ce ziceti de soulfly?

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

ce ziceti de soulfly?

Mesajde sphere in darkness » Joi Iun 30, 2005 12:31 pm

[color=DarkOliveGreen]n-am vazut{sper ca nu ma insel}nici un thread despre soulfly!este o formatie foarte buna mai ales din pricina solistului,fostul frontman de la sepultura!!astept comentariile voastre!!1
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Iun 30, 2005 1:36 pm

unu la mana: cel care deschide un thread il deschide cu propriul lui comentariu amplu, ca nu suntem la interogatoriu deci parerea deschizatorului mai intai.

doi la mana, reciteste-ti si tu posturile sunt infiorator de haotice si neingrijite, este un forum fanclubul nu chat si posturile trebuie sa aiba in general o minima calitate.

multumesc.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde sphere in darkness » Joi Iun 30, 2005 1:51 pm

ce inseamna pentru tine posturi neingrijite si haotice? ai dreptate cu parerea deschizatorului!!!sa zicem ca nu sunt chiar asa de priceputa la postat!!!


multumesc de intelegere,
miruna
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde sphere in darkness » Joi Iun 30, 2005 2:01 pm

ce inseamna pentru tine posturi neingrijite si haotice? ai dreptate cu parerea deschizatorului!!!sa zicem ca nu sunt chiar asa de priceputa la postat!!!

multumesc de intelegere,
miruna

deci,tinand cont de spusele lui danone,moderatorul acestui forum voi continua cu ce am inceput si anume despre soulfly.soulfly mi se par foarte buni in ceea ce fac si consider ca suna mult mai bine si mai modern decat in sepultura.pacat ca cel mai nou album-prophecy-nu merge.celelalte doua albume sunt super.imi place foarte mult piesa pain.eu am un singur album sepultura acasa-morbid visions-si mi se pare chiar nasol.cavalera nu canta aproape deloc sunt doar niste riffuri de chitara.imi plac riffurile dar albumul sucks!!!!intre sepultura si soulfly exista diferente foarte mari desi numele sepultura suna mai sinistru.astept,deci,comentariile voastre.si pentru danone{ador produsele danone}mersi ca nu m_ai sanctionat si sper ca in viitor posturile mele vor fi mai compacte si mai ingrijite.
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Iun 30, 2005 3:50 pm

personal am vazut ambele trupe live si imi place mult mai mult sepultura chiar si fara cavalera, actualul vocal da exceptional, trupa are coi si prestatia a fost net superioara celor de la soulfly, cel putin la bucuresti.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde whatever » Joi Iun 30, 2005 6:47 pm

dana, eu sustin contrariul ... Sepultura au fost super faini cat timp a fost Max cu ei ... nu imi place deloc actualul solist, si de cealalta parte, Soulfly suna exeptional. In orice caz, ambele trupe imi plac. Poate un plus pentru Soulfly.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde sphere in darkness » Mie Dec 28, 2005 9:36 am

whatever,am si io o intrebare:piesa jump da f*ck up a lu soulfly este cantata in duet cu cineva?mie imi place super mult si banuiesc k poti sa imi dai aceasta "pretioasa" informatie!!!!!!!!!!!
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde screenager » Mie Dec 28, 2005 5:28 pm

da miruna, se pare ca e cantata in duet cu Corey Taylor de la Slipknot .

(sper ca nu te superi ca ti-am dat-o eu in locul lui whatever)
is there anyone here interested in extra nipples o_O
Avatar utilizator
screenager
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Dec 28, 2005 7:21 pm

eh, ai fost tu mai rapid, eu abia acuma am vazut intrebarea .... dar raspunsul tot Corey ramane. Oai, deci abia astept sa vina Soulfly la Timisoara ..... sunt nevoit sa ma repet ! CE FERICIRE !!!
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde sphere in darkness » Vin Dec 30, 2005 5:32 pm

ce fain de tine whatever!!!!!as vrea sa merg si eu la concert in the note k stau in tm dar tre sa merg la sc!!!!very sad.....tu stai in tm sau calatoresti de unde esti numa k sa_i vezi?si era sa uit:ii interzis minorilor sub 18 ani?
A nightmare released a terrible disease
Looking behind si...
Mai bine sa-mi fie rau decat sa-mi para rau!!
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Sâm Dec 31, 2005 3:21 am

eu locuiesc in Arad, dar oricum, tinand cont de distanta foarte mica pana la Tm, normal ca vin sa ii vad, ca imi si plac mult. Nu stiu daca e interzis sub 18 ani, sincer nu am nici o idee. In orice caz, si daca ar fi, nu stiu cine o sa stea sa monitorizeze 1000 de oameni ...
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde =ll=Kain » Mar Ian 17, 2006 5:37 pm

Chiar daca nu tina mai mult de doua ore concertu merita 6-7 ore pe tren, indurat de frig si si vreo 20 de absente:))
Oricum nu ar trebui sa ratam nici o trupa importanta care ajunge si prin ''Romania'', asa poate mai uitam de manelismele vecinilor ]:P
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde Venin » Mie Ian 18, 2006 11:54 am

Morbid Visions sucks????!!!!!!! O.K. Ştiu că fiecare avem dreptul la opinii, dar remarca ta draga miruna e cat se poate de incorectă. Morbid Visions, alături de Bestial Devastation şi aş putea zice cam tot ce-au scos pană la Arise (inclusiv) sunt piatra de temelie a Sepulturei. Ceea ce s-a intamplat dupe, e o cursă in căutarea banului. Chaos AD, Roots,etc; apoi tot Soulfly-iu, totul a devenit comercial. Un sound.... In 1985 cu Bestial Dev. Sepultura scria istoria deathmetalul, alături de Death, Seven Churches, Venom, etc. Ceea ce se aude pe primele două albume, e nerecomandat metalistului incepător: o producţie mai slabă, nişte scăpări,etc. De la Schizophrenia in colo e de recomandat oricui.
Acum. Nu ştiu cum o duci tu cu bani, insă show-u pe care il vor suţine in The Note costă 40 RONi. Ţine cont că anul acesta vine King Diamond la Buc., iar zvonurile prind contur in privinţa lui Judas Priest. Deci....
Şi ii legătură cu promovarea Soulfy. Un concert Soulfly e jumate Sepultura ( Arise, Chaos, Roots) restu' mai bagă Back to The Primitive şi uite aşa trece vremea şi se duc banii.
Venin
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mie Ian 18, 2006 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Ian 18, 2006 11:33 pm

50 de RON chiar
ne vedem acolo.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde vicious » Vin Ian 20, 2006 12:16 pm

da, sunt si eu de acord cu =||=kain: nu ar trebuie sa ratam nici o trupa importanta care ajunge prin romania,deci ne vedem acolo raul!:D (si da, mai traiesc>:D<)
desi ma tot intreb cum #$$%% o sa incapa 1000 de persoane in the note???
if u are noffin` don`t ask for sumfin/ and if u are sumfin don`t ask for nuffin`
vicious
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:23 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde Venin » Vin Ian 20, 2006 7:13 pm

Corect. Nu trebuie sa ratam nici o trupa importanta ce trece pe la noi. Ce? Daca vine Becstiets Bois in Romania ( trupa mare, nevoie mare), trebuie sa aruncam cu bani ca sa-i vedem. Nu. Daca tot n-aveti ce face cu bani, mergeti dom'le pe la Wacken sau Dynamo. Chesti serioase. Vine Judas, vine Diamond vine Helloween, vine Morbid Angel prin Europa ( asta asa, daca n-ai ce face cu bani).

P.S. Eu defapt m-am exprimat si pe alte forumuri opinia in privinta Soulfly ajungand in final sa duc o campanie de denigrare a chestiei ce se va numii concert Soulfly in The Note.
Venin
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mie Ian 18, 2006 12:00 am

Mesajde vicious » Vin Ian 20, 2006 9:44 pm

grrr
nu vroiam sa zic trupa importanta;doamne!
my bad!!!!
trupa calumea.
de fapt trupa care e ok si imi place.
in fine;
mi-e somn, nu mai stiu ce vorbesc, ce scriu:|
if u are noffin` don`t ask for sumfin/ and if u are sumfin don`t ask for nuffin`
vicious
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:23 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde sphere in darkness » Sâm Ian 21, 2006 2:27 pm

[quote="Venin"]Morbid Visions sucks????!!!!!!! O.K. Ş]
kiar nu am bani>>>>si sa stii ca degustibus non discutande!!!!parerea mea dak consider morbid visions prost!!!!no fight!!!! :calm:
A nightmare released a terrible disease
Looking behind si...
Mai bine sa-mi fie rau decat sa-mi para rau!!
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde =ll=Kain » Lun Ian 23, 2006 6:17 pm

mi-am luat bilet:)))))))) daca era in bucuresti merita da asa e cam scump, ma rog nu asta e o problema, problema e ca daca o sa fie ca acum de frig nush cum o sa mai iasa ceva. pt cei interesati tren e la 11:00 sau la 20:00 indicat e cel de la 11:00 da.......... o sa fie bucuresteni la caldurica prin restaurantele si cluburile din timisoara, ca tzigani prin.........peste tot :grup:
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde whatever » Mar Ian 24, 2006 1:53 am

si eu am bilet. Gracias this+lex :D
abia astept.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde sphere in darkness » Sâm Ian 28, 2006 2:31 pm

pot sa te rog ceva?imi iei si mie un autograf de la soulfly?asta inseamna sa mai stai o zi in tm ca sa mil aduci.iti zic unde sa ne intalnim si mil aduci.da stii bine tmu?daca da atunci ne intalnim in balcescu pe la 2.pls,pls,pls youre my last hope,ca nu pot sa vin tre sa stau acasa sa invat.pls,pls!!!!
A nightmare released a terrible disease
Looking behind si...
Mai bine sa-mi fie rau decat sa-mi para rau!!
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Vin Feb 03, 2006 8:55 pm

kiddo, principala mea preocupare la concert o sa fie sa incerc sa raman in viata :D da vedem ce se poate rezolva.

in alta ordine de idei

Ca raspuns la cererea mare de bilete pentru concertul pe care il va sustine trupa Soulfly la Timisoara, organizatorii au decis sa mute evenimentul intr-o sala cu capacitate mai mare. Astfel, show-ul de pe 23 februarie va avea loc in noua Sala Polivalenta a Centrului Regional de Afaceri.

word up. o mutare inteleapta.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde sphere in darkness » Sâm Feb 04, 2006 1:18 pm

ok!!!succes in mentinerea ta in viata la concert!!!!buna idee k au mutat locatia da tot nu pot sa vin,intelegi tu k tre sa invat.....fa_mi rost de autograf k iti dau si bani numa sa ma vad io ku el in mana,pls,pls!!!!mi_e jena sa_i cer la una de la mine din zona,k so schimbat mult si na,ii km ciudata acuma,are cercul ei de prieteni(rockeri)da io nu fac parte din el.....too bad!!!! [-o
A nightmare released a terrible disease
Looking behind si...
Mai bine sa-mi fie rau decat sa-mi para rau!!
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde sphere in darkness » Sâm Feb 11, 2006 1:09 pm

miruna scrie:ok!!!succes in mentinerea ta in viata la concert!!!!buna idee k au mutat locatia da tot nu pot sa vin,intelegi tu k tre sa invat.....fa_mi rost de autograf k iti dau si bani numa sa ma vad io ku el in mana,pls,pls!!!!mi_e jena sa_i cer la una de la mine din zona,k so schimbat mult si na,ii km ciudata acuma,are cercul ei de prieteni(rockeri)da io nu fac parte din el.....too bad!!!! [-o

scuze de agitatia asta da imi fac rost de autograf de la altcineva care imi aduce sigur!!!!sorry!!!!mai vb!!!! :n:
A nightmare released a terrible disease
Looking behind si...
Mai bine sa-mi fie rau decat sa-mi para rau!!
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde =ll=Kain » Vin Feb 17, 2006 7:45 pm

Mai sunt 6 zile pana la concert si asi fi chiar curios sa aflu care sunt forumisti c vor fi prezenti acolo, cei din bucuresti probabil ca vor merge cu trenu, si ar fi chiar stupid sa stau in vagon cu uni cu care am intrat in discutie pe forum si sa nu stiu.


(probabil printre ultimele posturi)
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde whatever » Sâm Feb 18, 2006 9:37 pm

eu o sa fiu acolo, dar iau trenul de Arad, hehe.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

concert soulfly la timisoara

Mesajde gaina_verde » Mar Feb 21, 2006 2:58 pm

are cineva idee la ce ora incepe concertul? ca sa stiu si eu cum sa ma organizez cu trenul sa ajung de la bucuresti la timisoara si sa nu pierd nimic. multumesc :dir:
Why drink and drive when you can smoke and fly?
Avatar utilizator
gaina_verde
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Dum Sep 04, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Mar Feb 21, 2006 5:13 pm

tinand cont de faptul ca sunt cam 8 ore de la Bucuresti la Timisoara, ia si tu un tren care sa ajunga pe la pranz in Timi, sau in cel mai rau caz pe la 4-5 PM. Vezi pe http://www.infofer.ro parca .... nu stiu cand ii concertul (seara cel mai probabil) si nici nu stiu daca mai ajung (sick sick sick).
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Mie Feb 22, 2006 8:34 pm

concertu e de la ora 20, vis-a vis de sala Olimpia, undeva intr-o sala a centrului regional de afaceri. se pare ca va exista si o trupa in deschidere niste italieni care se cheama Linea 77.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde whatever » Vin Feb 24, 2006 4:42 pm

nici o recenzie, nu ma chinui de data asta dar rezum aici intr-un cuvant tot. FUTERE !!!. Cavalera fucking rules !!!!
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Următorul

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron