare fan al desenelor animate.
Ma uit cu o deosebita placere...la 2 Stupid Dogs pe Cartoon Network. Am vazut si revazut de zeci de ori episoadele...si tot ma incanta.
Imi palc si aventurile celebrului Scooby Doo ! :D

Cand eram mai mic,idolii mei erau Baloo,Baghera si Kaa. Eram mort dupa desenele lui Disney.

Astept si parerile domniilor voastre....legate de acest subiect !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Dum Ian 13, 2002 10:51 am

Duffy Duck si Bugs Bunny sunt tari de tot. Duffy e mai anarhist dar mai tantalau. Mai imi plac si Elmer Fudd si restul care mai apar in episoadele lor.

La seriale unele dintre cele mai tari sunt alea cu Asterix si Obelix.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Desene animate.....Super Marfa!

Mesajde NSYNC13 » Lun Ian 14, 2002 3:49 am

Initial trimis de Aliosha
Duffy Duck si Bugs Bunny sunt tari de tot. Duffy e mai anarhist dar mai tantalau. Mai imi plac si Elmer Fudd si restul care mai apar in episoadele lor.

La seriale unele dintre cele mai tari sunt alea cu Asterix si Obelix.


Da....si astea sunt marfa!....Eu in weekend stau si ma uit pe Disney Chanel....marog...acum sunt mai multe seriale si filme pe disney...dar e marfa.....si Nickelodeon e marfa....catdog e marfa, jimmyneutron,rugrats..etc!.....Cartoonetwork....Scooby Doo e marfa!!!!!!!etc.;) :D ;o
I'm overprotected:):cool1:;love

I ;love rock'n'roll!

Te nasti, cresti, iubesti, imbatranesti, mori....:sun:
NSYNC13
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mar Noi 27, 2001 6:08 am
Localitate: Chicago

Mesajde Cristina » Lun Ian 14, 2002 7:17 am

Draga Blink, normal, fiecare din noi suntem, intr-o oarecare masura, copii. Singurul aspect in discutie ar fi daca recunoastem sau nu acest lucru. Depinde de personalite, temperament...

Desenele mele favorite au fost si sunt cele doua seriale clasice: Familia Flinstone (sper c-am scris corect) si Tom si Jerry.
Au un farmec aparte. Odata ce ai inceput sa te uiti la ele...dai in mintea copiilor. Am o admiratie deosebita pentru cei care concep aceste productii. O combinatie aparte intre ludic si imaginatie, si nu in ultimul rand suflet... Suna cam siropos, dar consider ca poate fi tratat asa numai de o persoana superficiala.

Nu trebuie sa uitam ca mai exista si o categorie aparte de desen animat, destinat adultilor...in ultimul timp metoda curenta de exprimare artistica a satirei politice (vezi "Furnicutze" si predecosorii.."Lumea Animalelor"...). Astept din partea voastra parerile despre acest tip de desen animat si nu numai(combinatiile dintre filmul clasic, pe pelicula, si desenul animat etc.)
Avatar utilizator
Cristina
Junior Member
 
Mesaje: 127
Membru din: Lun Ian 14, 2002 12:00 am

Mesajde Katal1n » Lun Ian 14, 2002 4:42 pm

Tex Avery rulz.
Maybe we should both do something else, pal.
I don't know how to do anything else.
Neither do I.
I don't much want to either.
Neither do I.
Katal1n
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Joi Noi 29, 2001 3:00 pm
Localitate: Bucharest

Mesajde Rolf » Lun Ian 14, 2002 6:11 pm

Cei mai tari: Pantera Roz si Tom si Jerry. Ca personaj din Looney Tunes: Yosemite Sam. Din astea noi Ed, Edd si Eddie.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 19, 2002 4:53 pm

In ultima vreme ,dupa parerea mea, Spielberg si a sa companie Dream Works ..i-au detronat pe Disney ..in domeniul desenelor animate.
Graitoare in acest sens sunt THE ROAD TO EL DORADO si SHREK.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde onk » Lun Ian 21, 2002 3:46 pm

hi hi hi hi...
pai sa fie sadicu de Bugs Bunny
pe urma speedy gonzales
si dexter
si scufita rosie isterica
si cartile junglei
si... ma mai gandesc:S
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

NSYNC 13...

Mesajde Mirela » Lun Ian 21, 2002 11:48 pm

...si Nickelodeon e marfa....

mai e cineva pe aici care se uita la Nickelodeon...cool!!!!!
si la ce te uiti de obicei?
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Ian 22, 2002 4:44 pm

Ce e aia Nickelodeon ? N-am auzit in viatza mea de asa ceva ?
............
2 personaje foarte dragi mie din desenele animate..sunt dulaul si catelusul....din Tom & Jerry !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Mar Ian 22, 2002 11:59 pm

[quote]Initial trimis de Blink 1 82
[B]Ce e aia Nickelodeon ? N-am auzit in viatza mea de asa ceva ?


Nickelodeon..sau Nick,cumi se mai spune la irlandezi,e un program TV destinat copiilor.si au tot felul de programe,de la desene animate la povesti gen "muppets",da mult mai nashpa,la seriale pentru copii.unele sunt chiar bune,desi multe cam nashpa.....de obici e dimineata pan la 11 si seara parca.ma uit la Rugrats si tot felul de alte desene animate si,cand il dadeau,ma uitam la flipper si lassie-noile aventuri.acum s-au cam prostit,dar tot mai dau pe Nick dimineata sa vad ce au in program...
am inteles ca or sa baga lord of the rings-the animated version si abia astept sa-l vad.ca pe video e scump de te tampeste.
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde J'adore » Sâm Ian 26, 2002 9:32 am

Initial trimis de mirela2001
Initial trimis de Blink 1 82
[B]Ce e aia Nickelodeon ? N-am auzit in viatza mea de asa ceva ?


Nickelodeon..sau Nick,cumi se mai spune la irlandezi,e un program TV destinat copiilor.si au tot felul de programe,de la desene animate la povesti gen "muppets",da mult mai nashpa,la seriale pentru copii.unele sunt chiar bune,desi multe cam nashpa.....de obici e dimineata pan la 11 si seara parca.ma uit la Rugrats si tot felul de alte desene animate si,cand il dadeau,ma uitam la flipper si lassie-noile aventuri.acum s-au cam prostit,dar tot mai dau pe Nick dimineata sa vad ce au in program...
am inteles ca or sa baga lord of the rings-the animated version si abia astept sa-l vad.ca pe video e scump de te tampeste.
..........

.........Eu ma uit pe nick foarte rar.....numai cand e catdog sau rugrats!.......acum imi plac filmele si serialele desigur...dar si alea sunt marfa...mai razi din cand in cand!:D
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde Mirela » Mar Feb 12, 2002 2:56 pm

Space Jam e unul din cele mai tari filme care combina lumea reala cu cea a desenelor animate.
MIchael Jordan alaturi de Bugs Bunny si Daffy Duck...ce zici moshule????
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

desene...si iar desene!

Mesajde J'adore » Vin Feb 15, 2002 1:44 am

Well.....space jam e super marfa.....trebuie sa recunoastem....

.........Si cum a mai zis cineva pe forum....The FLINSTONES sunt marfa!...........Scooby Doo!....
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Feb 16, 2002 4:06 am

Da...nu a fost rau Space Jam. Pe langa Michael Jordan..mai apar in film Patrick Ewing,Larry Bird,Mugsy Bogues,Shawn Bradley,Charles Barkley si Lary Johnson. :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mar Feb 26, 2002 7:10 am

Dintr-un ziar care mi-a picat astazi in mana: a murit creatorul lui Bugs Bunny. Avea aproape 90 de ani.
Am citit mai demult ca parca prin anii 50 s-a facut un sondaj in SUA si iespurele obraznic a iesit mai popular decat presedintele, atat de iubit era.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Topic de desene animate

Mesajde Zgubilici » Joi Apr 04, 2002 6:49 am

Scrieti aici daca va uitati, la ce? ce nu va place? care-s cele mai haioase desene animate...
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 04, 2002 6:25 pm

EU,am votat "foarte des" ...ca mai bag...un Cartoon..sa ma distrez alaturi de Scooby Doo,Bugs Bunny ,Tom & Jerry ...sau Courage..cainele lash ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Joi Apr 04, 2002 7:13 pm

votat "foarte des" deoarece in fiecare dimineata,imi iau micul dejun in fata emisiunilor pentru cei mici de pe Nickelo,Den2 si alte posturi de acest gen.(cu o mica exceptie...sambata intre 8.25 si 10.30 e o emisiune numita History of Football,urmata de Gazetta-Football Italia...)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Joi Apr 04, 2002 7:36 pm

Deschisesm un subiect de desene animate dar nu am vazut ca exista unul deja asa ca imi prezint scuzele si multumesc bine-voiturului care a lipit mesajele.
Cele mai tari desene la noi in momentul asta, dupa parerea mea sunt: Cow & Chicken, 2 stupid dogs si dexter's lab si coincidenta ori ba, acum acult o piesa reggae care-i poarta numele lui george jetson.
AAAA, am uitat cel ami adevarat e Courage!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

ieeeeeee

Mesajde Joao » Joi Apr 04, 2002 11:45 pm

deci bugs bunny e cel mai tare!
Mai imi placeau X-men si die spine(spiderman)
din astea noi ed,edd,&eddy,courage.
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde Rolf » Vin Apr 05, 2002 12:47 pm

Si io votai tot des, ca ma it cam zilnic pe cartoon. Cum am mai zis, din clasici Tom si Jerry si Looney Tunes (in spacial unde apare Yosemite Sam si cocosu ala alb mare), din alea noi Ed, Edd si Eddy, Courage (pacat ca-s fff putine episoade, le repeta in draci). Tot din clasici: Pantera Roz, numa ca nu e pe cartoon.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Apr 05, 2002 9:50 pm

Pantera Roz...nu numai ca e clasica...dar e si foarte anarhista ! Imi place la nebunie !
Mai ales..episodul cu Craciunul.....care se termina frumos de tot..ea impreuna cu catelushul..la o masa in parc..si Mosh Craciun zboara pe deasupra lor..si le pune numa' bunatatzii pe masa !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

moa

Mesajde Joao » Vin Apr 05, 2002 10:30 pm

cele mai tari sunt din bugs,cu vulturul ala de nu vroia sa vaneze(condor cred)si cu cei trei ursi(sunt 2,unele cu bags si unele fara,cand il deranjau pe tata-urs si nu-l lasau sa doarma!)cele mai tari!
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Apr 05, 2002 11:01 pm

Dar foarte tari..sunt si 2 Stupid Dogs...cu Cei 3 ursi si cu Scufitza Rosie !....dar cel mai tare episod din 2 Stupid Dogs..ramane ,dupa parerea mea, ala cu capacul de WC !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

nu stiu de 2 stupid dogs!

Mesajde Joao » Vin Apr 05, 2002 11:57 pm

dar cel mai tare gen de faza e ala da,nu,da,nu,da,nu,da,nu,nu,da,nu,da,nu,daca am spus da,da ramane....................................:o
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mie imi placeau

Mesajde Zgubilici » Sâm Apr 06, 2002 9:24 am

cand erau pe Cartoon Network Olimpiade cu toate desenele animate si faceau echipe si se bateau unii cu altii.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Olimpiade?

Mesajde Joao » Sâm Apr 06, 2002 10:12 am

Eu nu stiu nimic de olimpiade!Ce era cu olimpiadele astea?
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Apr 06, 2002 2:17 pm

Da..le-am vazut si eu acum vreo 6-7 ani !
Erau..toate personajele animate creata de Hanna & Barbera..si concurau la Olimpiada. Erau impartite pe 3 echipe...dintre care o echipa era de rai....printre care Dick Dasterley,Mutley, caracatitza aia malefica..si alte asemenea personaje.
Raii nu castigau niciodata.
In celelalte echipe..erau personaje gen Snuggle Puss,Scooby Doo,Shagy........
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde darkshines » Sâm Apr 06, 2002 3:07 pm

i used to love bugs bunny...ah,the memories :)

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron