Atentie cum ne imbracam!Pt FEMEI&BARBATI

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Atentie cum ne imbracam!Pt FEMEI&BARBATI

Mesajde Gigi0517 » Sâm Iul 23, 2005 2:01 pm

Buna tuturor. Da, poate va mirati, in drum ce veneam in oras mi-a sarit o idee. De obicei analizez stilul vestimentar al oamenilor si m-am gandit ca ar fi bine sa intervin un pic, fara sa mi se adreseze injurii sau..:).
M-am gandit sa intervin cu cateva sugestii, opinii proprii pt a atrage un pic atentia la cum ne imbracam.
Ma adresez tuturor persoanelor indiferent daca are un statut financiar inalt sau scazut. COnteaza f. mult cum ne asortam. Chiar daca nu avem haine de firma sau putine.
Deseori cand ma duc in oras, Clujul fiind unul cu o suprafata mare si locuitori destul de multi as putea spune. Prezinta si un aer citadin, elevat...etc.
Fac apel la d-re/d-ne prima data, pt ca ele sunt "marcate" si de barbati si intre ele mai mult decat noi masculii.
Ma uit la d-re si vad ca, din ce in ce mai des adopta un out-fitt sportiv din pacate, indiferent de circumstante. Adevarul este ca femeia moderna tine la ea mult, nu pot spune, dar s-a masculinizat destul de mutl sincer. Astfel incat acest proces de "metamorfozare" (incomplet normal) afecteaza stilul vestimentar care-l aplica cotidian.
Din fericire as dori ca in Romania sa nu facem o plagiere precum in Spania, unde, majoritatea populatiei adopta un stil sport. Probabil sigur si in alte tari. Chiar ca acolo f. putin le pasa de cum arata. Cei de clasa sociala joasa si mijlocie.
Este importanta si imprejurimea unde se afla femeia. De obicei cand femeia merge in oras si luam anotimpul vara-toamna, femeia poate sa poarte si este recomandat fuste pana la genunchi sau cu 2 cm mai scurte cu imprimeuri floare asortata la o bluzita alba sau o culoare calda, chiar daca uneori stridenta. Portocaliul, verdele fosforescent reprezinta culori f. stridente si dupa parerea mea nici nu trebuiau lansate pe piata. Organele de politie pot purta si poarta. In fine...AM vazut multe femei ca poarta blug cu adidasi si bluzita sau tricouri. Nu-i sta bine la o femeie sa poarte adidasi in oras. Adidasii de femei se poarta doar cand merge la un sport nu in oras. Este f. importanta incaltamintea. Sa stiti ca asta face 80% din lookul nostru. Din pacate aici stam f.prost la gusturi. Pe orice pantaloni femeia isi ia adidasi si mai frumosi si de pe vremea lui Ceausescu. Pe blugi, pantaloni de treling si a.s..m.d. Vara e recomandat ca d-rele/d-nele sa poarte sandale cu un aspect placut. Albastru, alb, rosu, verde. Culori acceptabile. Adevarul este ca majoritatea dintre noi aruncam hainele pe noi fara sa ne uitam ce luam si daca totusi prezinta o asortare, un deux-piece "acceptat".
F. bine i-ar sta la o femeie in pantaloni si camasa plus o pereche de pantofi frumosi. SI nu numai la serviciu poate purta un costum deux-piece si tocuri. Intotdeauna la o femeie i-a sstat si ii va sta bine intr-o fusta neagra si o bluzita alba sau camasa. Se adopta f. mult stilul sportiv si nu e prea bine.Bineintele moda impune principiile ei. Cele mai bune combinatii de oras sunt pantaloni de stofa si o camasa-pantofi (nu orice culoare, nu albi daca nu un design placut, asa cum cei noi care arata ca naiba), fusta-tricou si sandale. Atentie cand mergeti sa va luati pantaloni. Cum va evidentiaza fundul. Lasat, o forma placuta sau...Bineinteles cele plinute aici nu mai prea au ce face si e recomandat fuste mai largi sau rochii, dar mai putin.
Si la una in stanga mea i se vad chlotii albi. Vedeti, pantalonii n-au o marime necesara. Chiloti cu alura de pijama ca sa vezi. Pantofi albi stil nou ca dracu. Atentie mare dragele mele. Rescpectati-va si tineti la voi. Uitati-va de mai multe ori in oglinda cand iesiti din casa. Va imbracati de prost gust multe dintre voi. Nu ma refer la felinele mele de pe forum, si fac o generalizare. Adoptati stilul clasic-modern si veti fi sic.
Atentie la culori. Nu folositi culori stridente si 4 culori pe voi. 2 sunt permise. Alb-negru, negru-negru, alb-alb perfect, alb-rosu, negru-rosu. Combinati culorile si veti avea un look f.elegant. Intotdeauna va merge deux-pieceul pantaloni, fusta stofa neagra-camasa alba chiar daca reprezinta o tinuta de bussines. Atat ca la serviciu folositi si taiorulAtentie, exact, ceasul am observat ca v-ati modernizat. Il purtati pe stanga, Nu nu, dreapta este a voastra. Bineinteles, fiecare-l poarta unde doreste, ce haine doreste, dar dupa cum bine stiti drage mele la voi mult mai mult se accentueaza cum aratat. SI asta e adevarul, ca hainele combinate frumos pot releva feminitatea f.mult si atrage. Altfel, poate respinge. Atentie si la vocabular, tonul cu care vorbiti. Fiti suave la vorbe dragele mele, atragatoare, un ton placut, nici ridicat, nici scazut si zambiti mult. Sunteti f.frumoase cand zambiti stiati. E cel mai frumos lucru la o femeie atunci cand zambeste. II scoate f.mult in evidenta feminitatea. Un ruj rosu usor accentuat la culoare va fa face zambetul de milioane. Dar nu sa aratati ca un clovn. Stiti voi. Cate stiu, si care nu stiu sa citeasca cataloage specializate sau sa consulte un stilist, make-up arist si un design vestimentar. De fapt in Romania la cat ne permitem nu e de judecat la faptul cum ne imbracam. Dar firar sa fie si cu cat avem nu ne stim asorta.
Puneti-va in valoare mai mult, nu va tratati cu nepasare dragele mele. NU fac apel la nici una de-aici ci ma repet generalizez, nu as dori sa interpretati si sa-mi adresati diferite apelative neortodoxe.
Pantaloni scurti la femeie nici gand. Fuste dragele mele, de aceea sunt inventate mai mult.. SI lasati pantalonii ...chiar daca sunteti de complexate ca nu aveti picioare frumoase. O Fusta mai lunga, 3 sferturi e perfecta.
NU folositi haine cu animatii pe ele sau scris ..Simple is cele mai bune. Asa cum de ex magazinul LEE COOPER: camasa 2 mil si 1 suta mii ca o o foita de tigara si imprimata cu scris. Da-o naibii de camasa imprimata. Camasa de vara. Foita. Sau cum se poarta haine cu H. Davidson, sau tricouri cu puma pe ele, dolce gabanna, chiristian dior sa scoata in eidenta. NU NU NU, sa fie de firma dar pe eticheta nu si la suprafata.
Gigi0517
 

