Cei mai buni chitaristi in opinia mea sunt: ....

Totul despre muzica rock

CARE ESTE CEL MAI BUN CHITARIST AL TUTUROR TIMPURILOR?

Jimi Hendrix
11
61%
Jimmy Page
7
39%
 
Voturi totale : 18

Cei mai buni chitaristi in opinia mea sunt: ....

Mesajde gaga » Mar Noi 27, 2001 2:38 pm

Am avut top albume, top personal, de ce nu si un top al chitaristilor. Desi primii trei vor fi cam aceeasi haide sa vedem cine urmeaza... mai sunt si altii totusi...
Ah si sa nu uit: si de ce va place unul sau altul?

Incep eu si trec peste Vai, Satriani, Malmsteen:

4. Ritchie Sambora (am ascultat un proiect solo cu mr. Sambo si era o piesa de o compozitie novatoare si extrem de tehnica si bine executata)

5. Nuno Betancourt (Extremul e deasemenea foarte tehnic, solori complexe, acopera o plaja larga de stiluri)

6. Ritchie Kotzen (in afara de proiectele solo erau bune si solourile din perioada Poison. Ah... si arata asha bine!!!!:D )

7. Marty Friedmann (de pe vremea Cacophony, implicit si Jason Baker... da' parca imi place mai mult Friedmann)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rolf » Mar Noi 27, 2001 3:13 pm

Io am 2 preferati tangentiali la rock, daca se accepta.

Unu ar fi Mark Knopfler, de la Dire Straits. Imi place cum ii suna chitara, intr-un fel liric, ca sa zic asa.
Al doilea e Mike Oldfield, cu stilul lui de a ciupi cumva corzile (cel mai cunoscut exemplu e Moonlight Shadow).

Retin si io Bettencourt, Friedman si Sambora. Mai era unu, Kane Roberts, care cinta cu Alice Cooper, da a avut si un album solo, pe care l-am si ascultat acum 6-7 ani, dar nu mai stiu nimic. L-am amintit poate stie cineva mai multe despre albumul ala si daca era ceva de retinut la el. A, si chitaristu lu Ozzy, am lapsus, ala care a murit acu 6 ani (daca nu incurc borcanele).

Off-topic rau de tot: cel mai tare imi place bateria la WASP, indiferent de baterist. Dropuri tot la 2-3 versuri. (asta ca nu e subiect pe asa ceva, si e prea putin pt. topuri personale) Daca se continua discutia si pe asta si deviaza de la chitari, accept injuraturi si se muta mesaju.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde gaga » Mar Noi 27, 2001 3:23 pm

Initial trimis de Rolf
A, si chitaristu lu Ozzy, am lapsus, ala care a murit acu 6 ani (daca nu incurc borcanele).


Randy Rhoads a murit in accident de avion prin 83 parca si a fost inlocuit de Zakk Wylde care semana leit cu el (seamana de fapt ca ala n-a murit...)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rolf » Mar Noi 27, 2001 4:11 pm

Aha, probabil ca acu 6-7 ani stiam io ca murise in urma cu 6-7 ani, sau asa ceva. Hai ca am incurcat borcanele rau de tot.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Aliosha » Mar Noi 27, 2001 5:30 pm

In afara de cei 3 amintiti si de Dana...


Din ce am ascultat eu mi s-a parut deosebit J.D Mascis de la Dinosaur Jr. Am cateva albume ale lor iar chiatara suna foarte foarte bine.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Vizitator » Mie Noi 28, 2001 7:32 pm

ritchie blackmore
jimmy page
roger waters
jimi hendrix
eric clapton
peter green
tony iommi
Vizitator
 

Mesajde Rockeru'Somer » Mie Noi 28, 2001 9:43 pm

de Slash nu-i place nimanui?
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde Vizitator » Mie Noi 28, 2001 9:48 pm

probabil ca da, dar nu e un kitarist extraordinar
Vizitator
 

Mesajde gaga » Joi Noi 29, 2001 8:21 am

Da mah aline, Slash e mai mult imagine decat chitara... io am pe un video o piesa Extreme dupa una Guns si daca il asculti pe Nuno dupa Slash esti tentat sa-l cataloghezi pe cel din urma chiar fripturist.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

RICHIE SAMBORA rulez!!!

Mesajde BJovi » Vin Feb 01, 2002 5:45 pm

Mr. SAMBO e bestial dar cel mai rapid solo al sau e DRY COUNTY de pe KEEP THE FAITH!!!
Solo-ul me preferat a lui RICHIE e cel din LAY YOUR HANDS ON ME!!!Si foarte bune ar mai ales grele sunt cele de pe primul sau album solo:STRANGER IN THIS TOWN!!!Tre sa acultati!
vizitati-mi site-ul:
http://bonjovi.2ya.com
HEY GOD, I've seen a dying man to pround to beg spit on his own GRAVE!!!Was he to gone to save?Do you even know his name???
BON JOVI - HEY GOD
BJovi
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Feb 01, 2002 5:16 pm

Cei mai cei

Mesajde Sick Tear » Lun Feb 04, 2002 3:30 pm

Initial trimis de vali
ritchie blackmore
jimmy page
roger waters
jimi hendrix
eric clapton
peter green
tony iommi


Roger Waters e basist, ghitarist la Floyd e David Gilmour.
Randy Rhoads a murit intr-un accident ciudat de avion (pilotul, drogat fiind, a vrut sa aterizeze pe autobuzul care ducea trupa in turneu si n-a reusit, evident, norocul a fost ca Ozzy nu s-a suit in avion si a ramas in autobuz, dar n-a patit nimic).

Tari de tot din ghitaristii vechi sunt Johnny Winter, John McLaughlin, Al di Meola, in afara de cei citati mai sus.
Dintre ghitaristii mai noi, mie imi plac Gary Hoey, Petrucci, MacAlpine.
Sick Tear
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Mie Dec 05, 2001 10:55 am
Localitate: Nowhere land

Buckethead rulez too!!

Mesajde ForeverWild » Dum Mar 03, 2002 12:09 pm

chitaristul noului mileniu e Buckethead fara indoiala !!
nu pot sa cred ca nimeni nu pomenit de Dave Murray si de Adrian Smith de la Iron Maiden...
ForeverWild
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Dum Feb 10, 2002 9:19 am
Localitate: Cluj Napoca

Intre Randy Rhoads si Zakk Wilde...

Mesajde b0nechina » Lun Mar 04, 2002 4:47 pm

a fost Jake E. Lee, un alt chitarist exceptional!
Lui Rhoads cred ca ii mai trebuiau vreo 2-3 ani sa arate tot ce stia, dar este si unul din muzicienii mei favoriti.
Dpdv al contributiei aduse muzicii, doi dintre favoritii mei sunt Jimmy Page si The Edge (U2 au inovat mult in muzica).
Ca si virtuzitate, ii admir pe Vai si pe Satriani.
Ca si feeling, cei mai apropiati in momentul asta imi sunt Mike McCready si Jerry Cantrell. Imi mai place mult John Frusciante.
Mai este o categorie, "mi-au placut odata si-o sa-mi placa pana mor", da'-i prea mult de povestit aici.
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde FrozeN » Vin Mar 15, 2002 11:18 am

Hai sa mai aduc si eu unul in prim plan. E vorba de Timo Tolkki, de la Stratovarius. A se vedea in acest sens albumul sau solo aparut in 1995 daca nu ma insel.
FrozeN
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Aug 17, 2001 10:23 am
Localitate: -

Mesajde Sfantu` » Sâm Mar 16, 2002 3:54 pm

Hendrix si Mike Oldfield (mai ales in Serpent Dream-->ar trebui sa o ascultati, e super).
Shi dupa cum spunea marele maestru Porky Pig...."That's all folks!"
Sfantu`
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Mar Mar 05, 2002 5:10 pm
Localitate: Looney World

God Yngwie

Mesajde LinX » Mar Apr 16, 2002 1:08 am

http://www.scaruffi.com/music/guitar.html - deci asta daca vreti sa vi se faca greatza...mie unu asa mi s-a intamplat !

In fine, cam vechi subiectul, dar tineam sa-mi exprim si eu parerea : Yngwie Malmsteen mi se pare cel mai rafinat si mai 'apt' chitarist din toate timpurile; nu vad altul care ar putea sa dea o asemenea culoare melodiei; interpretarea bucatilor clasice este exceptionala, precum si imbinarile de metal - clasic - si aici este unic (precum si la viteza solourilor). Vai este de asemenea un compozitor de o mare expresivitate si un muzician profesionist.

Iar la faza cu Jimi Hendrix, no comment; mi se pare ca o gramada isi dau cu parerea fara sa stie ("Hendrix is the best"). Sa va intreb : oare cat a ramas Muzica de la Hendrix, si cat Imagine ? skilurile sale la vremea aceea au fost unice si deosebite, a deschis noi drumuri in muzica si va ramane un personaj de legenda, dar asta nu-l face cel mai bun chitarist...
Avatar utilizator
LinX
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Joi Ian 17, 2002 12:00 am

Re: God Yngwie

Mesajde gaga » Mar Apr 16, 2002 7:37 am

Initial trimis de LinX
[url]oare cat a ramas Muzica de la Hendrix, si cat Imagine ? skilurile sale la vremea aceea au fost unice si deosebite, a deschis noi drumuri in muzica si va ramane un personaj de legenda, dar asta nu-l face cel mai bun chitarist...


Nu, dar va fi intodeauna o referinta
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Ce-i asta?

Mesajde bhuttu » Mar Mai 07, 2002 9:14 pm

Voi n-ati auzit ma de Santana? N-ati ascultat un Europa, un Samba Pa Ti, Black Magic Woman si cate altele...
Ma dezamagiti!!!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

...

Mesajde cristane » Mie Mai 08, 2002 10:00 am

Lasindu-i la o parte pe cei vechi si clasici, care au tot fost mentionati aici si nu incape indoiala ca sint cei mai buni, mai merita mentionati JOHN PETRUCCI de la Dream Theater, care este foarte talentat si foarte rapid, sau KIRK HAMMETT - parca s-a timpit in ultima vreme, dar in vremea Metallicii vechi era chiar bun si solourile lui foarte reusite.
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde Dragos PR » Joi Mai 09, 2002 3:31 pm

crede-ma, butule,am auzit de Santana, da in forumul de rock de aici gasesti persoane care merg de la hard rock in sus, asa ca mai toate parerile vizeaza zona asta.
Aici apar referintele, nu poti face clasamente, ci doar aduce argumente pentru importanta sau talentul unuia sau altuia. Oricum, daca e vorba de chitara, ar trebui sa trecem pe la Segovia si elevii lui, au fost foarte multi si foarte buni. Cand e vorba de rock, pun tripleta de aur in frunte (Satriani,Vai,Malmsteen), nu pentru ca ar fi cei mai buni ci pentru ca au sacrificat totul pentru instrumentul asta. Dintre ei, cel mai mult imi place Vai, pentru ca Satriani are feeling, Malmsteen are tehnica, dar Vai le are pe amandoua... Iar daca pomenim de Vai ne ducem la Zappa si tot asa, e un ghem nesfarsit.
Dragos PR
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Mar Dec 04, 2001 4:30 pm
Localitate: Romania

Mesajde bhuttu » Joi Mai 09, 2002 4:00 pm

Initial trimis de Dragos PR
crede-ma, butule,am auzit de Santana, da in forumul de rock de aici gasesti persoane care merg de la hard rock in sus, asa ca mai toate parerile vizeaza zona asta.
Oricum, daca e vorba de chitara, ar trebui sa trecem pe la Segovia si elevii lui, au fost foarte multi si foarte buni. Cand e vorba de rock, pun tripleta de aur in frunte (Satriani,Vai,Malmsteen), nu pentru ca ar fi cei mai buni ci pentru ca au sacrificat totul pentru instrumentul asta. Dintre ei, cel mai mult imi place Vai, pentru ca Satriani are feeling, Malmsteen are tehnica, dar Vai le are pe amandoua... Iar daca pomenim de Vai ne ducem la Zappa si tot asa, e un ghem nesfarsit.


Pai si numai hard-rock-ul inseamna rock? Nu pre-mi vine sa fiu de acord. Ce, Satriani sau Zappa canta hard-rock?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Mai 10, 2002 7:17 am

Bury butuletz, citeste cu atentie mesajul lui Dragos pt. ca (fiind PR) stie sa explice daca sti sa citesti. Aici in genere se vorbeste de Rockul metalic. In general! Si de aceea se aduc pe tapet chitaristii amintiti. Iar sunt de acord cu dragos: Satriani are compozitie, Malmsteen s-a axat pe viteza plafonandu-se la un moment dat, dupa ce asculti Odyssey(asa se scrie?) sau Trilogy restul par cam la fel. Satriani le combina bine dar nu are indemanarea lui Malmsteen (nu datzi mah, la nivelul ala n-are) iar Vai le are pe amandoua, plus ca (,) componistic e unic. Nu seamana cu nimeni si nimeni nu va semana cu el, intotdeauna Vai ramane Vai (aaah, ce-as mai vrea sa-l vad odata in concert, a fost o experienta unica)

Daca e vorba DOAR de chitaristi, in afara de cei numiti de voi as mai adauga si un John McLaughlin plus gashca Al Di Meola, Paco De Lucia. Si mai sunt, albumele solo ale lui Friedmann (ex. Cacophony, Megadeth) sau Ritchie Kotzen (ex. Poison) sau chiar Jason Becker sunt neasteptat de bune.

btw, cand am luat CD Jason Baker, asta apare pe coperta cu o moaca afectata si ochii semi inchisi, la care dealerul: asta-i chitaristul ala orb, ia-l ca-i beton :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Dragos PR » Vin Mai 10, 2002 12:27 pm

De-ale dealerilor, putini stiu ce vand dar n-au nici o rusine...
Aceeasi parere despre Gary Moore, daca vrei sa ma enervezi pune-mi sa ascult Parisienne Walkways, cu tignalu' ala nesfarsit cand traieste melodia, mi se ridica paru'n cap numa cat ma gandesc.
La tripleta McLaughlin, Paco, DiMeola eu merg pe mana lui De Lucia, poate si pentru ca am uitat sa mentionez la In afara de rock ca imi place sa ascult flamenco, fiecare cu pasarelele lui, nu-i asa? Oricum, si ceilalti doi sunt f meseriasi.
Dragos PR
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Mar Dec 04, 2001 4:30 pm
Localitate: Romania

Mesajde gaga » Vin Mai 10, 2002 12:35 pm

Mwoa, stiu melodia, aveam o caseta in masina cu ea ... mi s-a zburlit paru-n cap doar cand ai amintit-o, in rest merge asa sa fie, muzica de "sa se auda ceva si sa nu deranjeze". In fapt singura piesa care chiar imi placea era aia cu Over the Hills, da' acu ma enerveaza ca o mai canta unii c-o gagica... cum draq... noul val. Nightwish, da!
Mah io mai am pe-acasa niste viniluri cu chitara clasica, unu' chiar marfa da' sa mor io daca-mi amintesc nume, ma uit si-tzi zic.

(lool rolf, shi de scafandrieri mah :D )

Hmm, io nu m-as hotara numai la Paco si Meola are piese marfa
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Dragos PR » Vin Mai 10, 2002 12:45 pm

Am zis io ca n-are? Io am o pata pe Paco, tu zici de Meola, da si McLaughlin e tatic, plus ca tehnic vorbind, ar fi cel mai deschis dintre cei trei, aici e greu tare de zis, reproduc si eu ce-am auzit, aseara am vorbit cu un dom' profesor de chitara clasica, nice guy da' cam dedulcit la bautura.
Dragos PR
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Mar Dec 04, 2001 4:30 pm
Localitate: Romania

Mesajde gaga » Vin Mai 10, 2002 1:00 pm

Initial trimis de Dragos PR
un dom' profesor de chitara clasica, nice guy da' cam dedulcit la bautura.


Pai si ce e mah rau in asta? :con:

Ontopic si apropos de ce au zis ailalti: si Petrucci si Hamett sunt buni, dar nu de exceptie (de top). Toate trupele profesioniste au superchitaristi (except Guns'n Roses si altele de gagicutze). Asta nu inseamna ca separat sunt macar aproape de Vai, Satriani, etc.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

<ding!>

Mesajde LinX » Sâm Mai 11, 2002 1:00 am

"..acu ma enerveaza ca o mai canta unii c-o gagica... cum draq... noul val. Nightwish, da! " (by DANA)

Dupa cum singura ai afirmat pe un alt topic, nu prea lei cu scandinavian-ul, asa ca nu te hazarda in pareri de-astea ... Nightwish nu este 'nou val' - nici ca formatie si nici ca stil (cel mai important), iar gagicutza de care vorbesti este una din cele mai apreciate voci din muzica moderna contemporana (/injura-ma in reply).
Parerea mea, nu ca ar conta prea mult oricum, e ca piesa este interpretata exceptional, pacat cu orga aia de nelipsita in power-metal / muzica celor de la Nightwish este ceva unic si in mod sigur de o certa valoare; din oarecare motive o asociez cu muzica lui Yngwie - el a imbinat simfonia cu metalul, Nightwish reusesc o imbinare exceptionala intre o voce de opera (clar e din afara sferei gotic, power etc) si un instrumental de metal.
-----------
Si mie mi se pare ca Vai pune accent f mare pe compozitie si 'sentiment' intr-o melodie, dar de aici si pana a-l considera pe Malmsteen o masina care doar da din degete si publicul casca de plictiseala pe stadioane la concerte lui e cale lunga. De altfel, daca nu ma insel, Steve Vai a beneficiat de o mai indelungata pregatire in domeniu - o chestie ca asta iti stimuleaza destul de mult creativitatea, nu ?+ experienta alaturi de alti 'zei' (like Frank)
----------
Sa fii chitarist intr-o formatie, sa nu ai nici un album solo, nici o escapada live cu alte formatii sau alti instrumentisti ... asta n-are cum sa te formeze ca pe un chitarist 'de istorie', care descopera fiecare sunet al chitarii sale pe care singur o exploreaza cu fiecare coltisor al mintii - nu exista o formatie care sa-ti impuna limite. Pacat de bietul Hammet (Cine stie unde ar fi ajuns pe picioarele lui)... dar s-a sacrificat un om pt. a deveni o legenda deja - care este Metallica; sau cine stie, poate nu ajungea nimic...

OVER (...n-aveam ce face si m-a iritat faza cu Nightwish)
Avatar utilizator
LinX
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Joi Ian 17, 2002 12:00 am

Daca te-a iritat da cu alifie

Mesajde gaga » Sâm Mai 11, 2002 7:44 am

1. la faza cu Nightwish a fost (recunosc) peiorativa mai ales datorita faptului ca daca dai search pe motoare de cautare (nush ce versuri cautam) in primele pagini apare "Over the hills" care nu-i piesa lor.