continuare (nu permite peste 10 mii de caractere)

Mesajde Gigi0517 » Sâm Iul 23, 2005 2:01 pm

Acum la barbati scurt.
Dezastru suntem si noi :nop:
Chiar ca noi barbatii am vazut ca nu ne pasa de noi insine. MAi dezastru ca voi suntem. Ce prindem luam pe noi si ne ducem ca Badea ION in oras ca taranii. Sau unii frumosi imbracati si cu inteligenta de "invidiat" .
La un barbat cea mai buna combinatie merge blug-camasa. Acum culorile depinde si de blug (design)> Am vazut ca sunt prea pomposi si acolo nu mai merge camasa. Simpli, frumosi si o camasa perfect. Femeia te va invidia.
MUlti tantali poarta pe orice pantaloni adidasi. De ex: blugi-camasa si adidasi. :bash: . Asta chiar nu se face. UN tricou sau o bluza merge, dar nu camasa, Apoi tot felul de bocani. ghete vaar ce mai poarta barbatul roman. Vai de mine, cand ii vad si imi vine sa ma duc pe Marte. Culoarea sosetelor total aiurea. Sosesta sa fie. Pantoful isi intra din nou in rol dupa cum spuneam. Blugi, pantofi si camasa, sau pantaloni de stofa sau un material de in mai lejeri. Sa-i vezi. Azi am vazut un tip cu pantaloni de piele si sandale ... :please: give me a break..Ce inseamna sa nu tii cat de cat la tine. Intotdeauna eu cel putin am incercat sa fiu clasic-modern si sa port pantofi si pantaloni si camasi in general. Nu tricouri sau alte minunatii cu Tweety. E drept ca am un tricou alb frumos cu un elefantel pe spate dar scrie ceva interesant. 'Pt un Fat-Frumos si sanatos". Se pot purta tricouri cu mesaje frumoase. Nu pompoase ca nu-i bine din nou dupa cum faceam aluzie la femei.
Sandalele la barbati se iau doar pe pantaloni scurti trei sferturi sau lungi dar nu blugi. Pantaloni alb din cotton sau un pic sportivi nu tare.
De ex eu acum port pantaloni albi materal cotton, o camasa alba cu dungi albastre dar aproape neevidente, pantofi stil clasic-sport negri si soseste negre cu inaltime joasa. Aaaaaaa si chipul meu de Fat-Frumos, brunet, caprui si un zambet stralucitor. Nu e voie sa lipseasca. Adevarul este ca mi-as fi luat slapi albi sau albastri, maro, pe pantalonii 3 sferturi pe care ii port dar mi-s cam mici ..De asta ziceam chiar daca ne lipsesc anumite completari vestimentare gasim solutii. Adevarul este ca mie imi place sa fiu genul de barbat elegant, un out-fitt clasic-modern exact ce-i place femeii. Si cate nu mi-as lua daca mi-as permite. Nu Kenvelo si Puma, alea-s nimicuri. Ma refer ca design. PUma sunt adidasi da intr-adevar buni, scumpi dar sunt sportivi. Merge pe blug si tricou. Camasa mai putin. Eventual cei lasasti. La fel fel si femeile am observat ca poarta. Stati acasa, si lasati puma. Nu-s pt femei.
Pt barbati; Cand mergeti sa va luat o pereche de incaltaminte nu va uitati neaparat la firma. TRebuie sa cautati acel tip de incaltaminte tip pantof clasic-sport. SI sa va ganditi ce pantalni aveti acasa. Degeaba mergi sa iti iei Puma ca pe stofa nu-o poti purta. UIte de ex: am primit o pereche de pantofi care contine aceasta combinatie astfel incat imi permite sa imi iau blugi si camasa, la fel si tricou pt ca contine un deisgn astfel conceput (design ambigu) incat sa permita asortarea la mai multe tipuri de pantaloni. Si f. important au talpa de spuma. Asta inseamna ca nu se sor rupe (10%) probabilitati sa fie asa, sunt usori si flexibili. Atunci cand pasiti si talpa se indoaie nu se crapa la cea de spuma. Este flexibila. Deci atentie. Asta daca inca ca va permiteti si va luati 10 perechi de incaltamine. Interesanta ideea omului. Pantofi care iti permit si blugi si pantaloni de stofa la o ocazie. Usor, viabili si faci economie. Nu cumperi 2 perechi. Deci dragii mei, primata data va luati pantoful si dupa aceea pantalonul. UN pantofi care permite o varitetate de blugi, mai largi, stramti un pic. :dap:
Si nu mai luati bocani si alte figuri venite din spatiul extraterestru. Si ceasul pe stanga, ok?
Un lantisor de argnit subiterl la gat merge, Atentie si la vocabular. Un barbat care se respecta in orice face (imbracaminte, societate, et) e atent si la limbaj. NU foloseste injurii, nu ne sta bine imbracati giorno (femei&barbati) si sa vb necivilizat. Tineti la voi domnilor si puneti accent pe voi. Emanati aere de domni, inteligenti, virili, cu sharm, charisma si nu uitati cateva lucruri. Fiti romantici, tandri, sinceri, sensibili si cel mai important empatici. Stiti ce se spune. Pt a cunoaste( intelege) o femeie barbatul trebuie sa fie si "femeie", la fel cum o femeie pt a cunoaste (intelege) un barbat trebuie sa fie "barbat".
Acum am sa vb pe scurt de stilul adoptat de formatii pe scena.
Despre Proconsul cum apare pe scena sau in viata cotidiana nu am sa ma bag pt ca se vor lua de mine si ar iesi probabil polemici. Ar fi doar o opinie proprie dar stiti cum e...De multe ori libertatea de exprimare nu e dorita de toata lumea si nu ma refer la Proconsul. Per general. Adevarul este ca si in formatie exista stil de "prost gust" la vestimentatie. Nu conteaza cine si ce..Adica nu prost gust, dar o neasortare.
AM observat in multe formatii ca merg cu pantaloni scurti pe scena. Indiferent de ce post ocupi. Cantaret, basisit, percutie, etc. Nu se iau pantaloni atunci cand sustii un recital. O tinuta placuta si lejera daca e tot vorba. Acum depinde si unde are loc evenimentul.
De ex: Dan Bitman se imbraca excelent. Se stie asorta. La fel si formatia. Conteaza mult si cum apari pe scena. Nu vreau sa fiu luat tare sau adresat replici dupa cum spuneam, doar sunt pareri proprii si sugestii. De aceea n-am dat nume ca sa nu fiu luat ca atare si sa se iveasca polemici. Dar cei care citesc acest mesaj isi vor da seama si sper ca vor face o schimbare. Stiu ca unii vor spune: Ma imbrac sa ma simt bine eu in pielea mea...E, nu e chiar asa sa stiti, mai ales la persoanele publice.
Frezele sa fie acceptate si nu iesite din comun. Aici la Proconsul nu avem probleme dupa cum am vazut. Doar la asortate de vestimentatie cam scartaie. Nu dau nume..si nu acuz sa se inteleaga. :idee: ...
VOI CE STIL VESTIMENTAR ADOPTATI? INTREABA DL GIG?
Numai bine :aplauze2:, va las...
Gigi0517
 

Mesajde totviva » Sâm Iul 23, 2005 7:17 pm

Nu stiu cum faci, dar chiar te pricepi la toate! Dai acum si consultantza in ce priveste vestimentatia :)?
E..iata ca...eu ma imbrac in portocaliu si imi place la nebunie si nu o sa ma vezi imbracata in fusta neagra cu "camasutza" alba niciodata.:)
Daca mergi prin cluburi la concerte nu prea vad cum ai adapta tu tinutele astea (mentionate de tine mai sus) la atmosfera de acolo.
Avatar utilizator
totviva
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Mar Sep 07, 2004 11:00 pm

Mesajde Razorel » Dum Iul 24, 2005 10:22 pm

Nu stiu cum faci, dar chiar te pricepi la toate!
Tu vorbesti serios?? Sunt unele din cele mai mari aberatii pe care le`am auzit... Scuzatzi offtopicu, cand ma opresc din ras o sa`mi para rau :D
...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui, unul zboara peste cuibul cucului.
Avatar utilizator
Razorel
Junior Member
 
Mesaje: 308
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Mesajde cubu » Dum Iul 24, 2005 11:14 pm

Razorel nu-mi vine sa cred ca poti fi atat de rautacios .. cred ca esti invidios nu gluma??Omul asta .. Gigi0517 vrea sa ne ajute si tu zici lucruri urate despre el...Sa stii ca mie mia folost ce a zis el acolo ... mai, ales cand a zis de cum sa ne inbracam pe scena pentru ca si eu am o trupa si trebuie sa stiu cum sa ma inbrac, da?Daca toti oamenii ar fi asa bine intentionati ca, el lumea ar fi un loc mai frumos .. bravvo Gigi nu te mailua dupe ce zic altii, da-i inainte, tineo tot asa...MUltumesc de sugestii .. sastii ca acum se uita fetele cu invidei la mine :D ... bine eu nu sunt asa chipes ca tine(sa nu intelegi gresit, nu ma dau la tine, mie imi place fetele elegante.."felinele" cum iti place tie sa le spui:D) dar ma descurc. Inc-o data, tineo tot asa.

Mirel.

P.S. Eu intru rar pe aici dar am opservat subiectul asta care ma interesat foarte mult... eu intru mai des pe http://www.fanclub.ro/index.php ... poate scrii si tu pe acolo lumea e activa scrie mult. UIte aici un subiect aseamanator.. poate scrii si acolo ceva ca poate multi nau vazut ce ai scris tu aici.

Deci da click aici:
http://www.fanclub.ro/showthread.php?t=14063
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde kahlan » Dum Iul 24, 2005 11:15 pm

Draga domnule Gig, daca imi permitetzi sa va spun asha. Eu pot spune ca am citit ambele dumneavoastra posturi despre out-fitturi shi am ramas profund impresionata. Vreau sa va intreb ce parere avetzi despre generatzia aceasta, majoritar de fete dar shi de baietzi, afectata de stilul cantaretzei Avril Lavigne. Eu una sunt mai mult decat dezamagita de faptu ca poate sa exista asha ceva. Adica, mai zilele trecute am vazut o fetishcana, imbracata in pantaloni trei sferturi, negri, cu barete shi lantzuri, multzi cercei in urechi, cu negru mult, strident, la ochi, maieu negru cu diferite inscriptzii de culoare portocalie, shi, in picioare..da! baschetzi! Dumnezeule!


A ta cititoare fidela, Sofi.
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Weet-weet » Dum Iul 24, 2005 11:16 pm

Razi tu razi Harap alb, dar daca te-o vedea nenea pe strada, poate se si ia de tine.
Nene, deci daca tu ai vedea-o pe anjelina sau pe clauditza a lu sifer, in adidasi si blugi, si tricou, nici nu te-ai uita la ea, ie ca? Lasa bre, se uita altele.
Sfaturile date de tine mi se par stupide, uiti faptul ca nu toate femeile arata bine in fusta si nu toate suporta tocurile. In fine, ce cauta un subiect de genu' asta pe muzici? Intreb, asa, de curiozitate...

Si sfaturile date de tine, nush cine o sa le aplice.. ti-ai pierdut vremea
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Dum Iul 24, 2005 11:19 pm

Razorel scrie:Tu vorbesti serios?? Sunt unele din cele mai mari aberatii pe care le`am auzit... Scuzatzi offtopicu, cand ma opresc din ras o sa`mi para rau :D

Razi tu razi Harap alb, dar daca te-o vedea nenea pe strada, poate se si ia de tine.
Nene, deci daca tu ai vedea-o pe anjelina sau pe clauditza a lu sifer, in adidasi si blugi, si tricou, nici nu te-ai uita la ea, ie ca? Lasa bre, se uita altele.
Sfaturile date de tine mi se par stupide, uiti faptul ca nu toate femeile arata bine in fusta si nu toate suporta tocurile. In fine, ce cauta un subiect de genu' asta pe muzici? Intreb, asa, de curiozitate...

Ia zi, nenea, tu cat succes ai la fete, in realitate, vorbesc, cu zambetul ala de don huan?
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Razorel » Dum Iul 24, 2005 11:23 pm

Vai da` doamne fereste, cine ce`a zis de el? Am citit ghidu si mi`am dat seama ca doar mi`a parut ca ie aberatzii. M`am inshelat si ma caiesc. Pana la urma e clar,
Chiar ca noi barbatii am vazut ca nu ne pasa de noi insine
Domnu`, as fi recunoascator daca m`ai putea ajuta si pe mine, mi`e shi rushine sa zic, eu fac parte din aceshtia
unii frumosi imbracati si cu inteligenta de "invidiat"
Eu sunt frumoshi imbracati tot timpu si cred ca din aceasta cauza inteligenta mea are de suferit :( Sfaturi, ceva?
pese: Katzy, eu zic sa fugi daca mai vezi persuane din acelea dubioase, ca nu se stie ce fac cu lantzurile alea. Plus ca, in ghidul acesta de nota 10, lanturile nu sunt mentionate, deci sunt no-no.
...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui, unul zboara peste cuibul cucului.
Avatar utilizator
Razorel
Junior Member
 
Mesaje: 308
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Mesajde cubu » Dum Iul 24, 2005 11:42 pm

DEci vezi Razorel ca ti s-a parut... imi pare bine ca ti-ai dat seama desi parca prea repede te-ai rasgandit...cumva esti ironic eu sper ca nu pari bine intetionat...Cat despre Wet Wet nu stiu ce sa spun cred ca e una din fetele care unbla cu blugi si adidas de femei.. prea sportiva as zice eu si nui convine ca Gigi spune adevarul.Nu-i nimic poate daca a citit oso puna pe ganduri si o sa devina si ea o "felina" intoata puterea cuvantului.. k@tzy io ce sa mai zic zi de zi vad pe strada din astia si din astea si imi vine sa fac nustiuca dar eu doar ma rog sa vinaa ziua in care o sa merg pe starda si o sa ma incante ceea ce vad.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde darkshines » Dum Iul 24, 2005 11:46 pm

Stilul meu este unul foarte au naturelle, ceva gen cartofi nature, fiert si fara colesterol, adicatelea eu nu imi imbacsesc pielea cu haine si umblu asa cum m-a lasat Dumnezeu pe pamant, propavaduind spiritul Proconsul intre semenii mei mai putini norocosi si complexati de corpul lor. Aceasta tinuta se potriveste perfect tendintelor estivale, desi iarna cam dardai de frig iar uneori ajung la spital datorita hipotermiei unde oamenii aceia foarte violenti ma forteaza sa port hainele lor oribile, desi uneori mai apuc si cate o camasa finuta, alba, cu manecile putin cam lungi si un sistem ciudat de incheiere astfel incat imi ia cateva ore bune sa rod materialul pentru a ma putea schimba de ea, dar in general nu ma simt bine nici in astfel de haine.
Deci da.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde totviva » Lun Iul 25, 2005 9:06 am

Razorel scrie:Tu vorbesti serios?? :D

Yep. Bineinteles ~p
Si sa nu sa nu zici ca nu am dreptate :)
Avatar utilizator
totviva
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Mar Sep 07, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Lun Iul 25, 2005 9:22 am

In momentu asta is cu tenisi, n-am ciorapi , am pantaloni morcov in carouri maro cu bej , tricou alb, chiloti verzi. Creca am belit pl, azi nu agatz nimica. Gigi da-mi un sfat pls!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Iul 25, 2005 9:22 am

Gigi0517 scrie:(1)Acum la barbati scurt.

(2) Aaaaaaa si chipul meu de Fat-Frumos, brunet, caprui si un zambet stralucitor. Nu e voie sa lipseasca.

(3)Pt a cunoaste( intelege) o femeie barbatul trebuie sa fie si "femeie", la fel cum o femeie pt a cunoaste (intelege) un barbat trebuie sa fie "barbat".

(4)Nu se iau pantaloni atunci cand sustii un recital. O tinuta placuta si lejera daca e tot vorba.

(1), (2) si (3) cred ca merg impreuna. Gresesc?
(4) - cred ca ai mare dreptate, am vazul la RHCP chestia asta pusa in practica (adidasi + 3 sosete, "daca e tot vorba")
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Lun Iul 25, 2005 9:25 am

Gigi0517 scrie:Cate stiu, si care nu stiu sa citeasca cataloage specializate sau sa consulte un stilist, make-up arist si un design vestimentar.


in afara de restu sfaturilor care imi sunt conplet noi shi de un real folos, inportantza meicap artistului a fost subliniata shi de alte femei adevarate shi e singura cale de a ajunge o felina sau in orice caz de a atraje un barbat decida
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

waw waw wau

Mesajde Gigi0517 » Lun Iul 25, 2005 2:47 pm

Buna dragii mei! Nu-mi vine sa cred cati membrii noi vad aici diferiti de pe alte forumuri..In primul rand as dori sa va multumesc pt participarea voastra. Indiferent de reprosurile pe care le-am primit sau buna dispozitia. Nu ma supar, dar tot ce imi doresc este sa nu ma inteleaga nimeni gresit. Fiecare se poate da cu parerea. Stiti dragii mei. Este o vorba din punct de vedere filosofic.
Tot ce se intampla este normal (indiferent de consecinte pozitive sau negative). Ceea ce nu s-a intamplat este anormal..EX: Faptul ca dl Gigi n-a iubit niciodata:). Sau, caprele n-au zburat inca. Capra cu sens denotativ.
Doresc sa raspund repejor la o intrebare adresata de o d-ra . Nu stiu daca subiectul meu are tangenta cu succesul meu la femei, dar pt ca doresc sa indeplinesc dorintele oamenilor cat este posibil.
Eu sunt o pers. mai aparte din multe puncte de vedere si nu vreau sa interptretezi gresit. Sunt o enigma si un suflet care necesita multa intelegere si intelepciune pt ca sa-i descoperi lumea lui Gigi. Mi se spunea ca timpurile mele sunt din anii '80. Desi sunt tanar, la o varsta frumoasa. 20 de primaveri dar viata a facut incursiuni in viata mea ceea ce ma determina sa vad lucrurile dincolo de multi pamanteni. Sa vad mai profund si cu "ochii sufletului", nu doar cu cei proprii. Ceea ce ochii nu vad inima simte.
Intr-un cuvant sa spunem ca n-am succes la femei din anumitele motive care le-am mentionat mai sus. Femeia moderna este "alftel". Asa cum voi il asteptati pe Fat-Frumos, asa astept eu printesa sa ma sarute care sa transforme "brosocoiul" din mine, metamormfozandu-ma in print. Voi contuna altadata pt ca ma grabesc si imi cer scuze. Tot asa sa continunati si Multumesc pt ascultarea voastra.


P>S> O femeie, intr-adevar nu ii este recomandat sa aiba piercing in limba sau lanturi..Asta eventual cu partenerul in privat la sceene de sex daca asta e dorinta lor...voi reveni...sa fiti iubiti,,,
am o intrebare la care as dori sa raspundeti,.


CE ESTE DRAGOSTEA?pa
Gigi0517
 

Mesajde tzache » Lun Iul 25, 2005 3:00 pm

Fie Jiji cum o fi,
Da nu gandeshte chiar prostii


Sorry pentru offtopie. Cu dragostea discutam in alta parte nu la haine, si nici la proconsul :D Am sa incerc sa las caterinca de-oparte si asa mi-as dori sa faca si ceilalti pt ca omu asta are ce spune. parerea mea.
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde eyewitness » Lun Iul 25, 2005 3:09 pm

doubleginishtecifre,

personal nu inteleg de ce te limitezi numai la forumul proconsul si nu incerci sa devi un membru activ pe toate celelalte forumuri fanclub. spiritul creator cu care esti inzestrat, ideile originale, claritatea explicatiilor, sinceritatea confesiunilor dar mai ales trairile tale profunde si experienta ta, expuse si pe alte forumuri, ne-ar putea face si pe noi partasi la intelepciunea ta, care, limitata doar la forumul proconsul ne creaza starea de frustrare si ambiguitate, multi dintre noi neputand posta pe forumul proconsul datorita altor preferinte muzicale pe care le imbratisam

forumurile de literatura, stiinte, politic, generalitati dar mai ales cel de frumusete, medicina si sex iti stau larg deschise. te asteptam cat de curand
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde tzache » Lun Iul 25, 2005 3:31 pm

Personal nu am postat la proconsul ca sa nu zica lumea ca imi place de tine nebunaticule ~p Glumesc. Haide scoate capu in lume si baga mare pe forum. (daca pana si eyewitness a zis asta ce mai vrei?)
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde piskeshu » Lun Iul 25, 2005 3:38 pm

Gigi, te rog raspunde, am voie sa umblu cu tenisi fara ciorapi sau nu? Ca pe ym n-ai avut timp de mine! :(

edit by aiu
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Raspunsuri pt toti (sper sa nu uit pe cineva)

Mesajde Gigi0517 » Lun Iul 25, 2005 6:43 pm

Am revenit sa-mi continui "incipitul" si eman cateva answeruri pt toti. Sper sa nu uit pe nimeni...
"Pantaloni nu se iau pe scena|..Aici imi cer scuze. Dorinta mea a fost altceva, dar caracterele mele din textul intial au fost de 12.000 si ceva, a.i. am fost nevoit sa-l impart in 2 si am sters. NU am mai recitit tezxtul Pantaloni scurti NU e indicat sa porti pe scena am dorit sa spun. AM sters din greseala..Imi cer scuze..
haI SA VA SPUN CEVA.MAjoritatea dintr voi sunteti cu conceptia ca d-voastra trebuie sa va supuneti anumitor tendinte de out-fitt actuale, ceea ce este total eronat. Mai ales la femei. Voi trebuie sa purtatihaine care va vin bine si pantofi. Este si normal ca fusta sau tocuri (anumite) nu vin la o femeie grasa. Sunt multe orientari care nu le-am facut din lipsa de timp, dar esentialul am dorit sa-l receptati. O femeie plina va purta un anumit croi de fusta. Sunt fuste largi, si tocuri ORICE FEMEIE POATE PURTA. va FACE MAI BESTIALE. SI ESTE BUN LA PRELUDIU PT BARBATI. In fine..De ex am vazut d-re care poarta pantaloni albi atipiti ermetic pe"ochii dorsali" un posterior bine proportionat ce iti reda o stare de voluptate atunci cand il dezbraci cu privirea ochilor asortati la pantofi cu tocuri, va scoate f. bine fundul in evidenta. Asftel barbatii vor casca gura dupa voi pe strada. LA fel si eu:). Nu-s exceptia dar sunt mai discret, cel putin asa incerc. Interesan(Ne)t, albul e intotdeauna un accesoriu bestial ce va fi la moda si va face sa aratati senzuali, pasionali. Si barbatului ii sta bine, dar fara pantofi albi. MAi ales care-s la moda is de tot shitul (scuzati expresia). Nu incercati albalb. O culoare la un intreg. Asortati chiar daca discret o alta culoare. De EX: Barvatilor le-as recomanda camsa rosie-pantaloni rosii si pantofi negri cu rosu. Rosu e o culoare provocatoare si in tendinte, nu numai la femei ci si la noi. Sau pantaloni negrii. In fine...Azi am iesit in oras va spun sincer. eram tare bucuros. Am primit 20$ si m-am dus sa ma rasfat un pic. Si de fapt, pt dl Gigi nu mai este o mirare, in Cluj sunt anumite zile speciale ca atunci cand pleci la recenzii de moda citadine ajungi sa te opresti si sa salivezi. Am vazut cateva femei care aveau un look extraordinar. Depinde si de zile la femei am vazut. Uneori le nimeresc, alteori ba. Azi a fost o zi fericita intr-adevar pt mine:). Adevarul este ca, pe femeia moderna o face make-up-ul. Sa vand un pont femeilor care nu-l stiu.
Barbatilor le place femeia naturala. Intr-un cuvant atunci cand se trezeste dimineata sa fle la fel de frumoasa precum pe parcursul zilei. De ex: O Stiti pe actrita Kelly McGillis de origine scotianca daca nu ma insel. A jucat alaturi de Tom Cruise in filmul bine cunoscut TOP GUN...O frumusete de o splendoare minunata si rar intalnita. Si mie imi plac femeile "artificiale" pt ca make-up-ul el face extravagante, dar ce faci cand nu mai este asa. DAca veti lua revista "CIAO, veti vedea vedete nemachiate. Adevarul este ca o femeie frumoasa in primul rand este redata prin conturul chipului, expresivitatea acestuia, parul, si aura.......(invizibila) pe care o avem fiecare cu energie pozitiva incarcata sau negativa. O femeie poate fi frumoasa mereu indiferent cu ce se imbraca. Este vb de aura si expresivitatea chipului si forma acestuia (ma repet) si putine femei sunt asa. Pers. care cu orice s-ar imbraca sunt frumosi pecare i-ai privi tot timpul fara sa te uiti in alta parte. Femei de aceasta categorie am vazut dar rar. La barbati nu ma bag, fiind mascul mi-e f.f.dificil sa imi dau seama. Aici doar feminitatea din voi felinelor poate sa releve barbatul giorno.
Urmatorul raspuns.
De ce sa nu vb si despre dragoste sau orice altceva atata timp cat este un forum, indiferent ca "apartine" unei formatii. DACA NU STITI UNII DINTRE VOI, FORUMUL INSEAMNA FAMILIE. Si fetele mele de pe acest forum ma certau uneori ca exageram (vb lor) cu poze sau alte minunatii. De ex "Juanite" is antipatic. E dreptul ei sa fie asa si ii multumesc.
Se pot deschide noi threaduri nu e nici o problema. Mie asa mi-a cazut fisa sa va pun o intrebare delicata. Ce este dragostea?
Next: Nu particip pe alte forumuri datorita faptului ca dl Gigi nu detine Pc acasa si este nevoit sa mearga la netcafe. Sper sa ma intelegeti. Sugestia mea celor care doresc sa "ma citeasca" este sa le recomandati voi acest forum. Si pot fi activi si aici..Multi dintre voi sunt sigur au net acasa si au timp si iti permit prin acest fapt. I-as da forma sugestiei tale "eyes....", sper sa ma intelegi. Propuneti-le altora ..
Asa..Pt "CUbu" daca retin..imi cer scuze daca am gresit.
As dori sa stiu ce gen de muzica abordeaza formatia ta. Oricum stilul vestimentar poate fi insusit de voi. NU inseamna neaparat daac este rock ca voi respectati deontologia societatii de-a lungul vremurilor de-a purta haine din piele. Voi trebuie sa fiti originali, sa cautati ce nu fac altii. NU sa purtati acelasi stil de blugi..MAi bine zis..Stereotipia societatii.
Next: Angelina Jolie ( nu este cea mai sexy femeie din Lume cum sustine mapamondul, opinia mea). i vine vine pantaloni 3 sferturi si cu adidasi, atat timp cat nu poarta nr mare. COnteaza f.mult si marimea incaltamintei. Daca e prea mare trebuie evitata la pantaloni scurti. Te face sa areti precum un lopatar. Din pacate si eu port 42/5 ceea ce ma pune in situatia sa nu pera port ......N-am accesorii incat sa imi satisfac unele placeri. Asta e alta problema..in fine.
Femeia trebuie sa isi dezvolte si emane feminitatea din interiorul ei atunci cand merge in societate si nu numai, si acasa. Tinuta sport, lejera, vine atunci cand mergi la tenis de camp. (ce frumos ar fi Gigi cu un partener oricare dintre voi barbtii de-aici sa dam un meci de tenis de camp cu cateva feline in opozitie. Doar 2 ajung si 8 feline ~P.. In oras daca doresti sa fi lejera. Un pantalon subtire (mulat, nemulat ) pe trup merge bine. Sa nu vad femei in pantaloni scurti pe strada. cei care vedeti sa ma anunte. De fapt, este mentalitatea lor si cine-s eu sa le judec. Sunt aici doar sa dau sugestii..Atat.
Acum vreau sa va invat ceva nou. Ce nu e legat de stilul vestimentar, ci felul cum beti din sticla dupa ce altul a baut din ea si va serveste din politete.
Gigi0517
 

continuare

Mesajde Gigi0517 » Lun Iul 25, 2005 6:44 pm

TINETI BUZELE INTRE DESCHISE. PRIMUL DEGET (ARATATORU) IL ASEZATI PE BUZA INFERIOASA. TINETI BUZELE INTRE-DESCHISE CU DEGETUL PE BUZA. APOI PUNETI "GURA" STICELI PE DEGET, SI USOR INCLINATI IN SUS USOR CA LICHIDUL SA CURGA. VITEZA CU CARE CURGE APA DIN STICLA TREBUIE SA FIE MODERATA, DACA NU RISCATI SA VA PATATI. ESTE O METODA CA SA NU PUNETI BOTUL PE CE AMICUL(A) DE LANGA TINE SI-A LASAT AMPRENTA BUZALA. ASA, DEPASITI ANUMITE RISCURI DE A PRELUA ANUMITI VIRUSI (HERPES, PNEUMOCOCI, STREPTOCOCI, ETC) SI VA PASTRATI SANATATEA. SI ESTE MAI CIVILIZAT. ESTE UN STIL OCCIDENTAL ACESTA SI DUPA PAREREA MEA EXCELENT. EU CEL PUTIN IL URMEZ. SA-MI SPUNETI DACA V-A REUSIT. Metoda asta o stiu de la un bun prieten Luci. Cred ca veni si el curand pe acest forum saupe forumul general.

Pt TOTVIVA: pacat ca nu porti deux-pieceul negru-alb. In fustita cred ca areti estetic si precis ca ti-am vazut poza. N-am sa te vad niciodata in fusta..Vai, atunci nu mai esti feminista. Portocaliul fosforescent sa-l porti la concerte..Asta ca sa te faci remarcata sau ce...Albul e suficent..Sau daca doresti ca barbatii sa se uite la tine poarta o bluzita mulata daca prezinci "ochi toracici palpabili". Aceste nuante de portocaliu-verde fosforecent sunt prea stridente si nu trebuiau lansate in moda, eventual fuste de aceste culori pt politisti sa ii vedeti mai bine.. LA concert lnistita o fusta de vara simpla , albastra cu o bluzita albastra merge . Si scurta poti sau pana la genunchi. Portocaliul poate fi ca postat ca o "dunga" pe anumita bluzita. Sau sa fie dar nu strident. Blugii albastrii nu-s prea recomandati in cluburi. De strada sau cand mergeti in PArc cu iubitul, In cluburi se abordeaza blugi de barbati daca e tot pana acolo, nu de femei cum te-am vazut pe tine si cu bluza verde pe blugi blue. Gresit.......draga mea...ALtfel de material dar nu blug si o culoare apropiata de verde..Tu sti ce este cel mai bine pt tine..Sau tie nu iti pasa cum te imbraci pt ca esti casatorita si nu conteaza cum areti pt altii atata timp cat sotului ii saliveaza ochii sau este multumit?
Draga k@tzy... Avirl Lavigne poarta accesorii precum este moda americana. Nu trebuie sa reprezinte o muza pt tine. Asta e problema la adolescenti ca se iau dupa "idolii lor" sau alte pers. publice. Cu ce va sta bine si orientati-va putin. Multumesc ca ma citesti Sophia. Ai un nume dragut. Sa te compar cu Sophia Loren?:)
Draga weet-weet. Curiosii mor repede dar ce e drept informati.
Ce cauta un asemenea subiect pe acest forum de muzici? Iti explicam mai sus. Dar iti multumesc pt participare, alte nelamuriri prezinti?
Draga RAzorel...Doresc sa iti spun ca faptul cum te imbraci nu iti afecteaza inteligenta ta deosebita pe care o detii . Eventual complexe..la felul cum areti poate sa iti cauze unele disfunctionalitati rationale de moment daca porti permanent imbracaminte "diabolica"...Inteligenta se dezvolta pe parcursul vietii, si depinde de anumiti factori. Mediul social in care ai evoluat, interesele tale. Si sti ca exista mai multe tipuri de inteligenta precum : inteligenta sociala, abstracta, etc.
Asa ca nu iti fa probleme...Schimba-ti referintele ...Desi la o anumita varsta deja este dificil sa ti-o schimbi. Sa nu o compari cu nivelul de cultura generala. Inteligenta in termeni psihologici are o definitie sau mai multe la care se adauga aceasta. Inteligenta este capacitatea de a rezolva probleme (intr-un mod cat mai scurt , convenabil si usor)

Draga Piskeshu (nerabdatorul nostru). DUpa cum spuneam. VAd ca tu esti f."colorat" la haine...pana si chilotul ti-e verde. VEzi ca s-a lua FUnaru' de tine.~p.
LAsa atatea culori..Mrge sosesta la tenisi, normal, dar sa nu fie prea inalta. O palma mai sus de tenis...
te-am lamurit.?
Vara incearca camasa bleu cu flori stil hawaian si pantaloni scurti material cotton daca doresti. si slapi albastri. pantalonii sa fie albi

Draga shaki. ma bucur ca imi scri. Nu mpai bagat in seama de ceva timp...tot asa..

Sper ca v-am lamurit pe cei care m-ati intrebati..O sa mai scriu
o zi bestiala pt toti
Gigi0517
 

Mesajde Shaki » Lun Iul 25, 2005 6:45 pm

Gigi0517 scrie: O femeie, intr-adevar nu ii este recomandat sa aiba piercing in limba sau lanturi..Asta eventual cu partenerul in privat la sceene de sex daca asta e dorinta lor...
deci katzy, ai grijia cu piercingurile alea si mai ales lantzurile sa nu le mai etalezi la bluji, mai bine le lashi in dormitor sa=tzi batzi parteneru cu iele, desigur daca ie shi dorintza lui ~p

lol, fusei eclipsata recunosc... deci io azi pe strada am vazut o fata ceva deosebit, ghete descheiate, dres negru, fusta scurta si maieu de dantela neagra, o basca pe cap si o geanta cu cap de mort, ceva deosebit, recunosc k mi-a trecut un fior de invidie din ghetele mele prafuite pana in varful parului meu ravashit, e cazu sa ma ingrijorez? :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Lun Iul 25, 2005 7:44 pm

"SI ESTE BUN LA PRELUDIU PT BARBATI"
deci recomanzi barbatilor sa poarte fusta in timpul preludiului? e bine de stiut, o sa imi informez consortul.
Si piercingurile nu trebuie sa le porti decat "cu partenerul in privat la sceene de sex" ? pai atunci cum, scoti cercelu din buric de fiecare data dupa? si daca are chef de mai multe ori, dar cu pauze, ce faci?
"Barvatilor le-as recomanda camsa rosie-pantaloni rosii si pantofi negri cu rosu. " tie ti se pare frumos? Mie mi se pare oribil, sa vad unul pe strada asa, daca nu ma bufneste rasul, o iau la fuga!

Gusturile tale nu se potrivesc nici macar secolului asta.. nu doar deceniului. Cred ca sunt fffffffff putini care poarta asa haine. Si nu uita ca putine femei poarta pantaloni pentru ca este comfortabil.
Ah, da, si o tanti cu gabarit depasit, ai zis ca daca poarta fusta larga, arata bestial, nu? Iti zic eu: nu. Am vazut tanti cu fusta larga, si arata oribil, dar bine, nu stiu ce ar fi putut purta.. eventual o cura de slabire.

Si crezi ca femeia moderna, nu iubeste? sau de ce zici ca nu ai succes, ca nu m-am prins.

( imi pare rau, nu pot fi suptila)
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Iul 25, 2005 7:57 pm

weet , te rog abtine-te in a comenta lucruri pe care multi dintre noi nu le inteleg, da?
daca maine versace iese pe piata cu un model in care gagicile sa mearga pe strada cu un morcov in chiur juma din femeile globului le vei vedea cu morcovi in chiur, asa ca rosu conplet la barbati conbinat cu negru la pantofi mie mi se pare o idee indrazneata si plina de consistenta artistica. daca nu intelegi geniile mai bine pune de-o budinca, da?

gigi, continua te rog
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Razorel » Lun Iul 25, 2005 7:58 pm

Va multumesc foarte mult pentru raspunsul pe care mi l`ati dat, si va multumesc ca v`ati irosit o parte din timp sa imi raspundeti si mie. Din pacate lucrurile nu sunt chiar asa de clare :( , inteligenta mea deosebita pe care o detin nu e chiar asa de deosebita din pacate. Sper ca nu va deranjez cu intrebarile mele dar cred ca sunteti o persoana sincera, care la varsta de doar 20 de ani, a vazut multe in viata si a avut niste trairi sufletesti intense, la care eu pot doar visa. Trebuie sa recunosc, sunt un complecsat, dar cred ca v`ati dat deja seama dupa avatarul meu... nu?
la felul cum areti poate sa iti cauze unele disfunctionalitati rationale de moment daca porti permanent imbracaminte "diabolica".
Deci trebuie sa recunosc cu parere de rau ca nu am inteles foarte bine ce doriti sa imi explicati. Da, m`ati prins am niste haine absolut diabolice, am un tricou negru cu un craniu pe el, cu niste trandafiri si niste pistoale, acesta sa fie cauza disfunctionalitatilor rationale de moment? :( Daca nu il mai port se poate rezolva ceva? V`as fi arata o poza cu mine, ca sa vedeti cum ma imbrac eu, dar din pacate aceasta poza nu mai exista, poate pot sa v`o trimit prin e-mail ca sa imi spuneti daca mai e speranta pt mine. Nu am inteles cum tine inteligenta mea de interesele mele... Nu stiam ca exista inteligenta abstracta, cred ca am unii colegi care sufera de asa ceva, e periculos? Am aproape 20 de ani din pacate, la aceasta varsta imi este foarte greu sa imi schimb referintele, la ea la referinte va refereati? Va sunt foarte recunoscator pentru ajutorul acordat, ma voi duce sa arunc niste haine mai diabolice asa, pe care le ochisem eu de acum ceva vreme. Sper ca nu este prea tarziu.
Ps: De asemenea, cu parere de rau trebuie sa va informez ca nu am reusit sa beau nimic folosind metoda dumneavoastra. Cred ca este din cauza ca imi impingeam buza de jos cu degetul, dar nu aveam cum sa imi trag in sus buza de sus ca sa pot bea in liniste. Din nefericire, respectivul lichid ce se afla in sticla a curs tot pe mine :( , eu banuiesc ca din cauza faptului ca apa curgea mult prea repede. Cred ca unghiul folosit de mine nu a fost cel adecvat, eu recomand un unghi de aproximativ 67.89(3) grade. Din fericire purtam un tricou dubios, ce va fi aruncat acum. Imi este frica sa nu ma imbolnavesc de unii, sau poate chiar de toti, dintre virusii mentionati de dumneavoastra. Va multumesc din suflet, mi`ati schimbat viata. :)
...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui, unul zboara peste cuibul cucului.
Avatar utilizator
Razorel
Junior Member
 
Mesaje: 308
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Lun Iul 25, 2005 8:01 pm

Bene, aiule, atunci o sa accept doar pe tine sa te vad asa, is mai indrazneata din fire, si sper ca shaki si katzy, cel putin, o sa lase morcovu acasa, mi-ar fi frica sa ma intalnesc cu ele.

razorel, eu te iubesc cu tot cu hainele diabolice :D
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Shaki » Lun Iul 25, 2005 8:02 pm

in absentza gurului vestimentar, eu itzi recomand merlucian, razorele, sa arunci pe pustii tricourile alea sau cel putzin sa nu le pui la inmuiat alaturi de alte haine k disfunctzionalitatzile alea sunt molipsituare (shtiam io de cand te-am vazut la concert k ai uaresce, da pana intr-acolo nu-mi imajinam :D)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kahlan » Lun Iul 25, 2005 8:28 pm

weet, nu'mi plac morcovii decat sub forma de suc.
shaki, ma cofunzi, eo nu am lantzuri, pierceuri dalea sau haine negre dealtfel, nu consum alcool shi la 18 ani in mod probabil ma voi calugari. In alta ordine de idei, sunt total in dezacord cu tuate chestiile enumerate mai sus, in special cu moda impusa de cantareatza Lavigne, care a depravat multe fete din generatzia mea. Cred ca domnul Gig este de acord, nu?

Ah, sa nu uit, multzumesc frumos de compliment domnule Gig, da, parintzii au avut frumoasa idee de a ma boteza astfel. Ma potzi compara cu Sofia Loren, cu care Sofia doreshti. Multzumesc frumos de asemenea, pentru raspuns.

Sofi.
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Razorel » Lun Iul 25, 2005 8:31 pm

Shaki, sa nu intram in astfel de discutii da? Te rog frumos... nu cred ca esti calificata ca domnul Gigi, sa imi spui mie ce haine sunt diabolice. Doar ai vazut la concert ce disfunctzional am fost, incerc sa`mi rezolv problemele. Numai daca domnul Gigi spune sa le arunc le voi arunca. Pana atunci, te rog, sa nu il mai perturbam ca poate nu mai scrie. Weet, sentimentu e reciproc, desi cam duci lipsa de haine din alea diabolice :D
...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui, unul zboara peste cuibul cucului.
Avatar utilizator
Razorel
Junior Member
 
Mesaje: 308
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 29 vizitatori

cron