Reiau: nu e genul meu de muzica, amalgamul ala de zeci de voci si instrumente care mai de care mai indreptate spre clasic imi dau o imagine de pseudocultura, asta este, multi amici de-ai mei o asculta pe gagica. (fac o paranteza, pe vremea lu'... se canta in coruri, dupa cum ne explica un gigel cantaretz de opera care ne dirija, pt. ca "daca-s multe la un loc dau bine, nu se aud gherlele, place la lume, probabil ca am ramas marcata pe viata :D )
Deci: nightwish, rapsody, alte alea, nu-s genul meu, eu mai mult cu gjing gjing, cui ii place n-are decat, nu zic ca e muzica rea, nu e genul meu si atat, adica pot asculta si o saptamana dar nu bate inima. Inteles? (btw, am inteles si de la tine, ca Tanja Turunen a fost cantareata de opera, oare nu suna clopotzelul a noul val de la Freddy incoace? nu ma refeream la noul val finlandez, scandinav in genere, ci la noul val MERCANTIL. daca-i de opera suntem cultzi si destepti, right?)

2. Stiu multi fani Malmsteen care nu casca de plictiseala (probabil Kickass n-a vazut postul meu sa dea la gioale), componistic Vai e de departe cel mai bun, asculta-i albumele (de la Flexable daca-l gasesti) si ai sa vezi o evolutie Vai vs. o plafonare Malmsteen.
Ah, si stiu o gramada care au zis (dupa ce au vazut concertul din bukale) E CEL MAI BUN!!!! au cumparat albume si au realizat ca nu-l pot asculta/intelege, au nu este asta o dovada de necomercial? Nemaivorbind de interviu (nu retin exact, ceva de genul: sunt foarte fericit cand merg in toate tarile din lume si vad ca peste tot am o mica audienta fidela). Daca vedeai concertul iti schimbai parerea. btw, una Dana il are pe caseta video ;D

3. Asa e. Si pacat de bietul Friedmann si pacat de bietul... si pacat de bietul... daca tragi linie si aduni, material vorbind bietii sunt mai castigati decat un malmsteen sau vai.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

McLaughlin

Mesajde Sick Tear » Lun Mai 13, 2002 12:56 pm

Initial trimis de Dragos PR
Am zis io ca n-are? Io am o pata pe Paco, tu zici de Meola, da si McLaughlin e tatic, plus ca tehnic vorbind, ar fi cel mai deschis dintre cei trei, aici e greu tare de zis, reproduc si eu ce-am auzit, aseara am vorbit cu un dom' profesor de chitara clasica, nice guy da' cam dedulcit la bautura.



1. Daca vei asculta (in cazul ca nu ai ascultat deja) primele trei albume din perioada Mahavishnu Orchestra lui McLaughlin, este vorba despre "Inner Mounting Flame", "Birds Of Fire" si "Between Nothingness & Eternity", s-ar putea sa pici pe spate. Este un cu totul alt McLaughlin fata de cel cunoscut majoritatii fanilor de jazz.
2. Referirot la bautura/bautori/betivi, un citat din Humprey Bogart (pentru cine nu stie un vajnic consumator de whiskey, pana in ultima clipa ): "Nu am incredere in cei care nu beau (alcool, evident). Imi dau impresia ca au intotdeauna ceva de ascuns "
Sick Tear
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Mie Dec 05, 2001 10:55 am
Localitate: Nowhere land

N-am gasit un topic pe masura pentru mesajul asta

Mesajde Zgubilici » Sâm Mai 18, 2002 2:37 pm

iar indrazneala de a deschide un thread "Basisti in top" :) mi se parea prea mare, si cum omul a cantat o gramada cu Steve vai, vin si va intreb:
Ati auzit de Stuart Hamm?? - un super talentat basist si ca sa va demonstrez asta, va invit sa ascultati Country Music sau Sleigh Ride, omul ala isi misca degetele pe grif atat de repede si de bine incat nici nu cred ca poate fi urmarit. talent din plin!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Următorul

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori